Chata ve Švýcarsku

Chata ve Švýcarsku https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474966/bmid_chata-ve-svycarsku-zsb-474966.jpg 4 1641 383

Zabalte si kufry a vypravte se k zasněženým vrcholkům švýcarských Alp. Je načase si užít výhled do krásné krajiny a vychutnat si přitom sametovou horkou čokoládu, výborné sýry a úžasnou romantiku. Mina věří, že šálek horké čokolády dokáže vyřešit všechny trable. A právě to teď potřebuje. Má za sebou totiž pořádný trapas – její poslední milostná eskapáda se stala okamžitým hitem internetu. Se sbalenými kufry a jasným cílem dát si do pořádku život se Mina rozhodne utopit svůj žal v té nejlepší horké čokoládě na světě. A Mina moc dobře ví, kde ji najít – v útulné chatě své kmotry, která se nachází ve Švýcarsku. Plán je jednoduchý: litry čokolády, žádní muži. Tedy jen do chvíle, než ho zkomplikuje neznámý krasavec, který Mině zkříží cestu ve vlaku do Alp…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Little Swiss Ski Chalet , 2021

aljoska83
17.09.2023 4 z 5

Na knihu jsem se těšila a nezklamala.

Nifgai
04.09.2023 3 z 5

Pro mě fajn rychlovka na dva večery. Bohužel musím říct,že mě zatím ze série oslovila nejméně. Asi moc čokolády.

Safrika
03.09.2023 4 z 5

Rychlovka, cetlo se paradne a pribeh se mi libil, takze se tesim na dalsi dily :). Tento byl pro me jeden z tech lepsich.

Anie94
01.09.2023 5 z 5

Autorku miluji a i kdyz tohle je jeji 2.knizka, kterou jsem precetla, tak opet nezklamala. Cist tuhle knizku bylo pro me jako splnit si svuj sen - take by se mi libilo mit takovou chatu ve Svycarsku. Nekomu muze prijit pribeh prilis klidny a az pres miru romanticky, ale ja jsem byla spokojena. A to i presto, ze jsem presne vedela jak to dopadne.

Uplne jsem hltala atmosferu horske chaty a laskavou povahu Mininy kmotry a pri cteni me vzdycky tak zahralo u . A jako obvykle doporucuji mit u sebe neco k jidlu, pri cteni vas bude honit mlsna. Vrele doporucuji k precteni.

LivN
01.09.2023 5 z 5

Cítím ten horský vzduch Alp a mám chuť si vzít lyže a vyrazit na svah. Po náročném lyžování si vychutnám horkou čokoládu v kavárně a večer se setkám se všemi hosty v chatě ve společenské místnosti a vychutnám si dort u hořícího krbu.

Katerina015
31.08.2023 5 z 5

Pohlazení po duši

Markiibuks
20.08.2023 5 z 5

Bylo to hezké, milé čtení. Nevím, čím to je, ale tento díl serie se mi zatím líbíl ze všeho nejvíc. Vřele doporučuji, ale pozor při čtení budete mít neodolatelnou chut na čokoládu.

Kasty
17.08.2023 5 z 5

Moje první knížká této autorky. Celým příběhem mě provázely různé chutě a vůně. Ať už to byly čokolády, dorty nebo sýry. Děj je trochu předvídatelný, ale po všech těch detektivkách to byla přijemná změna.

Klijka
07.08.2023

Odpočinková literatura, mám tuto spisovatelku velmi ráda a zatím nezklamala. Její příběhy jsou lehké a srozumitelné, prostě si při nich odpočinete a přenesete se do daného příběhu. Například po přečtení Domek v Irsku, přesně vím, kam se chci jestě určitě podívat. :-)

LucyA7
01.08.2023 5 z 5

Četla jsem už většinu knížek z této série, ale tahle mě chytla snad ze všech nejvíc, jakoby měla něco navíc. A nebyla to jen čokoláda :-) - ano, jedla jsem během čtení čokoládu :-)). Nemohla jsem se od knihy odtrhnout, dokud jsem ji nedočetla. Postavy Míny a Luka jsem měla strašně ráda.

AryaQueen
21.07.2023 5 z 5

Moje nejoblibenejsi z teto serie od Caplin. Mam chut vyrazit do Svycarska a vsechno ochutnat! Moc hezky pribeh.

Sarah11
19.07.2023 4 z 5

Tak jako u většiny knih od Julie Caplin, ani tady nechybí skvělá a přátelská atmosféra, která je jako pohlazení po duši. A i když nejsem příznivcem lásky na první pohled, tady mě autorka dokázala přesvědčit a přišlo mi, že ti dva zkrátka mají být spolu.
Oba hlavní hrdinové mi přirostli k srdci. Mina svým elánem a odvahou se do všeho vrhnout po hlavě (i když ona sama to ne vždy vnímala jako pozitivní, já ji skrytě obdivovala) a Luke svou dobrosrdečností.
Žádný velký zvrat se nekoná, ale někdy je prostě takové lehké čtení s jasně daným koncem k nezaplacení.

lucy.sankova
16.07.2023 5 z 5

Milé, příjemné, krásné gesta a láska na první pohled a trochu ochlazení v těchto vedrech! :) Oproti předchozích knihách ze série se mi tato líbila o něco více. Možná je to i tím, že toto prostředí mi bylo blízké a nebo taky těmi postavami, kde snad žádná mi nebyla protivná, spíš naopak, všichni byli na sebe moc milí a tak by to mělo být všude :)
Už se těším na další díl :)

