Dalajlamova kočka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Maličkého kotěte, kterému hrozí nešťastný osud, se ujme samotný dalajlama. Kočička líčí svůj každodenní život v jeho těsné blízkosti. Stává se svědkem rozhovorů mezi dalajlamou a jeho hosty. Postupně poznává, v čem spočívá štěstí, a jak ho na cestě životem najít, což není pro žádnou živou bytost snadné. V laskavém příběhu často nechybějí humorné situace, kočka se tře o nohy hollywoodských hvězd a dělí se s námi o poznání, které získává v klášteře buddhistických mnichů. „Chci, aby i díky této knize lidé dospěli k tomu, že nejdůležitější je láska v různých podobách. Šťastní jste, když se staráte o druhé a dáváte jim lásku. To je jedna z nejúčinnějších cest ke štěstí,“ říká o Dalajlámově kočce její autor David Michie....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/169700/dalajlamova-kocka-KJb-169700.jpg 4.4766
Série:

Dalajlamova kočka (1.)

Orig. název:

The Dalai Lama’s Cat (2012)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Duchovní literatura
Vydáno:, Synergie
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (231)

Kniha Dalajlamova kočka

Přidat komentář
rozalupe
15. května

Nádherné, chytré, vtipné...úžasný zážitek

skrape
11. května

Knížka, která mi zvedla náladu.

Květinka008
07. května

Vlídný příběh... jinak ho nazvat neumím. Jemný, hluboký, naučný a přitom vtipný a lehký. Jesku jsem si zamilovala, jako by byla moje vlastní :-) Přemýšlím, že si knihu pořídím do své knihovny a budu se k ní vracet.

110022
06. května

Celou sérii jsem si půjčila spíše ze zvědavosti. Duchovno není to,co bych vyhledávala, ale tahle knížka je bezesporu hodně k zamyšlení, a vyprávěný příběh kočkou byl nakonec jen pověstnou třešničkou na dortu.

Alíša236
02. května

Pěkná, oddechová knížka. Žádný literární skvost, spíš milé pohlazení po duši. Pravdy, které všichni známe i když je těžké si na ně vzpomenout v těžkých chvílích a ještě těžší se jimi řídit.

lynxir
11. dubna

Pár základních myšlenek buddhismu naroubovaných na rádoby tibetské prostředí. Roub se moc neujal, sotva živoří. Literárně slabota, ani příběh nic moc. Ale pro pocit, že jdu s dobou a přečetl jsem knihu z duchovní oblasti, no proč vlastně ne. Nakonec i takových knih je třeba a každý nějak začíná…

Sůvička4
02. dubna

Zpočátku mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak jsem se nemohla odtrhnout. Laskavý, poutavý příběh. Mnoho podnětů k zamyšlení, mnoho moudrých a inspirativních myšlenek. Doporučuji.

Zania
27. března

Kniha mě neskutečně nadchla. Doporučuji každému jako pěkné oddechové čtení!