Daisy Jones & The Six

Daisy Jones & The Six https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454886/bmid_daisy-jones-a-the-six-vYq-454886.jpeg 4 869 869

VYDEJTE SE NA NEJDIVOČEJŠÍ JÍZDU VAŠEHO ŽIVOTA. Daisy Jones vyrůstala na konci šedesátých let uprostřed L.A. v klubech na Sunset Strip, kde už jako dítě poznala alkohol a drogy. V náručí rockových hvězd sní o tom, že bude psát písně, které uslyší celý svět. Po její bezstarostné kráse a božskému hlasu muži šílí. A netrvá dlouho, než si jí všimne i producent Runner Records. Skupina The Six v té době slaví úspěch na prvním turné. Hlavní hvězda, zpěvák Billy, však na své cestě za slávou klopýtá. Utápí se v závislosti, drtí ho tíha narůstající popularity i odpovědnosti, která ho bude čekat jako budoucího otce. Ne náhodou se cesty Daisy Jones a skupiny The Six zkříží. Hlasy Daisy a Billyho tvoří něco úžasného. Něco, z čeho celá Amerika šílí. Jejich hudební splynutí se stává legendou. Jak ale takhle silné emoce mohou zvládnout, a jak ovlivní celou skupinu? To se dozvídáme po desetiletích, kdy má každý možnost vyprávět svůj příběh. Každý tam byl, každý má ale svou verzi toho, co se stalo.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Kontrast Vintage

Daisy Jones and The Six , 2019

marlenkaXX
15.01.2021 3 z 5

škoda, že tato kniha není o skutečné kapele, měla jsem chuť najít si jejich písničky. Kniha e čtivá, dobře napsaná, stránky rychle utíkají.

Fortuna7
14.01.2021 4 z 5

Tahle kniha ke rocková jízda od začátku do konce. A ten konec! To jsem nečekala... Moc se mi líbilo zpracování knihy, protože příběh je vyprávěný jako rozhovor. Doporučuji

Čtecímaniak
11.01.2021 5 z 5

Už v anotaci zazní, že skupina nevydrží a rozpadne se.
Knížka je něco jako dokument. Je to vlastně dokument v knížce. Tak jsem to nazvala. Musím říct, že to je strašně dobře napsané. Atmosféra, děj, vyprávění... prostě wow.
Ráda bych se přesunula k atmosféře. Strašně se mi líbilo, jak autorka vykreslila koncerty a backstage. Jelikož je teď všechno zavřené a nikam se nemůže, úplně na Vás dolehne ta jedinečná atmosféra koncertu a fanoušků, kteří svoje idoly milují.
Je zajímavé sledovat hlavní hrdiny, jak se postupem času mění jejich osobnost. Začínali, jako feťáci a končili jako skvělí lidé.
Když už jsme u těch drog... Aspoň mně to ukázalo realitu, jak si zpěváci/skupiny žijí, když nejedou kamery. Samozřejmě, že jsem nějakou představu měla, ale tohle mi otevřelo oči. Případ Daisy Jones zašel až příliš daleko a mrzí mě, že až ke konci knihy s tím začal někdo něco dělat. Jako kdyby všichni měli pásku přes oči a neviděli, co se s Daisy děje.
Postava Eddieho mě strašně štvala. Byl mi strašně nesympatický tím, jak mluvil. Máte to stejně?
Obdivuji, jaké má Camila nervy. Já bych s ním asi nevydržela.
A poslední, co knize musím vypíchnout... Písně. Totálně žeru, jak jsou zezadu v knize napsané a jak nás provázely celým příběhem Daisy Jones and The Six.
Kniha byla nesmírně vtipná a zároveň smutná... Budu na ni ještě dlouho vzpomínat. Četla se strašně rychle, že jste si nevšimli, jak daleko už jste.
5*/5*
ig: book_stagram_czech

Anyzz
11.01.2021 5 z 5

"Billy s Daisy pohromadě, to bylo jako hlídat oheň. Dokud ho má člověk pod kontrolou, nic se neděje. Dokud někdo nenaleje do ohně benzin, nemůže se nikomu nic stát."

Kdyby se mě někdo zeptal na nejlepší knihu roku 2020, bez sebemenšího přemýšlení doporučím Daisy Jones & The Six. Je to jedna z těch knih, která se vám dostane pod kůži a ihned po přečtení máte obrovské nutkání pustit se do knihy znovu. A znovu. A za nic na světe nechcete, ať ta jízda skončí. Protože prožít 70. léta na americké scéně po boku Daisy Jones a The Six je ten největší zážitek, který vás může potkat. No posuďte sami.

