Cyankáli v šampaňském

Cyankáli v šampaňském

Velká láska se mění v nenávist a přerůstá ve zločin v klasickém příběhu podle románu Agathy Christieové. Atraktivní Rosemary Bartonová udržuje poměr s obchodním partnerem svého muže. Milenec chce jejich vztah ukončit, mladá žena se však takovému závěru zoufale brání, ačkoli připouští, že by je manžel oba zabil, kdyby se o jejich vztahu dozvěděl... Po rozchodu Rosemary propadne hluboké depresi. Sestra Iris se jí snaží rychle pomoci z krize, chystá se totiž večírek u příležitosti šestého výročí svatby Bartonových a hostitelka musí působit šťastně a vyrovnaně. Při oslavě si Rosemary přiťukne s manželem – a vzápětí se kácí k zemi mrtvá. Z její sklenky se line pach hořkých mandlí. Byla to sebevražda, nebo rafinovaný zločin?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25675/cyankali-v-sampanskem-25675.jpg 4.3230

Plukovník Race (2.)

Remembered Death (Sparkling Cyanide) (1944)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Československý spisovatel

Ala787
07.12.2017

Je to zvyk, prostě mě Agatha Christie většinou uklidní a odpoutá mé myšlenky od všeho každodenního a stresového. Podle mě kniha, která je prostě od Agathy.

Dajda
17.07.2017

Agatha opět nezklamala..vynikající příběh a rychlý spád událostí, viděno očima různých potenciálních vrahů..bylo mi líto, že jsem ji dočetla tak rychle :-)

Atanone
06.06.2017

Je pár knih od A.CH.,které jsem nečetla. Tahle patřila mezi ně.

Pro mě je toto slabší odvar. Asi takto-že vím,že to napsala moje oblíbená paní Agatha,tak si říkám,že není vždycky posvícení. Nebýt už do ní literárně zamilovaná,asi bych s dalšími jejími detektivkami počkala.
Moc se mi líbí začátek knížky,kde šest různých lidí vzpomíná na jednu ženu,která údajně spáchala sebevraždu. Každý z těch šesti ji viděl jinak a každý měl jiný důvod ji zabít. Takže jsem si začala tipovat kdože to asi tak mohl být a hledat nápovědy. Ty mě ovšem odvedly úplně jiným směrem a vyvrátily mi moje podezření,abych na konci příběhu zjistila,že jsem měla pravdu na 50%. Zpětně jsem pak už viděla,že tam byla vodítka,ale já šla po jiné stopě.
Kupodivu mi vůbec nevadilo,že v tomto příběhu nefiguroval ani Poirot,ani slečna Marplová. Ale vadil mi takový ten nečekaně vševysvětlující moment,který působil poněkud uspěchaně. Ale možná jsem jen šťoural. Určitě jsem šťoural,protože sama bych něco takového ani nevymyslela,ani nenapsala.
A našla jsem si ponaučení- a sice že mnohdy hřešíme na pocit,že máme něco v životě "jisté" a myslíme si,že bychom se bez toho docela dobře obešli. Teprve když hrozí,že o to přijdeme,uvědomíme si,kolik to pro nás znamená.

Sebasti
29.06.2016

Jedna z nejpoutavějších knih, které jsem kdy četl! Postavy jsou nesmírně reálné a opravdu dokonale vykreslené! Celou dobu jsem si říkal, že ať už rozuzlení dopadne jakkoli, vyprávění si zaslouží 5 hvězdiček tak či tak. Rozuzlení nakonec bylo velmi důmyslné a překvapující. Odteď si v restauracích budu dávat pozor;)

Mark2000
05.06.2016

Četla jsem myslím docela dost knížek od Agathy Christie, ale žádná se ani v nejmenším nepodobala těm předtím. Asi mi zde chyběl geniální Poirot, nebo slečna Marplová, ale i přes to to byla velmi napínavá kniha, od které se jako obvykle nebudete moct odtrhnout. Je vidět, že autorce titul "královna zločinu" opravdu patří.

