Chirurg

Chirurg
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421730/bmid_chirurg-ebE-421730.jpeg 4 2795 2795

Před sebou neutečeš! „Nedokážu být ani rovnej, ani křivej. Můj život se rozlomil vejpůl a já už nečekám žádný pevný lano, který mě bude jistit,“ přemítá MUDr. Hynek Grábl, chirurg v příhraniční nemocnici, který už ani nedoufá, že by se jeho život ještě někdy mohl vyvíjet příznivěji. Kariéra špičkového odborníka na pražské klinice předčasně skončila kvůli jednomu karambolu s alkoholem a následky teď musí nést nejen on, ale i jeho věčně nespokojená žena a dospívající děti. Životní ani finanční účetnictví nevykazují příznivou bilanci a na horizontu zítřka se objevují všechny symptomy krize středního věku. Gráblova snaha nalézt východisko se však podobá spíš jízdě na horské dráze a často končí kocovinou. Pomůže mu milovaná profese, milenka nebo nová šance vrátit se k zajímavé operativě a kariérně růst? Na operačním sále i mimo něj se občas dá jen těžko poznat, kdo jakou hru hraje, kdo je vítěz a kdo poražený a kam povede další cesta. Hynkovi G. často nezbývá než věřit, že se nepotopí na úplné dno.... celý text

goofinkaa
15.10.2021 3 z 5

Nič prekombinované, podla mňa celkom reálny príbeh zo života. Kniha splnila moje očakávanie, bola to nenáročná, ale čtivá oddychovka do metra. Dej odsýpal, bez žiadnych extrémnych zvratov. Hlavná postava bola napriek všetkému sympaťák, s ktorým by som aj ja zašla na dvojku :)

Bedřich63
11.10.2021 3 z 5

Moje první a asi i poslední knížka od této autorky. Nenadchla, jen lehce pobavila, vlastně se tam ani nic moc nedělo. Celý příběh a vyjadřovací prostředky autorky mi tady prostě nesedly.

DagmarMo
10.10.2021 3 z 5

(SPOILER) Knizka se mi libila vic nez autorciny Vrany, ale jak sel opily operovat dite, tak jsem musela preskakovat.

RoseJP
07.10.2021 4 z 5

Já jsem nadšená, nemocniční prostředí, to je moje. Jediné, co mi opravdu drásalo nervy bylo slovo "kompl" :D to jsem vždycky málem vybuchla. Kniha rychle ubývala, happy end byl jen z jedné části, opravdu za mě super.

xxbarbarelaxx
27.09.2021 4 z 5

Kniha velmi čtivá. Děj odsýpal hladce. Děj byl pro mě celkem předvídatelný, ale i přes to jsem si čtení užila.

Aneleh
26.09.2021 5 z 5

Autorka píše velmi čtivě, zajímavě a ze života, o tom jsem se již přesvědčila v její knize Sítě. I tady jsem si to opět užila a při čtení zažívala všechny možné pocity k doktoru Hynkovi. Většinou jsem ho odsuzovala, ale chvílemi zase chápala až skoro obdivovala. Tato spisovatelka dokáže čtenáře naplno zaujmout a hluboce vtáhnout do svého příběhu. Jedno tedy vím jistě: že od takového doktora bych nechtěla být operována nebo mu dokonce svěřit svoje dítě. Na druhou stranu, i když byl vlastně slaboch, svoje problémy nakonec dokázal zvládnout a postavit se k nim čelem. Jen ten otevřený konec... tak ráda bych poprosila paní Dvořákovou o pokračování! Jak se vyvinula jeho pracovní kariéra, manželství a vztah s Andreou - bylo by velmi zajímavé sledovat dál Hynkův život, tentokrát už zcela určitě bez berličky alkoholu.

nicole1990
25.09.2021 5 z 5

Knížka je napsána velice čtivě. Příběh o doktorovi,který se potácí mezi opilostí a střízlivosti. Místama mě Hynek fakt rozčiloval místo,aby problémy řešil radši vše řešil alkoholem. Bohužel to tak dělá spousta lidí a neuvědomují si následky. Já knížku určitě doporučuji mě zaujala a četla se mi velice dobře. Je to příběh hodně ze života.

Mirin1349
22.09.2021 4 z 5

Syrový a nepřikrášlený příběh doktora na maloměstě, kterého stíhá minulost, potácí se na hraně střízlivosti a žije manželským stereotypem. Stejně syrový je i jazyk a styl psaní a k této knize mi to neuvěřitelně páslo. Lékařské prostředí tvoří vděčný základ pro příběh, postavy jsou vykresleny věrohodně, nicméně je to takové panoptikum a celkově mi to přišlo jako město ztracených duší. Je to prostě depresivní knížka, která mě ale velmi mile překvapila.

