Chata ve Švýcarsku

Chata ve Švýcarsku https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474966/bmid_chata-ve-svycarsku-zsb-474966.jpg 4 1641 383

Zabalte si kufry a vypravte se k zasněženým vrcholkům švýcarských Alp. Je načase si užít výhled do krásné krajiny a vychutnat si přitom sametovou horkou čokoládu, výborné sýry a úžasnou romantiku. Mina věří, že šálek horké čokolády dokáže vyřešit všechny trable. A právě to teď potřebuje. Má za sebou totiž pořádný trapas – její poslední milostná eskapáda se stala okamžitým hitem internetu. Se sbalenými kufry a jasným cílem dát si do pořádku život se Mina rozhodne utopit svůj žal v té nejlepší horké čokoládě na světě. A Mina moc dobře ví, kde ji najít – v útulné chatě své kmotry, která se nachází ve Švýcarsku. Plán je jednoduchý: litry čokolády, žádní muži. Tedy jen do chvíle, než ho zkomplikuje neznámý krasavec, který Mině zkříží cestu ve vlaku do Alp…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Little Swiss Ski Chalet , 2021

Alena1957
23.03.2023 4 z 5

Skvělá oddechovka, romantický příběh, doporučuji.

Laf
12.03.2023 4 z 5

Další kniha od této autorky, která nezklamala. Dostala jsem skvělý oddechový příběh zasazený mezi vrcholky hor. Na knize mne také bavili popisy prostředí. Hned jsem měla pocit, jako bych tam byla. Rozhodně za přečtení stojí. Jako odpočinková kniha splňuje všechny parametry :)

Lucie21352
10.03.2023 5 z 5

Je to skvělá oddechovka. Doporučuji. Všechny knihy ze série jsou skvělé a vždy mi zvednou náladu.

ZuzullaM
09.03.2023 3 z 5

Zaujímavá kniha, ale nedostala ma tak úplne ako som čakala. Hlavné postavy boli na mňa až moc dokonalé, to že sú hrdinovia skoro božsky krásni mi nevadí, ale trochu mi vadilo, že všetko im išlo úplne perfektne a hneď samo. Inak sa, ale kniha dobre čítala.

kudrdlinka
06.03.2023 4 z 5

Tak jsem přečetla další romantický útěk a úplně nevím, co napsat. Jako oddychovka je to fajn, i když scénář je pořád stejný. Prostředí Švýcarska je lákavé, určitě bych se tam ráda podívala a doufám, že se mi to splní, ale ne v zimě, to pro mě není :)
A ještě poznámka k té kapitole 22, která je tady v komentářích několikrát zmiňovaná. Já jsem i chvíli myslela, že mám nějaký vadný výtisk :))

JankaV80
06.03.2023 4 z 5

Přestože jsem byla ve Švýcarsku cca půl roku zpět a v knize je zmíněných i pár míst, které jsem osobně navštívila, nezapůsobila na mě kniha tak, jak bych čekala. Švýcarsko je prostě krásné hlavně na vlastní oči, je to nezapomenutelný zážitek :-) Spíš než vydat se do Švýcarska, jsem měla touhu dát si hořkou čokoládu - nejlépe teplou z hrnečku.
Kniha se mi líbila, jen musím říct, že na ději bylo pár věcí, které mě (mírně řečeno) překvapovaly - nikdo z Mininých kamarádů se jí za celý pobyt neozval; její zaměstnavatel velmi rychle přistoupil na to, že končí u něj ve firmě; odjezd Luka byl taky velmi zvláštní (spíš než jako odjezd se mi to zdálo jako útěk).
Je to prostě příjemná oddychovka a tak člověk celou sérii Romantických útěků musí brát. Nic náročného, žádné složité úvahy, žádné komplikované zápletky.

karin4338
28.02.2023 5 z 5

Prijemne romanticke citanie s popisom svajciarej prirody. Keby sa ludia k sebe spravali tak ako v tejto knihe, zilo by sa krasne ;)

Ív688
26.02.2023 3 z 5

Mám chuť se po přečtení knihy přestěhovat do Švýcarska, docela by mne zajímalo, do kdy vydržela modrá barva na vlasech bývalého Minina snoubence a proč se moc neozývali její přátelé, ale co...změna je život a jak vidno, zázraky a láska nikdy nevymizí ze života, těším se na další veskrze pozitivní knihy od autorky...

ElessaRiverbow
26.02.2023 5 z 5

(SPOILER) J. Chaplin opět nezklamala - tohle bylo vážně skvělé a rozhodně je to podle mě druhá nejlepší kniha z této série (první snad navždy bude Čajovna v Tokiu). Strašně moc se mi líbilo prostředí, které autorka umí prostě báječně popsat, a stejně tak i popis jídla. Během čtení jsem ujídala čokoládu, protože to prostě jinak nešlo. Mina a Luke jsou skvělé postavy, rychle jsem si je oblíbila a hodně mi během čtení přirostli k srdci. Konec byl přesně takový, jaký jsem čekala, i když jsem se trošku bála, že spolu nakonec už nebudou. Moc se těším, až si přečtu další díly.

jitka3027
25.02.2023 5 z 5

Tahle knížka je má oblíbená že série, hned z několika důvodů - jsou tam hory, lyže a hlavně čokoláda :)
Poprvé jsem četla před rokem, nyní podruhé jako audioknihu. Prima přednes, odpočinková dějová linka. Rozhodně doporučuji:)

derrry
25.02.2023 1 z 5

Doufám, že přečíst jednu je jako přečíst všechny... díkybohu. Jednohubka na cestu tramvají nebo vlakem ve stylu krásní, mladí a jakožeproblém. Nejzajímavější na knize je recept na závěr. Ale pročíst se k němu dalo zabrat.

