Dalajlamova kočka

Dalajlamova kočka https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/169700/bmid_dalajlamova-kocka-Yzg-169700.png 4 1389 1389

Dalajlamova kočka série

Maličkého kotěte, kterému hrozí nešťastný osud, se ujme samotný dalajlama. Kočička líčí svůj každodenní život v jeho těsné blízkosti. Stává se svědkem rozhovorů mezi dalajlamou a jeho hosty. Postupně poznává, v čem spočívá štěstí, a jak ho na cestě životem najít, což není pro žádnou živou bytost snadné. V laskavém příběhu často nechybějí humorné situace, kočka se tře o nohy hollywoodských hvězd a dělí se s námi o poznání, které získává v klášteře buddhistických mnichů. „Chci, aby i díky této knize lidé dospěli k tomu, že nejdůležitější je láska v různých podobách. Šťastní jste, když se staráte o druhé a dáváte jim lásku. To je jedna z nejúčinnějších cest ke štěstí,“ říká o Dalajlámově kočce její autor David Michie.... celý text

Literatura světová Romány Duchovní literatura
Vydáno: , Synergie

The Dalai Lama’s Cat , 2012

bovinka
01.09.2015 4 z 5

Klidné a milé čtení plné mouder

ElizabethM.
30.08.2015 5 z 5

Tato kniha Vám představí několik myšlenek buddhismu. Když jsem ji viděla v knihkupectví, řekla jsem si:,,To bude asi trochu bez děje". Ale pak jsem si kousíček přečetla a vůbec to tak není. Ale nebudu lhát: děj je jednoduchý, ale díky tomu máte čas popřemýšlet a vstřebat všechny myšlenky, které nám autor v tomto díle předkládá. Kniha se mi velmi líbila a jsem ráda, že jsem nedala na onen první pocit.

Eskandriel
12.08.2015 4 z 5

Krásná oddechovka, která zahřeje na duši. Milovníci koček si přijdou na své, kočka Jeska je tam nádherně zosobněná i když místy se autor nechal trošku unést. Ale za tak milý příběh mu to klidně odpustím. Doporučuju, recenze v záložkách.

Janka7
22.07.2015 5 z 5

Příjemné, milé, oddechové čtení. Letní pohoda s kočkou na klíně aneb základy buddhismu v konkrétních situacích.

Majulinek
20.07.2015 5 z 5

Kniha, která se poutavě četla. U některých částí jsem se dokonce zamyslela.

Majollica
19.07.2015 5 z 5

Přišla ke mně neslyšně, tak jak to umí jen kočky, uvelebila se mi na klíně a po několik večerů mi vyprávěla své příběhy. Poctila mě svým přátelstvím a moudrostí, uklidňovala mě svým předením a předala mi pár krásných a hlubokých pravd. Už teď se těším, až se vrátí a poví mi (nejen) o umění příst ... :o)

aannyy
11.06.2015 4 z 5

Nevěděla jsem, co od téhle knížky čekat, ale moc se mi líbila nejen proto, že miluju kočky.

Absinth_fairy
08.05.2015 5 z 5

Tuto knihu nemohu popsat jinak než slovem: roztomilé! Zní to trochu infantilně- já vím, ale co čekáte od milovnice koček?
Čtivé, vtipné, chytré( a především roztomilé) počtení, které by-, pokud jste trochu jako já- ve vás mohlo vyvolat něhu a přinést jakýsi vnitřní klid. Při čtení jsem si ledacos uvědomila a dovoluji si tvrdit, že někteří by do ní měli někdy alespoň jednou nahlédnout :).

jiri6607
19.04.2015

Přečetl jsem si jí na doporučení a nelitoval jsem. Určitě bych ji sám doporučil. Při jejím čtení člověka obklopuje atmosféra porozumění, harmonie a laskavosti. Myslím si, že je možné jí brát i jako inspiraci pro změnu ve vlastním životě (ne nadarmo ji někdy zařazují do sekce "Osobní rozvoj").

saly
16.04.2015 3 z 5

Pěkný úvod do buddhismu, jako beletrie...

Karmelin
10.04.2015 5 z 5

tato kniha mi změnila pohled na svět :) citáty v ní dokážou přimět každého k zamyšlení osobně určitě doporučuji :)

marlowe
05.04.2015 5 z 5

Příjemné, milé a nenásilné seznámení se základními pravdami buddhismu…
Osobně vřele doporučuji.

