Daisy Jones & The Six

Daisy Jones & The Six https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454886/bmid_daisy-jones-a-the-six-vYq-454886.jpeg 4 869 869

VYDEJTE SE NA NEJDIVOČEJŠÍ JÍZDU VAŠEHO ŽIVOTA. Daisy Jones vyrůstala na konci šedesátých let uprostřed L.A. v klubech na Sunset Strip, kde už jako dítě poznala alkohol a drogy. V náručí rockových hvězd sní o tom, že bude psát písně, které uslyší celý svět. Po její bezstarostné kráse a božskému hlasu muži šílí. A netrvá dlouho, než si jí všimne i producent Runner Records. Skupina The Six v té době slaví úspěch na prvním turné. Hlavní hvězda, zpěvák Billy, však na své cestě za slávou klopýtá. Utápí se v závislosti, drtí ho tíha narůstající popularity i odpovědnosti, která ho bude čekat jako budoucího otce. Ne náhodou se cesty Daisy Jones a skupiny The Six zkříží. Hlasy Daisy a Billyho tvoří něco úžasného. Něco, z čeho celá Amerika šílí. Jejich hudební splynutí se stává legendou. Jak ale takhle silné emoce mohou zvládnout, a jak ovlivní celou skupinu? To se dozvídáme po desetiletích, kdy má každý možnost vyprávět svůj příběh. Každý tam byl, každý má ale svou verzi toho, co se stalo.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Kontrast Vintage

Daisy Jones and The Six , 2019

BooksAnd_me
25.03.2021 4 z 5

4,5*
Na Daisy Jones & The Six určitě jen tak tak nezapomenu.
Kniha je tak skvěle napsána!
Rychle utíká, vtáhne vás do děje, postavy si zamilujete a autorce žerete každé slovo.
Not gonna lie, až do konce knihy jsem si myslela, že postavy jsou, realné. O to více mě zamrzelo, když jsem se až po dočtení dozvěděla, že to jsou jenom fiktivní postavy :´P.
Samotnou Daisy jsem si fakt zamilovala a Warrena též, u kterého mě bavilo jaký to je flegmouš :Dd.

Za mě se Daisy řadí mezi moje srdcovky a celkově to nějak v hlavě ještě zpracovávám. Hodně jsem si z čtení Daisy odnesla a za to ji budu vděčná.

Bohužel konec mě celkem zklamal, očekávala jsem i tak něco většího, ale při tom si říkám, co by to tak mělo být. Přece jenom, jsou to normal lidé...( Proto těch 4,5*) + něco mi tam chybělo, ale nevím co. :/
Podle mě se vám to buď bude líbit, anebo prostě ne.
Zkuste a uvidíte. :))

veriszv
22.03.2021 5 z 5

Na této knize je převážně vyzdvihována její atmosféra, s čímž musím souhlasit. Ta byla neuvěřitelně reálná. Nicméně přesto, že kniha má určitě skvělou atmosféru, pro mě byly zajímavější dvě poselství. Každý si věci pamatuje jinak, ať už jde o členy fiktivní kapely nebo o lidi ve vašem životě. A to druhé, každý dělá chyby, větší či menší, ale každý se může změnit.
Forma jakou je kniha psaná mi naprosto vyhovovala. Rozhovory, kdy se napřeskáčku střídá jeden rozhovor za druhým na mě vůbec nepůsobily rušivě, jak by se mohlo zdát, ale naopak mi v hlavě běžel dokument s prostřihy rozhovorů s hlavními protagonisty, od kterého jsem se nemohla odtrhnout.
To toxické prostředí drog, alkoholu, sexu a ještě jednou drog, mi přišlo nechutné, i když jsem si o světě showbyznysu nikdy žádné iluze nedělala. Vlastně mi vadilo, že to autorka v knize alespoň trochu neodsoudila, ale na druhou stranu prostě zaujala neutrální postoj. Nakonec mě spíš překvapilo, že na to, kolik se v té knize vyskytovalo drog, tam bylo ještě málo skandálů.
Taylor Jenkins Reid má podle mě skvělý talent na to, vkládat do svých knih naprosto kouzelné věty. Jsou to věty na první pohled obyčejné, ale mají v sobě tolik pravdy! A tak jsem si ne jednu větu vypsala i z Daisy Jones, stejně jako ze všech autorčiných knih, které jsem četla.
Sečteno podtrženo, ano myslím si, že se autorce povedlo něco výjimečného. Podle mě to nesedne každému, ale napsat fikci takovým způsobem, že kdo neví, je přesvědčen, že kapela existuje, je výjimečné. Až mě to mrzí, ty texty jsou skvělý a jako písničky bych je slyšela moc ráda.

