Dalajlamova kočka

Dalajlamova kočka https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/169700/bmid_dalajlamova-kocka-Yzg-169700.png 4 1378 381

Dalajlamova kočka série

Maličkého kotěte, kterému hrozí nešťastný osud, se ujme samotný dalajlama. Kočička líčí svůj každodenní život v jeho těsné blízkosti. Stává se svědkem rozhovorů mezi dalajlamou a jeho hosty. Postupně poznává, v čem spočívá štěstí, a jak ho na cestě životem najít, což není pro žádnou živou bytost snadné. V laskavém příběhu často nechybějí humorné situace, kočka se tře o nohy hollywoodských hvězd a dělí se s námi o poznání, které získává v klášteře buddhistických mnichů. „Chci, aby i díky této knize lidé dospěli k tomu, že nejdůležitější je láska v různých podobách. Šťastní jste, když se staráte o druhé a dáváte jim lásku. To je jedna z nejúčinnějších cest ke štěstí,“ říká o Dalajlámově kočce její autor David Michie.... celý text

Literatura světová Romány Duchovní literatura
Vydáno: , Synergie

The Dalai Lama’s Cat , 2012

Rudolf14
25.12.2020 2 z 5

Vzhledem k hodnocení jsem asi od ní čekala více. :(

indyka
25.12.2020 3 z 5

Nahlédnutí do buddhismu pro široké masy. Jsem zarytý kočkomil a kočičí téma je rozhodně plus, ale celou knihu neudrží. Předkládaná poselství jsou občas hezky sepsané staré pravdy, občas mě něco zaujalo a trklo, občas jsem si říkala, že s tímto tedy rozhodně nesouhlasím... milá oddechovka, život mi to nezměnilo, ale ráda si odpočinu i u dalšího dílu.

ANDY28
18.12.2020 5 z 5

Moje kočičí duše se tetelí

Vivetkav
17.12.2020 5 z 5

Nádherná kniha.. jsem ráda že se mi dostala do ruky.. jak se dá příběhem poučit a dokonce i pobavit.. ráda si přečtu znovu.. doporučuji všem

JakKol
17.12.2020

Je to kategorie knih, kterým říkám "Naivní náboženství". Tedy náboženská nebo duchovní tématika pojatá tak nenápadně, aby nikdo neměl pocit, že si čte knihu o buddhismu. Pro člověka, který je duchovnem nepolíben proto ideální. Příběh je miloučký a naivní, nezabíhá do žádný hlubších myšlenek, což je možná trochu škoda a tak trochu i autorův záměr. Na druhou stranu mě inspirovala ke studiu dalších knih s hlubší duchovní tématikou a tématikou buddhismu, takže možná v tomto ohledu kniha splnila svůj účet dokonale.

Petoklad
15.12.2020 5 z 5

Jemné, taková jednohubka, ale nelze u ní vypnut docela, pohladí, i podrápe. Velice stravitelně se poučíte o duchovních zákonitostech.

zuzka894
29.11.2020 5 z 5

Krásná kniha. Vysvětlené základy budhismu jednoduchou formou.

lucakuca
15.11.2020 4 z 5

Kočičí průvodce základy Buddhismu. Co zážitek to učení. Jemné, milé a čtivé.

Ondry238
13.11.2020 5 z 5

Moc příjemný čtení, který vysvětluje několik málo prvků z buddhismu za pomocí příběhů.

Medicka19
10.11.2020 3 z 5

Velmi čtivé, ale ne se vším se dá se souhlasit. Americký pohled na budhismus, americký pohled na kočky se i americký pohled na to, zda kočka může žrát myši Vás začne brzy unavovat.... zatoužíte po Tibetu bez Američanů.

KAREL6725
07.11.2020 5 z 5

Moje první kniha od autora , ale ne poslední, už čtu další. Čteno v práci na noční směně , dvě nejhezčí směny jaké jsem kdy měl. Krásné čtení. Plný počet hvězd. Všem co nečetli doporučuji.

KaroM
27.10.2020 5 z 5

Nádherná kniha, pohodové čtení.
Ze zvědavosti jsem si jí koupila i v audio verzi do auta a mohu vřele doporučit.

Karol.
24.10.2020 5 z 5

Nádherná knížka.. Balzám na duši v dnešní šílené době.

Milly34
28.09.2020 5 z 5

Je to krásný příběh, který umí vtáhnout do děje a představit buddhismus... Nic náročného :-)

bery11
10.09.2020 5 z 5

Nádherná knížka,velmi dobře zpracovaná.Zahřeje na duši.

Camri
04.09.2020 4 z 5

Deník kočky Modroočky, který jen tak mimochodem obsahuje několik důležitých životních rad (nejen) pro začínající buddhisty.

Hanca_Prochaz
29.08.2020 5 z 5

Malého kotěte se ujme sám Dalajláma. V jeho péči ze z něho stane himalájská kočka a ta vypráví příběh. Při čtení jsem se opravdu pousmála nad tím, jak malá kočička popisuje běžný život. Je to mile napsané, až vás to chytne za srdce. Skvělé odpočinková četba.

vladka321
26.08.2020 5 z 5

Milá kniha s odkazem starým, jak samotná literatura. Zvíře na sebe bere lidské vlastnosti a jednání člověka. Jde o takovou zmodernizovanou bajku do podoby dnešního chápání. Kdy díky milé kočce si člověk uvědomuje tu zdánlivou jednoduchost pojetí duchovna a správné nadčasové cesty v míru, lásce, pokoře a soucitu.

Olous1
16.08.2020 5 z 5

Milé počteníčko z pohledu kočičky.Tato kniha je přesně pro tuto dobu plnou stresu a násilí, při čtení si odpočinete.Určitě si půjdu do knihovny vypůjčit další díl. Za mě doporučuji.

Alexxxka
31.07.2020 5 z 5

Moc milá, příjemná kniha :-) Každý si tady najde to své.