Dragonmiska
10.01.2021 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Miluju hudbu a nějaký den jsem strávila i ve studiu. Takže za mě super knížka.

mySaints
09.01.2021 4 z 5

Kdyby postavy a příběh nebyly fiktivní, byla by kniha dokonalá. Protože jsem úplně umírala touhou vědět, jak představitelé vypadají a hlavně - jak všechny jejich písničky zněly. Ale jelikož se jedná pouze o fikci, něco mi tam chybělo. Čekala jsem nějaký zvrat, ale nic nepřicházelo. Občas se nějaké to drama objevilo, ale nebylo to dost šokující. Normální biografie kapely ze 70. let, ale bohužel smyšlená bez té hudební přidané hodnoty.

LadyCharlene
07.01.2021 4 z 5

První pocity po přečtení knihy? Facka, jako probuzení z šíleného ale krásného snu, jako kocovina po pořádně povedeném večírku. A to jsem ke knize byla velmi skeptická, do půlky knihy mi nebyla sympatická ani jedna postava, charaktery mi přišly ploché a každý člen kapely dokonale plnil svou "předepsanou roli"... Billy - alfasamec, šéf, napravený feťák a ku***ník, Graham - jeho malý bratříček, spokojený kytarista a chladná hlava, Eddie - nedoceněný doprovodný kytarista, který Billymu vzdoruje za každých okolností, Warren a Pete ani nikoho nezajímají a "lákadlo na chlapy" Karen - emancipovaná klávesačka, schovávající city pod drsnou slupkou rockerky, Camilla - holka/manželka kapelníka, ta hodná, ta jemná, ta starostlivá, ta věrná, ta dokonalá, a tak strašně otravná... a nakonec okouzlující Daisy - bohatá znuděná holčička, která se chce ukázat a provokovat za každou cenu... No, minimálně v Daisy jsem se spletla. Na konci knihy nám svoje nitro ukáže, otevře se a člověk nemůže její zranitelnost ignorovat. Na posledních stránkách jsme se o svou bolest podělily, její slzy byly moje, její zoufalost jsem cítila hluboko pod kůží. Stejně tak jsem se sžila s Karen. Eddieho rozzuřené výlevy mě bavily.
Dokud jsem se nedostala k třetině knihy, říkala jsem si, proč čtu o fiktivní kapele, v podstatě by se na příběh The Six mohl nabalit příběh každé druhé kapely, tak moc schématické, ale v půlce mě jejich příběh začal bavit. Něco jsem dokonce nepředvídala a četla se zatajeným dechem. Mrzí mě, že ačkoliv nám i Daisy bylo stále opakováno, že byla pouhopouhou fanynkou, prostředí groupies jsme jen tak potkali a odešli dřív, než jsme si ho mohli užít.
Je pěkné, že nám jsou k dispozici texty písní, ale bohužel jsou stále jen fiktivní, jsem zvědavá, jak se s tím popasují v seriálu, na který se moc těším, pokud skutečně bude.
Po přečtení jsem se cítila smutně, že tahle barevná šílená drogová jízda končí. Asi se ke knize ještě někdy vrátím, rozhodně to bude zajímavé, když teď vím, co vím.

emmik
04.01.2021 odpad!

Je mi líto, ale nedočetla jsem. Takže pro mě na rozdíl od většiny nečtivá ! Text typu "já jsem řekla, on řekl, já odpověděla .... " Jasně že to přeháním, prostě mě to ale ani trošku nebavilo !

Pitbullka
30.12.2020 5 z 5

Neskutečně čtivé a uvěřitelné. Druhá třetina knihy mi přišla trošku slabší. Nicméně to dorovnal ten konec, který byl skvělý. Pořád jsem nechápala, co na té knížce všichni mají a už tomu rozumím. Neříkám, že mi ta knížka změnila život, ale čtení to bylo vážně dobré.

mona.benny
29.12.2020 5 z 5

Tak já jsem si myslela, že to je podle skutečnosti ...... a až na konci mi rozhodila sandál. Ale musím říct , že se to četlo suprově. Pokud si chcete přečíst něco neotřelého, odpočinout si od thillerů, detektivek, vražd, atd, tak Daisy Jones je to pravé. Příjemná oddechovka.

alexvera
29.12.2020 5 z 5

Teda, tohle ale byla pořádná jízda ..od Daisy Jones & The Six se prostě nedá jen tak odejít. Přečteš ji na jeden zátah, jinak to nejde. Hrozně mi to celé připomíná film American Satan.
Velice mile mě překvapila, jsem ráda že jsem ji četla takhle ke konci roku.