annettka1098
18.03.2021 3 z 5

Kniha je psána formou interview a prostor je dán všem členům kapely, manažerovi a producentovi, novinářům... Nejvíce prostoru je však dáno mladé zpěvačce Daisy a frontmanovi kapely Billymu. Daisy neměla úplně lehké dětství a velmi brzy začala s drogami a nočním životem, jejím snem je psát písně. Billy vyrůstal pouze s matkou a mladším bratrem Grahamem, se kterým založili kapelu, ve které je Billy vůdce se vším všudy.

Velmi mne v knize bavilo, když se k jedné věci postupně vyjádřilo několik členů kapely a každý viděl věc jinak. Autorka si také dala záležet a vymyslela jednotlivé názvy, ale i texty písní, které jsou vypsány na konci knihy, což ve vás opravdu budí dojem, že čtete o existujících hvězdách.

Bohužel, protože jsem díky staršímu bratrovi v podstatě vyrostla na rockové kapele The Doors a ve 12 letech o nich viděla film na základě skutečných události, nepřinesla mi kniha nic nového. Všechen ten sex, drogy a rock'n'roll mi nebyl cizí. Kdysi jsem také viděla film o kapele The Beatles a loni dokument o zpěvačce Taylor Swift, takže ani zákulisí ohledně tvorby písni a příprav na turné mne neohromilo. Věřím ale, že kdo zákulisí rockových kapel a skládání hudby nezná, dozví se hodně zajímavého.

HODNOCENÍ: 65 %
- opravdu si cením práce autorky, ale bohužel mně kniha nepřinesla nic nového. A mám-li být upřímná, zklamal mne konec.

Doporučení na závěr: jestli se vám kniha líbila, určitě si pusťte film The Doors. Je starý, ale hodně dobrý!

petra.trucker
16.03.2021 5 z 5

Bála jsem se, že budu z této knihy zklamaná (z recenzí), nebo že se nebudu moct pořádně vžít do děje, protože hudbu okolo roku 1978 moc nijak neposlouchám, ale obavy byly úplně zbytečné. Prvně jsem si říkala, že je to asi jasné, dva zamilovaní slavní a skončí to šťastně, ale už po prvních desítkách stran jsem zjistila, že to asi nebude tento příběh... Byl to pravý opak. Bylo zde hodně drog, klubů, sexu, hudby, mladí, turné, slávy. Nejraději bych komentovala vztahy v knize, ale kniha byla vlastně o tvorbě hudby mezi Daisy a Billym a celou knihu bych tedy popsala (stejně jako postavy): "Byli dobří. Opravdu hodně dobří." Jedna z nejvíce propracovaných knih, kde na konci i slza ukápla...

Marekh
15.03.2021 5 z 5

Na tuto knihu mne nalákal INCOGNITOREADER a udělal jsem dobře, že jsem se nechal zlákat. Kniha se mi hodně líbila. Vypráví o smyšlené hudební skupině, která hrála v 70. letech v USA. Kniha je napsána formou rozhovorů mezi jednotlivými členy skupiny a dalšími lidmi, kteří měli k této skupině nějaký vztah. Je to sice napsáno netradičním způsobem, ale nevadilo mi to. Kniha mne vtáhla do děje a měl jsem skutečně problém se od knihy odpoutat. Přestože je kapela fiktivní včetně jejich rozhovorů, všechno působilo na mě uvěřitelně. Knihu hodnotím na 100 %.

V knize se vyskytuje sex, drogy, alkohol, ale to k rokovým kapelám nepochybně patří, a především v tomto období. Líbilo se mi, jak skupina pracuje na písních od jejich vzniku, jak vymýšlí texty k písním včetně hudby, jak se vzájemně konfrontuje DAISY s BILLYM ohledně textů a v neposlední řadě průběh jejich koncertu.

Z vlastní zkušenosti vím, že koncert je nezapomenutelný zážitek a nedá se to rozhodně srovnat s pouštěním hudby doma. Je to úplně jiný rozměr. Interpreti se snaží vydat ze sebe maximum a největším potěším pro ně je, když se posluchačům líbí jejich písně. Interpreti jsou spokojeni a zároveň posluchači. Vzpomínám si, když jsem byl na některých koncertech Karla Gotta. Byl to hodně intenzivní zážitek a po několik dní ve mně koncert rezonoval a dal mi hodně pozitivní energie a dobré nálady. Vzpomínám si také na koncert Marie Rottrové, který se mi také líbil. Na koncerty příliš nechodím.

