Cyankáli v šampaňském

Cyankáli v šampaňském https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25675/bmid_cyankali-v-sampanskem-BwG-25675.jpeg 4 416 50

Plukovník Race série

< 4. díl

Velká láska se mění v nenávist a přerůstá ve zločin v klasickém příběhu podle románu Agathy Christieové. Atraktivní Rosemary Bartonová udržuje poměr s obchodním partnerem svého muže. Milenec chce jejich vztah ukončit, mladá žena se však takovému závěru zoufale brání, ačkoli připouští, že by je manžel oba zabil, kdyby se o jejich vztahu dozvěděl... Po rozchodu Rosemary propadne hluboké depresi. Sestra Iris se jí snaží rychle pomoci z krize, chystá se totiž večírek u příležitosti šestého výročí svatby Bartonových a hostitelka musí působit šťastně a vyrovnaně. Při oslavě si Rosemary přiťukne s manželem – a vzápětí se kácí k zemi mrtvá. Z její sklenky se line pach hořkých mandlí. Byla to sebevražda, nebo rafinovaný zločin?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Československý spisovatel

Sparkling Cyanide (Remebered Death) , 1944

Modrina
19.05.2014 5 z 5

I bez známé osobnosti coby detektiva je to skvělý příběh.

Aiwa
24.04.2014 3 z 5

Detektivka bez Hercula a slečny Marplové. A vlastně tak nějak bez detektiva. Jeden z důvodů, proč mám Agathu tak ráda, jsou její neotřelí vyšetřovatelé, kteří dodávají knihám spád. Začátek knihy se realizuje především formou vzpomínek a myšlenek jednotlivých postav, potud dobré. Jenže, jak se začne zjišťovat kdo, jak a proč, tak děj vázne. Ke konci kniha působí „nedodělaně“. Místo obšírného popisu, co se vlastně stalo, pozorujeme přiotrávenou zamýšlenou oběť a jejího vysoce nesympatického chvástala, který celý vraždu vyřešil snadno a rychle, jak tokají jako dva tetřívci;-). Na detektivku to ujde, na Agathu je to slabší.

bookemma
07.01.2014 4 z 5

Kniha byla jako vždy naprosto dokonalá. Talent Agathy Christie nepřestanu obdivovat nikdy.

Pet007
02.12.2013 4 z 5

Kniha se mi četla dobře. V nabídce bylo několik pachatelů vraždy, ale já kupodivu tušila, který je ten pravý a to se mi nestává zase až tak často.

Aneneta
20.10.2013 5 z 5

Skvělá detektivka. Napsána poutavě a originálně s mnoha překvapujícími prvky. Četla jsem ji v angličtině, a tak mně překvapila některá zastaralá slova, která mi chvíli vrtala hlavou. Ale jinak fajn, obešlo se to bez slovníku.

MarieAnnaSarah
07.10.2013 3 z 5

Detektivka, kde se dopátráme vraha na základě vzpomínek několika osob na danou noc? Proč ne, to je dobrý nápad.
Bohužel Agatha zrovna asi neměla svůj den.

První část příběhu formou vzpomínek je zajímavá a čtivá.
Druhá část už bohužel pokulhává, děj trochu skřípe, postavy jsou nudné a vrah je zřejmý. Samotné provedení vražd mi přijde takové fušerské. Agatho, vždyť ty přeci píšeš lépe :)

Dnes zůstávám bohužel neohromena a dávám za 3*

loudalouda
22.04.2013

Sice jsem jí ještě nepřečetla, ale na druhou stranu se mi líbí, že to není detektivka jako taková, že nezačíná nějakou akcí, odišuje se ;) A vy, co to kritizujete ¨, zkuste si napst inteligentní detektivku, jako psala Christie, a uviíme, jak moc budete potom kritičtí!! ;)

Selinute
15.03.2013 4 z 5

Průměrná detektivka. Patří mezi ty méně zdařilé. Přesto stoji za přečtení.

kattyV
21.02.2013 5 z 5

Kdo je vrah? Milující manžel? Jeho schopná sekretářka? Mladší sestra? Milenec? Jeho žena? Další přítel? Krásná Rosemary je mrtvá a šest osob na ni vzpomíná s láskou i nenávistí. Šest různých pohledu v sobě skrývá řešení. Ale uhádnout, kdo je vrah není snadné, protože motiv mají všichni.

Dorotka5950
26.04.2011 2 z 5

Tato kniha, mě téměř vůbec nezaujala. Děj celkem o ničem a vyřešení celého případu mě vůbec nepřekvapilo. Podle mého názoru jedna z méně povedených detektivek.