Dalajlamova kočka

Dalajlamova kočka https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/169700/bmid_dalajlamova-kocka-Yzg-169700.png 4 1378 382

Dalajlamova kočka série

Maličkého kotěte, kterému hrozí nešťastný osud, se ujme samotný dalajlama. Kočička líčí svůj každodenní život v jeho těsné blízkosti. Stává se svědkem rozhovorů mezi dalajlamou a jeho hosty. Postupně poznává, v čem spočívá štěstí, a jak ho na cestě životem najít, což není pro žádnou živou bytost snadné. V laskavém příběhu často nechybějí humorné situace, kočka se tře o nohy hollywoodských hvězd a dělí se s námi o poznání, které získává v klášteře buddhistických mnichů. „Chci, aby i díky této knize lidé dospěli k tomu, že nejdůležitější je láska v různých podobách. Šťastní jste, když se staráte o druhé a dáváte jim lásku. To je jedna z nejúčinnějších cest ke štěstí,“ říká o Dalajlámově kočce její autor David Michie.... celý text

Literatura světová Romány Duchovní literatura
Vydáno: , Synergie

The Dalai Lama’s Cat , 2012

LBZ
28.12.2014 4 z 5

Velmi nežné a citlivé zpracování základů buddhismu. Některým složitějším životním tématům se ovšem autor vyhnul. :-)

ajaworld
28.12.2014 3 z 5

Milé a velice laskavé počtení. Pro sympatizanty buddhismu tam žádné nově objevné pravdy nejsou, ale šíření dharmy v jakékoliv podobě je jednoznačně vždy plus a z tohoto důvodu knížku hodnotím kladně.
Pro milovníky koček je to pohlazení a vhled do duše těchto čtyřnohých potvůrek.

G.I.Jane
26.12.2014 5 z 5

Žádnou kočku jsem nikdy neměla, ani nejsem jejich milovníkem, ani necítím nutkání si kočku pořídit, když jsem tuto knížku přečetla........, ale to asi není podstatou této knihy, stejně tak by se mohla jmenovat třeba Dalajlámova kozička, ty jsou taky moudré.....:-))))). Nicméně knížka je to pěkná, taková optimistická, prozářená, pohlazující, uklidňující, stojí za přečtení, probírá ta stejná moudra, tedy lásku k životu, k živému, úmění se rozdávat, pomáhat, myslet na druhé, nebát se změn, nebát se nových rozhodnutí, věřit si, nesoustředit se na sebe.........to co si najdeme a přečteme v mnoha dalších knihách s podobným zaměřením a je vlastně jedno zda-li je čistě křesťanská, filozofická, budhistická, či populárně-naučná, pořád je to vlastně o tomtéž.
Můžeme však přečíst třeba vagóny takovýchto knih, přesto pokud je nezačneme důsledně aplikovat do života, což je tvrdá dřina, pak je to jen další cár papíru, který nemá smysl kupovat či řadit do své knihovny.

ZÓNA
22.10.2014 4 z 5

Neobyčejně jemné, až něžné vyprávění. Osud málem zahubené kočky v duchovním rozměru. Myslím, že celou knihou se vine vstřícnost a láska, která by neměla chybět nikomu z nás. Ale co mě nadchlo je závěr románu. Nenucené seznámení, které jakoby mimochodem dává příběhu autentičnost, realitu a naději, že každý z nás může najít toho pravého člověka v životě. Prostředí popisované v knize se jeví až přespříliš růžové, možná až idealistické. Ale zřejmě tam nahoře v Himalájích se opravdu vede tak poklidný život, o jakém se nám obyčejným lidem z šílené Evropy může jen zdát.

lucie.8
21.10.2014 2 z 5

Četlo se to sice pěkně, ale... Myšlenky buddhismu mi nikdy nebyly blízké, ale nečekala jsem, že mi to bude autor cpát horem spodem. Taky dobře znám kočky a tato kniha rozhodně není o "pravých" kočkách. Prostě zklamání, bohužel.

ivanah
05.10.2014 5 z 5

Každá věta mě doslova hladila po duši a občas vtipem zašimrala v žaludku. Tahle kniha léčí a dělá dobře únikem do světa, kde všechny bytosti jsou šťastny a úspěšně se vyhýbají všemu utrpení :) Skvělá oddechovka pro všechny milovníky koček a východních filozofií. PS: Já preferuji kočky, protože ty vám narozdíl od "budhistů" nemůžou zkazit půlku života...

Pivísek
15.09.2014 5 z 5

Příjemné pohlazení po duši a taky něco k zamyšlení... Jednoznačně doporučuji!!!

minirock
05.09.2014 5 z 5

Knížka, která mě mnohokrát donutila přestat číst a popřemýšlet o tom, co se v ní píše. Nejsem vyznavačem žádného náboženství a ani k Dalajlamovi jsem dosud neshlížel s nějakým velkým obdivem ale po přečtení téhle knížky se mi zdá, že je to výjimečný člověk. A líbí se mi, že má rád kočky stejně jako já.

