Dalajlamova kočka

Dalajlamova kočka
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/169700/bmid_dalajlamova-kocka-Yzg-169700.png 4 1395 1395

Dalajlamova kočka série

Maličkého kotěte, kterému hrozí nešťastný osud, se ujme samotný dalajlama. Kočička líčí svůj každodenní život v jeho těsné blízkosti. Stává se svědkem rozhovorů mezi dalajlamou a jeho hosty. Postupně poznává, v čem spočívá štěstí, a jak ho na cestě životem najít, což není pro žádnou živou bytost snadné. V laskavém příběhu často nechybějí humorné situace, kočka se tře o nohy hollywoodských hvězd a dělí se s námi o poznání, které získává v klášteře buddhistických mnichů. „Chci, aby i díky této knize lidé dospěli k tomu, že nejdůležitější je láska v různých podobách. Šťastní jste, když se staráte o druhé a dáváte jim lásku. To je jedna z nejúčinnějších cest ke štěstí,“ říká o Dalajlámově kočce její autor David Michie.... celý text

Literatura světová Romány Duchovní literatura
Vydáno: , Synergie

The Dalai Lama’s Cat , 2012

whiolet
26.05.2017 4 z 5

Citlivě napsaná kniha plná životních mouder.
Pokud se chystáte na dovolenou a nechcete číst nic náročného,tahle kniha vás dostane.

YA-girl
22.05.2017 5 z 5

Vůbec jsem nečekala, že se mi to bude až tak líbit a že to na mě tak zapůsobí. "Životní moudra", místy tak hluboká, až vlastně obyčejná a důvěrně známá, tu byla podávána jen tak mimochodem, s lehkostí, mezi řádky; i přesto mě ale někdy ten smysl, který z daného příběhu vyplynul, dokázal zasáhnout s překvapivou silou... A mimochodem, pasáže, ve kterých Jeska popisovala svůj čas trávený vedle Dalajlámy, ve mně i takhle "na dálku" dokázaly vyvolat jakýsi zvláštní vnitřní klid, jaký si představuju, že vyzařuje z něj... A to jsem se od buddhismus nikdy nezajímala a ani to (zatím?) nemám v plánu. Ta kniha ve mně ale "cosi" zanechala.

petra4080
15.05.2017 4 z 5

Milá oddechovka která mi nejednou na tváři vykouzlila úsměv :-)
Napsat příběh očima kočky je originální nápad. Na mě to působí především jako vyprávění o kočce, kdy budhismus je zde spíše jako doprovodný prvek. Lehký náhled do Dalajlámova života byl zajímavý.

Neami2
04.05.2017 4 z 5

Přečetla jsem všechny tři díly a musím říct, že díl od dílu lepší. Za mě 4 hvězdičky pro každý z dílů. Sice občas až moc zvláštních náhod, ale vždy to autor dovedl do konce, který měl být poučení a zanechat stopu buddhistického stylu života.

AnetV
30.04.2017 4 z 5

Pohodová kniha pro dobrou náladu.

Chytuš
13.04.2017 3 z 5

Víte, jsou knihy, které svá poselství předávají snadno. U téhle jsem měla pocit, že autor chudáka čtenáře pořád někam tlačí. Ano, bylo to milé, ale bylo to milé tak nějak nuceně... Čekala jsem opravdovou pecku, už jen kvůli netradičnímu pojetí - vyprávění z kočičího pohledu. No o kočkách jsem se dozvěděla jen jedinou (staro)novou věc - že vlastně při protahování dělají pozdrav slunci. To mě opravdu moc pobavilo a pokaždé, když naší kočku vidím protáhnout si přední a pak zadní tlapky, tak se v duchu usmívám, protože to opravdu část z pozdravu slunci je :-) Jinak pokud si budete chtít přečíst něco z kočičího života, doporučuji spíš Z deníku kocoura Modroočka. No a pak je tu ta záležitost s buddhismem - knížka je propagovaná tak, že se čtenář seznámí se základními myšlenkami buddhismu. Tak nevím. Já se dozvěděla, že dalajlama jezdí na dlouhé pracovní cesty do zahraničí a že za ním přijíždí kdejaká slavná osobnost. Sem tam dalajlama či jeho nejbližší spolupracovníci prohodí nějaké moudro. Ale to je sakra málo na základ buddhismu... Hvězdičku navíc za krásnou prostorovou obálku, do které jsou vytlačené kočičí tlapky :-)

kara
10.04.2017 4 z 5

Příjemná knížka pro chvíle odpočinku.

hanoule
29.03.2017 4 z 5

Milá kniha.

