Dallas 63

Dallas 63 https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460003/bmid_dallas-63-UwU-460003.jpg 5 1767 1767

2. vydání Dne 22. listopadu 1963 otřásly americkým Dallasem tři výstřely. Prezident Kennedy zemřel a svět se změnil. Stephen King zve čtenáře na cestu časem do 50. let minulého století, až ke dni, kdy bude JFK zastřelen, ledaže… Jake Epping, pětačtyřicetiletý učitel angličtiny, se vydává na šílenou misi, při níž má Kennedyho vraždě zabránit. Začne vést nový život pod jménem George Amberson v novém světě, kde žije Elvis, neklidný samotář Lee Harvey Oswald a krásná středoškolská knihovnice Sadie Dunhillová, která se stane láskou Jakeova života – života, jenž porušuje všechna běžná pravidla času.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Beta-Dobrovský

11/22/63 , 2011

sackettboy
03.11.2013 5 z 5

Zatiaľ najlepšia Kingová kniha, ktorú som čítal. Škoda len, že tie jeho konce sú také netradičné.

Jakub Křižák
01.11.2013 5 z 5

"Nikdy jsem nepatřil k lidem, kteří by plakali" to platí o Jakeovi Eppingovi tak i o mě. Moc nepláču a nikdy jsem neplakal a už vůbec né u knihy či filmu. Teď, když to píši, to je měsíc co jsem tuhle knihu přečetl a stále mi vlhnou koutky očí. Nikdo mě tak nedostal jako SK. Fandil jsem Jakeovi - Georgeovi aby měl Saddie, protože já jsem svou lásku našel a není nic silnějšího a krásnějšího. Kingův styl se vytříbyl a má mou poklonu.

Děkuji lásko, že jsi mi ukázala jak může být dlouhá kniha krátká.

petra106
30.09.2013 5 z 5

Nevěděla jsem, jestli mě bude kniha bavit, začátek se školníkem moc záživný nebyl. Ale jako mnozí přede mnou, i já jsem jí propadla a nemohla se dočkat, až se k ní budu moci zase vrátit. Přiznám, že jsem si přála jiný konec, "žili spolu šťastně až do smrti", ale i tak hodnotím pěti hvězdičkami.

martisf
28.09.2013 5 z 5

Čekal jsem román na téma "jak by to vypadalo kdyby...", namísto toho jsem dostal jako vždy perfektní román Stepha Kinga, tentokrát na téma cestování časem a plnění nemožné mise. Doporučuji.

Sendy67
27.09.2013 5 z 5

Pro mě trochu atypický King, ale vůbec ne na škodu. Zajímavý námět (ne že by tu už nebyl) a romanticko-kingovské zpracování (ne že by od obojího nebyly plné knihovny), ale výsledkem je velmi čtivý román s jasným poselstvím. A upřímně: Ani nepamatuji, kdy naposledy mi nějaká knížka ležela tak dlouho po přečtení v hlavě.

MaLoMe
14.09.2013 5 z 5

Možno trochu dlhé, ale stojí to za prečítanie. Koniec možno trochu príliš romantický a uponáhľaný. Ale kto sa dočíta až tam, nebude ľutovať. King má úžasnú schopnosť vtiahnuť čitateľa do deja. Je užasné preniesť sa o 55 rokov späť a precítiť atmosféru tej doby. Kniha je fikcia, ale má krásne posolstvo. Nič čo sa stalo sa spätne nedá nepraviť. A keby sa aj dalo, bolo by to asi ešte horšie.