V knize se seznámíme s jednotlivými členy kapely. Musím říci, že Daisy mne v hodně věcech štvala, ale byla jednoduše svá, nedala si v některých věcech poradit. I když udělala plno hloupostí, přesto jsem ji měl rád. Myslím si, že pro hudební skupinu The Six byla určitě přínosem. Byla skvělá zpěvačka a textařka. Každý člověk má odlišnou povahu a povaha člověka se velmi těžko mění, i když člověk časem může svůj život přehodnotit a vzít si poučení z chyb, kterých se dopustil v minulosti.

Některé části jako by se mě osobně dotýkaly, protože jsem v minulosti něco podobného zažil z mého úhlu pohledu. Člověk se může do někoho zamilovat, chtěl by s ním trávit čas a být po jeho boku, ale moc dobře ví, že to není možné a nikdy k tomu nedojde, ale přesto přese všechno zůstane v jeho srdci malé místečko pro dotyčného člověka a nikdy na něj nezapomene. V knize jsem nalezl hodně myšlenek, ale nepoznamenal jsem si je, protože jsem se nechtěl zdržovat od čtení. V knize se vyskytují další témata k zamyšlení, která byla také zajímavá. Závěr pro mě skrýval menší překvapení.

Kdo rád poslouchá hudbu nebo dokonce hraje na nějaký hudební nástroj nebo se jednoduše chce dostat pod pokličku tvorby písní jedné fiktivní kapely včetně vztahů mezi nimi, tak si myslím, že by ho tato kniha mohla oslovit.

V závěru knihy se nacházejí kompletní texty písní, o kterých byla zmínka v průběhu knihy v angličtině i v češtině, což je určitě skvělý nápad. Ačkoliv jsou mi bližší popové písně, přesto bych šel na koncert DAISY JONES § THE SIX a užil si ho plnými doušky! Musel bych na vlastní oči vidět hlavní představitele této kapely a s chutí bych se zaposlouchal do jejich písní! Myslím si, že bych si koncert užil. Možná tuto knihu zařadím mezi TOP KNIHY ZA ROK 2021. Určitě tato kniha bude horkým kandidátem.

MaKolar
15.03.2021 3 z 5

Mám moc rád dobu 60. - 70. let, proto jsem od této knihy čekal mnohé... Bohužel moje očekávání se nenaplnilo. Příběh sám o sobě není špatný, nevadil mi ani styl psaní, ale prostě mi zde něco chybělo.

MilackovaN
14.03.2021 4 z 5

Kniha je psána opravdu zajímavou formou výpovědí postav, a já sama jsem se s ní setkala poprvé. Kniha má zajímavý námět, ale asi jsem po pravdě čekala víc. Od autorky mám přečtené všechny přeložené knihy, a musím říct, že například knihy Možná v jiném životě a Jediné pravé lásky mě zaujaly více. Ale za přečtení určitě stojí, už jen díky té zajímavé formě.

tynka65
12.03.2021 4 z 5

Moje druhé setkání s autorkou a musím přiznat, že Všechny pravé lásky si mě získaly víc (nejsilnější knížka loňského roku) . Avšak Daisy Jones nebyla zklamáním. Skvělé postavy, které jsou tak moc skutečné, že ani chvilku neváháte nad pravdivostí celého příběhu, máte chuť pouštět si všechny zmiňované písničky na Spotify a googlit Daisy, Billyho a zbytek kapely. Je neuvěřitelné jak umí T. J. Reid vdechnout fiktivním postavám duši a život.... Ale nejsilnější postavou pro mě celou dobu byla v pozadí schovaná Camila. Neskutečně silná ženská.... Konec mě doatal, nic takového jsem nečekala a přidala za něj hvězdičku navíc... Daisy Jones doporučuji, je to jiné, nové a skvělé!!

Limonadovyjoe
09.03.2021 4 z 5

Tak zaprvé. Přiznám se, že jsem až stydně dlouho netušila, že se jedná o fiktivní kapelu, jen mi bylo divné, že bych tak slavnou kapelu neznala :-) tak dobře se povedl marketing a celé hype kolem knihy, protože jsem určitě nebyla jediná koho kniha zmátla.

Za druhé - formát knihy - forma rozhovoru je bezvadná. Žádné zbytečné rozevláté popisování, stručně, jasně. I díky tomu se dá kniha přečíst na jeden zátah. Prostě jako když si ke kávě otevřete časopis.

