Dalajlamova kočka

Dalajlamova kočka
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/169700/bmid_dalajlamova-kocka-Yzg-169700.png 4 1395 1395

Dalajlamova kočka série

Maličkého kotěte, kterému hrozí nešťastný osud, se ujme samotný dalajlama. Kočička líčí svůj každodenní život v jeho těsné blízkosti. Stává se svědkem rozhovorů mezi dalajlamou a jeho hosty. Postupně poznává, v čem spočívá štěstí, a jak ho na cestě životem najít, což není pro žádnou živou bytost snadné. V laskavém příběhu často nechybějí humorné situace, kočka se tře o nohy hollywoodských hvězd a dělí se s námi o poznání, které získává v klášteře buddhistických mnichů. „Chci, aby i díky této knize lidé dospěli k tomu, že nejdůležitější je láska v různých podobách. Šťastní jste, když se staráte o druhé a dáváte jim lásku. To je jedna z nejúčinnějších cest ke štěstí,“ říká o Dalajlámově kočce její autor David Michie.... celý text

Literatura světová Romány Duchovní literatura
Vydáno: , Synergie

The Dalai Lama’s Cat , 2012

makki.xoxo
22.01.2017 5 z 5

Z malého kotěte se postupně stává moudřejší a vzdělanější kočka. Nenápadně je popsáno i budhistické náboženství a jeho základy. Určitě si ráda přečtu i druhy díl. Knížce nechybí vtip ani moudrost. Čte se to samo a vzala jsme si z toho pár užitečných rad. Děkuju, že jsem se k téhle knize mohla vůbec dostat. :)

Evina74
11.01.2017 5 z 5

Moc milé vyprávění s prvky filozofie budhismu. Určitě si ráda přečtu i další díly.

Týnidlo
05.01.2017 5 z 5

Jestli mám v knihovně nějaké skvosty, tak tato kniha k nim jistě patří. Velice poučný příběh vyprávěný malou Jeskou si mě naprosto získal. Ani nevím co dál psát, tato kniha se nedá popsat, ani ohodnotit slovy, musí se procítit. Upřímně jsem ještě nezažila v průběhu čtení takový klid jako u této knihy. Hodně jsem si z ní vzala k srdci. Vřele doporučuji :)

Lost Soul
28.12.2016 4 z 5

Vyposlechnuto ve formě audioknihy. Bylo to velmi příjemné - nenásilnou formou se dozvíte leccos o základech buddhismu a blíže se seznámíte s nástrahami kočičího života :)

Guepp
24.12.2016 4 z 5

Krasny svet z "kociciho" pohledu. Autor v clanku vysvetluje zaklady buddhismu (pro laiky) a vykresluje prijemne prostredi. Jsem zvedava na dalsi knihu. :)

reader11
09.12.2016 5 z 5

na pozadí lehkého oddechového čtení nenásilnou formou dovede lidi k hlubokým životním moudrům a vlastně celému prožívání reality...pomalu si člověk ani nevšimne, že vstřebal základní principy budhismu...žádné mravoučné kázání, ale naprosto civilní příběhy a lidé z masa a kostí dnešní komerční doby...vždyť všechny bytosti chtějí být šťastné a vyhnout se utrpení a štěstí člověka nezávisí na vnějších podmínkách nebo blahobytu, ale na jeho postoji ke své realitě...

Sarfias
07.12.2016 5 z 5

Nenásilnou a milou formou ukazuje čtenáři východní nauky z pohledu kočky. Dokonalé :)

martunka
24.11.2016 5 z 5

Milá kniha. Líbí se mi styl vyprávění z pohledu kočky, to je hodně originální. Při čtení jsem se pobavila i poučila. Určitě se k ní zase vrátím.

Elea
18.11.2016 5 z 5

Krásná knížka, takové příjemné pohlazení na duši, těším se na pokračování.

