Chata v Jezerní kotlině

Chata v Jezerní kotlině https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391624/bmid_chata-v-jezerni-kotline-mva-391624.jpg 5 1523 162

Jezerní kotlina série

Život Pavla Zemana, který je hlavní postavou příběhu o velkém chlapeckém přátelství, se po smrti otce od základu změnil. Velkou oporou je mu kamarád Ludva Grygar, se kterým Pavel podniká dobrodružné výpravy do téměř nepřístupné kotliny s jezírkem, kde si sami postaví srub. Vedle velkého přátelství ale prožívají i velká zklamání. Ludva se totiž nechá zlákat špatnými kamarády, začne kouřit a těžce onemocní. Vyhraje nakonec svůj vnitřní boj? Ke knize je přiložena interaktivní Zavřená kniha!... celý text

Punisher
14.07.2013 5 z 5

Moje první foglarovka.A proto i ta nejlepší.

Mercatino
17.06.2013 5 z 5

Ryze panenský příběh o strhujícím přátelství dvou chlapců,který si nese v sobě lidské poselství a tu správný směr dětského přemýšlení.

estelina2300
09.06.2013 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha od Jaroslava Foglara.

čohynka
21.04.2013 5 z 5

Moje první a taky nejčtenější Foglarovka.

exitus
21.04.2013 5 z 5

Jak já jsem ty Foglarovky milovala. Zvláště ty, kam kluci utíkali do přírody.

Sisi11
16.04.2013

Knihu jsem četla jako malá. Vím, že mě klukoviny moc nebavily, proto ani nemám žádný vztah k tomuto příběhu. Bohužel ve mě nezanechal zalíbení, tím však netvrdím, že je to špatná kniha.

Viki9
07.04.2013 2 z 5

Mé dvoubodové ohodnocení je asi vůči knize nespravedlivé - ale je to jediná foglarovka (z těch co jsem četl), kterou jsem nejenže četl jen jednou, ale navíc až v plné dospělosti. A pro dospělého je už konec knihy spíše těžce stravitelnou agitkou proti kouření (a to jsem celoživotní nekuřák).

tyzik.cejka
31.03.2013 5 z 5

co dodat nejspiš bude stačit dokonalý

petka-2007
22.01.2013 4 z 5

Jedna z knih mého mládí, od oblíbeného spisovatele. Mám na ni milé vzpomínky.

Ikkju
30.10.2012

Pěkná kniha plná lásky k přírodě a dobrodružství. Též jsme s malou partou procházeli tajemné rokle, brodili se potokem a nacházeli zapadlá zákoutí zdánlivě neznámá ostatním lidem. Vylekala mě ale také několikrát, jednak postavou šíleného pronásledovatele, jednak tím, jak Ludva dopadl pro pár týdnech kouření...

Dera
25.08.2012 3 z 5

Z Foglarovek určitě jedna z nejznámějších...Byla to po Rychlých Šípech má první kniha od tohoto autora.Takže chytla naplno a klukům jsem chatu a dobrodružství pořádně záviděl...

Zdendin
02.07.2012 5 z 5

Pro mě rozhodně nejlepší Foglarovka jakou jsem jako malý četl. Pocity z četby se mi vybavují i po nějakých 15 letech. Čtivé a poutavé. Kdo chce zkusit Foglara nesmí tuto knihu minout!

Neo1tex
19.06.2012 5 z 5

I po těch letech si umím vybavit pocity, který jsem při čtení tohohle úžasnýho klukovskýho dobrodružství měl.

Ninočka
09.02.2012

Jedna z nejlepších Foglarovek :)

sam198
02.12.2011 4 z 5

Některý věci je fakt hrozně těžký hodnotit - takovej Harry Potter se dá číst ve dvanácti i čtyřiceti, u Foglara je to ale celkově o dost horší. Sice se asi najde někdo, kdo si to přečte za zajímavosti, ze studijních důvodů nebo prostě proto, aby si na tuhle poměrně známou věc (110 hodnocení mě ale celkem překvapuje, zrovna u této jeho knihy bych to nečekal) přečetl. Hlavně je potřeba to brát s nadhledem a uvědomit si, pro jakou věkovou skupinu je to napsaný.... Jako mě se to prostě kdysi líbilo, tak proč nedát vysoký hodnocení.

sarekaslukova
28.11.2011 5 z 5

Nejlepší foglarovka kterou jsem kdy četla. Je romantická s krásnou přírodou. Když jsem se dostala k tomu jak Ludva začne kouřit a přestane se s Pavlem kamarádit bylo mu trochu do breku.

swamp
25.07.2011 4 z 5

Podobná dobrodružství jsme jako kluci chtěli zažívat a občas se poštěstilo, že se nám to i splnilo.. a nejen na stránkách knihy.

mutace
03.05.2011 4 z 5

Jako kluk jsem z toho byl unešenej, jako dospělý to bylo trochu rozčarování.
Nicméně, vzhledem k tomu, že kniha je učena hlavně klukům, tak 80%

Vlče
12.02.2011 5 z 5

tahle je ze všech jeho knih moje nej!
Taky mi přijde romantická. I když jsem na jeho dokonalé mladé muže už mírně alergická, pořád je to můj oblíbený autor a toto je jeho nejpovedenější kniha! :)

Senza Jenka
30.11.-0001 5 z 5

Tento útlý sešit mám ráda - byl jeden z prvních, který jsem přečetla a trochu se vymyká pro mě poněkud šablonovité tvorbě tohoto pána.