Chata ve Švýcarsku

Chata ve Švýcarsku https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474966/bmid_chata-ve-svycarsku-zsb-474966.jpg 4 1641 383

Zabalte si kufry a vypravte se k zasněženým vrcholkům švýcarských Alp. Je načase si užít výhled do krásné krajiny a vychutnat si přitom sametovou horkou čokoládu, výborné sýry a úžasnou romantiku. Mina věří, že šálek horké čokolády dokáže vyřešit všechny trable. A právě to teď potřebuje. Má za sebou totiž pořádný trapas – její poslední milostná eskapáda se stala okamžitým hitem internetu. Se sbalenými kufry a jasným cílem dát si do pořádku život se Mina rozhodne utopit svůj žal v té nejlepší horké čokoládě na světě. A Mina moc dobře ví, kde ji najít – v útulné chatě své kmotry, která se nachází ve Švýcarsku. Plán je jednoduchý: litry čokolády, žádní muži. Tedy jen do chvíle, než ho zkomplikuje neznámý krasavec, který Mině zkříží cestu ve vlaku do Alp…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Little Swiss Ski Chalet , 2021

Aligi
01.06.2023 5 z 5

Ideální četba na zimní dovolenou. Já měla chuť jít lyžovat a koupat se v čokoládě. :-) Líbí se mi i recepty, které autorka na konci některých knih píše. :-)

kollorka
31.05.2023 4 z 5

Další odpočinkové čtení, úplně jsem viděla ty hory, čokoládu,dorty a sýry.

MiniMia
31.05.2023 4 z 5

V rámci žánru moc hezky psaná kniha

kuwu
22.05.2023 3 z 5

Zabalit se do deky se šálkem svařáku a k tomu si pustit jako kulisu vánoční písničky, tak ano, na zimu ideál.
Příjemný zimní oddech u kterého asi ve 3/4 víte jak to skončí, dostává tři hvězdy.

Ivanule
22.05.2023 4 z 5

Další knížka od milé autorky do sbírky:) Tato mě velice potěšila, četla se lehce a i když začalo být v posledních dnech velice pěkné počasí, Švýcarsko, chata, sníh vás dokázaly pěkně zchladit, doporučuji na přečtení, kniha za to rozhodně stála:)

Amazonka72
11.05.2023 3 z 5

Přiznám se, že jsem si tuto knihu v knihovně půjčila s jednoznačným úmyslem - a to vzít si s sebou na 4 dny volna nějakou oddychovou knihu do vlaku... Díky tomu jsme neměla žádná vysoká očekávání a kniha splnila přesně to, co jsem od ní vyžadovala. A to čtení, které nevyžaduje složité myšlenkové pochody, které pohladí, ve kterém vše tak hladce plyne a navíc to dobře dopadne.
Zaujalo mě umístění děje do zimní horské krajiny. A protože hory, jak v zimě tak i v létě, bezmezně miluji, a protože jsem náruživá lyžařka a navíc miluji běžkování, kniha mi přinesla spoustu pozitivních zážitků.
Příběh Miny byl prostý, velmi lehce předvídatelný, ale to je rys této řady knih od Julie Caplinové a vlastně je to i důvod, proč je fajn si občas podobné příběhy přečíst.
Co však nelze knize upřít je fakt, že mě opět přinutila zamyslet se nad tím, zda jsem spokojená s tím co dělám a kde žiju... zda bych konečně neměla učinit závazné rozhodnutí, sbalit si kufry a přestěhovat se tam, kam mě to srdcem táhne. Ano, dovedu si představit život v horách. Pravdou je, že v mých představách vystupují spíše vesničky či městečka podobná tomu alpskému než třeba českému Špindlerově Mlýnu :-)

Niu
09.05.2023 3 z 5

(SPOILER) Je to jak na houpačce. Na jednu skvělou knihu této série, dvě méně povedené (alespoň pro mne). Tady mi moc nesedla Mina. A přísahám, že už mám dost těch skvěle vypracovaných vysokých tmavovlasých a modrookých ideálních mužů a hubených modrookých blonďatých vysokých žen. Copak je něco špatného napsat mužského hrdinu průměrné výšky, normální postavy a hnědých oříškových očí?! Obrat "vládne železnou rukou v sametové rukavici" jsem několikrát četla v Čajovně v Tokiu a už to není tak úderné, jako poprvé. Vlastně jak tak přemýšlím, já ani nevím, kde je chyba, četlo se to dobře. Možná i ta bezstarostnost - finance netřeba řešit (tam hromada čokolády, tutam sýry, sjezd, vlaky, a je jedno, kde budu bydlet, ale je to ve Švýcarsku všechno strašně drahé, povídali v knize). Já vím, že to má být pohodovka, ale ať je aspoň trochu reálná. No místy mi to připadalo trochu ze strany Luka jako obtěžování, ale když Mině to nevadilo a byla pro ... Za mne asi průměr.

