Volání Kukačky

Volání Kukačky
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/195807/bmid_volani-kukacky-W9r-195807.jpg 4 4751 4751

Vzrušující detektivní román J. K. Rowlingové, napsaný pod pseudonymem Robert Galbraith. Když se slavná modelka Lula Landryová zřítí ze svého zasněženého balkonu v londýnské čtvrti Mayfair, dojdou vyšetřovatelé rychle k závěru, že šlo o sebevraždu. Případ se zdá být uzavřen. Lulin bratr má však stále jisté pochybnosti. A najatý soukromý detektiv má za něj odhalit pravdu. Cormoran Strike je válečný veterán, který si z Afghánistánu odnesl těžké zranění, i jizvy na duši. Během řešení případu proniká do světa distingovaných bohatých mužů a krásných svůdných žen, odhaluje skryté souvislosti a sám se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Tento napínavý kriminální román působivě líčí atmosféru velkoměstského Londýna – od ospalého poklidu ulic ve čtvrti Mayfair po zapomenuté hospůdky v East Endu a čilý ruch v Soho. Volání kukačky je vysoce ceněný debut Roberta Galbraitha, v němž se poprvé setkáváme s detektivem Cormoranem Strikem a jeho sympatickou pomocnicí Robin, na jejichž další případy se můžeme těšit už nyní.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Plus

The Cuckoo's Calling , 2013

Zlatinka.Emilly
23.12.2021 3 z 5

Zbytečně rozsáhlý děj, kniha se mi moc nelíbila. I když konec mě docela vystrašil, pak někomu věřte.

WilliamEldar
22.12.2021 3 z 5

Příjemná oddychovka se sympatickým detektivem v hlavní roli. Víc než samotná zápletka mě ale zajímal vztah mezi ním a jeho asistentkou. I tak ale dobré.

JaniMa
14.12.2021 4 z 5

Zpočátku mě knížka neohromila, když jsem ale zjistila, že chvíli podezírám jednoho aktéra a jen o pár listů dál už cílím na někoho jiného, musela jsem připustit, že je to detektivní příběh, jak má být. Souvislosti do sebe zapadají a pozornější čtenář jich může při rekapitulaci příběhu nalézt více, než mu jich vyšetřovatel Strike v závěru odhalí. Lži, intriky a bezpočet lidských charakterů to vše bylo super.
Nelibost, kterou ve mně kniha v první polovině vyvolávala nepramenila z nekvalitního příběhu nebo snad z jeho podání. Šlo spíš o pocit nelibosti vůči podivnému světu „vyšší“ spolčenosti, ve kterém se celý příběh odehrává. Trvalo mi, než jsem to zpracovala.

janka2000
23.11.2021 3 z 5

Klasický detektivní příběh, ve kterém hraje roli ale i osobní život soukromého detektiva, bývalého vojáka, a jeho (ne)asistentky. Rowlingová chtěla zkusit něco nového a celkem se jí to povedlo. Příjemně se to čte, ale nic extra a není to úplně můj šálek kávy...

MujZajda
16.11.2021 5 z 5

Skvělá a napínavá kniha.

ZuzanaZ83
10.11.2021 4 z 5

Velmi příjemný a zábavný thriller. Rozsah mě nejprve dost vyděsil, ale kniha se mi četla velmi dobře a svižně. Bývalý voják a současně soukromé očko bez domova má odkrýt pravdu o smrti slavné modelky. Příběh tak čtenáře zavede do prostředí celebrit, tajemství, intrik, peněz a lží. Výborný počin a zdařilý začátek série.

mfajmanova
22.10.2021 4 z 5

Zpočátku mi to přišlo takové "o ničem ", ale postupně jsem se krásně začetla a knížku jsem si užila. Příjemná detektivka bez zbytečných akčních scén a krvavých detailů. Těším se na další Cormoranův příběh.

m_martina
07.10.2021 4 z 5

Tato kniha je docela dobrý začátek detektivní řady. Zkusím pokračování, protože Cormoran Strike mi byl docela sympatický. Tady hodnotím čtyřmi hvězdami.

iška
13.09.2021 3 z 5

Klasická detektivka. Strike i Robin na mě působili sympaticky a pravděpodobně se k nim ještě v některém z dalších příběhů vrátím. Ale musím dát za pravdu mnoha komentářům přede mnou: bylo to místami - pro tento žánr - poněkud rozvláčné.

Marciem
02.09.2021 2 z 5

Nechala jsem se zmást doporučením, ale zklamala jsem se. Souhlasím s hodnoceními níže, že děj je zdlouhavý, až nudný a místy jsem ani nevěděla, co čtu a musela jsem se vracet. Nakonec jsem knížku přelouskala celou, ale jen proto, že jsem pořád čekala na zázrak, ale ten nepřišel. Prostě nebavila.

kristie
31.08.2021 5 z 5

Snažila jsem se jít do knihy s objektivností, jak jen to bylo možné. Ale to prostě nejde. HP mám přečteného od začátku dokonce a od konce do začátku, takže styl, jakým J.K. píše prostě znám a mám ho ráda. A jak se hned na první straně objevili "dlouhé rypáky zrcadlovek" , bylo mi jasné, že tohle bude můj šálek čaje.

