Chata v Jezerní kotlině

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Život Pavla Zemana, který je hlavní postavou příběhu o velkém chlapeckém přátelství, se po smrti otce od základu změnil. Velkou oporou je mu kamarád Ludva Grygar, se kterým Pavel podniká dobrodružné výpravy do téměř nepřístupné kotliny s jezírkem, kde si sami postaví srub. Vedle velkého přátelství ale prožívají i velká zklamání. Ludva se totiž nechá zlákat špatnými kamarády, začne kouřit a těžce onemocní. Vyhraje nakonec svůj vnitřní boj? Ke knize je přiložena interaktivní Zavřená kniha!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391624/big_chata-v-jezerni-kotline-mva-391624.jpg 4.51349
Nahrávám...

Komentáře (145)

Kniha Chata v Jezerní kotlině

Canniosh
02. dubna

Díky Čtenářské výzvě jsem se mohl po mnoha desetiletích opět ponořit do snění a představ chlapecké mysli. Příběh je to krásný, okořeněný nástrahami neznámého cizince i krátké existence Tarantule, a tak se čtenář ani trochu nenudí. Samozřejmě, je potřeba mít na paměti, pro koho je kniha určena, protože jinak naivita kouká z každé věty, ale o tom to prostě je. Jedna z těch lepších Foglarovek, a jsem rád, že ji mám ve své knihovně.

Blue
13. března

Foglar chce už dnes poněkud vstřícného čtenáře. Takového, který je ochoten přijmout jeho příběhy, nechá se jimi unášet a nebude moc uvažovat. Představa, že kousek za městem je kraj, který není probádaný a nalézá se v něm jezerní kotlina, o níž nikdo neví, ačkoliv se po ní již dlouho pátrá, je prostě neúnosná. Kdo chce číst Foglara, ten chce snít, prožívat klukovská dobrodružství, která jsou dosažitelná a zároveň voní dálkami a někde za nimi je ještě nějaké tajemství. Pro tyto čtenáře je Chata v Jezerní kotlině.


Pytlík
22. ledna

Za sebe tuto knihu řadím spolu třeba s Přístavem volá ke slabším foglarovkám. Hlavně proto, že je pouze o dvojici kluků, kteří se striktně oddělují od ostatních dětí, které paušálně odsuzují jako špatné, zkažené. To mi přijde celkem nezdravé a nerozumné, možná až nebezpečné. Z takových typů vyrostou povýšení asociálové. Navíc se v knize nachází pár pasáží, které působí dost trapně, zejména tedy vtipkování mezi oběma kluky.

kristijan
10. ledna

Krásný, napínavý a tajemný příběh. Není to dokonalé - viz nevěrohodně přestřelený závěr o škodlivosti kouření nebo tajemství, za kterými nakonec vždycky stála ta první osoba, která mě napadla - ale má to ohromnou atmosféru. Poslední část jsem dočítal dlouho do noci, protože nešlo přestat, jak mě příběh vtáhnul dovnitř. Určitě hodně dobrá foglarovka. Vřele doporučuju.

jan0223
03. ledna

Moje první foglarovka. A zcela mě pohltila. Kdo by nechtěl nějaký úkryt v lesích kam by chodil prožívat svoje dětské dobrodružství a když to nešlo v reálu tak se prožilo alespoň v knize. To, že je kniha naivní, průhledná a poměrně jednoduchá, to nevadí, vždyť je určena pro děti a důležité je, že se děti pobaví, poučí a přitáhne ke knize a o to hlavně jde. Lepší aby četli byť naivní příběhy než aby koukali na zcela mimoňský videa na YouTube a zavářeli telefon urputným honěním sociálních sítí. Takže jsem rád, že tyto knihy jsou a pokud stále děti pohlcuje tak je ta kniha skvěle napsaná a nezáleží co na to říkáme my dospělí, protože my už svůj dětský svět překročili.

mataaskorice
29.12.2021

Jedna z nejmilejších knih mého dětství. Teď ji dočítám svým dětem. A pořád má to kouzlo, pořád baví jako tehdy, napínavá a milá je jako v mých vzpomínkách. Pravda mravokárný antikuřácký závěr je poněkud patetický, což jsem vnímala už jako dětský čtenář, nicméně s ohledem na dobu vzniku, život a ideje Foglarovy, je tato křiklavost čtenářsky odpustitelná. Pro mě byla Chata v Jezerní kotlině přesným příměrem mých dětských tužeb, mého dětství v lesích kolem našeho města a v divočině na chalupě. I když jsem pohlaví ženského, kluci z foglarovek žili a bavili se přesně podle mých vizí.

Meda77
28.11.2021

Kdo z nás si jako malý smradík nechtěl zrubat nějaký ten bunkr nebo sroubek v odlehlé části národního hospodářství. Pěkná nostalgická vzpomínka na dvojici kamarádů, kterým se to povedlo. Netřeba hledat jiný zájem než pobavit tehdejší mládež, což jde Foglarovi skvěle po celou kariéru. Velmi slušné a pěkné psaní.

danny_21
13.11.2021

Chata v Jezerní kotlině určitě patří mezi nejpovedenější kousky Jestřába - příběh o hodnotě kamarádství mezi dvěma chlapci a dobrodružství v zapomenutím kousku přírody. Pro ty z nás, kteří ještě pamatují kouzelný svět bez vizuálních zlodějů času a dnů, kdy nás rodiče naháněli domů, má daleko větší poselství. I přes to, že když se dospělý chlap začte, připadne si chvilkami jako ve filmu Zkrocená hora - 80 %

1 ...