Dalajlamova kočka

Dalajlamova kočka https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/169700/bmid_dalajlamova-kocka-Yzg-169700.png 4 1387 1387

Dalajlamova kočka série

Maličkého kotěte, kterému hrozí nešťastný osud, se ujme samotný dalajlama. Kočička líčí svůj každodenní život v jeho těsné blízkosti. Stává se svědkem rozhovorů mezi dalajlamou a jeho hosty. Postupně poznává, v čem spočívá štěstí, a jak ho na cestě životem najít, což není pro žádnou živou bytost snadné. V laskavém příběhu často nechybějí humorné situace, kočka se tře o nohy hollywoodských hvězd a dělí se s námi o poznání, které získává v klášteře buddhistických mnichů. „Chci, aby i díky této knize lidé dospěli k tomu, že nejdůležitější je láska v různých podobách. Šťastní jste, když se staráte o druhé a dáváte jim lásku. To je jedna z nejúčinnějších cest ke štěstí,“ říká o Dalajlámově kočce její autor David Michie.... celý text

Literatura světová Romány Duchovní literatura
Vydáno: , Synergie

The Dalai Lama’s Cat , 2012

Tengrinor
16.08.2016 5 z 5

Tohle je jedna z nejdůležitějších knih v mém životě. Vždycky mě vytáhne i z těch nejhorších stavů, do kterých se má mysl občas dostane. A každý díl je lepší. :)

ClaireNaomi
25.07.2016 4 z 5

Příjemná kniha nevtíravě ukazující stránky budhismu, za mě krásná kniha.

Mondy
21.07.2016 5 z 5

Kniha, ke které se ráda vracím. Moudrá a dojemná.

Zorka
19.07.2016 4 z 5

Milá kniha, která beletrizovanou formou připomíná moudrost člověka, kterého si velmi vážím.

Peleus
18.07.2016 3 z 5

Pokud si vzpomenete na americký seriál Sedmé nebe, vězte, že jde o podobný styl okořeněný buddhistickou mystikou. Kde americkému pastorovi stačily k vyřešení všech problémů citát z Bible a hřejivá láskyplná náruč, místní lámové používají citace z děl od těžko vyslovitelných autorů a zahrnují zúčastněné osoby svým chápavým či soucitným upřímným pohledem.

A jaké životní "problémy" vyžadující buddhistický náhled se tu řeší?
- přejídání
- nedostatek sebevědomí
- výbuchy vzteku a jeho krocení
- starost o svoji karmu, aby v budoucnu nekousla majitele do pozadí
- vegetariánství a (ne)možnost jeho 100% dodržování (zvláštní úvaha: když se zabije jedna kráva, nasytí se z ní 50 lidí, kdyby se měly jíst ryby, je nutné jich padesát vylovit, a co teprve garnátů..)

Navíc vše souvisí se vším. Takže ona pověstná Čechovova puška visící na zdi ve druhém dějství skutečně bude použita. O tom nemějte pochyb!

Nelze se ubránit dojmu, že kniha je psána na míru zaoceánským a evropským čtenářům. Je přesně taková, jakou ji chtějí mít. Nekomplikovaná, chvílemi rádoby vtipná, řešící nicotné problémy a přesvědčující o tom, že vše se vyřeší samo, stačí věřit. To vše zaštítěno značkou "Dalajláma".

Jako čtení před spaním pro milovníky koček možná zafunguje.
Co doporučit zbytku? Těžko říct. Snad jen jako něco jiného, než na co jste zvyklí. Jen tak pro rozptýlení, na dovolenou apod.

Niniolala
10.07.2016 4 z 5

Velmi pěkné čtení, oddychovka před spaním, ale i podněty k zamyšlení, inspirace pro lepší žití. Líbilo se mi, že vypravěčem je kočka, pro mě neobvyklý, ale zajímavý úhel pohledu. Knížku si určitě ještě znovu někdy přečtu, je výborná.

sweettest
27.06.2016 5 z 5

Neskutečně milá kniha s příběhy plnými staré moudrosti. Ráda se k mnoha z těch příběhů v myšlenkách vracím... Doporučuji!

pobijecmuch
22.06.2016 odpad!