Jessica007
11.11.2016 5 z 5

Nádherná kniha. Je plná laskavosti, moudrosti, pohlazení.. Její čtení ve mně navozovalo pocit klidu a míru, prostě moc pěkné a příjemné čtení, které jsem si vychutnávala. Pohled z pohledu kočky je pěkný, knížka příjemnou a zajímavou formou zprostředkuje buddhistické učení. Tuto knížku jsem si koupila a jsem ráda, že už zůstane v mojí knihovně. :)

ElfkaEleanor
10.11.2016 5 z 5

Pokud někdo čeká odborné pojednání o buddhismu, určitě by se měl knize vyhnout. Pro mne je to však příjemné počtení, které nenásilně zprostředkuje buddhistické učení v praxi. Kniha nenudila, pobavila, ale donutila mě též k zamyšlení a ukázala mi nový pohled na běžné situace ze života nás lidí ze Západu.

Erawan
21.10.2016 5 z 5

Jediné, co mne mrzí, je to, že jsem si nekoupila knížku jako takovou, ale načtenou na CD - to ovšem na příběhu nic nemění. Ten se mi líbil moc, vyprávění je vtipné, místy i moudré a poučné, připadá mi, že buddhismus je spíš filosofie, než náboženství...

NeradovaKatka
04.10.2016 5 z 5

Za mě naprostá spokojenost, kniha mě nadchnula, kočka jako vypravěč je opravdu neobvyklá, ale způsob, jakým vyprávěla byl zajímavý. Kniha je čtivá, občas sem byla i dojatá, kniha u mě navozovala pocit klidu a míru a také se člověk zamyslí sám nad sebou i nad svým okolím. Těším se na další pokračování.

monci.k
04.10.2016 5 z 5

Knížka mi učarovala. Krásně, lehce a vtipně psaný příběh, četla jsem jedním dechem. Možná i proto, že jsem milovnicí koček a hlavní hrdinka mi byla víc než sympatická:-).
Nenásilně zakomponovaná moudra, která pro mě vždycky znamenala velké AHA.
Líbil se mi i shovívavý pohled na "moje" nedostatky, a že jich ještě mám :-).

Efča59
11.09.2016 5 z 5

Kniha o učení buddhismu z pohledu kočky.. Vtipná, oddechové, pozitivní literatura, že které si člověk něco odnese.

marta0912
09.09.2016 4 z 5

Chtěla jsem se dozvědět něco o buddhismu, abych věděla jestli ho odsoudit jako všechna ostatní náboženství nebo mu udělit milost. Tato kniha mě přesvědčila, že je i náboženství, které není tak úplně zkažené církví, i když buddhismus vnímám spíš jako fylozofický směr. V knížce se dozvíte o základních myšlenkách a vysvětluje, že buddhismus není pouze módní trend současné doby. Další důvod, proč jsem si tuhle knížku vybrala byl, že jsem se chtěla dozvědět něco o Indii, ale to se mi moc nepoštěstilo... Kniha je čtivá, ale slouží jen jako odpočinková pohodová četba k zelenému čaji. Občas mi děj přišel moc kýčovitý a sentimentální.

Antares
08.09.2016 3 z 5

Propagácia buddhistických myšlienok v pomerne chutnom a nenáročnom obale, miestami trochu prisladené. Ale inak veľmi milé počítaníčko. Pripomenulo mi niektoré veci, na ktoré som už aj pozabudla...

Aroucaria
03.09.2016 3 z 5

A proč já nemohla být aspoň Dalajlámova moucha! Hned by to bylo o dost snazší ...Psáno lehkou rukou a lehce se do děje vklouzlo a s úsměvem se kniha nechtěla opouštět.

barbora2530
29.08.2016 5 z 5

Nádherná kniha, která je napsána, skvělým způsobem. Kniha mě motivovala a inspirovala, ale také zároveň pobavila. Knížku jsem četla jedním dechem, zamilovala jsem se a jsem ráda, že ji mám v knihovničce :)).

Hooky
23.08.2016 5 z 5

Četla ji máti a říkala, že tak výbornou a motivující knihu už dlouho nečetla.