jajcak
08.05.2023 2 z 5

Průměr. Od této autorky jsem už několik knih četla, nenadchne, neurazí. Jako oddychovka dobré, ale dám si teď chvíli pauzu od Caplin.

lenka7348
03.05.2023 3 z 5

Za mě osobně tentokrát zklamání. Kromě dramatického začátku plynul děj tak nějak klidně, až by se dalo říci nezajímavě. Nějaké pokusy o zvraty tam byly, ale asi to prostě nepředčilo všechno to přeslazené a "přeromantizované"...Chápu, "slaďárna" to je, člověk tak nějak od začátku tuší, jak to dopadne, ale už jsem pár knih na toto téma přečetla, a určitě se jednalo o lepší zážitek.
V sérii budu nejspíše pokračovat, avšak raději s většími časovými rozestupy.

petrulkaa
03.05.2023 4 z 5

Zprvu jsem byla zklamaná, četba mě moc nezaujala, příběh byl klidný, až nudný. Nedokážu ale rozečtenou knihu vzdát a tentokrát se mi to vyplatilo a má oblíbená spisovatelka mě nakonec nezklamala. Jak se děj přehoupnul do švýcarské zimy a útulného penzionu.mezi výborné dorty a zajímavou společnost, už jsem se od něj nemohla odpoutat. Byla to sice klasická pohádka s jasným romantickým zakončením, ale za pohodové a odpočinkové okamžiky u dobré kávičky to stálo.

munka
02.05.2023 4 z 5

Pekné čítanie, až som mala pocit, že to prežívam s hlavnými hrdinami. Opisy prírody, jedál tomu veľmi napomohli. Romantika ako ušitá.

zuzi1162
25.04.2023 3 z 5

Za me asi zatim nejslabsi z cele serie, pritom mam tuto autorku opravdu rada. Snad bude ta o sestre lepsi.

Kniholapka
20.04.2023 5 z 5

Krásné čtení, které navodí příjemnou atmosféru. Při čtení jako byste byli mezi Švýcarskýma horama a popíjeli skvělou čokoládu zachumlaní v dece.

Tynyton
20.04.2023 3 z 5

Skvělé oddychové čtení pro mrazivé zimní večery. Jako u jiných dílů série autorka umí krásně vykreslit atmosféru daného místa a naladit čtenáře k jejich návštěvě. Opět mě zaujaly vedlejší postavy, líbí se mi, že se autorka nevěnuje pouze ústřední dvojici. Co se týče hlavních postav, tak Mína je taková svá, což nemusí sice sednout každému, ale zase to odráží diverzitu lidských povah a jejich vlastní životní útrapy. Závěr knihy mě bohužel moc nebavil, měla jsem pocit, ze se děj neskutečně vleče a končí vše až moc idealisticky

Cucy
13.04.2023 5 z 5

Moje první kniha od této autorky a hned mě uchvátila obálka a musela jsem si ji koupit. Obdivuji autorku, jak krásně a věrohodně popisuje krajinu. Hned si mě získala a už jsem přečetla další 4 díly :-)

Surmei
09.04.2023 5 z 5

Krásný romantický příběh, který zahřeje u srdce nejednu duši. Do toho popis krás Švýcarska, kam bych se hned vydala (dokonce uvažuji o koupi běžek) a různých lákavých pokrmů. Kombinace přímo pro mě a doufám, že pro většinu z nás, romantických duší. Přečteno skoro na jeden zátah, doporučuju jako oddechovku a únik z reality.

Luc00inka
06.04.2023 3 z 5

Prostředí knížky a všechno okolo, co patří ke Švýcarsku mě bavilo. Objevila jsem díky tomu nové recepty a nová místa. Ale děj mi přišel takový moc přikrášlený a nereálný. Takové ideální vztahy podle mě neexistují. Tím ale nechci říct, že jsem knížce nepropadla. Je oddechová a čte se fakt dobře. Určitě si přečtu i další knížky od J. Caplin.

