Cesta pokojného bojovníka

Cesta pokojného bojovníka https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/186352/mid_cesta-pokojneho-bojovnika-0UK-186352.jpg 4 531 104

Všetko je ovládané našou mysľou, že všetci máme neobmedzený potenciál a že náš život je nekonečnou cestou. Toto učenie je podané formou čiastočne autobiografického, čiastočne fiktívneho príbehu. Na začiatku sa mladý športovec Dan stretáva s tajomným starším mužom zvaným Sokrates, ktorý sa stáva mladíkovým duchovným učiteľom. Táto kniha je dnes už klasikou.... celý text

New Age Biografie a memoáry Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Eugenika

Way of the Peaceful Warrior , 1994

Markusak
21.01.2019 5 z 5

Neskutečné. Sice občas obsahovalo chyby v textu.
Avšak kniha byla neuvěřitelná. Netušil jsem, že to bude až taková jízda. Jsou tu pár slov co mi utkvělo v hlavě jako například: "Pusť to z hlavy!", "Tady a teď!",...
Kniha nám připomíná věci, které byly v dávných věku zapomenuty, co je štěstí, radost ze života,... Tato kniha nám to všechno dopodrobna připomene se skvělým příběhem Dana Millmana, který hledal své štěstí, až nakonec zjistil, že... Vlastně nic, přečtěte si sami a zjistíte, co za tím "že" pokračuje :)

Kristynka7
19.01.2019 5 z 5

Užasná kniha na uvědomění, jak najít ve svět životě vyšší smysl a naprosto žít v budoucnosti!

BlanickyRytir
18.01.2019 4 z 5

Dočteno po 4 letech, kdy mi knihu půjčil přítel, který se na cestu bojovníka vydal a dosáhl neuvěřitelných výsledků..

freestyla
18.01.2019 4 z 5

Tolik tiskových chyb jsem snad v žádné knize ještě neviděl. A to jsem prosím četl druhé vydání, kde bych čekal, že už to bude lepší. To mi dost sráží celkový zážitek z této zajímavé knihy.

Pár citátů:
"Používej všechny své znalosti, ale buď si vědom jejich mezí. Samy znalosti nestačí; nemají srdce. Žádná suma znalostí nevyživí ani nepodpoří tvého ducha; nikdy ti nepřinese opravdové štěstí ani klid duše. Život chce víc než jen znalosti; potřebuje intensivní cítění a vytrvalou energii. Život chce správnou činnost, jestliže vědomosti mají být vůbec k něčemu."

"Tvé pocity a reakce, Dane, jsou automatické a dají se předem odhadnout, kdežto moje ne. Vytvářím svůj život spontánně; tvůj je dán tvou minulostí."

"Má mysl je jako nezčeřený rybník. Tvá je naproti tomu plná vln, protože ti připadá, že jsi od neplánovaných a nevítaných událostí oddělen a často jimi dokonce ohrožen. Tvá mysl je jako rybník, do kterého právě někdo vhodil balvan."

"Nesmrtelnosti jsi už dosáhl, ale ne tak, jak si představuješ, nebo jak v to doufáš. Byl jsi nesmrtelný dávno před tím, než ses narodil, a budeš nesmrtelný dlouho poté, co se rozpadne tvé tělo. Tělo je vědomí, je nesmrtelné. Jen se mění. Jen mysl - tvoje osobní názory, tvůj příběh a tvoje totožnost - je smrtelná, tak kdo by o ni stál?"

"Na cestě, kterou sis zvolil, nejsou ani pochvaly ani výtky. Pochvaly a výtky jsou formy manipulace, které už nepotřebuješ."

"Je lepší dělat s plným nasazením chyby, než se s třesoucí dušičkou chybám vyhýbat. Odpovědnost znamená poznat požitek i jeho cenu, rozhodnout se na základě toho poznání a žít bez obav podle svého rozhodnutí."

"Umírněnost je maskovaná prostřednost, strach a zmatek. Je to ďáblova lest. Je to kulhavý kompromis, který nikomu nepřinese štěstí."

"V životě nejsou žádné obyčejné okamžiky."

"Nikdy nebojuj proti někomu nebo něčemu. Když do tebe strkají, táhni, když tě táhnou, strkej. Zvol si přirozený pohyb a poddej se mu; pak máš na své straně sílu přírody."

"Měj úctu k druhým. Nejprve jim dej to, co chtějí oni, a pak jich možná několik bude chtít to, co jim chceš dát ty."

"Jediná schopnost, na které opravdu záleží je štěstí. A štěstí nemůžeš dosáhnout - to dosáhne tebe, ale teprve tehdy, až se vzdáš všeho ostatního."

Ales.BD
18.09.2018 5 z 5

Myslím, že čtenáři v této knize nacházejí mnohem víc, než do ní autor vložil. To ale nijak nesnižuje její hodnotu. "Pochvaly a výtky jsou jen dalším způsobem manipulace."

Gweny
18.09.2018 5 z 5

Knihu jsem četla až po tom, co jsem shlédla film. Ač se film od knihy v mnohém liší, zaujalo mne obojí. Ale kniha mne určitě ovlivnila mnohem víc. Je nutno říci, že opravdu vše je jen o hlavě a mysli.

