Čtvrtá oběť

Čtvrtá oběť https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248266/bmid_cinske-thrillery-ctvrta-obet-VqS-248266.jpg 4 648 125

Čínské thrillery série

Margaret se opět ocitá v situaci, kdy musí zapojit své jedinečné schopnosti, tentokrát během vyšetřování série rituálních poprav v Pekingu. První tři oběti byly zdrogované, svázané, označené plakátem s přezdívkou a číslem, a profesionálně sťaté. Čtvrtá oběť byla popravena stejně, ale s tím rozdílem, že šlo o amerického diplomata čínského původu. Pro všechny je záhadou, proč se Jüan Tchao po několika desítkách let v Americe vrátil do Pekingu, proč se spokojil s nevýnosným úřednickým postem proč si pronajal byt v ošuntělé části města - nebo proč zemřel stejně bizarním způsobem jako další tři Číňané. Li s Margaret jsou pravdě na stopě, ale zároveň se tak nebezpečně přibližují i k vrahovi, který je připraven obětovat kohokoliv, aby svá tajemství uchránil.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

The Fourth Sacrifice , 2000

maikie
20.08.2015 5 z 5

Mayova skotská trilogie mě nadchla. Proto jsem se těšila na další sérii, tentokrát čínskou...a Pán ohně mě, bohužel, dost zklamal. Takže Čtvrtou oběť jsem začala číst, jen abych se dozvěděla, kam budou pokračovat osudy hlavních hrdinů....no a musím říct, že knížka je naprostá bomba :-) Všem doporučuju a doufám, že brzy vyjde v češtině další díl :-)

Petra28
18.08.2015 4 z 5

Tento díl byl pro mě mnohem lepší. Přijatelnější, uvěřitelnější. A vztahy mezi hlavními postavami mě baví. Určitě sáhnu i po dalším pokračování.

happy-smile
16.08.2015 4 z 5

Lepší než předchozí díl. Tentokrát jsou yyšetřování případu a osobní rovina rovnoměrně rozprostřeny. Navíc se opět dozvídáme další zajímavé věci o čísnké kultuře, historii a reáliích. Myslím, že to je nakonec to, co čtenáři na této sérii nejvíce ocení - že se dozví něco o této nám vzdálené zemi.

orson
25.07.2015 4 z 5

Čtvrtá oběť mi přišla lepší jak předchozí Pán ohně - hlavně to bylo mnohem reálnější a uvěřitelnější. Každopádně nevím, jak to dělá, ale po dočtení jsem začal opět hledat informace o Číně a terakotové armádě a to se mi na jeho knihách líbí snad ještě více než detektivní záplatka.

astroweb
25.07.2015 4 z 5

Velmi čtivé, perfektní čínské reálie. Trochu mi v druhé půlce vadilo, že jeden z hlavních viníků byl už dopředu trochu odhadnutelný, ale jinak se román hodně podařil.