IvaKo
20.09.2021 3 z 5

Moje první setkání s touto autorkou mě úplně nenadchlo. Kniha je sice napsaná velmi poutavě, s přesvědčivou znalostí nemocničního prostředí, ale chyběla mi zřetelnější katarze příběhu. Hlavní postava je excelentní lékař, ale jinak neukotvený slaboch, který se s pocitem ukřivděnosti a věčné podezíravosti potácí v pracovních i rodinných vztazích. Vadilo mi nadužívání vulgarit, které mohu tolerovat jen ve vypjatých scénách.

lucakuca
17.09.2021 4 z 5

Jujkymane, psycho bříza! Tak skutečné, tak děsivé! Po přečtení jít pod kudlu, asi jako si potřást rukou se střihorukým Edwardem...
Nemocniční verze reklamy: "Pohlídáte nám Bobíka?" A donesou:"Bóbika!"

Vilma232
16.09.2021 4 z 5

Naposloucháno - P.Batěk výborný. Příběh uvěřitelný, srozumitelný, žádné černobílé postavy. Jenom trochu moc medicíny - je poznat, že je to prostředí dobře známé paní spisovatelce.

Monya.grch
14.09.2021 5 z 5

Kniha je naprosto skvělá. Příběh čtivý od začátku až do konce, moc mě to bavilo.

IVANA0123
04.09.2021 4 z 5

Celkově se mi knížka líbila. Autorka píše čtivě, příběh se odehrává v zajímavém prostředí a konečná zápletka je celkem neotřelá. Trochu jsem se zasekla jen v první části knihy, kdy se mi zdálo, že se vlastně nic neděje a příběh se točí v kruhu a popisuje jen denní rutinu lékaře. Řekla bych, že je to takový pohled do reality, kdy se každý snaží najít to své. Je vidět, že i lékaři a sestry jsou jen obyčejní lidé s běžnými starostmi a chybami. Musím říct, že hlavnímu hrdinovi jsem celkem držela palce, i když někdy jeho přešlapy byly tak daleko přes čáru, že už ji snad ani nemohl vidět. Ale ono ustát některá životní období, kdy už jste jediný, kdo ve vás ještě vidí toho "spravedlivého sympaťáka", ať se snažíte sebevíc, je někdy nadlidský výkon. A přiznat si, že jste zklamali i ty, na kterých vám záleží a snažit se to nějak zvládnout a napravit, si druhou šanci snad zaslouží. I když je otázkou, jestli k tomu mají ještě sílu i ti okolo..... Za mě 85%.
(9/21)

sidonka
03.09.2021 4 z 5

Kniha se mi četla velmi dobře, někdy mě pan doktor bavil, chvílemi štval, ale čas strávený s těmito hrdiny byl příjemný, člověka nutí přemýšlet nad vlastními slabostmi

Ryšava
17.08.2021 2 z 5

Pořád jsem čekala, kdy příjde to "něco", kvůli čemu tu knihu všichni chválí a nic... Prostě obyčejný příběh ze života, který každý zná... Hynek mě opravdu štval. V hlavě si pořád stěžoval, ale neudělal nic a radši začne chlastat, protože je to stejně jedno... Jediné plus, které jsem viděla je, že se kniha rychle četla a byla to oddychovka.

xxtom
16.08.2021 4 z 5

Příběh chirurga řešícího problémy nejen v práci, ale i v rodině. Trošku pomalejší rozjezd na začátku knihy, ale o to lepší později.

karol.cadex
14.08.2021 5 z 5

Tak strašně jsem jí nechtěla číst, protože v tom roce 2019 po vydání byla vcelku profláklá a všichni ji děsně chválili, ale v podstatě jsem se nedozvěděla, co je na té knize tak opěvováno. Vlastně jsem ani pořádně nevěděla, o čem je.
A po přečtení jsem teda v šoku. Skvěle napsaný naprosto autentický příběh autentickýho doktora z autentickýho života. Tam není nic nadnesenýho nebo přikrášlenýho. Prostě život tak jak je.
Po dočtení jsem volala své sestře, co studuje medicínu, že si nepřeji, aby dělala na chirurgii. Ona na to “prosim tě, to je známý, že chíru dělaj jenom ko*oti…”.
Blbý je, že na Hynka se nejde ani zlobit.

playada
13.08.2021 5 z 5

Ke konci uz hodne napinavy, napije se, nenapije.... Musela jsem knihu odkladat, rozdychat to, pokracovat ve cteni, opravdu adrenalin. To byly nervy !!

Guepp
12.08.2021 5 z 5

Úžasná kniha, výrazně realistická. Vlastně mě celkově překvapuje, že umí žena napsat něco takového, tedy konkrétně dost věrohodnou sondu do života muže. Smekám a doporučuji ke čtení.

Kubikuli
11.08.2021 5 z 5

Moc příjemná knížka... Sice taková smutná a depresivně laděná, ale četla se jedním dechem. Konec mi přišel hrozně useknutý, nezakončený...ale o to víc mě to asi nad knížkou donutilo přemýšlet. Klidně bych uvítala pokračování :)