JoSvob
18.09.2018 5 z 5

Krasna kniha. Zamilovala jsem si Socrata, hlavne toho filmoveho v podani Nicka Nolteho. Nektere pasaze a citaty by se mely tesat do kamene, zvlast v dnesni uspechane dobe, kdy se kazdy za necim honi. Moc se tesim na knizku o Socratovi, kterou si chci nadelit na Vanoce. =) Oproti duchovnim knizkam, jako Moc pritomneho okamziku, ma i uceleny pribeh, proto teto knizce vzdycky dam prednost.

Vesmich
19.07.2018 4 z 5

Rozhodně je to pozoruhodný text. Měření vlastní hodnoty výkonem v jakémkoliv oboru a nedostávající se nebo déle neudržitelný pocit štěstí, když byl výkon vykonán..no, to je mrazivě popsáno.

z.urb
09.07.2018

lifechanging

Howdy
09.07.2018 4 z 5

Skvělá kniha, která v mnohých ohledech doplňuje filmové zpracování. Pro čtenáře zajímající se o duchovní růst je to ideální volba. Jen mi nesedly některé fantasy prvky, proto dávám 4/5.

Joges
26.04.2018 5 z 5

I když jsem před lety viděl film s podobným názvem (Pokojný bojovník), nečekal jsem, že mě kniha ještě tolik překvapí a potěší. Jednak je daleko propracovanější a obsáhlejší, a pak ten samotný námět. Cesta pokojného bojovníka je velmi dobře napsaný příběh, který v sobě nese nesčetná moudra a poučení, která vůbec nezaznívají trapně či vtíravě. Je to vlastně praktická příručka zabalená do celkem napínavého vyprávění. Navíc se Danu Millmanovi podařilo do knihy vnést jakýsi pokoj a klid, takže je to vskutku čtenářský zážitek. Jednotlivé kapitoly nebo celou knihu si kdykoli rád připomenu. A pět bodů na hodnocení je pro mě málo.

rafi301
23.03.2018 5 z 5

Knihu jsem přečetl několikrát v různém časovém rozmezí a vždy mi dala něco nového, co jsem v ní před tím neviděl, nebo původně chápal jinak. Doporučuji všem "hledajícím bojovníkům". :-)

pajaroh
09.02.2018 4 z 5

Na jednu stranu je to velmi krásné poselství plné moudra a pravdy.
Na druhou stranu je to takový chytlavý, líbivý, chvilkami až tuctový příběh.
Na třetí stranu to není žádný literární zázrak.
A hlavně mám pocit, že je důležitá ta první strana, v té je síla.

Tommyx
17.01.2018

Ze začátku možná nemáte úplně ponětí co se v té knize vlastně odehrává a sem tam je tam něco co nechápete, pokud nejste uzavřeni může se stát že někde v 2/4 knihy se vám příběh začne dostávat pod kůži a než si to stihnete uvědomit, zjistíte že ač jde jen o úhel pohledu na lidský život, je správný a velmi praktický, problémy jenž jsou řešeny potkávají každého z nás a právě i proto se tak moc ta cesta stane vaší vlastní jako hlavního hrdiny. Dál pak v knize tápete, proč ? protože je to hledání svých vlastních odpovědí, tečka na konec je velice jednoduchá.
To co jste celou knihu hledali už jste dávno našli.

B4LU
13.12.2017 5 z 5

Příběh o životě dnešního člověka a o hledání štěstí; o cestě bojovníka. Obsahuje spoustu námětů k zamyšlení nad tím, co hledáme a čeho vlastně chceme dosáhnout...

Shindo
04.12.2017 3 z 5

Aj napriek tomu, že nie som zástancom takéhoto typu literatúry, Cesta pokojného bojovníka je jedna z mála takýchto kníh, ktoré mám doma v knižnici. Autor síce do istej miery vykráda knihy Carlosa Castanedu, je otázkou, čo v Bojovníkovi je fakt a čo výmysel a v nasledujúcich knihách Milman až na výnimky v podstate ryžuje zo slávy tej prvej, túto knihu si vždy rád sem-tam priebežne prečítam. Je to vlastne jedna z troch milmanoviek čo mám, k ostatným ma to nejako netiahne. Holt je to iba biznis.

lalikpepa
26.09.2017 5 z 5

Kniha pro mě byla velmi příjemným překvapením. Je psána občas hodně filozoficky a fantaskně, což je zajímavé, ale někdy ne úplně srozumitelné. Knihu jsem četla až po několikátém shlédnutí filmu Pokojný Bojovník a osobním setkání s Danem Millmanem na přednášce, takže jsem už dopředu tušila, co chce autor předat a četbu mi to podle mě hodně ulehčilo. Kniha je krásná, pro hodně lidí je to takový velmi něžný způsob, jak se zamyslet nad vlastním životem a možná i návod jak, v něm udělat nějaké změny.

'Moudrost není ve vědění, ale v konání.'

Drahomirka
25.07.2017 5 z 5

film i kniha super - velmi inspirativní

vipera
14.07.2017 5 z 5

I když vím, že jsem tuhle knihu nikdy dřív nedržela v ruce, tak mám prostě neodbytný pocit, že už jsem ji četla...A dost možná že ano, protože po jejím přečtení ve mně nezůstal žádný konkrétní příběh, ale právě jen onen nepopsatelný pocit. Pocit, po kterém v průběhu života zase někdy sáhnu, až na to přijde.

JosefHorák
22.06.2017 5 z 5

Příjď až budeš mít co říci - a další nosné myšlenky. Doporučuji v kombinaci s filmem.