ReziEngli
24.02.2023 4 z 5

#audiokniha - Za mně byla Chata slabší než předchozí autorčiny knihy. Sice jsem očekávala předvídatelný děj a romantickou linku, to najdete ve všech Juliiných knihách, ale tady mi do oka nepadla kromě tety Amélie jediná postava. Ani Mína, ani Luke, ani ostatní. Co mě naopak nadchlo, byly popisy švýcarských hor a jídla. Tohle autorka opravdu umí :-) Příběh ale slabší. Proto jen 4 hvězdičky.

Opatov
23.02.2023 4 z 5

Opět další romantický útěk na uklidnění v dnešní uspěchané době. Spousta lásky, čokolády a sněhu.

bee88maja
20.02.2023 4 z 5

A je tu další dobrodrůžo. Hory, sníh, horká čokoláda. Dá se tohle téma vyčerpat? Věříte na osud?

Knihy Julie Caplinové mne opravdu baví, a to nejsem obvyklý čtenář červené knihovny :)))

Děkuji za sněhem zavátou romantiku s kusem dortu a šálkem čokolády. O to víc se na cestu do Švýcarska těším. Kotlík fondue vždy připraven. Namazat běžky a jedeme !!! :)))

libuse6749
20.02.2023

Doslova sladká romance, u které budou milovníci sladkého slintat nad švýcarskou čokoládou a místními cukrářskými specialitami. Jednu z hlavních rolí v tomto příběhu totiž určitě mají zákusky a dorty.

Pokud nejste na sladké, tak nezoufejte. Objevíte i typicky švýcarské speciality, když nakouknete do kuchyně kmotry Amélie. Právě k ní, do její útulné chaty ve švýcarských Alpách, odjela Mina přijít na kloub tomu, co chce ve svém životě dál dělat.

Věřte nebo ne, ale k romantickým útěkům se budu ráda vracet. Autorka prostě dokáže vykreslit příběh plný pohody okořeněný o poznání tradic, kultury, kulinářských specialit nebo i míst, které rozhodně stojí za návštěvu, a to vždy v dané zemi, kam se zrovna přes stránky rozhodnete vycestovat.

ElikaS
19.02.2023 4 z 5

Musím říct, že série Romantické útěky mě celkem baví a jde o velmi jednoduchou, příjemnou oddechovku plnou cestování. Stejně jako u ostatních knih v této série, nás čeká příjemný romantický příběh bez žádných velkých zápletek. Děj zde velmi příjemně plyne a odsýpá. Nečekají nás žádné velké zvraty, ale za to knížka umí vykouzlit úsměv na tváři.
Lucas a Mina jsou velmi sympatičtí hlavní hrdinové, kteří mě oba bavili. Navíc je knížka plná čokolády, což jako její milovník oceňuji. Ideální knížka do těchto mrazivých dní.

LenkaM66
14.02.2023 5 z 5

Opět čtivá kniha z krásného prostředí. Autorka umí výstižně popsat místo a situace, člověk má pocit jako by tam byl :-) Další kniha z této série, kterou bych určitě mohla doporučit :-)

Kaaacik
11.02.2023 3 z 5

(SPOILER) SPOILER : Na knihu jsem se hodně těšila, podle recenzi - nevyhledavam romantiku, ale chtěla jsem oddechovku s cestování a vařením, oboje mám moc rada !!! Tyhle dvě věci to splnilo, ale nic víc - popis hor krásný, vaření, pečení tradičních jídel také - všechny dorty i jídla bych nejraději hned zkusila, ale příběh od začátku slabý, jasný od druhé kapitoly …nereálné, jak ve vztahu, tak v budování kavárny ve Švýcarsku cizinkou za 4 týdny a ihned samozřejmě úspěch - v podstatě mám podobný sen - kdo ne, ale takhle to nefunguje - což trochu kazí dojem z cele knihy, byla moje první ze série… mám další, ale na přečtení si počká - teď přijde něco pro mozek …

Péťa86
02.02.2023 5 z 5

Jeden z nejlepších dílů. Vsazení příběhu do krásných hor, mezi milé lidi a hlavně ta čokoláda :-) Čtivé a pokud si chcete odpočinout, tak vřele doporučuji. Romantická knížka jak má být.

kaczka79
19.01.2023 5 z 5

Tak tenhle díl byl hodně vydařený. Rychle jsem se začetla a nešlo knihu odložit. Ideální pro zimní měsíce s teplým čajem a zachumlaná v dece. Bavily mě popisy zasněžených hor, chaty a výlety na sjezdovce i ve vlaku. Děj se mi zdál více propracovanější, než u předešlých knížek. Určitě doporučuji....

milostné romány čokoláda Švýcarsko romantika sýry lyžování

Julie Caplin
anglická, 1970