Abych si knihu užila, nepotřebuji nonstop napětí, násilí a hektolitry krve. Potřebuji hlavní postavy, které mě nebudou lézt na nervy a v ideálním případě mi budou sympatické. Cormoran a Robin sympaťáci jsou, takže tento bod za mě splněn. Pokud je autor dobrý vypravěč, tak si také ráda přečtu i tu popisnou omáčku okolo. A J.K. to prostě umí. Popisovaná místa jsem si hledala na streetview a o to víc na mě doléhala celá atmosféra příběhu.

Přiznám se, že samotná zápletka se mi v hlavě vynořovala již během čtení, ale to jistě každému bystrému čtenáři detektivek, protože J.K. nám v příběhu nechává po celou dobu nenápadné nápovědi a prvoplánově před čtenářem netají nové informace.

Sečteno a podtrženo: pokud jste fanda klasické detektivky bez brutálních popisů mučení a zabíjení, nevadí Vám, že na každém rohu neleží mrtvola, rádi se necháte vtáhnout do děje vykreslením prostředí a postav. Pak Volání Kukačky vřele doporučuji. Pokud ovšem dáváte přednost krvákům, napětí a knihám, které jsou jedna velká adrenalinová jízda, nejspíš Vás Cormoran Strike příliš nenadchne.

Zuzulinka
28.08.2021 3 z 5

Kniha se mi líbila. Děj napínavý, ale dle mého moc zdlouhavě popisováno. Možná až na škodu.

ninano
21.08.2021 3 z 5

Knihy této autorky jsou velice zdlouhavé a nezáživné. Prospělo by jim výrazné zkrácení a rychlejší tempo.

branislav1814
10.08.2021 1 z 5

Vzrušující? Spíše vleklý, zdlouhavý, místama až nudný. Žádná akce, pouze dlouhé a přímo nekonečné opisy. Čekal sem o hodně víc, vzhledem k hodnocení, autorce a komentářům tady. Nevím, jestli má vůbec smysl ztrácet čas a číst další díly. Zklamání... Taková vleklá telenovela i když rozhodně v Robin a Strikovi je velký potenciál, v téhle knize nebyl dle mého názoru naplněn a využit. A o tom, kdo "nakonec" byl "pachatel" to snad radši ani nebudu komentovat :)

tinka1974
08.08.2021 5 z 5

Poslouchala jsem celý víkend a zakončila třemi zfilmovanými díly. Knížka byla stopro lepší. Vrátila mi asi o dvacet let zpět, kdy jsem ujížděla na Perry Masenovi. Přišlo mi to podobné Conmorat trochu Jouda, kterého ale musíte mít rádi pro jeho důvtip i něho samého. A Robin, úžasná sekretářka, která na něm visí a vzájemně se doplňují. Těším se na další díly. Na další případ a také na to, jak to Robin hodlá udělat s tím svým snoubencem, který se mi tam nelíbí. Narušuje romantiku. Každý si tam něco najde

Péťa86
26.07.2021 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Styl, kterým je psaná, mi seděl a četla se krásně. Čtyři hvězdičky v hodnocení dávám proto, že chvilkami mi přišla zbytečně natahovaná, určitě by nevadilo, kdyby měla kniha o 80 stran méně...

Ešína
25.07.2021 5 z 5

WOW. Příběh Strika a Robin mě bavil. Hodně... Asi v půlce knížky jsem zjistila kdo se opravdu ukrývá pod jménem Robert Galbright a nevím proč ale kniha mě začla bavit ještě víc. Už se těším na další díl.

Lucc93
22.07.2021 2 z 5

Nedostala jsem se ani zdaleka do poloviny. Přijde mi, že na tuto knihu byl velký boom, hlavně asi proto, kdo ji napsal a tak jsem po ní sáhla. Ale zklamalo mě to. Jak mě nezaujme kniha hned na začátku, tak to většinou vzdám, pokud neležím na pláži a nemám jinou po ruce :)))))))))). Bohužel, odloženo, nedočteno.

domihruzkova
07.07.2021 3 z 5

Poslechnuto jako audiokniha. Za mě průměrná a zbytečně natahovaná detektivka.

lenulitah
03.06.2021 5 z 5

Skvěle. První díl jsem sice přečetla jako poslední, ale vůbec to nevadilo. Podle me byl nejlepší. A i když obvykle tlustý knížky rada nemám, tuhle sérii jsem si užila.