Čtyři dohody – Kniha moudrosti starých Toltéků

Čtyři dohody – Kniha moudrosti starých Toltéků https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342358/ctyri-dohody-kniha-moudrosti-staryc-iel-342358.jpg 4 2865 478

Ve Čtyřech dohodách odhaluje don Miguel Ruiz zdroj omezujících názorů, které nás připravují o radost a vedou k zbytečnému utrpení. Čtyři dohody, založené na staré toltécké moudrosti, nabízejí silný kód chování, který dokáže rychle proměnit náš život v nový prožitek svobody, opravdového štěstí a lásky.

Duchovní literatura Esoterika, astrologie, okultismus
Vydáno: , Pragma

The Four Agreements: A Practical Guide to Personal Freedom (A Toltec Wisdom Book) , 1997

topipig
08.05.2017 2 z 5

S některými názory v knize bych se ztotožnil, ale jinak....hmmm, nic pro mě, tenhle druh čtení a poučení mě nic neříká a ani mě nezajímá. Mnohem více se mě líbilo divadelní představení Jaroslava Duška, které se nechalo inspirovat touto knihou. V podání Duška to mělo jakousi větší hloubku a větší srozumitelnost.

MarVo86
06.05.2017

Literárně nehodnotim, proto nedávám žádnou hvězdu. Přesto mi dala tahle knížka o 140 stránkách pěkně zabrat. Některé stránky jsem přetrpěla, jiné jsem zhltla, něco jsem četla i víckrát. V komentářích jsem četla, že se z knihy nelze dozvědět nic nového. Nelze, ale má to hloubku. Kdo z nás si nevytváří doměnky, kdo nehřeší slovem? Já teda jo! A díky tomu se dostávam do nesmyslných hádek, nedorozumění.... Život mi tahle knížka asi nezmění, ale myslim, že mě v některých situacích donutí se nad sebou zamyslet! Nejvíc se mi líbil asi začátek a popis procesu ochočování, v tom bylo hodně pravdy.

myelka
05.05.2017 1 z 5

Přečetla jsem ji na základě doporučení kamaráda, kterému prý změnila život. Byla to moje první motivační kniha, nečtu je, zkusila jsem to, dala jsem tomu šanci, do poslední stránky jsem čekala "osvícení". Prostě ne, tohle není typ knihy pro mě, asi jsem na to moc přízemní. Kniha mi připadala jako manuál pro jednoduché lidi, kteří potřebují mít jasně napsáno, co dělat a co nedělat, i když je to jasné. Jako bonus u mě slova "semínko" a "emocionální jed" vyvolávají odpor. Pro mě ztracená 1,5 hod.

daza.dt
03.05.2017 5 z 5

Přiznám se, knihu jsem si našla po zhlédnutí představení pana Duška Čtyři dohody, které bylo tedy alespoň pro mne fenomenální.
Na základě představení jsem asi od ní čekala trošku víc, ale i tak mě nezklamala.
Když jí berete přesně slovo od slova, tak chápu, že díky špatně zvoleným pojmům (hřích, nebe, peklo, soudce,....), se hodně lidí musí nutně vyděsit, že jde o sektářskou literaturu. Nevím, zda je to díky překladu, nebo nepřesně zvoleným pojmům již v originále.
Čtenář musí přistupovat trošku s odstupem a nadhledem k dané formě.
Nicméně hlavní myšlenky - neubližovat si zvájemně slovem, nic si nebrat osobně a zbytečně se tím netrápit, dělat vše jak nejlépe umím,... - jsou nadčasové a rozhodně ne sektářské.

CarolC
03.05.2017 3 z 5

Bohužel mi to přišlo plné okecávek, také se mi nelíbilo to odkazování k bohu, ale některé myšlenky byly naopak hodně zajímavé.

waltraud5114
29.04.2017 5 z 5

Sranda je, že je to kniha o pravdách, o ktorých všetci vedia. Tak prečo sa nimi skoro nikto neriadi?