Arkagas
29.12.2020 5 z 5

Wow! Upřímně jsem byla po všech těch nadšených ohlasech ke knize skeptická, ale nekupte ji za 99,- Kč že jo.. A nakonec jsem ji dala na jeden zátah bez přestávky a jsem nadšená. Dokonale vymyšlená dějová linka - osudy lidí, které jsou si tak blízké a přesto vzdálené. Drogy, sex a rock and roll v době uvolněných 70.let. Jedna velmi úspěšná zpěvačka, která ale neví co se životem a jedna velmi úspěšná kapela, která naopak přesně ví co chce. Naděje, zklamání, touha, odhodlání, volnost a boj se závislostí. Koncerty, rozhovory, turné, nahrávání desky, vymýšlení textů a i hudebních aranžmá. Hádky ve studiu, hádky na hotelích, špatná, ale i dobrá rozhodnutí. A jako bonus jedno obrovské překvapení na konci. Tahle kniha je skvělá, jakmile začnete číst, nemůžete se odtrhnout. Daisy a The Six sice nikdy neexistovaly, ale to, co čteme v jejich příběhu se určitě týká mnoha reálných kapel.

Džungle_knih
25.12.2020

Love it!! po přečtení jsem stále zklamaná, že ta kapela neexistuje, protože ani leckteré biografie mi nedaly pocit, že se to stalo, jako tahle kniha.

kalinkacz
25.12.2020 5 z 5

Úžasná, úžasná kniha! Od autorky jsem četla úplně vše a Daisy Jones a Evelyn Hugo jsou ty nejlepší... Autorka umí pocity a zvraty skvěle dávkovat a díky tomu čtenář celý příběh prožije od první do poslední strany... Bála jsem se formátu rozhovoru, ale tady se jen ukázalo, jak je autorka skvělá, protože jsem při čtení snad ani nedýchala... Pokud máte rádi ženské romány, které mají co předat a které jsou jiné, tak tohle je jeden z nejlepších a stojí za přečtení a váš čas!

Ivik3
24.12.2020 5 z 5

Neměla jsem žádná přehnaná očekávání.
Četlo se jedním dechem. Vše jsem si dokázala krásně představit.Jako bych opravdu pozorovala dokument o kapele.
Za mě spokojenost

foxi_ii
16.12.2020 4 z 5

Daisy, The Six a kontroverzní, volnomyšlenkářská, bujará 70. léta!
Je až neuvěřitelný, jak moc se mi chtělo během čtení zadat na youtube jméno této fiktivní kapely a něco si poslechnout. Pokud vás tohle bude napadat až moc často, najděte si Fleetwood mac, protože těmi se autorka inspirovala a musím říct, že to je přesně TO ONO..
Já jsem různožánrový milovník hudby, takový chameleon, ale např. skladba DREAM to je přesně pro mě, takový nádech Covenu (a už dlouho od nich miluji právě Seven Wonders).

Kniha psaná formou rozhovorů mi opravdu sedí a autorce děkuju, že s něčím takovým přišla.
Díky tomu nám tu vznikaly vtipné momenty. Členové skupiny se baví o jedné situaci a každý si ji pamatuje jinak. Dokonce mě i rozesmála ,a to se mi moc nestává.
Jsem dívka fesťáková, pubertu jsem trávila pod pódiem ,a tak mě ani moc nepřekvapovalo, co se okolo kapely dělo.
..dobřeee i na pódiu! Skákání do lidí? To byl ten pravej nářez.. piercing v jazyku, házení hlavou, spaní pod širým nebem! No to už je doba, to mi teď možná ani nikdo neuvěří .
Nesmím ale zapomenout ani na to, že kniha nenese jen veselé vzpomínky.
Jak moc mohlo být složité žít s někým, kdo se stává hvězdou a míří na samotný vrchol a jde vůbec s někým takovým mít rodinu?
Jde se udržet a nechat se strhnout tím vším okolo, protože přece: Sex, drogy a rocknroll, ne?!
Jak by jste vy zvládali život, jako hvězda? Dá se tohle vůbec odhadovat dopředu?
Myslím si, že hodně z nás vidí jen to pozlátko.
Ale právě spoustu takových lidí, jako byli i někteří členové kapely, jsou vlastně kolikrát ty nejvíc osamělé duše.. i když lidí kolem sebe mají mraky.
I přesto, že se mi kniha dost líbila, měla jsem i nějaké ale..
Asi největší problém jsem měla s koncem knihy, i když je mi jasné, že to právě mnoho lidí strhne a dost zaujme, já to tak neměla. Ale víc prozradit nemohu ,to bych vám udělat nemohla.
Těším se až se k nám dostane i seriálová verze, protože postavy z knih si nějak představuji i to prostředí.

fa.sci.ko
01.12.2020 5 z 5

„Myslela jsem si totiž, že láska má člověka roztrhnout vedví, zlomit mu srdce a sevřít ho tím nejhorším způsobem. Myslela jsem si, že láska jsou bomby, slzy a krev. Netušila jsem, že má naopak člověku dát lehkost, a ne ho rozdrtit. Nevěděla jsem, že má člověku dodat jedině něhu. Měla jsem představu, že láska je boj.“

