Dalajlamova kočka

Dalajlamova kočka https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/169700/bmid_dalajlamova-kocka-Yzg-169700.png 4 1387 1387

Dalajlamova kočka série

Maličkého kotěte, kterému hrozí nešťastný osud, se ujme samotný dalajlama. Kočička líčí svůj každodenní život v jeho těsné blízkosti. Stává se svědkem rozhovorů mezi dalajlamou a jeho hosty. Postupně poznává, v čem spočívá štěstí, a jak ho na cestě životem najít, což není pro žádnou živou bytost snadné. V laskavém příběhu často nechybějí humorné situace, kočka se tře o nohy hollywoodských hvězd a dělí se s námi o poznání, které získává v klášteře buddhistických mnichů. „Chci, aby i díky této knize lidé dospěli k tomu, že nejdůležitější je láska v různých podobách. Šťastní jste, když se staráte o druhé a dáváte jim lásku. To je jedna z nejúčinnějších cest ke štěstí,“ říká o Dalajlámově kočce její autor David Michie.... celý text

Literatura světová Romány Duchovní literatura
Vydáno: , Synergie

The Dalai Lama’s Cat , 2012

Betty11
26.01.2016 5 z 5

Knihu jsem si dala k poslechu a přečetla mi ji Ivana Jirešová - FAKT moc pěkné. Myslím, že nemusíme být budhisti a ani milovníci koček, abychom si z knihy odnesli poselství, které nám má předat. A to, že skutečná příčina štěstí spočívá v upřímném přání rozdávat štěstí druhým a pomáhat jim, aby se osvobodili ze všech podob nespokojenosti. A jak je důležité žít přítomným okamžikem, chceme-li si užívat naplno svůj každodenní život v celé jeho kráse. Na to a ještě další věci zapomínáme. Knihu doporučuju a věřím, že ve společnosti himalájské kočičky vám bude tak hezky jako bylo mně.

dark.ma93
20.01.2016 5 z 5

Moc krásné... Tak si říkám, proč už všichni nejdeme žít do Himaláje do hor poblíž Dalajlámy a nenecháme se obklopovat pozitivním šíření lásky. Kniha je pohlazení na duši v temné realitě, protože v realitě se bohužel často nesetkáváme s lidmi, kteří by dosahovali kvalit a vnímání světa ve stylu Dalajlámy a dalších mnichů, kteří šíří to, že lidé by se měli mít rádi a šířit dobro a lásku. Vyprávění knihy je netradiční tím, že ji vypráví malá kočička Sněžná lvice a čtenář musí mezi řádky vnímat poselství jejího vyprávění.

fajvka
19.01.2016 5 z 5

Poetické čtení, plné inspirace a lásky. Doporučuji:-)

Zdeňula
18.01.2016 4 z 5

Kniha je úžasně napsaná. Líbilo se mi originální vyprávění kočky a nenápadně vložené myšlenky Buddhismu ......

Skripi
12.01.2016 1 z 5

Dej o ničom, knihu som počúval nahovorenú príjemným ženským hlasom ale aj tak ma vyložene nebavila. Strata času pre mňa...

Aggie.
09.01.2016 5 z 5

Když mi zrovna nebylo nejlíp, takhle kniha mi neuvěřitelně pomohla. Je dokonalá... Hlavní hrdinku jsem si zamilovala! :D vypravění z pohledu kočky, bylo naprosto skvělé, zajímavé a roztomilé. Nejen, že kniha rychle pnynula, upoutala a bavila mě, ale navíc mě více seznámila s buddhismem a s Dalajlámou. Také mi dala spoustu příjemných ponaučení do života. Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Také jsem byla na autogramiádě a autor je přesně jako jeho kniha, milý, zábavný, symatický a moudrý.

Kraken84
09.01.2016 4 z 5

Velmi čtivá kniha psaná z pohledu kočky sledující lidi v okolí jeho svatosti Dalajlámy. Příběh svádí dohromady různé osobnosti, kteří se vzájemně ovlivňují a čtenáři tak vysvětlují základy Buddhismu.

Káča Máča
25.12.2015 5 z 5

Naprosto dokonalá kniha, nejen pro milovníky koček. Obsahuje tolik moudrých myšlenek, se kterými jsem se setkala poprvé, překvapily mě svou logičností, jednoduchostí a přesto neskonalou hloubkou a moudrostí. A protože jsem knihomol, milovník koček a nových inspirativních myšlenek vedoucích k lepšímu životu, byla pro mě knížka opravdu čtenářským zážitkem :). Už držím v ruce nedočkavě pokračování.

evarec
25.12.2015 5 z 5

Krásně a mistrně napsaný příběh kočky Sněžné lvice, který se prolíná s prostými okamžiky života dalajlamy a lidí z jeho okolí. Knížka není žádnou učebnicí buddhismu, obsahuje jen pár základních principů. Jejich výklad je navíc podaný srozumitelně, vždyť příběh vypráví kočka :-)
Z knížky jsem nadšená, pohladila mě po duši kočičím příběhem, ač jsem spíše pejskařka, a ušlechtilými myšlenkami buddhismu. Jak by byl svět krásný, kdybychom každý aspoň část těchto zásad přijali za své.

Joges
04.12.2015 5 z 5

David Michie překvapil. Čekal jsem kočičí povídání a několik překotných pohledů na Dalajlámu. Nic z toho se ale nekonalo. Autor příběh dovedně poskládal a všemožně vyvážil. Odklonil se od popisného dokumentu a zaměřil se na obyčejný život Jeho Svatosti a Sněžné lvice, tedy na osudy Dalajlámy, himalájské kočky a ještě několika dalších vážených i prostých lidí.To vše proložil humorem a moudrostí. Chtěl jsem udělit nějakých 80%, ale právě buddhistické moudro ze mně vykřesalo tu poslední hvězdu.

