Dallas 63

Dallas 63 https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460003/bmid_dallas-63-UwU-460003.jpg 5 1767 1767

2. vydání Dne 22. listopadu 1963 otřásly americkým Dallasem tři výstřely. Prezident Kennedy zemřel a svět se změnil. Stephen King zve čtenáře na cestu časem do 50. let minulého století, až ke dni, kdy bude JFK zastřelen, ledaže… Jake Epping, pětačtyřicetiletý učitel angličtiny, se vydává na šílenou misi, při níž má Kennedyho vraždě zabránit. Začne vést nový život pod jménem George Amberson v novém světě, kde žije Elvis, neklidný samotář Lee Harvey Oswald a krásná středoškolská knihovnice Sadie Dunhillová, která se stane láskou Jakeova života – života, jenž porušuje všechna běžná pravidla času.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Beta-Dobrovský

11/22/63 , 2011

tandula
02.02.2014 5 z 5

Knihu jsem dočetla asi před týdnem. V tu dobu bych dala 4 hvězdičky, kniha mi připadala hrozně zdlouhavá. Do teď mě ale tenhle příběh provází, a pořád přemýšlím nad tzv. butterfly efectem a nad dějem knihy. Dávám 5 hvězdiček, protože u Stephena Kinga je jistota, že nic nepíše jen tak zbytečně. Chce, aby čtenář spolu s ním opravdu pronikl do děje a prožíval vše s hlavní, nebo s ostatními postavami. Brilantní, no ne?

Fuksinka
27.01.2014 5 z 5

Miluju dlouhé knihy, ale jak to udělat, aby i dlouhá kniha byla zajímavá? Mistr King to ví. Napsal úžasný román s trochou mystiky, trochou detektivky, trochou love story. Napsal svým vytříbeným jazykem krásný příběh s naprosto perfektním a nečekaným koncem. Příběh o nesobeckosti a sebeobětování, příběh o záchraně nevinných, o sebeovládání. Příběh velké lásky. Malinko bych možná zkrátila dobu těsně před atentátem, ale vzhledem k dokonalosti zbytku knihy, tohle lehce odpustím.

evickakyticka
21.01.2014 3 z 5

Pro mě průměrný King. Začátek, kdy se teprve vžíváte do děje, byl příjemný. Pominu nudný střed knihy a chválím za závěr. King neurazí, ale už ani nepřekvapí. A ještě děkuji autorovi za hezký výlet do USA.

Hjuud
18.01.2014 5 z 5

Knihu jsem právě dočetl. Možná nejlepší, i když trošku povrchnější, Kingovka. V porovnání se starší tvorbou je vytříbenější jazyk, ovšem méně propracovaná a snová psychologie postav. Ale časy se mění. Několikrát jsem měl i nedaleko k emotivnímu pláči! :-)

kopretina21
14.01.2014 5 z 5

Vážně výborná kingovka. Chytila mě od první stránky. Geniálně vymyšlené, není to prázdné, člověka to nutí přemýšlet, jak sebemenší detail může tolik věcí změnit a hodit Vás na jinou cestu - "efekt motýlích křídel". Konec vážně úžasný, slabší povahám možná ukápne i slza...jako mě. Ach Sadie...
Vřele doporučuji, nebudete se nudit !!!

Dymond
10.01.2014 4 z 5

Líbila se mi, ale mohla být o 100 stránek kratší, některé úseky mi přišly zbytečně zdlouhavé... I přesto mě příběh okouzlil...

Vendulin
08.01.2014 5 z 5

Dobrý den, já si dovolím trochu nesouhlasit s Pepanackem. Co se týče knihy, mě chytla a bavila takovým způsobem, který ani přesně nedokážu popsat a vysvětlit. To že kniha bude svým způsobem rozvleklá se dalo čekat, když bylo jasné, že Jake stráví v minulosti několik let (a to ještě opakovaně). V tu chvíli jsem si říkal, co tam proboha bude dělat? Ale to, jakým způsobem King tohle "hluchý" místo dokázal vyplnit mě nadchlo. Jak se Jake precizně připravuje na den D, cítil jsem nepopsatelné napětí při sledování Oswalda a ani milostná vedlejší linka mi určitě nevadila.
Ještě bych dodal, že samotné stěžejní téma, tedy možnost cestování v čase, možnost v minulosti něco změnit a jaké následky to bude mít pro současnost/budoucnost, je pro mě velice atraktivní. A to jakým způsobem to pan King pojal a jak toto téma v jeho podání dopadlo, je mistrovské.

Pepanecek
08.01.2014

King je můj oblíbený autor, přečetl jsem asi 15 jeho knih, ale neuvěřitelně rozvláčný děj z ní učinil asi mojí nejméně oblíbenou knihu a její čtení mě vyloženě rozčilovalo. Vadil mi i jeho, na můj vkus, infantilní popis vztahů, mezi Jackem a Sadie (toto dotáhl k "dokonalosti" v Rose Madder).

petrulka
06.01.2014 3 z 5

Pro mě slabší. Neříkám, že špatně napsaná, ale u mě vedou jeho děsivé a šokující věci. Četla jsem od něj téměř vše a tato kniha je v mém hodnocení na slabším průměru. Každopádně stojí za přečtení.

petrra
05.01.2014 4 z 5

Kniha mě hodně bavila a dobře se mi četla. Naprosto mě pohltilo cestování v čase a atmosféra 50. a 60. let v Americe... Hned bych se tam chtěla mrknout:)
Já akorát na rozdíl od Kinga více věřím konspiračním teoriím než teorii jednoho střelce, ale to mi chuť ke čtení nebralo.

