Chybíš mi

Chybíš mi https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243586/mid_chybis-mi-7sA-243586.jpg 4 723 198

Nový špičkový psychothriller Harlana Cobena, autora celosvětového bestselleru Šest let. Na začátku to vypadalo jen jako obyčejná profilová stránka tak jako spousta jiných na internetové seznamce. Kat Donovanová, osamělá policistka newyorského sboru, dostala předplatné na tenhle web od své kamarádky Stacy. Ale pak si Kat lépe prohlédne fotografii muže, který ji zaujal, a najednou jako by její svět kolem ní i v ní vybuchl. Ze snímku na ni hledí její bývalý snoubenec, Jeff, který jí zlomil srdce a kterého osmnáct let neviděla. A to ještě netuší, co všechno se kliknutím na jeho stránku otevře… Kat nejprve doufá, že se možná její život od téhle chvíle začne ubírat lepším směrem. Pak ji však osloví mladičký Brandon, který tvrdí, že jeho matka zmizela a že v tom má prsty Jeff. A z minulosti se začnou vynořovat nejen Jeffova tajemství, ale i znepokojivé otázky týkající se všech lidí, které kdy Kat milovala…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Missing you , 2014

zuzurana
06.10.2015 1 z 5

Citala som ako prvu knihu od tohto autora. Ale nie som z nej nadsena. Citam same kladne referencie, chvaly. Ale neviem preco? Uz od stredu knihy (možno aj skor) som vedela, kto je vrah Katynho otca a co bude nasledovat. Dej bol tak citatelny, predvidatelny... a v niektorych momentoch sa autor opakoval v niektoych vetach (nehovorim o zaverecnyh momentoch, kde autor opisoval dej z každého uhlu a musel zopakovat situaciu). Dokonca ma kniha nezaujala tak, aby som sa nevedela od nej odtrhnut. Často sa mi stalo, ze som dala prednost spanku, filmu, a inym veciam a nutila sa ju citat dalej. A pritom mam rada psychothrillery.

Šánka
02.10.2015 5 z 5

Výborný thriller, a i když jsem nakažená tím severským thrillerovým virem, tohle nemělo chybu. Velmi dobře a lehce se četlo, a ten adrenalinový závěr....!
Z dějových linek mě asi nejvíce překvapilo rozuzlení příběhu sympatické vyšetřovatelky Kat a jejího otce.
Ráda si zase nechám od pana Cobena pocuchat nervy.

putpuda
29.09.2015 5 z 5

Toto byla moje první kniha od H. Cobena. A byla skvělá, výborně se četla, rychle. Jsem ráda, že jsem objevila (pro mě) nového spisovatele. Už jsem si zamluvila v knihovně další dílko a už se na něj těším :D

mira3162
24.09.2015 4 z 5

Moderní thriller, potěšilo více linek, které však byly postupem času lehce předvídatelné, i přesto nebylo o napětí nouzi. Ale ten konec, ten prostě autorovi neodpustím. Nejde o to , k jakému došlo odhalení, ale jakým způsobem a popisem. I tak příjemné "americké" čtení mezi těmi haldami severských (třebaže kvalitních) detektivek.

maca5449
22.09.2015 4 z 5

Dějová linka s Katiným otcem mi chvílema připomínala seriál Odložené případy. I přesto, že jsem konec většiny dějových linií předem odhladla, jsem si knihu vychutnala. Autor mě několikrát i překvapil, ale bohužel nešokoval.

Rychle se čte a po pár kapitolách jsem se přistihla, že se mi kniha nechce odložit, dokud nepřečtu další kapitolu.

adelaska
22.09.2015 5 z 5

Další vynikající kniha od Harlana, u mě asi stejně dobré jako Šest let, i když u Šesti let jsem bývala více napjatá, ale tady to taky stálo za to. Postavy a všechny momenty byly skvěle vykreslené. Četlo se mi to hodně rychle, nenudilo mě to, za mě určitě 5*
Už ať je tu další jeho kniha!!

11lucie
11.09.2015 5 z 5

jsem rozdrcena... Harlan to prostě umí :)

teli9845
11.09.2015 4 z 5

Abych řekla pravdu tak si s hodnocením lámu hlavu. Kniha byla velice čtivá a zajímavá, zápletka neotřelá a stylem psaní autor velice rychle vtáhl čtenáře do děje. Co mi trošku vadilo bylo rozuzlení. Přišlo mi nadstavené a trošku přitažené za vlasy. Některé věci mi tam jak se lidově říká "neštymovali". Hlavně posledních cca 5 stran jsem jen kroutila hlavou. Ale nejspíš odpustím a dám 4 hvězdy. Jinak souhlasím s Knihomol 61 - Keplera mám ráda, ale Coben je docela třída :)

knihomol 61
25.08.2015 5 z 5

Moc pěkné,zajímavé zpracované téma ,napětí od začátku až dokonce.Byla to zase změna od severských detektivek. Vřele doporučuji!!! Stojí za přečtení.