VeruMalfoy
10.07.2023 4 z 5

Tahle kniha se autorce opravdu moc povedla. Byla plná akce, taková milá a z prostředí, které znám, kde jsem byla na dovolené. Postavy byly velice milé a nepřišly mi přemrštěné oproti jiným postavám z dalších dílů této série. Chata i její prostředí bylo tak krásně popsané, že jsem si to celé opět představovala. Dokonce zde bylo chvilkové napětí a menší drama. Moc doporučuji a těším se na další díly. :)

Címa
10.07.2023 4 z 5

Hezky napsaný nenáročný pribeh, pohodové čtení. Při čtení se dozvíte víc o Švýcarsku, místní gastronomii, vinu, čokoládě, sýrech. Kniha mi byla také velmi blízká popisem míst, kde jsem sama v kantonu Valis byla Montreaux, Gruyere,

miša63
02.07.2023 5 z 5

Pohodový nenáročný příběh se spoustou informaci o švýcarských dobrotách

Petra1323
27.06.2023 4 z 5

Podlehla jsem reklamnímu vábení - "Oheň v krbu a zasněžené vrcholky hor za oknem" a slibně vypadající obálce a v knihovně jsem si zarezervovala tuto knihu. Čekala jsem dlouho, tak jsem si říkala, že to bude něco, když je o to takový zájem. Konečně je kniha volná pro mne. Čtu hned, i když je venku horko a dusno a jsem na zahradě pod třešní. Psychicky jsem se připravila na neuvěřitelnou slaďárnu plnou klišé a zbytečných romantických keců. A taky, že to tam je, a hodně a moc. Ale! Bylo to nějaké milé. Asi ty hory, dřevěné domečky, sníh a lyžovačka a běžky a lákavé koláčky a dortíky a čokoláda a sýry. Paní Julie to umí. Hlavně ty popisy, ty jsou na jedničku. Úplně mě vtáhla a byla jsem tam a až mi bylo z toho chvíli zima.
V rámci žánru dávám čtyři hvězdy a nechávám si ještě rezervu, kdybych od paní Caplin četla ještě něco dalšího.
Dala jsem si u toho pár kousků čokolády a kousek sýra a zapálila svíčku Goose Creek Salted Caramel Cupcake a opravdu jsem si to užila.

Tipy na vonné svíčky k této knize:
Kringle Candle Cashmere & Cocoa (Kašmír a kakao)
Kringle Candle Cardamom Gingerbread (Kardamomový perník)
Kringle Candle Blueberry Muffin (Borůvkový muffin)
Kringle Candle Hot Chocolate (Horká čokoláda)
Kringle Candle Cozy Cabin (Útulná chata)
Goose Creek Caramel Spice Frosting (Karamelový dortíček)
Goose Creek North Pole Bakery (Pekárna na severním pólu)
Village Candle Golden Caramel (Zlatý karamel)
Village Candle Cherry Coffee Cordial (Třešňovo kávový likér)
Village Candle Spiced Vanilla Apple (Pečené vanilkové jablko)
Village Candle Brownie Delight (Čokoládový dortík)
Country Candle Caramel Chocolate (Čokoláda s karamelem)
Country Candle Coffee Shop (Kavárna)
WoodWick Caramel Toasted Sesame (Sezamové sušenky s karamelem)
WoodWick Trilogy Café Sweets (Desert v kavárně)

VasnivaCtenarka
19.06.2023 2 z 5

RECENZE AUDIOKNIHY:

Od Julie jsem četla či poslouchala již několik dílů a Chata ve Švýcarsku se nese na stejné vlně jako její ostatní knihy. Absolutně ničím nepřekvapí, absolutně ničím nezklame prostě stále stejná romantická záležitost, jen tentokrát lokalizovaná do Švýcarska. Dokonce si musím přiznat, že mě to tentokrát snad až lehce nudilo. Popis dobrot mi přišel tentokrát příliš detailní a zdlouhavý a zápletka (pokud se tak tomu dá říci) mi přišla plytká a nevýrazná.

Poslech mě bavil jen zpočátku, když Mína ještě v Anglii prožívala těžké chvíle, když se její originální žádost o ruku minula účinkem to měl děj ještě úsměvný spád, ale jakmile si odjela odpočinou do Švýcarska, tak rázem děj, alespoň podle mne, začal upadat do jakési letargie.

Možná však za mé negativní pocity také může Veronika Lazorčáková, která sice předvedla svou obvyklou úroveň interpretace, ale která mi však tentokrát přišla unylá a bez energie. Dokonce jsem tentokrát u poslechu párkrát usnula. No zkrátka mi to nesedlo a myslím, že za to mohl jak přednes, tak i děj samotný, který mi přišel bez pořádných a zajímavých zvratů.

Je mi líto, ale tuhle audioknihu tentokrát nemůžu vychválit do nebes a ani ji nemohu přidat do seznamu mých TOP audioknih.

Amneris
09.06.2023 5 z 5

Přesně tohle jsem potřebovala - romantickou pohodovou četbu se spoustou čokolády a sýra (oboje naprosto miluji). Musím říct, že jsem Mině pobyt ve Švýcarsku trochu záviděla a hlavně jsem si přála, aby s mužem svého srdce zůstala :-)

Ivinka.S
05.06.2023 5 z 5

Přesně tohle jsem potřebovala. Milý romantický příběh, nádherné horské prostředí (už vím, kde se chci jednou podívat :D) a ach ty dorty, sýr a čokoláda. To je prostě láska.

milostné romány čokoláda Švýcarsko romantika sýry lyžování

Julie Caplin
anglická, 1970