Clairess
20.04.2017 3 z 5

Nějak pořád nevím...knížka by se dala shrnout na pár stránek, pořád dokola se v ní opakovalo to stejné, není to nic, s čím bych se mohla plně ztotožnit, některé rady mi připadaly vlastně docela sobecké...na druhou stranu vám kniha zřejmě pomůže uvědomit si některé problematické vzorce vašeho myšlení, takže ztráta času to určitě není

Ketesh
20.04.2017 5 z 5

Při tom, jak je kniha vychvalována jsem asi čekala mnohem víc, ale i tak je to slušné. Rozhodně to má hodnotu.

Terez67
19.04.2017 5 z 5

Hezká kniha o posunutí v životě dál a je hodně k zamyšlení. Určitě ji nečtu naposled, jak se řiká když se čte víckrát tak se tam vždycky najdes novýho :)

Miliarda
31.03.2017 5 z 5

Tuto knihu jsem dostal darem a musím říci, že se rozhodně nejednalo o dar danajský. Ačkoliv se jedná o poměrně útlou knížečku, je v ní řada mouder a inspirace do života, které mohou život zlepšit, pokud o to bude člověk stát. A kdyby měla její četba pomoci jednomu jedinému člověku na světě, aby díky ní by šťastnější, tak mělo její napsání smysl.

kayu
19.03.2017 5 z 5

Inspirativní kniha, která donutí člověka se nad spoustou věcí zamyslet. Taky si myslím, že tohle je jedna z těch knih, které si musíte přečíst víckrát, abyste z ní dostali vše co nabízí.

gonegirl
14.03.2017 5 z 5

Úžasně inspirativní a pravdivá kniha o životě, která dává hodně podnětů k přemýšlení.

StihOMam
14.03.2017 4 z 5

Kdo se chce vyvíjet nejenom fyzicky, jistě četl a pochopil.

Heřmis
03.03.2017 2 z 5

Za mě tedy podprůměrné hodnocení. Čtyři základní myšlenky (dohody) jsou samozřejmě v pořádku a určitě se jimi člověk může řídit, ale autor u každé myšlenky omílá stále dokola to samé, zřejmě aby vzniklý text vydal na knihu. Skutečně nechápu, jak z tohohle dílka vytěžil p. Dušek tak skvělé řečnické představení a navíc to pěkně přiohnul na české podmínky - např. výchova dětí a vzdělávání ve škole. U Duškova představení se totiž pobavíte, donutí vás se zamyslet a některé věci přehodnotit. Kniha je ale vážně slabá.

beran25
01.03.2017 1 z 5

Nic nového, tohle myslím nikomu nepomůže.

sofmysl
24.02.2017 4 z 5

Kniha se mi velmi líbila a myslím, že mi pomohla se posunout zase malý krok dál ve svém osobním vývoji. Rozhodně bych jí doporučila všem, kteří mají potíže s názory ostatních na sebe samotného a potřebují trochu usměrnit své emoce v návaznosti na takové okolí. Poslední hvězda chybí spíš proto, že se mi kniha líbila, ale že by mě uchvátila, to se říct zase úplně nedá.

adevis
20.02.2017 3 z 5

Tak jsem ČTYŘI DOHODY úspěšně dočetla.
Nejvíc mám vryto do paměti to, že co o nás někdo vykládá, vypovídá pouze o něm samotným... že si dám pozor na to, co říkám a nebudu si v hlavě vytvářet zbytečný domněnky, ale tohle všechno jsem věděla i bez Čtyř dohod.
Jinak z toho nejsem nějak hotová :-D opravdu mi tahle knížka život nezmění.

tinkal
13.02.2017 3 z 5

žádné nové a objevné myšlenky v této knížce nejsou, ale zase v jednoduchosti je krása. Ale určitě se jedná o inspirativní čtivo

misantroop
01.02.2017 5 z 5

Inspirativní kniha

Vondraz
30.01.2017 4 z 5

zajimavá kniha, ale má zmlsanost představením Jaroslava Duška mi nedovoluje dát plný počet