Bulda01
20.04.2016

Občas si najdu nejakou no name knížku od Aghaty Ghristie ktere by mohli byt dobré tohle bylo presne ono.Vyborné

nelajsia
16.02.2016

Agatha je Agatha - to môžem, príjemné čítanie

petkab
31.01.2016

Moc příjemné čtení, jak jinak :-)

astroweb
27.10.2015

Velmi příjemné čtení, jedna z těch hodně dobrých autorčiných prací.

derminator
20.09.2015

Kniha mě nepřijde jako zde v mnoha názorech slabší ba naopak má grády i když tam není Hercule Poirot. Velice se mě líbí zápletka a vraha jsem opět neuhodl i když trochu podezření tam bylo! 65%.

Tinoušek
06.01.2015

Tato knížka je podle mě jednou ze slabších od A. CH.. I přesto ale skvělá :D

Modrina
19.05.2014

I bez známé osobnosti coby detektiva je to skvělý příběh.

Aiwa
24.04.2014

Detektivka bez Hercula a slečny Marplové. A vlastně tak nějak bez detektiva. Jeden z důvodů, proč mám Agathu tak ráda, jsou její neotřelí vyšetřovatelé, kteří dodávají knihám spád. Začátek knihy se realizuje především formou vzpomínek a myšlenek jednotlivých postav, potud dobré. Jenže, jak se začne zjišťovat kdo, jak a proč, tak děj vázne. Ke konci kniha působí „nedodělaně“. Místo obšírného popisu, co se vlastně stalo, pozorujeme přiotrávenou zamýšlenou oběť a jejího vysoce nesympatického chvástala, který celý vraždu vyřešil snadno a rychle, jak tokají jako dva tetřívci;-). Na detektivku to ujde, na Agathu je to slabší.

bookemma
07.01.2014

Kniha byla jako vždy naprosto dokonalá. Talent Agathy Christie nepřestanu obdivovat nikdy.

Pet007
02.12.2013

Kniha se mi četla dobře. V nabídce bylo několik pachatelů vraždy, ale já kupodivu tušila, který je ten pravý a to se mi nestává zase až tak často.

Aneneta
20.10.2013

Skvělá detektivka. Napsána poutavě a originálně s mnoha překvapujícími prvky. Četla jsem ji v angličtině, a tak mně překvapila některá zastaralá slova, která mi chvíli vrtala hlavou. Ale jinak fajn, obešlo se to bez slovníku.

MarieAnnaSarah
07.10.2013

Detektivka, kde se dopátráme vraha na základě vzpomínek několika osob na danou noc? Proč ne, to je dobrý nápad.
Bohužel Agatha zrovna asi neměla svůj den.

První část příběhu formou vzpomínek je zajímavá a čtivá.
Druhá část už bohužel pokulhává, děj trochu skřípe, postavy jsou nudné a vrah je zřejmý. Samotné provedení vražd mi přijde takové fušerské. Agatho, vždyť ty přeci píšeš lépe :)

Dnes zůstávám bohužel neohromena a dávám za 3*

loudalouda
22.04.2013

Sice jsem jí ještě nepřečetla, ale na druhou stranu se mi líbí, že to není detektivka jako taková, že nezačíná nějakou akcí, odišuje se ;) A vy, co to kritizujete ¨, zkuste si napst inteligentní detektivku, jako psala Christie, a uviíme, jak moc budete potom kritičtí!! ;)

Selinute
15.03.2013

Průměrná detektivka. Patří mezi ty méně zdařilé. Přesto stoji za přečtení.

kattyV
21.02.2013

Kdo je vrah? Milující manžel? Jeho schopná sekretářka? Mladší sestra? Milenec? Jeho žena? Další přítel? Krásná Rosemary je mrtvá a šest osob na ni vzpomíná s láskou i nenávistí. Šest různých pohledu v sobě skrývá řešení. Ale uhádnout, kdo je vrah není snadné, protože motiv mají všichni.

Dorotka5950
26.04.2011

Tato kniha, mě téměř vůbec nezaujala. Děj celkem o ničem a vyřešení celého případu mě vůbec nepřekvapilo. Podle mého názoru jedna z méně povedených detektivek.