Pán ohně

Pán ohně https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/232529/bmid_pan-ohne-232529.jpg 4 906 906

Čínské thrillery série

Příběh o děsivých vraždách, které spojuje ještě děsivější tajemství. První svazek série čínských thrillerů. Čínský detektiv Li Jen pátrá spolu s americkou soudní lékařkou Margaret Campbellovou po vrahovi vysoce postaveného vládního vědce, jehož děsivě ohořelá, doutnající mrtvola byla nalezena v pekingském parku. Té noci, kdy vědec zemřel, došlo k dalším dvěma vraždám, které jsou s jeho smrtí záhadně spojené. Detektiv Li cítí, že musí hrát o čas a že mu tentokrát jeho čínská důkladnost nebude k ničemu. Nakonec neochotně požádá o pomoc Margaret, která je zkušenou odbornicí na uhořelé oběti. Jak odkrývají jednu vrstvu případu za druhou, odhalují pravdu, jež svou děsivostí předčí i jejich nejhorší noční můry.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Host

The Firemaker , 1999

Solverino
28.06.2016 4 z 5

Prima čtení, slušná dávka akce, exotické čínské reálie = úplně to vtáhne do děje.

Lolila
03.06.2016 4 z 5

Bola som zvedavá ako môže vyzerať čínsky thriller:-), pretože predchádzajúca trilógia z ostrova Lewis bola výborná. Ale musím povedať, že aj keď to nebolo až také super ako Lewis, spisovateľ nesklamal. Zaujímavo opísal prostredie Číny, rozdiely medzi východom a západom, ich tradície, dej mal spád. Ak si nebudem všímať nejaké detaily, ktoré ma v knihe zaskočili (trochu veľa romantiky:-) a niektoré zápletky boli tak trochu "divné",...), tak určite stojí za prečítanie. Dám ďalšiu časť, uvidím kam sa to posunie:-).

konicekbily
02.06.2016 2 z 5

Velice dobrý popis prostředí Číny na konci minulého století je doplněný rádoby konfliktním střetem dvou rozdílných světů, patologickým samo-vzdělávacím kurzem pro čtenáře a červenou knihovnou.
Samotná detektivní zápletka se snad nedá ani hodnotit pro její rozplizlost po celé knize a jen občas vtažené do děje díky genialitě naší patoložky. Závěr: thriller je hodně přitažený za vlasy.

Ronkar
28.04.2016 3 z 5

Líbilo se mi zvolené prostředí Číny s jejími znaky, kulturou atd., ale detektivní zápletka je utopená v románku ústředních hrdinů jako z červené knihovny. Z mého pohledu tato forma vztahu do žánru detektivky v této podobě nepatří (leda by to bylo napsané pro ženy, které to možná zkousnou lépe, ale kdo ví...). Navíc, hlavní hrdinka je namyšlená a urážlivá kráva, a kdyby nebyla "super skvělá patoložka", žádný chlap by o ni nezavadil. Výborný příklad, jak napsat byť živou, ale zcela nesympatickou postavu.

akdar72
21.04.2016 5 z 5

Nádhera.... Opět přečteno jedním dechem během volných chvil dvou dnů.... May je skvělý vypravěč! Přečetla jsem Lewis, Ostrov Entry..... Úžasné a stejně tak Čína.... Krásný zážitek!

DriftBooks
15.04.2016 3 z 5

No a takto vypadají knihy od dobrého vypravěče. Jsou čtivé a baví...

Snad jen – setkal jsem se s tím již v několika nedávno vyšlých knihách – fascinace pitvou a detailní forenzní diagnostikou. Pitvá se na několika stránkách a autoři se vyžívají v těch nejmorbidnějších detailech. Mám pocit, že za to můžou seriály typu Kriminálka Maimi apod., které jsou právě na těchto detailech postavené. V knize mě to nudí, ba irituje. Ovšem co čekat, když hlavní hrdinka je patoložka, že ano…

A ještě mi trochu vadil poměrně smířlivý pohled na současnou čínskou politiku... což je ovšem v poslední době poměrně běžné nejen v literatuře... :-)

kikies
11.04.2016 4 z 5

Své první čtenářské setkání s Mayem hodnotím veskrze pozitivně. Velice příjemný a čtivý příběh, sympatičtí hrdinové, dějový spád, přiměřené množství napětí a exotické prostředí protkané vskutku velkým množství reálií - takže napínavé, čtenářsky atraktivní a poučné :-)

babsi66
03.04.2016 4 z 5

Jasně, atmosféru ostrova Lewis se zopakovat nepodařilo, ale i tak autor ze rozdal karty celkem pěkně. Mayovi se povedlo vytvořit sympatickou hlavní čínsko-americkou dvojici. Sice je od prvních stránek zřejmé, jak se jejich vztah bude vyvíjet, na druhou stranu jejich počáteční nesympatie vytvářejí spoustu příležitostí pro přiblížení čínské kultury, zejména v kontrastu s tou americkou. A co oceňuji nejvíce - Mayovi se tento mini exkurz do čínských tradic povedl, aniž by z jeho popisu byl zřejmé, zda straní západnímu nebo východnímu fungování společnosti.