LiliDarknight
30.03.2023 3 z 5

Spisovateľka Julie Caplin už po siedmy raz berie čitateľa na zaujímavý nielen kulinársky výlet. Tieto dobrodružstvá však nie sú určené len kuchárom alebo cukrárom, ale najmä romantickým dušiam, ktoré veria v pravú lásku a osud. Pretože sú to práve tieto témy, ktoré autorka do svojich kníh vkladá a ktoré jej príbehy, možno občas až tuctové, dokážu pôsobiť exoticky a inako.

Tentoraz sa inakosť prejavuje aj vďaka postavám. Mína je doslova prírodný živel. Nespútaná a divoká, je to ten typ osoby, ktorú mnohí kritizujú za nepremyslené rozhodnutia. Zároveň však po nej kritika veľakrát proste stečie a ona sa len oklepe a ide ďalej. V prípade jej posledného dobrodružstva to nie je až také jednoduché, lebo ide o lásku.

Mína prišla o priateľa, perspektívu a začína si myslieť, že kritika ostatných je vlastne na mieste. Možno je skutočne až príliš divoká, príliš nespútaná a nie je materiálom na dlhodobú priateľku alebo manželku. Je niekto, s kým si človek užije zábavu, ale tým to končí. Podobné pocity určite vyvolá aj v mnohých čitateľoch a jej excentrizmus nesadne úplne každému.

Napriek tomu však Caplin nemožno uprieť jedno napriek tomu, že je Mína taká iná, dokáže prinútiť čitateľa, aby s ňou minimálne súcitil. Pretože bez ohľadu na to, či si za svoje trampoty môže sama, alebo nie, nie je fér, že im musí čeliť. Veď chcela len to, čo mnoho iných žien. No a keď potom vo vlaku stretne Lukea, ktorý akoby bol pre ňu vyslovene stvorený, ide o zázrak, v ktorý ani nechce uveriť.

Príbeh sám osebe je teda pomerne predvídateľný a nielen ten, kto už má skúsenosti s autorkinými predchádzajúcimi knihami, vie, ako by to všetko mohlo dopadnúť. Nie je to však o tom, že majú udalosti šokovať, ide o prežitie zaujímavého dobrodružstva a precítenie nejakej tej emócie.

A tých emócií je tam hneď niekoľko, ale nad to všetko vystupuje príjemná hrejivosť. Ako keď sa zabalíte do huňatej deky a pripravíte horúcu čokoládu. Tej v tejto knihe postavy vypijú doslova na litre, takže ak pre ňu máte slabosť, určite si ju nachystajte ešte pred začatím čítania. No o a potom sú tu tie ostatné koláče a torty a jedlá a ďalšia čokoláda a k tomu výhľady na švajčiarske Alpy.

V niektorých momentoch akoby sa vo vzduchu doslova vznášala omamná vôňa toho, čo postavy varia a pečú. Inokedy sa zdá, akoby sa stačilo len trošku prižmúriť oči a naozaj je vidno tú za sneženú panorámu. Možno aj preto je strategickou súčasťou knihy recept. Lebo autorka vie, že jej knihy v čitateľovi vyvolajú hlad nielen po dobrodružstve, ale aj po jedle.

Kniha Chata vo Švajčiarsku ponúka opäť ďalší kulinársko-romantický výlet. Autorka už tradične ponúka ľahšie oddychové čítanie o živote a zo života. Hlavná hrdinka síce možno nesadne úplne každému čitateľovi, ale jej príbeh dokáže chytiť za srdce. Aj napriek tomu, že je pomerne prvoplánový a predvídateľný. Ale to je len malé mínus inak príjemného zážitku.

Minoka
28.03.2023 5 z 5

Touto knihou jsem si vyloženě spravila chuť po Hradu ve Skotsku. Oddechová kniha, dobře se čte. Love story byla nevtíravá, milá.

Snapeova
23.03.2023 4 z 5

Má třetí kniha z této série a možná zatím nejlepší. Pro mě blízká témata jako pečení, čokoláda a vlaky. K tomu Švýcarsko kam se chystám. Celkem pěkně popsáno a mělo to příjemnou atmosféru. Romantická linka slabší, ale aspoň ne tak přehnaná a přeslazená jako u jiných příběhů. Celkově to bylo fajn oddychové čtení.

milostné romány čokoláda Švýcarsko romantika sýry lyžování

Julie Caplin
anglická, 1970