Bee
01.01.2014 5 z 5

Nevím, proč Kingovy knihy vždy začínám číst s lehkou skepsí, protože mě vždycky posadí na zadek. Tuhle tématiku zbožňuju a líbí se mi, že autor dokázal z tak využívaného tématu jako je cestování časem, vyždímat tak parádní knihu. King myslí na všechno, nenarazila jsem na nic, co by mi nedávalo smysl. Baví mě, že se nezaobíráme jenom jedním tématem, takže to nebylo jen o JFK. Abych to shrnula, bylo to boží počtení, rozhodně se k tomu chci ještě vrátit.

enkibb
19.12.2013 5 z 5

Tato kniha, v slovenskom zneni 22.11.1963, bola moja prva od pana spisovatela Kinga. Sice som v devatdesiatych rokoch ako pubertak precital knihu Misery, ale vtedy pre mna meno King bolo len meno bez tvare. A co precitanie tohoto romanu sposobilo?
0) zacal som hladat knihy s podobnou tematikou "alternativej hostorie"
1) pripomenul som si Misery v jej filmovej podobe
2) precital som si skvely "Dlouhy pochod"
3) tesim sa na "Pod kupoli" a vyhladovo na cele Kingove dielo.

Samitho
17.12.2013 4 z 5

První kniha co jsem od S. Kinga četl a v určitých částech byl opravdu perfektní. Bohužel se King neubránil přilišnému rozvláčnění děje a 736 stránek je prostě příliš moc a kniha se v určitých částech stávala nudnou a neměl jsem chuť ji číst.

75%

Hanys_
15.12.2013 4 z 5

Od Kinga mám načtené horrorové klasiky jako Carrie, To, Osvícení a Misery, takže tenhle mysteriozní výlet v čase byla trochu jiná zkušenost. Ten chlap ale pořád umí. Zhruba v druhé čtvrtině se to ale začlo lehce kousat - místy to byla až zbytečně love story. Ale jinak fakt dobrý. 8/10

Pralev
14.12.2013 5 z 5

Další King, který se mi četl jedním dechem. Čím více stran jsem přečetl, tím více se do příběhu ponořil a nechtěl knížku odložit... Paradoxem je, že na rozdíl od jiných Kingových knih, kde pro mě nejzajímavější byla ústřední linka (Mrtvá zóna, Pavučina snů, Misery a další...), tady mě naprosto dostala milostná část mezi Jakem a Sadie. Jejich vztah mě vtáhl natolik, že jsem se v určitém momentu při čtení přistihl, že mě nějaký Kennedy a Oswald naprosto přestali zajímat a ať si dělají, co chtějí a ať se do toho Jake neplete. Jen ať je se Sadie a jsou šťastní...
Mimochodem, King podle mě obvykle ve svých knihách nezvládá moc konce. Tahle kniha je výjimkou, závěr byl opravdu mistrovsky napsaný.

pidalka777
02.12.2013 5 z 5

Opět úžasná knížka, která se nedá přečíst jinak než jedním dechem.

Ronny
28.11.2013 2 z 5

Kniha mne celkově zklamala. Dobrý příběh, styl by se mi také líbil, ale obsah zkrátit na jednu třetinu. Ač mám ráda tlusté knihy, přeskakovala jsem nejdříve po řádcích, pak už skoro po odstavcích.

mmonis
14.11.2013 5 z 5

Moje první knížka od Kinga....... , absolutně jsem nečekala, že mě tak dostane, ke konci jsem litovala, že není delší. V táhla mě do děje, ani jsem nevěděla jak. Poslední dvě třetiny jsem přečetla za 3 dny, nikomu se nepodařilo mě od knížky odtáhnout, před chvilkou jsem dočetla a musím říct, je perfektní. Určitě se k ní ještě někdy vrátím.

horys
13.11.2013 5 z 5

Co by se stalo, kdyby? Nad minulostí je lepší si jen povzdychnout. V přítomnosti žít. A budoucnost? Do té je potřeba hledět pěkně zpříma. Každé mrknutí oka je jako mávnutí motýlích křídel. Pořádně jsem tisknul palce Jakeovi a jsem rád, že pochopil, že zásahem do minulosti pořádně naštve přítomnost.

Peršanka
04.11.2013 2 z 5

Geniální King mě tentokrát zklamal. Své nejlepší kousky už napsal. Dočetla jsem jen z lásky k autorovi, který mě dříve tolikrát pobavil i vyděsil. Střední část plná vaty, spousta sentimentu a kýčovitě kladných hrdinů. Škoda. Kdo chce s Kingem teprve začít, ať od něj zkusí něco staršího.