Natique
03.04.2015 5 z 5

Doporučuji!!!!

Pegas50
01.02.2015 5 z 5

O knižku Dalajlamova kočka som poprosila Ježiška ešte vlani na vianoce a prečítala som ju - ako sa hovorí - "na jeden dych". Často som sa pri jej čítaní usmievala, či dokonca nahlas smiala alebo len tak súhlasne prikyvovala hlavou. Tiež som milovníčka kočiek, ako spomína Aneleh, a táto knižka zďaleka nie je len o láske k mačkám. Keď som ju prvýkrát prečítala, tiež som ľutovala, podobne ako eL13, že som si nepoznačila úseky alebo myšlienky, ktoré ma najviac oslovili. V týchto dňoch ju čítam znova a na každej stránke, kde sú tie pre mňa "naj" myšlienky, si urobím záložku. Ako tak pozerám, tých záložiek je tam už hodne, a to som ešte len v polovičke. Veľmi milá, vtipná, ľahko sa čítajúca a hlavne múdra a poučná knižka! Teším sa na pokračovanie, neviem či vydržím čakať do najbližšieho Ježiška. :)

hlina
31.01.2015 4 z 5

Četla jsem na doporučení kamarádky a nelituji. Jen nemusím kočky:-)
"Smyslem buddhismu není obracet lidi na víru, ale poskytnout jim prostředky k tomu, aby mohli být šťastnější. Tedy aby z nich byli šťastnější katolíci, šťastnější ateisté nebo šťastnější buddhisté."
"...Když čelíme svým problémům, máme stejnou volbu. Neříkali jsme si o ně, nestojíme o ně, ale když už jsou tu, záleží na tom, jak se k nim postavíme. Budeme-li moudří, mohou největší problémy vést k těm největším prozřením."
"I kdyby člověk zvítězil nad tisícem válečníků v bitvě, největším bojovníkem je ten, kdo zvítězí sám nad sebou."
"Když skomírá sebedůvěra, i malá klopýtnutí způsobí velký pád."

Aneleh
30.01.2015 5 z 5

Nejkrásnější kniha, jakou jsem kdy četla a to nejen proto, že jsem milovnicí koček. Zaujímá přední místo v mé knihovně především pro svoji laskavost, něhu, citlivost a pohlazení, které přináší do našeho až příliš hektického života. Kdybychom všichni žili podle této knihy, nebylo by na světě krutosti, sobeckosti a zla, a to nejen vůči zvířatům, ale i mezi lidmi navzájem.

Edana
30.01.2015 4 z 5

Zajímavé čtení, místy člověk pokyvuje hlavou, místy ho až mrazí z výstižnosti a pravdivosti některých mouder.... a místy pak hlavou jenom nevěřícně kroutí. Třeba když dalajláma přesvědčuje profesora, že nemá zabíjet škůdce, ovšem kočičce cpe rovnou konzervy Whiskas...

TallulahDragon
13.01.2015 5 z 5

Knížku mi doporučila známá a tak jsem se do ní pustila. Musím říct, že jsem toho od ní moc neočekávala. Avšak styl psaní i jednoduchost příběhu mi brzy učarovaly. K mé radosti se totiž nejednalo o publikaci pro buddhisty, ale spíše o možnost zamyslet se nad tím, jak chceme, aby náš život vypadal a co pro to sami děláme.
Inspirativní, pozitivně laděná a zároveň nijak zbytečně složitá knížka. Osobně se mi velice líbila.

eL13
07.01.2015 5 z 5

Tuto knihu bych si asi sama nekoupila. Po pravdě řečeno by mě ani nenapadlo si ji koupit.
Dostala jsem jí od kamarádky a za to si zaslouží veliký dík.
Kniha je čtivá, vtipná a hlavně pozitivně naladěná. Nikde Vám autor ,,necpe,, žádné budhistické umění, ale krásně to zasadí do děje v podobě myšlenek kočky. Po přečtení jsem litovala, že jsem si nepodtrhala určité úseky, u který se po přečtení opravdu zamyslíte nad hodnotami, které sami v životě preferujete.

Pani Esterhazy
07.01.2015 5 z 5