Za třetí - výborně vypsané postavy, kdy každá má svůj nezaměnitelný hlas a problémy, časem už jde krásně rozeznat, kdo zrovna mluví.
A třešničkou na dortu je atmosféra, sedmdesátá léta na Sunset Boulevard, sex, drogy a rocknroll, vztah mezi členy kapely, a naprosto hmatatelný vztah mezi Daisy a Billym když spolu zpívají...pamatujete, když na Oscarech zpívali Bradley Cooper a Lady Gaga Shallow ? Jo tak hmatatelné to je v knize.

Daisy: Jak moc k vám musím být upřímná? Vím, že jsem slíbila, že vám všechno povím, ale opravdu chcete vědět "všechno"?

JajaCZ
09.03.2021 5 z 5

Skvelá kniha, veľmi som sa pri jej čítaní bavila a dokonca som si olepíkovala pár krásnych myšlienok. Ťažko uveriť. že ide o fiktívnu kapelu. Knihu som hneď zakúpila i sestre a som zvedavá, ako bude na ňu reagovať ona. Som rada, že ju mám v knihovne. Jedna z kníh, kzu ktorým sa s radosťou vrátim :)

Mojepočteníčko
24.02.2021 3 z 5

Tuto knihu jsem měla možnost přečíst v rámci knižní štafety.
Příběh se odehrává v 70. letech. Je psaný formou rozhovorů, kdy se střídají promluvy jednotlivých členů kapely The Six, Daisy Jones a dalších postav, které měly s kapelou co dočinění. Díky této formě vyprávění ubíhají stránky při čtení neskutečně rychle. Než se nadějete, budete na konci. A co víc, skvěle to podtrhuje atmosféru celé knížky.
Musím se přiznat, že jsem rozhovory s kapelou The Six nevyhledávala tak ráda, jako ty s Daisy. Zamilovala jsem si ji. Byla můj Freddie Mercury. A rozhodně si nemyslím, že její osobnost tvořily pouze drogy, pití, skvělý hlas a talent na skládání písniček. Bylo v ní mnohem mnohem víc. Jen jste to museli chtít vidět...najít. Billy pro mě takový nebyl. Vzbuzoval ve mně pocit nejistoty. Tím neříkám, že byl špatný člověk. V mládí udělal rozhodnutí, které dostalo pevné základy. Mockrát se v nich ale objevily praskliny, které by bez lásky a obětavosti manželky zalepil asi jen těžko. Nikdy si nebyl jistý sám sebou. Ani svými rozhodnutími. Neměla jsem pocit, že by jakýmkoli svým jednáním byl 100% přesvědčený. Přála jsem si, aby zklamal. Aby byl opravdovější.
Shrnutí: čtivé, skvělá atmosféra, super obálka a ta předsádka - wow!, postavy, nad kterými se dá dlouze debatovat. Prostě zanechají stopu...Nicméně jsem čekala ještě větší "nářez". Chtěla jsem mít srdce komplet na padrť. Doslova. Čekala jsem na to...

Hodnotím 3.80 / 5

izfnp
23.02.2021 5 z 5

Absolútna pecka! Najskôr som si nebola istá, či sa do knihy začítam, bez akýchkoľvek popisov, len s vyjadreniami postáv som sa obávala, že ma kniha nestrhne. Nutno však povedať, že štýl písania ma zaujal okamžite, čítanie sprevádzala istá ľahkosť, mala som pocit, že sledujem super zostrihaný dokument na Netflixe. A niekde pred polovicou som zistila, že stránky hltám. Autorke sa podarilo použiť osviežujúci štýl narácie, ktorý sa k téme úžasne hodí, ale zároveň doňho vložiť všetko podstatné pre príbeh. Sme síce bez spoľahlivého rozprávača a na veci nahliadame očami viacerých ľudí (z čoho neraz vznikajú komické situácie), ale stále dostávame úžasný náhľad do vnútra postáv. Obzvlášť Billyho a Daisy spoznávame na kosť a ich vzťah je v poslednej dobe jedna z najsmutnejších a zároveň najčistejších vecí, ktoré som čítala. Čitateľ nikdy netápe, vždy je perfektne jasné čo a prečo sa deje a s akými následkami, autorka ho však zároveň drží v napätí, čo bude ďalej.

Odporúčam všetkými desiatimi, atmosféra 70. rokov, hudobná scéna, sex, drogy a rock 'n' roll... Uhrančivé, živelné, horkosladké čítanie, ktoré si jednoducho zamilujete.

