Chata v Jezerní kotlině

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Život Pavla Zemana, který je hlavní postavou příběhu o velkém chlapeckém přátelství, se po smrti otce od základu změnil. Velkou oporou je mu kamarád Ludva Grygar, se kterým Pavel podniká dobrodružné výpravy do téměř nepřístupné kotliny s jezírkem, kde si sami postaví srub. Vedle velkého přátelství ale prožívají i velká zklamání. Ludva se totiž nechá zlákat špatnými kamarády, začne kouřit a těžce onemocní. Vyhraje nakonec svůj vnitřní boj? Ke knize je přiložena interaktivní Zavřená kniha!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391624/chata-v-jezerni-kotline-mva-391624.jpg 4.51182
Žánr
Dobrodružné, Literatura česká
Vydáno, Albatros (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (123)

Kniha Chata v Jezerní kotlině

Přidat komentář
Swiss
10. září

Kniha mého mládí! Od té doby tu kotlinu hledám.

Turlogh
20. srpna

Další slavná a mimořádně vydařená kniha Jaroslava Foglara. Dojemný příběh o velikém kamarádství Pavla a Ludvy, dvou třináctiletých chlapců, kteří naleznou krásnou jezerní kotlinu a v ní zažívají svá dobrodružství. Příběhem se táhne i tajemná linie s pomateným Dernetem, chlapci odhalují podivnou, chmurnou historii z minulosti. Po stopě jim kromě toho jde i záhadný spolek Tarantule, tudíž o akci v příběhu není nouze. Lze jen doporučit k přečtení všem, co mají zálibu v dobrodružství a přátelství. Howgh.


Delphín
02. srpna

Úžasná Foglarovka, styl Foglarovo psaní mi prostě sedí. Skvěle sepsána knížka o věrném přátelství, při jejímž čtení ale budete pociťovat radost, pochopení ale i napětí, strach, smutek či dokonce dojetí.

chaera
29. července

Re-reading. Chatu v Jezerní kotlině jsem poprvé četla jako dítě a hned se do ní zamilovala (zčásti jsem záviděla hlavním postavám jejich dobrodružství. I teď, když jsem dospělá, se této závisti pořád nemůžu zbavit.) Foglara mám moc ráda a nad motivy této knihy a jeho stylem psaní se tetelím blahem. Určitě se k této knize ještě někdy vrátím, i po letech se mi totiž líbí stejně jako se mi líbila, když jsem ji četla poprvé. 4.5/5

georginaa
13. července

Boj o kamarádství na život a na smrt. Tak se dříve přátelství bralo. Však se může stát, že je někdo ovlivněn společností, že upadne do té nesprávné party. Záleží jak je člověk odolný. Zda podlehne svodům a nebo zvítězí rozum. V této knize je ukázáno jak může člověk podlehnout a záleží zda si to uvědomí a změní svůj život k lepšímu.

Luigi1
23. června

To je moje krevní skupina,jako děti jsme měli určité pasáže foglarovek za náměty na hraní

kokrokr
21. června

V mládí jsem četl tento román několikrát a nedošlo mi to. Ve zralém věku mě zaujal popis chlapců. Pavel je svalnatý s vypracovaným tělem a Ludva má štíhlou drobnější postavu a je velmi citlivý. Vztah mezi chlapci takřka intimní. Starší Pavel po jejich rozchodu vysloveně žárlí. Jestlipak si tu autor nekompenzoval nějaký podobný vztah. Foglar ve svých románech často popisuje sportem utužená chlapecká těla jako ideál mladého muže. Již romualda zde naznačila, že je možné spekulovat o autorově orientaci. Možná dokázal tak krásně romanticky psát právě proto.

rozina351
27. května

Knížku jsem jako puberťačka a pak znovu v dospělosti nemám ji moc ráda, připadá mi depresivní. Asi je v ní až přespříliš prvoplánových výchovných schémat. Velmi málo propracovaní hrdinové jednají dost šablonovitě: hlavním tématem je kamarádství dvou chlapců, kteří jsou v opozici vůči ostatním záporákům ve tříde, ale přátelská idylka je narušena jiným zlounem, který kouří a mluví sprostě, a když se chytnete špatné party a začnete kouřit, tak to s váma špatně dopadne. Na druhou stranu musím ocenit řemeslnou stránku knihy, Foglarovi se po celou dobu podařilo udržet napětí a kniha je bezesporu velmi čtivá.

1

Doporučujeme

Královny nemají nohy
Královny nemají nohy
Devadesátka pokračuje
Devadesátka pokračuje
Tajemství Velkého Vonta
Tajemství Velkého Vonta
Poklad Černého delfína
Poklad Černého delfína