Maragad
24.08.2015 4 z 5

Chybíš mi doporučuji všem milovníkům detektivních příběhů, kteří mají rádi náročnější četbu. I když se totiž pár much najde, i přesto jde o velmi čtivý příběh, v němž se střídá akce s mrazivými scénami a napětím.

bookcase
23.08.2015 5 z 5

Autor opět nezklamal. Příběh je čtivý, napínavý se šokujícím vyústěním. Do knihy se ponoříte a dočtete, ani nevíte jak.

Knižní střípky
23.08.2015 3 z 5

Tato kniha byla mým prvním setkáním s tímto autorem. Kniha byla velmi čtivě napsána, stránky opravdu krásně ubíhaly. Hlavní hrdinka mi byla sympatická. Zápletka dobrá, ono jich tam vlastně bylo více, takže všechny zápletky dobré, jen tedy nemohu říci, že bych je neodhalila. Poměrně brzy jsem pochopila skoro všechny nitky příběhu a tím tato kniha pro mě ztratila trochu na půvabu, mám ráda thrillery a detektivky, kde si lámu hlavu až do konce....ale ano, souhlasím, dobrá kniha, určitě si přečtu i jeho další vychvalovanou knihu Šest let.

gossipavlina
16.08.2015 3 z 5

Já jsem při čtení zase tak nadšená nebyla. Zamotané to bylo pěkně, konec překvapivý, i když ne úplně nepředvídatelný. Knihu jsem v průběhu čtení bez nějakých nelibých pocitů klidně odložila a šla jsem třeba uklízet. No, to se mi u dobrého thrilleru stává málokdy. resp. nikdy. Bohužel, přesně neumím pojmenovat, co mi na tom vadilo. Je to jako když si nemůžete vzpomenout na nějaké slovo, vidíte ho před očima, jak se říká máte ho na jazyku, ale ne a ne naskočit. Dvě linie příběhu, ta okolo seznamky a unesených lidí byla zajímavá a bavila mě, ta okolo smrti Katinýho otce byla trochu přitažená za vlasy a v podstatě mě tam i rušila. Policistka Kat mi byla sympatická.

kneslova
14.08.2015 5 z 5

Výborný psychothiller, není co dodat, skvělé čtení

Thanyss
12.08.2015 4 z 5

A další Cobenovka, která mě posadila na zadek a nenechala mě od ní odejít, dokud jsem ji celou nepřečetla prakticky na jeden zátah.
Chybíš mi má dvě linie příběhu, přičemž se vzájemně neruší a přitom vám vesele zvládají zamotávat hlavu a přehřívat mozkové obvody, abyste se dopátrali, jak to celé zatraceně je. Opět tu máme člověka, který sice existuje, ale vlastně neexistuje nebo je to vlastně někdo úplně jiný, než koho jste znali. Aaaale, přečtěte si to raději sami, je to slušně zamotané a proklatě chytlavé.
Před čtením doporučuji nakoupit zásobu sirek, budete je potřebovat, až budete sedět nad stránkami hluboko do noci.

Dousabel
29.07.2015 5 z 5

Ach jo, člověk čeká rok na novou knihu od svého oblíbeného spisovatele, a když se mu konečně dostane do ruky, zhltne ji za den a půl:( Já chci další!!! Naprosto parádní, líbila se mi ještě o trochu víc, než Šest let. Bylo to akční, pěkně zamotané, nervydrásající, místy i poněkud kruté (koleno mě bolí ještě teď!) Ale na posledních 50 stranách mi tepovka vyletěla do výšin a málem jsem četla ob řádek, jak jsem byla napnutá, což se mi stává málokdy:)
Prosím, Knižní klube, pohni si s tím Strangerem!!! :o)

Liv80
20.07.2015 5 z 5

Dočetla jsem knížku dva dny zpátky a pořád na ni myslím. Závěr byl pro mě šokující, husí kůži nahánějící. Myslela jsem, že Gillian Flynn a Zmizelou nic nepřekoná, ale Coben je lepší. Hodně mě překvapilo zařazení milostné zápletky, místy mi styl psaní seděl spíše k ženě. Nadšeně jsem se vrhla na internetová knihkupectví a ke svému rozčarování zjistila, že jsou na našem trhu dostupné jen tři Cobenovy tituly a všechny ostatní rozprodané:( A jen poznámka na závěr - naprosto chápu Babouše, že trávil více času čtením na břehu než plaváním v moři. Také jsem se nemohla odtrhnout, jedla jsem až ve chvíli, kdy už kručelo v břiše a deficit spánku mám ještě teď, ale stálo to za to ;-)

Babouš
08.07.2015 5 z 5

O fous lepší než Šest let. Obě dějové linie jsou parádně napínavé, člověk si při čtení pořád říká, jak to vlastně bylo, zpochybňuje všechny informace a všechny postavy. Konec by si sice zasloužil pár stránek vysvětlení navíc, ale postavy byly úžasné - chybí mi už teď. Harlan Coben je prostě mistr klávesnice. Chybíš mi jsem měl na čtení k moři a přistihl jsem se, že na břehu trávím víc času, než ve vlnách. Myslím, že to o kvalitě hovoří za vše :-)

Harlan Coben
americká, 1962