Kartosský gambit

Kartosský gambit https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394980/bmid_kartossky-gambit-DkM-394980.jpg 5 302 35

Cesta šamana série

Barliona. Virtuální svět narvaný k prasknutí monstry, bitvami a samozřejmě hráči. Odsouzený hacker Mahan se po odpracování první části svého trestu v barlionských dolech dostává do hlavního herního světa a konečně může se svou postavou šamana plnit úkoly v naději, že vydělá dost virtuálních peněz na své velmi reálné propuštění. S nepopulární třídou postavy i povoláním klenotníka jsou ale nové začátky těžší, než se zdají. Zdánlivě nezajímavá zapadlá vesnička ukrývá podezřele silná monstra i další indicie k sestavení legendární Karmadontovy šachovnice. A zatímco se velké hráčské frakce pokouší urvat co nejvíc prestiže a vzácných předmětů, Mahan zjišťuje, že se celý herní svět Barliony mění od základů: dlouho udržovaná rovnováha „dobrého“ a „temného“ císařství se hroutí, na scénu nastupují nové scénáře i herní mechanismy a NPC se nechovají jako pouhá NPC. Zdá se, že Korporace na své hráče chystá něco velkého... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , Fantom Print

Гамбит Картоса (Gambit Kartossa) , 2013

TomTomis
22.03.2019 4 z 5

Jojo, super oddechovka, která opět napodobuje hraní hry. Pustím se do dalšího dílu. Snad bude taky tak svižný.

Okoslav
25.02.2019 4 z 5

Mahan je venku. A konečně může začít hrát. Místo oněch pár lokací, ve kterých se pohyboval v první díle, má nyní k dispozici celý svět. Tedy myslí si to – než zjistí, že se během několika následujících měsíců nesmí hnout z malé, vývojáři i hráči zapomenuté vísky na samotném konci světa.

Kartosský gambit (i když je trochu pomalejší než první díl) funguje po všech stránkách – až na redakční práce na českém vydání. Takže když se nejprve během pár stran z „Ranaře“ stane „Rváč“, je to úsměvné. Když pak narazíte na nezapomenutelné slovo „vyset“, je to už minimálně na pozdvižené obočí. Když se ale na více než 300 stranách Kartosského gambitu (v elektronické verzi) musíte dívat na to, jak ve Fantom Printu neumějí psát procenta (mezera, kluci a holky, patří tam mezera!), tak to bolí.

Samotný Mahan je i nadále fajn postava. Všechno se mu daří, leveluje jak ďábel a tak vůbec. Jen logiku v ději moc nehledejte, pořád jí tam moc není. Každopádně pokud jde o LitRPG série přeložené do češtiny, stále považuju Cestu šamana za tu nejlepší.

KnihoMorka
12.11.2018 5 z 5

prahnu po další

Xslyepov
01.11.2018 5 z 5

Přečteno jedním hltem.
Děj pokračuje ve stejném tempu.
Stále jedná dějová linie.Hlavnímu hrdinovi pořád fandím.Závěr boží a navnadil.

witko
30.10.2018 5 z 5

Slvělá jizda pokračuje. Už se nemohu dočkat až načnu další díl. (tu hru chci hrát!)

ReziEngli
01.10.2018 4 z 5

Maličko pomalejší, než první díl, ale stále mě to bavilo! Je to psáno stylem, který vás prostě nepustí a nutí vás číst dál! Naprostá pecka a už se těším, až vyjde trojka!

Fifth Element
24.09.2018 5 z 5

Asi začnu zase hrát... :))))))) neuvěřitelná série, která dokáže vtáhnout do děje, jen opravdoví hráči nesmí moc přemýšlet, o tom to vůbec není.. Potřebuju další díl, včera bylo pozdě :)

GinaKicaid
10.09.2018 5 z 5

Dvojka je důstojným pokračováním prvního dílu, dokonce se zde objevilo pár okamžiků, které mne velmi mile překvapily. Mahan je sympaťák, což se od 1. dílu nezměnilo a často mě dokázal i dobře pobavit. Dostala jsem vše, co jsem očekávala a moc se těším na další díly.
Jediná věc, která mě jistým způsobem mrzí je, že jsem četla Kartosský gambit ve stejné době, jako druhý díl Jiného světa - Klan. Nemohla jsem se tedy vyhnout srovnání... A byl to Klan, který se mi vryl do paměti víc.

nikolthestrange
09.09.2018 5 z 5

Kráčet po cestě šamana je tedy opravdu složité. Sotva se jedna záhada vyřeší, na povrch se vydere spousta dalších nezodpovězených otázek. Příběh ve dvojce je mnohem komplexnější, na rozdíl od vcelku lineárního vyprávění prvního dílu. Těžko říct, co mě bavilo víc - každá kniha má své plusy i mínusy, ale ve finále obě stojí za to a nabízí pořádnou dávku akce i zábavy!

BouBára
06.09.2018 5 z 5

Tato kniha je stejně dobrá jako předchozí díl ale přeci jenom mne rozesmála více.

makynka911
13.08.2018 5 z 5

Jako většina sérií, i u této je lepší první díl. Ale i tak je pokračování strhující, plné napětí, překvapení a legrace. Pomyslný křeček mě vždycky rozesměje :) Mahan sice stoupá raketovou rychlostí, což je trošku divné, ale na druhou stranu musí překonat hodně nástrah a kdyby to byl obyčejný příběh o levelování postavy, tak by to asi nebylo moc zajímavé. Určitě se těším na další díly, snad budou brzy :)

Jacinda
28.07.2018 5 z 5

Kniha mě okamžitě vtáhla do děje a nepustila. Přestože se oproti prvnímu dílu objevilo několik hluchých míst (otravné dítě, otravné báby), nemohla jsem přestat číst a místy opravdu slintala. Občas bylo těžké pochopit, že se opravdu jedná o "předem naprogramovanou hru", NPC se chovala dost podivně. Závěrečný boj byl na můj vzkus příliš chaotický, nevěděla jsem, kdo je zlý a kdo hodný. Ztrácela jsem se ve jménech. Proto z pohledu čtenáře volím jedničku jako povedenější (nevím proč, užívala jsem si zvyšování levelu hornictví), i tak je toto pokračování skvělé čtivo. Co však jen těžko rozdýchávám!!!! je ukázka další knihy na konci eknihy. Nevím, zda je to i v tištěné verzi, ale extrémně mě to nasr*** Těšila jsem se na dalších 60 stránek, místo toho konec (e)knihy uprostřed akce a na konci nějaká konkurenční kniha? WTF? Zbytečně to zkazilo dojem z četby

petra4080
27.07.2018 4 z 5

Tento díl je dle mého názoru slabší než první, přesto jsem se dobře bavila. Bylo zde méně akce a děj byl dost předvídatelný, také mi chyběli přátelé hlavního hrdiny z předchozího dílu.

Khagrael
14.06.2018 5 z 5

opět na jeden zátah, ani jsem nešel spát, abych to dočetl ... :D

KAREL6725
30.05.2018 5 z 5

Tak to jsem asi druhý , který tuhle knihu netrpělivě vyhlížel. Proto že u prvního dílu jsem byl nadšen. Vítejte ve virtuálním světě, vítejte na Barlioně . Slova chvály a nadšení , za mě plný počet hvězd. Jen doufám , že další díly vyjdou ještě letos. Tohle rozhodně stojí za přečtení.