Eorin
26.03.2017 5 z 5

Velmi příjemné čtení se spoustou momentů k zamyšlení. Rozhodně jsem Dalajlamovu kočku nečetla naposledy.

marion111
16.03.2017 5 z 5

Nádherná kniha za 5 hvězd.

Tatsume
10.03.2017 4 z 5

Pohodová knížka vhodná na rozcuchané nervy.

Olga.S
10.03.2017 5 z 5

Miluju kočky a životní moudra, tohle spojení mi tato knížka přinesla a proto 5*.

Ildi
05.03.2017 5 z 5

Som veľmi rada, že som si knihu kúpila. Presvedčili ma komentáre a kniha rozhodne nesklamala. Som veľká milovníčka mačiek a Dalajlamové múdrosti, pohladili na duši :)

Denika
21.02.2017 5 z 5

To je tak krásná knížka. Buddhismus mě vždycky přitahoval a malá "Jeska" jej umí krásně podat. Hřejivé prostředí dalajlamova sídla a tibetských chrámů, uliček a kavárny dodávají knížce neopakovatelnou atmosféru klidu. Jsem přesvědčená, že úplně každý si v ní najde něco, co jej přiměje k zamyšlení. Už se moc těším na další díl. :)

hajrys
20.02.2017 5 z 5

Přečteno již před časem, přesto se k ní vracím. Krásně a lehce psaná beletrie s podtextem filosofie a budhismu. Vyprávění kočky nic nikomu nevnucuje a přesto vás nutí k zamyšlení. Dostala jsem ji od kamarádky a má čestné místo v knihovně.

kuruteku
12.02.2017 3 z 5

Zvláštní. Obvykle mám pocit, že mi kniha sama přišla pod oko a že je v ní poučení, ale tady najednou je ten pocit slabší. Asi se tu "moc tlačí na pilu", nebo se příliš uzavírám těmto myšlenkám. A přitom mne otázky "Kdo hlídá hlídače?" "Na co myslí myslitel?" "Má pravda pravdu?" napadají. Přesto nelituji. Ale nehodnotím.

Ajinka126
09.02.2017 5 z 5

Tato kniha se mi náhodou dostala do ruky a jelikož je to taková tenounká, tak jsem si ji hned otevřela. Četla se příjemně a svižně. Kupodivu bylo příjemným oživením číst příběh z pohledu němmé kočičí tváře. Velmi promyšlené. Jak jsem se knihou postupně prokousávala, líbila se čím dám víc. Až jsem narazila na jednu kapitolu, u které jsem zůstala s údivem stát. Byla tam nevinná myšlenka o tom, že se naše kočičí hrdinka "Rimpoče" raději lituje sama v koutě nad svým žalem, místo toho, aby dala šanci novým příležitostem. Asi jsem si něčím podobným procházela, protože mě ta čirá pravda až zabolela. Předtím mě ta myšlenka nenapadla. Pak jsem si dalajlamovu kočku přečetla ještě 3x a pokaždé v ní najdu něco nového. Velká poklona.

Lumíček
05.02.2017 5 z 5

Tuhle knihu jsem si vychutnavala jako gurman a zaroven ji zrala :) Opravdu mile cteni vypravene Dalajlamovou kockou. Velmi jemne jsou zde nastineny zakladni principy buddhismu v ruznych zivotnich situacich. Kez by se temito zaklady vsichni ridili. To by bylo na svete hned hezky. Nemusite vyznavat zadnou viru, jako treba ja a presto se nad spoustou veci zamyslite a vlaste zapadnou i do vaseho zivota.
Zatracena alergie na kocici chlupy, jinak by nam uz urcite nejaka Rinpoce, Snezna lvice a mi dolce v jednom sedela na parapetu :)

luckomar
29.01.2017 4 z 5

Je to krásná kniha nejen o kočce (což samo sebou pohladí po duši milovníky koček), ale také kniha o všemožných pocitech a buddhistickém pohledu na věc (na pocit). V mém případě mi přišla kniha do cesty v pravý okamžik, kdy jsem opravdu potřebovala oddych a pochopit určité věci, které se mi míchaly jak vajíčka v hlavě. Zajímavé až kouzelné bylo, jak se člověk vcítil do problému daného Dalajlámovo návštěvníka a současně i malé přítelkyně kočky a dokázal si sám přidat nějaký příklad ze své sbírky pocitů. Já jsem z knihy nadšená a četla se velmi rychle. ;)

Kůzlátko
25.01.2017 5 z 5

Nádherné čtení pro milovníky koček a všech, kteří se chtějí něco dozvědět o buddhismu. Opravdu krásná kniha.