Způsob vyprávění Taylor Jenkins Reid ve mně umí vyvolat vážně silné emoce a opět nezklamala. Snad už v první čtvrtině knihy jsem věděla, jak ji budu hodnotit, protože to bylo prostě jedno velké WOW! A ačkoliv se na konci neudálo žádné šílené drama, jak jsem původně očekávala, tak si za svým plným hodnocením i přesto stojím.
Kniha byla napsaná neuvěřitelným způsobem a já jsem to autorce žrala všechno i s navijákem. Výpovědi a životy všech členů kapely byly tak reálné, až jsem občas vážně pochybovala, že je to skutečně fikce. Dokonale na mě dýchla hollywoodská atmosféra šedesátých a sedmdesátých let a jelikož jsem si během čtení prozřetelně zapisovala názvy kapel, které zazněly, ať už jsem je znala či nikoliv, tak hudební plán na příštích několik dní mám celkem jasný. (The Who, The Kinks, Yardbirds, Status Quo a samozřejmě i Beatles, Rolling Stones, Pink Floyd nebo Sonny & Cher)

„Vždycky na mě nejvíc působily vůně. Vůně tequily, vůně piva. Dokonce i koksu. Čehokoliv. Vždycky si na to vzpomenu, na ty chvíle, kdy jsem už na začátku věděl, že budou potíže. Ze začátku všechno chutná dobře.“

kamca4151
30.11.2020 4 z 5

Knížku registruji již delší dobu. Říkala jsem si, nebudu si číst knížku o kapele, kterou neznám. Ale upřímně! Bylo to skvělý. Romantických příběhů je na světě hodně, ale tohle bylo hodně jiný. Člověk si chvíli zvykal, že je knížka napsaná formou rozhovorů, ale rozhodně to na sebe bezvadně navazuje. Za mě fakt TOP

Arsi007
25.11.2020 2 z 5

Kniha je psaná velmi čtivou formou. Tady bohužel svou chválu končím. Absolutně nerozumím všem těm kladným recenzím tipu Tato kniha mi změnila život. What? Nic se tu neděje. Nic. To i život Alanis Morissette bude pestřejší než život bandy feťáků se všemi možnými komplexy a problémy. Není tu žádné ,,poučení", žádný šok, žádné kloudné rozuzlení, i když v podstatě není čeho, možná tak ústředního tématu, proč se skupina rozpadla, což ale není nic z čeho byste si sedli na zadek, protože to tak nějak od začátku tušíte.

Pokud by se jednalo o reálnou kapelu, o hity, které znám a které si mohu v hlavě při čtení o tom, jak vznikaly zpívat budu knihu hodnotit klidně 100%. Ale takhle? Bylo to čtivé takže za víkend máte hotovo, ale ve finále mi to nedalo jedinou emoci a za měsíc, dva bych na knihu nebýt už teď předem jasné vánoční masírky s klidem v duši zapomněla.

IG: @hanybooks

SknihouVrukách
22.11.2020 5 z 5

Wau, wau a ešte jedno wau. Toto bola bomba. Nikdy som ešte nečítala fiktívny príbeh, ktorý bol realisticky napísaný. Viete koľkokrát som si mala chuť skupinu Daisy Jones and the Six vygoogliť. Autorka napísala postavy neskutočne realisticky, s chybami a to je asi ten dôvod, prečo boli veľa ľuďom nesympatické. Kniha bola písaný iným štýlom ako iné knihy, a to ako interview. Preto bol príbeh veľmi dynamický, autentický a rýchlo sa čítal. Veľmi sa mi páčilo prostredie hudby a som veľmi rada, že sme mohli sledovať ako vznikal album Aurora. Avšak je tu maličká vec, ktorá prostredie hudbu rušila. A to drogy. Zároveň, ale. rozumiem, prečo ich autorka dávala do popredia, pretože mi príde, že to k tejto dobe (70.roky) patrí a chcela tým knihu spraviť viac.realistickú. Na konci knihy sú aj texty z albumu Aurora v slovenčine aj angličtine. Páčilo sa mi, že prekladatelia si z prekladom do slovenčiny pohrali a texty zneli aj v slovenčine veľmi pekne. Mám pocit, že od začiatku je jasné, ako kniha dopadne a vy chcete vedieť prečo. Na konci je samozrejme všetko vykreslené, ale vôbec by mi nevadilo, keby autorka pridala ešte aspoň 5 strán. Dosť ma prekvapilo, kto bol autorom interview. To som teda nečakala. Knihu vám ako stopercentne odporúčam. Mne sa strašne páčilo a bol to ten typ knihy, ktorý sa nedá odložiť a stále vás núti čítať ďalej. Táto kniha bude jedna z
najlepších za tento rok 5/5✨