PS: Warren je my spirit animal :D

Voltík
22.02.2021 5 z 5

Tohle byla tak neuvěřitelná pecka! Hrozně mě to bavilo. Je to moje první kniha, která je psaná ve formě interview. Nevím jestli to bylo tím a nebo proto, jak čtivě umí autorka psát, ale místy se mi stávalo, že mě příběh vyloženě strhl. Úplně jsem měla Daisy a Billyho před očima. To jak dokázala zachytit atmosféru 70. let je až neskutečné. Asi to nebude kniha pro každého, ale já si tuhle rockovou jízdu vážně moc užila a navíc si díky ní i rozšířila své hudební obzory. A za mě se moc povedla i obálka.

INCOGNITOREADER
22.02.2021 5 z 5

Trochu mě od knihy odrazoval všude přítomný hype. Teď krátce po dočtení můžu říct, že je absolutně zasloužený!
Sedmdesátá léta z knihy přímo srší! Všude jsou drogy, sex a samozřejmě rock and roll!
Autorka, ale jde mnohem dál. A ukazuje, že třeba i velká hvězda může o sobě pochybovat.
Kniha je psaná formou rozhovorů se členy kapely a lidí okolo. Je neuvěřitelné, že každá z postav má svůj charakter a po chvíli už vůbec nemusíte číst kdo tu konkrétní část zrovna vypráví, protože to jde naprosto jasně rozeznat. Charaktery jsou jako živé. Ideální pro audio zpracování.
Během čtení mi, ale vadila jedna věc a to, že Daisy Jones & The Six jsou fiktivní kapela. Tak moc jsem chtěl při čtení jejich hudbu poslouchat!

anej
20.02.2021 5 z 5

Originálně psaná kniha z prostředí kapely ve formě interview. První kniha tohoto typu co jsem četla a nemohla jsem se odtrhnout. Chtěla jsem vědět, jak dopadnou osudy členů. Suprově popsané prostředí koncertů, zákulisí, turné a osobních peripetií, až jsem občas přemýšlela, jestli kapela nebyla skutečná :-)

kikizubik
18.02.2021 5 z 5

Neotřelá, originální forma interview, která se opravdu povedla! Autorka nám podala příběh, z kterého jste při čtení ty 70. léta cítily. Z knihy uplně dýcha to nadšení z hudby, užívání si života... Knihu můžu jen doporučit a doufám, že se dočkáme překladu Seven husbands of Evelyn Hugo, jelikož to je další kniha, která je laděná v podobném fiktivním biografickém duchu.

neprilisdivna
18.02.2021 5 z 5

Daisy Jones je… Wow. Vážně nevím, jak tuhle knihu popsat. Bylo to něco úžasnýho, nepopsatelných, jinýho. Tahle kniha je obrovská rock´n´rollová jízda plná hudby, drog, vztahů… Je napsaná formou rozhovoru, což pro mě bylo něco novýho a zároveň skvělýho. Bavilo mě, když na stejně položenou otázku odpověděl každý jinak, protože to přidávalo na autentičnosti – nikdo si nepamatuje všechno stejně, každý řekne tu svojí pravdu. O Daisy Jones číst prostě chcete. „Nosila jsem, co se mi zamanulo a kdy se mi zamanulo. Dělala jsem, co jsem chtěla a s kým jsem chtěla. A když se to někomu nelíbilo, poslala jsem ho do prdele.“ Mám říkat víc? Tahle kniha má celkově strašně silné ženské postavy. Nemluvě o Daisy, máme tu Karen, Simone, Camilu… Všechny jsou silné, i když každá úplně jinak. A věřte mi, uděláte dobře, když si knihu přečtete a zjistíte o nich víc.

Zuzu12345
17.02.2021 4 z 5

Je až neuvěřitelné, jak ve vás autorka dokázala vzbudit dojem, že kapela a Daisy jsou skutečné příběhy. Téma knihy nebylo až tak ojedinělé, ale styl knihy se mi velmi líbil.

Elsasbooks
15.02.2021 4 z 5

Zajímavý a originální příběh, který svou čtivostí zdoláte za chvilku. Na konci jsem čekala nějaký větší wow efekt, ten se bohužl úplně ale nedostavil. Pro mě zůstává stále lepší a více překvapující knihou The Seven Husbands of Evelyn Hugo.

Ethys
14.02.2021 5 z 5

Četla se skoro sama, opravdu jsem věřila, ze kapela existuje.