Atuin
09.09.2013 4 z 5

King napsal lepší knihy, o tom žádná. Námět dobrý, ale podle mne to maličko osekal tam kde by se slušelo být sdílnějším a zbytečně roztáhnul tam kde to nebylo třeba takže to budilo dojem že do knihy natahal až příliš mnoho záležitostí. Kdyby to tu a tam usměrnil sedělo by mi to lépe.Řekl toho hodně, na to že chtěl říct jen něco,neřekl to špatně,ale umí to lépe.3,5/5

minirock
04.09.2013 5 z 5

Tak tohle je určitě jedna z nejlepších Mistrových knih, aspoň podle mě. Skvělý příběh, perfektně do sebe všechno zapadá, ani chvíli jsem se nenudil. A ten konec mě taky dostal, jsem za něj moc rád. Historie se prostě měnit nemá.

Mája_
02.09.2013

zaujalo mě už jenom to datum... přesně 30 let před tím, než jsem se narodila... =)) tak proč se nedozvědět, co se v tu dobu stalo... děj vypadá taky zajímavě, takže se do toho někdy určitě pustím.. =))

Ivan F
31.08.2013 5 z 5

Po dlhšom období, kedy King strácal na dychu sa vracia na pomyselný vrchol. Jeho posledné romány sú napísané takým vycibreným štýlom, ktorý spisovateľ dosiahne až v zrelom veku (alebo v rannom, kedy je plný revolty, ideálov, LSD alebo marišky). Vynikajúco čitateľné, napriek počtu strán príbeh odsýpa a nemá v podstate hluché miesta. Horko-sladký koniec je vydarený a prirovnal by som ho kvalitou k Prekliatiu Salemu, len škrtnúť sirkou a zatancovať si s milovanou. P.S.: veľmi dobrá bola medzihra, kedy King dopĺňa už aj tak obsiahly príbeh z románu To. P.P.S.: nesúhlasím s viacerými komentármi, že kniha by mohla byť o 200 strán kratšia. Určite nie, uškodilo by jej to. Presne ako to bolo v prípade románu The stand, ktoré vyšlo v prvom vydaní o 200 strán kratšie na vydavateľovu žiadosť, aby sa o takmer 15 rokov dočkalo kompletného vydania, ktorého sa nakoniec predalo viac výtlačkov. Kingovými slovami: chróm na aute ho robí krajším, dokonalejším a plnším, než keď je bez neho.

MaaaR@
28.08.2013 5 z 5

Minulost ví, proč se tak zarputile brání změnám.

Když jsem se do knihy pouštěl, nebyl jsem si úplně jistý, jak moc mě tohle téma bude bavit. No, bavilo a hodně. Kinga mám rád, ale občas mi fakt vadí ty jeho konce. Ne tak tady. Celá kniha podle mě funguje naprosto skvěle a já si tenhle výlet do minulosti užil se vším všudy.

Takže jestli se někdo vrátí do minulosti a způsobí, že si Dallas nikdy nepřečtu, ať si mě nepřeje :).

Mr. Mercedes
24.08.2013 5 z 5

Nepáčila sa mi posledná časť knihy, zvyšok bol perfektný.

st.me
22.08.2013 2 z 5

Hm, když jsem jen tak zběžne prolítla hodnocení knihy, tak si nejsem tak úplně jistá, že jsme všichni četli stejnou.
Čekala jsem od Kinga rozhodně víc. Tohle pro mě byl takový průměrný román. Nebudu se zaplítat do rozboru cestování v čase s možností změny věcí minulých s absolutně nulovým efektem motýlího křídla atd. atd.
Pro mě to byl průměrný román. Na Kinga velmi podprůměrný.

vetaiveta
15.08.2013 3 z 5

Pro mě jedna z horších Kingovek :-)

Fiza
08.08.2013 5 z 5

Stephen King je poslední dobou ve své vrcholové formě, a právě Pod kupolí a Dallas 63 jsou zrovna ty tituly, které o tom hodně svědčí.

Když odhlédnu od jedné pasáže někde uprostřed knížky, která se vlekla jak čerstvá Melasa, neměl jsem žádný problém s čtivostí tohoto fascinujícího příběhu, který by nikdo zřejmě nenapsal lépe a záživněji, než právě King. Mám tohoto autora s jeho vyzrálým věkem stále raději a i když jsem od něj četl mnoho jeho známých titulů, teprve teď mám pocit, že píše naprosto dokonale.

