Dášeňka čili Život štěněte

Dášeňka čili Život štěněte https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26106/bmid_dasenka-cili-zivot-stenete-ONV-26106.jpg 5 2833 353

Jedna z nejoblíbenějších českých dětských knížek. Karel Čapek, který ji pro děti „napsal a zakusil“, si pořídil do domu na Vinohradech nejprve airdala, pak drsnosrstého teriéra Iris, mámu Dášeňky. Tahle krásná knížka kromě Života štěněte obsahuje i kapitoly Jak se fotografuje štěně a Pohádky pro Dášeňku, O psích zvycích nebo třeba O lidech.... celý text

Pohromaczsk
19.10.2019 5 z 5

super kniha

martin č.
09.10.2019 5 z 5

Právě jsem to dočetl dceři a móc se mi to líbilo. Jí, myslím, také.

Selendra
11.09.2019

Taková krásná vzpomínka na dětství. Líbí se mi ty ilustrace a ty fotky. :D

Janadvorackova
07.09.2019 5 z 5

Hezká vzpomínka na dětství.
A když přijde další generace, je třeba oprášit.

Pokud se ve vaší rodině nacházejí "krve chtivá" mrňata - děti, které starší pohádky už nevyděsí, lépe řečeno, nic s nimi neudělají, vemte prcky na veterinu.

Taralcielle
30.08.2019 4 z 5

Milá knížka, nejen pro pejskaře. Podle mě potěší všechny děti. Bavily mě pohádky pro Dášeňku, aby usnula :)

SousedovicTon
29.08.2019 5 z 5

Pro tříleté dítě super, určitě moc pěkné i pro starší.

ZUZA20118
24.08.2019 5 z 5

Nádherná knížka pro mladší čtenáře a chovatele pejsků.Knihu moc doporučuji k přečtení i pro starší čtenáře.

iiiccc
19.08.2019 5 z 5

Na konci školního roku jsem měla suplovat v první třídě. V zapadlé školní knihovně, v zadní polici, vykukovala na mě Dášeňka. Tak to zkusím, řekla jsem si (v dnešních dětičkách totiž jen tak něco zájem neprobudí).... Po pár prvních větách děti seděly, nikdo nekřičel, nemlátil s věcmi a ani se jinak neprojevovalo ADHD většiny zúčastněných. Po dočtení jsme byli všichni okouzleni (ano, i já) a jeden žáček chtěl dokonce vědět, kdo že to napsal a jestli napsal ještě nějaké další knížky :)

MOu598
07.08.2019 5 z 5

Hezké, milé, čtivé, veselé, vtipné, poučné.
Do včerejška jsem si myslela, že se štěně jmenuje Dášenka. Tak jsem po několikátém čtení nyní zažila i velké překvapení.

DoktorAntonio
01.08.2019 5 z 5

Tuhle knížku si pamatuju jako jednu z nejhezčích, co jsem jako dítě četl.

Niky91
30.06.2019 4 z 5

Klasická dětská knížka, kterou by si měl přečíst každý školák.

Radka1911
26.06.2019 5 z 5

Dokonalá nádhera a jedna z nejoblíbenějších knížek mého dětství.

m.zirhut
21.06.2019 3 z 5

První kapitola mi přišla ještě celkem čtivá, ale zbytek už byla celkem nuda. Nejvíc mě asi vadilo to "hraní" s čestinou, které je naopak jinými tak opěvováno. Přišlo mi to takové moc umělé, takže většina vtipu, měla u mě určitě opačný efekt, než autor zamýšlel.
Ale dceři se kniha, pro mě z nepochopitelného důvodu, líbí.

FilDaV
15.06.2019 5 z 5

Jeden z příběhů, které nesmazatelně patří k našemu dětství. Našemu asi nejlepšímu spisovateli vyhovoval odskok od postapo Sci-Fi k dětským knihám a jedinečný způsob vyprávěni je jenom jeden střípek tohoto blyštivého zrcadla.

ArwenAragorn
13.06.2019 5 z 5

Krásná knížka, moje oblíbená.

Mirka2778
21.05.2019 5 z 5

Tematicky jsem se k Dášeňce vrátila, když mi fena porodila deset štěňat. Jako děti jsme měli Dášeňku na kazetě namluvenou panem Högrem. To byla nádhera. Ještě dneska jsem v duchu přesně slyšela jeho intonace, "hlas přírody", atd...
Příběh je to jednoduchý, notoricky známý, ale nebudu nic předstírat, je to moje nejoblíbenější Čapkovo dílo. Čapek mohl být intelektuál jaký chtěl, ale asi jen Dášeňku známe všichni.

sgjoli
19.05.2019 5 z 5

Příběh mého dětství, na který doteď ráda vzpomínám. Milé, zábavné pohlazení po duši.
Doteď si pamatuju, jak jsme si v druhé třídě s mojí tehdy nejlepší kamarádkou rády obkreslovaly ilustrace z této knihy - byly jsme z nich tehdy děsně nadšené! :-) :-D

HancaB82
20.04.2019 5 z 5

Četla jsem ji jako malá a ráda jsem ji přečetla i svým dětem. :-)

hrdlickova_61
06.04.2019 5 z 5

Dášeňku mám odjakživa moc ráda jako knížku i jako vyprávění (a tak při čtení slyším v pozadí hlas Karla Högera). Text, obrázky a fotografie tvoří dokonalý celek. Na tom se shodnu skoro s každým tady - takže bych ani nemusela komentář psát, ale chtěla bych se podělit o zajímavý zážitek: dostala se mi totiž do ruky anglická verze. Angličtina je v jiných knížkách jazykem výstižným a vtipným, ale půvab české Dášeňky s tou přeloženou porovnat nelze: "... ale anžto to mělo pár černých ušisek a vzadu ocásek, uznali jsme, že to je psisko... / … mělo to pár malých černých uší a malý ocas, uznali jsme, že to je malý pes..."

tannasja
09.03.2019 5 z 5

Hebká, plyšová knížka nejen pro děti ...