Běžkyně

Běžkyně https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364735/bmid_bezkyne-YFD-364735.jpg 4 441 108

Čínské thrillery série

Vrcholový čínský plavec spáchá v předvečer olympiády sebevraždu — a Čína tak ztrácí naději na vítězství proti Americe. Olympijský vzpěrač si vezme život v náruči své pekingské milenky — a nejvyšší kruhy se pokoušejí tento skandál ututlat. Jenže ze sebevražd se vyklubou vraždy a ukáže se, že jsou spojeny s dalšími „náhodnými úmrtími“ nejlepších čínských atletů. Případu se ujímá čínský detektiv Li Jen a americká soudní lékařka Margaret Campbellová. Jejich jedinou nadějí je olympijská běžkyně. Ta ale záhadně zmizí a Liho kariéra i budoucnost mezinárodní atletiky se ocitají ve vážném ohrožení.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Host

The Runner , 2003

iška
15.06.2018 4 z 5

Opět se mi líbilo. Po přečtení předchozího dílu jsem si přála, aby se děj vrátil zpět do Číny a při čtení tohoto titulu jsem si říkala, jak jsem to těm hlavním postavám vlastně přát mohla. Ale budu asi sobec, jsem ráda, že se to odehrávalo v Číně, je to hodně zvláštní prostředí.

PetK
13.06.2018 3 z 5

Bohužel mám pocit, že série má spíše sestupnou tendenci... Ano, kvituji, že mírně ubylo popisů dopravní situace v Pekingu. :-) Stále ocenuji (jako ostatně u mnoha dalších knih), že se dozvím něco o jiné kultuře a zemi, nutí mě to dohledávat si reálie... Ale příběh samotný mě nijak zvlášť neoslovil.
Například linie s rodiči - to už nebyla nadsázka, ale přímo karikatura, která z toho trčela jak prst. A vůbec - celé mi to přijde jaksi vypočítané, promyšlené... ale už bez srdce. Když si vzpomenu, že u Ostrovní trilogie jsem nepovažovala za zbytečné jediné písmenko, tady je to pro mě spíš o tom, že se autorovi nechce skončit úspěšnou sérii. Ale už to holt tak nějak není ono.

rodak
13.06.2018 5 z 5

I s dalším dílem série jsem dostal pořádnou porci kvalitního čtení Pominu-li výbornou detektivní linii,moc se mi líbí narážení obou rozdílných kultur na sebe.Lepší než předchozí díl a velmi jsem zvědav na poslední knihu z této řady.

astra3
13.06.2018 5 z 5

Jako vždy brilantní. Líbí se mi všechny knihy tohoto autora.
No prostě inteligentní napínavá detektivka. Jen doufám, že Li Jen zůstane u policie.

Skatty
06.06.2018 5 z 5

Skvělá kniha, neotřelá detektivka z čínského prostředí. Líbilo se mi i jak zde byl vykreslený osobní život hlavního hrdiny.Po všech těch severských krimi kdy hlavní hrdina je pomalu jako přes kopírák (nemáte taky takový pocit - alkoholik, opustila ho žena atd.) příjemné zpestření. Určitě si přečtu i nějaké další knihy od tohoto autora. Doporučuju!

happy-smile
30.05.2018 5 z 5

Tato série je s každou další knihou lepší a lepší. Probíhající vyšetřování je založeno na neotřelé zápletce. Detektivové se rychle přesouvají mezi jednotlivými stopami a čtenář se ani chvíli nenudí. Popis vztahu Margaret a Liho se tady objevuje tak nějak nárazově. Tentokrát to není ta obtěžující přeslazená romance, ale spíše humoristické okénko na téma seznamování s rodiči. Vše je dobře namícháno, a tak než se čtenář naděje, je konec knihy.

hs777
27.05.2018 5 z 5

Každá série Petera Maye je jiná a každá má pro mne svůj půvab. Běžkyně je rozhodně z čínské série nejlepší, možná proto, že se děj vrátil zpátky do Pekingu. Výborný příběh, další kus historie, čínská versus americká mentalita, odlišné zvyky, kultura mě fakt pořád baví a vztah Margaret s Li je už jen třešinka na dortu. Jediné, co mě nebaví, je čekat dlouho na další díl.

astroweb
24.05.2018 5 z 5

Čínská série je lepší, než francouzská, i když i ta se zlepšuje. Parádně zajímavé čínské reálie + napínavý, skvěle čtivě napsaný příběh, ke konci trochu víc chemie, tu já nemusím, ale stejně všechny hvězdičky.