Bohužel se poslední třetina zvrhla v další story o tom, jak se lidstvo díky své nenasytnosti (a nenasycenosti) řítí do průšvihu. Takže v tomto ohledu pro mne trochu zklamání, protože to vypadalo na velmi slušnou detektivku.

Exit-50
26.03.2016 3 z 5

Trilogie skály byla lepší. Ale je to dobrá kniha.

Glen808
02.03.2016 5 z 5

Maličko sražených bodů za konec, ale stejně dávám 5 hvězdiček, protože mě čtení moc bavilo a hodně jsem se i dozvěděl.

Ignis
04.02.2016 3 z 5

Docela dobré. Mnohem lepší než Skála, tentokrát je to opravdu detektivka. Člověk se u ní podívá do Číny, na pitevnu, ale pořád je to především detektivka, až pak cestopis nebo životopis (tedy přesně opačně než byla Skála).
Ze začátku se mi líbilo moc, ale k dokonalosti chybí trochu originálnější zápletka, přece jenom časem už bylo prakticky všechno jasné a člověk už jen čekal, jakým způsobem autor pojme finále.
Strašně ráda bych napsala, co konkrétně se mi nelíbilo, ale to by byl spoiler, takže nic :-)

tomvall
13.01.2016 4 z 5

Domníval jsem se, že trilogie z ostrovů předchází čínským thrillerům a tím pádem, že spisovatelské umění pana Maye má sestupnou tendenci. Jsem rád, že je tomu naopak. O to víc volám po návratu na ostrovy, pane spisovateli. ;)
............
Po nějakém čase musím přidat hvězdičku. Ač v rámci autorovy tvorby čínské thrillery nepatří k nejlepším, v konkurenci s jinými autory si drží vysokou úroveň.

klikas
12.01.2016 3 z 5

Rád jsem se vymotal ze skotských rašelinišť na výlet do Asie. Ke konci se mi po nich trochu zase zastesklo....

evickakyticka
12.11.2015 4 z 5

Moc jsem se na tuto knihu těšila a nejsem zklamaná. Přečeta jsem ji během tří večerů. Zjistila něco málo o Číně, o pitvách, o vyšetřování. Výlet za exotikou to byl dobrý, ale měla bych nějaké výtky k ději. (Nebudu konkrétně psát co, aby budoucí čenář neutrpěl vyzrazení děje.) Taky nejsem moc romantička, (vztah Li a Marge) takže mám radši méně "sladkých řečiček", ale jako nastartování mých čtecích buněk hodnotím čtyřmi hvězdami.

Эva
01.11.2015 4 z 5

Zdejší komentáře mě sice moc nenavnadily, přesto jsem po Pánovi ohně sáhla, už jen proto, že May je vynikající spisovatel. Jsem fandou jeho trilogie z ostrova Lewis a nemohla jsem si nechat ujít jeho líčení tentokrát zcela jiných reálií. A kniha se mi líbila moc! Hlavní postavy mi byly sympatické, děj měl spád, dobře se četl a i když se vyšetřování vražd dalo leccos vytknout, tak za ty úchvatné popisy Číny to stojí!

Alma-Nacida
21.10.2015 2 z 5

Ach jo, kde že je ostrov Lewis? Napsal to fakt ten samej chlápek? Že by neměl na činži? Naprosto průměrný "třasák", zklamaná Američanka, chladný Číňan - nelze nevzpomenout pátera Knoxe a jeho Hříchy. Věřím, že by to tak mohlo v Číně chodit. Tady to tak chodilo celkem nedávno taky..., ale jinak je kniha samé klišé a exotická rekvizita, zrádcovský přítel, moudrý strýček nezbytně určený k likvidaci atd., atd. Celkově zklamání.

Ondra148
21.10.2015 2 z 5

Asi největší zklamání. Namlsán ostrovem Lewis jsem očekával bombu ... a dočkal se prů**ru. Nastavovaná kaše s hloupou zápletkou

soukroma
21.10.2015 2 z 5

Jak už níže bylo řečeno: ztráta času. Zápletka podivná, vyšetřování vražd nic moc, hlavní protagonisté děsní - kupodivu zatímco Číňané byli celkem i uvěřitelní, modrooká blond super forenzní specialistka z Chicaga tedy ne (nesnesitelná každým coulem, drzá, netaktní, bez špetky vychování a v projevu i bez špetky vzdělání, které jí její Alma Mater snad i nějaké dát musela).
Jediné plus na knize by snad byl pokus o vhled do čínské kultury současnosti a minulosti a čínské mentality, ale to by kniha musela vyjít u nás těsně po originálním vydání v roce 1999 a nikoli po 15 letech, kdy se celý svět už zase změnil a Čína dvojnásob...

Vanischka
05.10.2015 3 z 5

Dlouho očekávané, dlouze rozdýchávané aneb jak z příběhu s povedenou zápletkou vytvořit slátaninu, po jejímž dočtení povzdechnete nad ztrátou času. Proč autor věnoval tolik času milostnému toužení hlavních hrdinů ? To rovnou mohl přiznat, že touží napsat sladkobolný románek se špetkou krimi

tlllk
29.09.2015 3 z 5

kto pozná paradigmu Čechovovej zbrane,"… once a gun appears in a story, it has to be fired.", si vedel záver domyslieť asi po 50 stranách, na druhú stranu ako sonda do čínskej spoločnosti to bolo super.