Krisseliss
01.09.2014 5 z 5

Neuvěřitelné vyprávění, které otevře oči snad každému. Krásné příběhy toho, jak lidé dokáží najít štěstí. Knihu bez zamýšlení doporučuji!

mysinka
13.08.2014 5 z 5

Krásny príbeh. Občas vážny, občas humorný a je v ňom veľa múdrostí. S knihou strávi človek veľmi príjemné chvíle. Odporúčam

3nitka
10.08.2014 5 z 5

Ku knihe som sa dostala náhodou, je to krásny príbeh. Bude sa páčiť nielen milovníkom mačiek, ale aj milovníkom psov. Dobre sa číta a dajú sa v nej nájsť aj hlbšie pravdy. Jednoznačne odporúčam.

kissefka
06.08.2014

Kniha byla naprosto úchvatná. Nese v sobě poselství a je velmi čtivá. Moc se mi líbila...

kachita
08.05.2014 5 z 5

Krásná, milá, přímo balzámující oddechovka :) Určitě se ráda ke knížce vrátím.

dalia1769
21.04.2014 5 z 5

Krásná kniha, jedna z těch, ke kterým určitě bude stát za to se po čase vrátit. Laskavý příběh s trochou humoru a spoustou nenásilně podané životní moudrosti. A pro milovníky koček kniha, která by neměla v jejich knihovničce chybět! :)

zulanek
21.04.2014 5 z 5

Je to tak nádherně napsaná kniha,že jsem po přečtení měla jediné přání-setkat se s Jeho Svátostí Dalajlámou,jen chvilku si s ním popovídat o buddhismu a nasávat jeho moudrost a laskavost. Vyprávění jeho kočky Sněžné lvice je opravdu povedené a donutí vás k zamyšlení!

LordSnape
08.02.2014 5 z 5

Velmi příjemná, pozitivně laděná a pěkná kniha. Ukazuje srozumitelnou formou příběhu, jak jsou buddhistické myšlenky a zásady nesmrtelné a nadčasové. Navíc jsem též milovník koček, tudíž mě příběh Jesky místy dojal až k slzám. Už jen po přečtení úvodu a věnování všem živým bytostem, musí tahle kniha s každým vnitřně pohnout, když už nic jiného.

miuk
06.11.2013 2 z 5

Milá, úsměvná kniha, perfektní čtení...Ideální pro milovníky koček, těm se bude líbit moc! Ale nezklame i ostatní, je to opravdu čtivá, pozitivní kniha!

janulka1310
03.11.2013 5 z 5

Naprosto dokonalá knížka, milá, úsměvná, zábavná, prostě taková kočičí :) Ale myslím, že se může líbit i ostatním čtenářům, nejen milovníkům koček..I když je pravda, že milovníci koček budou mít k hlavní postavě opravdu blízký vztah a tím pádem jim možná budou bližší i buddhistické myšlenky, které se v knize objevují...náhled do tajů buddhismu je příjemný, nenásilný a myslím, že si každý čtenář vezme to, co potřebuje :)

SuperFrankie
25.09.2013 5 z 5

Když si sám sebe nevážíte, podceňujete se a předem se vzdáváte, protože si myslíte, že nic nedokážete, je to známka slabé mysli. A musíte zapracovat na tom, abyste to překonal.

A pak tu máme ještě Alberta Einsteina, který údajně pravil, že únik z životních útrap představují pouze hudba a kočky.

Ano, Dalajláma je opravdu milovník koček a Rinpoče opravdu žila. :)

Celá knížka je strašně sladká a jako milovníkovi i vlastníkovi koček se mi strašně líbila, ale je důležité si uvědomit, že knížka není pouze o kočce samotné, ale o zprostředkování obrázku života v klášteře a hlavně přiblížení hlavních buddhistických myšlenek, nacož autor občas jaksi pozapomene. Mitchiemu se musí nechat, že se mu opravdu povedlo polopaticky a zábavných způsobem čtenáře zavést do taje buddhismu, ale za cenu poněkud fádního a občas přeslazeného příběhu. 5* jen díky tomu, že hlavní postava je kočka. :-) Jinak by to byly čtyři.

RenataP
17.09.2013

Já myslím, že je to jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla.
Mimo to, co se tady již zmiňuje, mne zaujal zcela jiný, člověčí pohled na dalajlamu...
Předtím jsem četla jen Vesmír v jediném atomu, právě od něj, tak se mi jevil jako příliš hloubavý snad až vědecký člověk.
A on je úplně obyč! I kočičí....
:-)
To jen takový maličký milý čtenářský poznatek...