Kartosský gambit ekniha

Barliona. Virtuální svět narvaný k prasknutí monstry, bitvami a samozřejmě hráči. Odsouzený hacker Mahan se po odpracování první části svého trestu v barlionských dolech dostává do hlavního herního světa a konečně může se svou postavou šamana plnit úkoly v naději, že vydělá dost virtuálních peněz na své velmi reálné propuštění. S nepopulární třídou postavy i povoláním klenotníka jsou ale nové začátky těžší, než se zdají. Zdánlivě nezajímavá zapadlá vesnička ukrývá podezřele silná monstra i další indicie k sestavení legendární Karmadontovy šachovnice. A zatímco se velké hráčské frakce pokouší urvat co nejvíc prestiže a vzácných předmětů, Mahan zjišťuje, že se celý herní svět Barliony mění od základů: dlouho udržovaná rovnováha „dobrého“ a „temného“ císařství se hroutí, na scénu nastupují nové scénáře i herní mechanismy a NPC se nechovají jako pouhá NPC. Zdá se, že Korporace na své hráče chystá něco velkého...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394980/big_kartossky-gambit-DkM-394980.jpg 4.6245

Cesta šamana 2.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: (ekniha), Fantom Print

Гамбит Картоса (Gambit Kartossa), 2013

Kniha Kartosský gambit

Polinius

Hra pokračuje a hlavní hrdina se stává středem mnoha a mnoha náhod, pokud by se jednalo o hru pro jednoho hráče, tak je to pochopitelné ale u hry pro hodně hráčů jsou ty náhody až nepatřičné. :-(
Útěchou může být tušení, že hlavní hrdina se stal obětí plánů tvůrců hry ale proč zrovna on? Finální rozuzlení je až nebývale bombastické a ztratil jsem přehled o motivaci postav. Tohle je prostě počítačová hra a příběh zde dává smysl asi jako příběh v pornu. :-/ Nicméně kniha je stále čtivá a nikterak mě neurážela a dostal jsem asi to co jsem čekal.

NextOne

Druhý díl s názvem Kartosský gambit, je pokračování série Cesty šamana od V. Mahaněnka. Oproti prvnímu dílu už to má ten správný LitRPG náboj.

Mahan opustil vězeňské doly a byl poslán do vesnice zvané Beatwick. Není to zrovna místo, kde chcete skončit, pokud si chcete levelovat postavu. Jenže to by nebyl Mahan, aby ho nepotkalo štěstí na úkoly, a to i velice vzácné. Ve vesnici řádí jakási bestie, o kterou je třeba se postarat. Za účasti NPC se úkolům snaží přijít na kloub, avšak netuší, že právě v této vesnici se chystá něco velkého. Scénář, který má spojit největší klany Barliony. Herní svět se má změnit a Mahan, který se stane ústřední postavou, k tomu přišel jak slepý k houslím. Závěrečná bitva byla opravdu strhující.

Spousta čtenářů poukazuje na to, že hlavní hrdina má velké štěstí. K tomu bych podotkl, že u LitRPG tomu tak prostě je. Nebude příběh o někom, komu se nedaří a je nezajímavý. Mahan tu je naštěstí pokorný a nemyslí si, že je něco víc. Navíc tu dostane často na prdel

IG: next_fantasy_one

Hadati

Druhý díl trpí stejnými neduhy jako ten první. Mahan i nadále zažívá neskutečné štěstí v tom, být ve správné chvíli na správném místě, zvolit ten správný způsob na odkrytí úkolu či odměny, které dosud za desítky let jiný hráč neodhalil, získat odměnu, která mu unikátním způsobem pomůže nebo vylepší jeho schopnosti apod.

Když však při čtení přistoupíte na tuhletu hru (kdo ví, třeba v zákulisí skutečně někdo hýbe událostmi tak, aby Mahan dostal to, co potřebuje) hodně se pobavíte.

Ty nejnudnější pasáže ve stylu získávání zkušeností výrobou jednoduchých věcí a zabíjením krys byly víceméně odstraněny. Oznámení o levelování tu sice stále je, ale v menší míře a většinou přinesou i nějakou zajímavou informaci.

Mahan se pak také dává postupně do křížku s různými mocnými frakcemi hráčů, což je nadějí pro více zábavy do budoucích knih.

V závěru druhého dílu pak dojde k epické bitvě, která má kolosální důsledky pro všechny hráče i NPC. Asi něco jako když přidáte do hry datadisk. Trochu mi to připomnělo finální bitvu v Ready Player One. A Mahan je, samozřejmě, ve středu celého tohoto dění jako postava na nízkém levelu konkurující hráčům na trojciferných levelech.

Awča

Skvělé pokračování velmi dobrého prvního dílu.
Nový začátek, zajímavé postavy a napínavé úkoly.
Ač nehráčka, početla jsem si a díky závěru se těším na další díl.

Elea

Líbilo se mi to ještě o trochu víc než první díl, těším se na pokračování.

roso.mak
25.06.2020

Opět napínavé, opět má hrdina zatracenou kliku, až trochu příliš a opět jsem se občas trochu ztrácela. Kniha má alespoň vytucněné herní poznámky, tak se to alespoň lépe dohledává.

davidurban1973
14.04.2020

Stejně jako první díl mě to vtahlo do děje a nepustilo. Precteno skoro jedním dechem. Slušně rozjetý příběh se závěrečnou gradaci a docela překvapivým koncem.

Prince_of_book
10.04.2020

Mám pocit, že ať sáhnu po jakémkoliv dílu jakékoliv LitRPG série v podání Fantom.Print, tak neudělám chybu, protože snad všechny knihy co jsem četl byli skvělé ne-li perfektní.

Kniha je jako všechny litrpg knihy obrovsky čtivá a provázaná levlováním postavy a herním slangem. Opravdu mě baví Mahanovi intriky, jeho myšlení a jeho gameplay a nápady.

Možná je to proto, že jsem pro žánr cílovka, ale jsem opravdu nadšený ze světa barliony, kam se s Mahanem opět vydáváme a těším se, co přinesou další díly této série.

9,5/10