Asi nemám tu správnou karmu na čtení této literatury. Pro mně nuda, nuda a tlachání. Když jsem to konečně nějak přelouskal, bylo to přímo buddhovské - osvobození od utrpení.

Dennyn
13.06.2016 5 z 5

Průvodce základními rysy budhismu z pohledu kočky.

sBety
08.06.2016 3 z 5

Kniha pro kočkomily, kteří se začínají zajímat o budhismus. Mám ráda kočky, má ráda Dalajlámu, ale nějak mi neseděl styl, jakým je to napsané. Možná trochu naivně a nečtivě?

katynais
05.04.2016 5 z 5

Krasna, inspirativni kniha, kazdy kdo hleda cestu, by si ji mel precist. Celou dobu jsem opravdu myslela, ze to ta kocka doopravdy vypravi

zvěřinec
01.04.2016 5 z 5

Knihu jsem měla z knihovny, ale musím si ji koupit. Je to kniha, do které se člověk podívá několikrát do roka. Je tam spousta moudra, našla jsem tam mnoho poučení pro sebe. Jelikož miluji kočky, styl vyprávění mi sedl i z tohoto pohledu. Opravdu každý by si měl přečíst vyprávění JSK :-).

piagginka
21.03.2016 5 z 5

Skvelá kniha, každý by si ju mal prečítať:)

maygirl
20.03.2016 5 z 5

Skvělá kniha, kombinující v sobě oddechový žánr se základními principy buddhismu. Uspokojí toho, kdo touží po lehce plynoucím příběhu bez zásadních zvratů, jako stvořeném pro četbu před spaním, stejně jako člověka, který touží po troše duchovního zamyšlení.

Knihomol22
03.03.2016 5 z 5

Krasne vyprávění protkane moudrosti buddhismu.
Ctive, jednoduche, pohodova cetba.

Monicay
23.02.2016 4 z 5

K téhle knize mě napadá jediné slovo - milá. Byl to příjemný příběh vyprávěný z pohledu neobvyklé hlavní postavy. Nemůžu říct, že by mě myšlenky v knize nějak zvlášť oslovily, i když vždycky říkám, že kdybych si musela vybrat náboženství, byl by to buddhismus. Možná jsem trochu jako Franc, který vidí zprvu hlavně to pozlátko - no, snad se časem taky posunu někam dál.

Matilka
16.02.2016

Jsem milovník koček takže tahle knížka pro mě byla jasnou volbou.Relax,pohoda a naučíte se poznat něco o budhismu.Knížka se čte výborně,bavila mě a dokonce přemýšlím,že se o ten budhismus začnu zajímat více....Něco na tom bude ;)

Papyn
14.02.2016 2 z 5

Věřím, že mnohé může tato kniha zaujmout. Pro mě však byla nudná, příliš vleklá a filosofická. Chápu, že to byl záměr autora, ale pokud máte raději rychlý děj a příběh, tato kniha rozhodně není pro vás. Tak trochu jsem doufala, že po přečtení změním názor na kočky, ale nestalo se tak. Ba právě naopak to ještě potvrdilo mé mínění.
Na druhou stranu, myšlenky v knize jsou smysluplné a mohou pomoct s pochopením nepochopeného. Je to oddechové čtení vhodné k relaxaci.

Kulhavá
12.02.2016 5 z 5

skvělá kniha,skvělé příjemné obohacující čtení :-) Je to má první kniha z oblasti budhismu, po přečtení jsem si zakoupila další budhistickou četbu a začala se o toto láskou protknuté náboženství zajímat. Velmi doporučuji všem kdo chtějí klid a mír ve vlastní duši.

morava
27.01.2016 5 z 5

Uzasna knizka, kterou jsem cetla ocima snezne lvice.Pribeh,ktery vam vtipne a zajimave nabidne rady do zivota a vubec nemusite byt budhiste.Odpocinkova cetba, ktera pohladi na dusi.Pri cteni se clovek nad sebou zamysli.
"Z myslenky se stava slovo, ze slova skutek, ze skutku se stava zvyk a zvyk utvari charakter."