May
01.12.2015 4 z 5

Začala jsem druhým dílem "kočky" a pod vlivem dojmu z ní, jsem začala číst díl první .... Jsem ráda, že tomu tak bylo, protože podle mého je druhý díl lepší .... Obě knihy jsou velmi hezké, ale na můj vkus je v prvním díle příliš budhismu, je to pravda poučné a zajímavé, ale je toho o chlup více než by mi bylo příjemné ....

narcisonanis
25.11.2015 5 z 5

Proč tu všichni už dávno nejsme budhisté? Tak milé a ve své jednoduchosti velice sympatické „náboženství“ (ani nevím, jestli se to dá tak nazvat, možná je lepší slovo vyznání) aby člověk pohledal. Já to tedy aspoň sežral i s navijákem! Nejednou jsem se musel na popud jisté situace v knize zamyslet nad vlastním životem či nad svým chováním. Nejednou jsem také leckterou myšlenku z knihy šířil dál mezi své kamarády a přátelé. Přitom všechno, co v knize zazní, je hrozně přirozené a tak nějak lehce pochopitelné.
Stačilo by už jen to, pokud by se všichni řídili zákonem karmy – nečiň to, co nechceš, aby ti činili druzí. No nebylo by nám pak všem mnohem lépe? :)
Spojení filozofie budhismu s hlavní vypravěčkou kočkou se mi i jako milovníkovi předoucích chlupatých čtyřnožců zdálo na první pohled ztřeštěné, ale musím uznat, že to šlapalo skvěle. Klobouk dolů, všem doporučuji! :)

Hawkey
15.11.2015 5 z 5

Nejsem kočičí.. nemám ráda jejich manýry, ale malou Sněžnou lvici jsem si docela oblíbila.. tedy pokud je tak uvědomělá,jak se tváří..;) Autorovi se nenásilnou formou povedlo na čtenáře skrz kočičí vyprávění aplikovat budh.myšlenky. Je to milé a oddychové.

lištice
14.11.2015 5 z 5

Pohodová knížka budhismus očima kočky .

Nifredil
04.11.2015 5 z 5

Budhismus v kostce, ale moc milým způsobem podaný. Je to takové trochu zenové, nejde to do nějakých hloubek, ale je to velice milé počtení a pohlazení. A ti, co by se chtěli na budhismus podívat trochu blíže, určitě najdou v textu i pár tipů na další literaturu - překvapivě je to zakomponováno do celého příběhu.

JsmeJedním
26.10.2015 5 z 5

Velice pěkné počtení, příběh je zajímavý a pohladí na duši, člověk nahlédne na život z pohledu kočky a nalezne inspiraci v myšlenkách Buddhismu.

Pistácie
23.10.2015 4 z 5

Příběh se mi líbil. Musela jsem si zvykat, že je vyprávěn z pohledu kočky, která se chová, jedná a myslí, skoro jako člověk. Ale nakonec jsem se přes tento bod přenesla a dočetla do konce. Je to spíše oddechové čtení. Nesmíte od toho čekat tolik. Spíše se uvolnit a nechat unášet četbou. Byly zde opravdu zajímavé a zamýšlení hodné pasáže. Ale považuji to hlavně za relaxační četbu :) ale moc povedenou.

Eldar80
23.09.2015 3 z 5

Prvních asi 50 stran mi přišlo poněkud infantilních, naivních a sluníčkovských. Odvíjí se příběh koťátka, které se řízením osudu stane kočkou Dalajlamy. Očekával jsem spíš příběh, ale kniha je jakýsi čokomix životního příběhu jedné kočky a budhistických vstupů. Naštěstí se styl knihy zlepšuje a tahle kombinace se stává poněkud méně násilnou. Do příběhu vstupují stále další a další postavy až člověk příběhu trochu propadne. Závěr knihy se mi líbil, protože zajímavým způsobem ukazoval vliv budhismu na lidský život s komentářem kočky, která vše sleduje. Škoda toho začátku, protože kniha se nedá doporučit zájemcům o budhismus, protože se z knihy dozví příliš málo. Kdo má však rád kočky a nebo by chtěl budhistické učení ve velmi přirozené podobě bude asi spokojen. I mě se příběh ke konci líbil. Nedokážu to posoudit, ale možná spíše ženy by to mohlo zaujmout a nebo malé děti, protože příběh je velmi hezký, skoro až pohádkový. 75%

marcela7513
17.09.2015 3 z 5

Velmi rozporuplné pocity. Určitě pozitivní přínos této knihy je šíření myšlenek Buddhismu, respektive myšleneky nenásilí, pomoci druhým atd. Na druhou stranu jsem měla dost silný pocit, že autor prostě zjistil pár informací o dalajlamovi na netu, vybral pár těch nejznámějších buddhistických témat a nějak to slátal dohromady...takže čistě po beletristické stránce se mi nelíbila skoro vůbec (místy mě až rozčilovala některá otřepaná klišé), na druhou stranu musím uznat, že šíření takovýchto témat je určitě záslužné a čtenáři přináší užitek.

barbora.kr
12.09.2015 5 z 5

Dávám 5* a dovoluju si říct, že je to jedna z nejlepších knih, co jsem kdy přečetla. Opravdu čtivá knížka, základy buddhismu jsou zde hezky popsané, že vás to donutí se zamyslet nad svým životem a to vlastně ani nemusíte buddhismus vyznávat. Navíc miluju kočky, takže jsem se do hlavní kočičí hrdinky zamilovala po několika stránkách.