Pod kupolí stále zůstane v mém srdci jako No.1, ale Dallas 63 byl se svým sci-fi nádechem prakticky dokonalý. Konec se nedal napsat lépe a i když mi bylo hlavního hrdiny zkoušeného osudem líto, vyhnutí se klišovitému typickému americkému happyendu bylo rozhodně dobrou volbou.

nika.kout
05.08.2013 5 z 5

Tohle je King, kterého znám a mám ráda. Dallas čtenáře vcucne a nepustí až do poslední stránky. Je v tom dobrodružství, napětí, humor, opravdu silný příběh, výtečně vykreslené postavy.. Při čtení se neubráníte nekonečnému spekulování o možností kam se děj může ubírat a doslova se těšíte, jakou cestou se pan King vydá.. což je přesně To, co dělá tohle kingovské dílo ještě víc zajímavější a brilantnější.

Edana
01.08.2013 5 z 5

Asi bych měla chvilku počkat, všechno si srovnat - a až pak psát komentář. Jenže to bych zase polovinu dojmů a myšlenek zapomněla...
Zpočátku mi trochu vadilo, že King vykrádá sám sebe, když zapojil do příběhu Derry a především dva hlavní hrdiny z knihy "To". Ale to je prvních 200 stránek, pak už jsem měla úplně jiné myšlenky. Jakeův/Georgeův příběh mě prostě dostal. Kniha je úžasně napsaná (napadá mě srovnání právě s "To" - stejně jako Dallas 63 je to dechberoucí příběh, ke kterému musel mít autor speciální vztah.... ale na Dallasu je prostě cítit ten patnáctiletý rozdíl a pokud jde o autorův styl psaní, znamená ten rozdíl rozhodně posun k lepšímu. Asi nejlepší označení pro text Dallasu bych našla pod výrazem "uhlazenější" - bez jakýchkoliv negativních konotací), má velice silný příběh, úžasné postavy (i když trochu černobílé, ale vzhledem k žánru....) a nese spoustu zajímavých myšlenek. Taky je maličko klišoidní, ale s tím se taky počítá (i to je někdy důvod, proč sáhnout po knize). A se závěrem jsem hořkosladce spokojená (ale stoprocentně z něj mám lepší pocit než u "Pod kupolí").
Hodně mě bavilo, kterak mistr neukazuje minulost jenom jako dobrou/zlou, snaží se ke kladům najít vždycky nějaký ten zápor (i když určitá dávka nostalgie po starých dobrých časech tam je...) V poslední době velmi populární téma cestování v čase (aspoň já na tohle narážím, kam se podívám) rovněž nabízí spoustu úvah na téma "co by kdyby".
Mě aktuálně napadá čistě škodolibě jedna jediná - co by Sadie asi říkala, kdyby to s Jakem/Georgem všechno zvládli až ke "králičí noře"? :-)

karinga
16.07.2013 5 z 5

King ukázal, že i v čtyřiašedesáti letech má co říct. Umí postrašit.
Napíná. Téměř osm set stránek není problém zhltnout na pár posezení a pak přijdou otázky.
A ten závěr se mu moc povedl.

Adelica-Opica
13.07.2013 5 z 5

Dopadlo to jak to dopadlo a jsem za to ráda, hodně lidí si stěžuje na zakončení knihy, ale já jsem s tím naprosto spokojená :)

Jančislava
03.07.2013 5 z 5

Kniha se mi četla dobře už od začátku. Děj mi zdlouhavý nepřišel, bavil mě všední život na škole. Užívala jsem si to , jako bych tam s nima byla. Samozřejmě propojení s knihou TO mě velice potěšilo. Mám ráda, když v nějaké jeho knize najdu postavy nebo děje, které z nám z minula, jako bych potkala staré známé :-) Já knihu doporučuju!!