Cesta pokojného bojovníka

Všetko je ovládané našou mysľou, že všetci máme neobmedzený potenciál a že náš život je nekonečnou cestou. Toto učenie je podané formou čiastočne autobiografického, čiastočne fiktívneho príbehu. Na začiatku sa mladý športovec Dan stretáva s tajomným starším mužom zvaným Sokrates, ktorý sa stáva mladíkovým duchovným učiteľom. Táto kniha je dnes už klasikou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/186352/cesta-pokojneho-bojovnika-0UK-186352.jpg 4.4349
Literatura naučná, Biografie a memoáry, Filozofie
Vydáno · Eugenika

Way of the Peaceful Warrior · 1994

Kniha Cesta pokojného bojovníka

Peleus

Tak buď už jsem hotový bojovník, ani o tom nevím, což je milým překvapením, anebo po světě chodí úděsné množství nešťastných lidí, které autor dokáže oslovit, což je smutné zjištění.

Navíc osobně oceňuji, když autor/hrdina jde vzorem, ten pocit jsem u Cesty pokojného bojovníka neměl. Neuznávám, když se někdo sám co chvíli vysekává, pokud jde o vlastní život, ale zároveň přednáší jiným, co s těmi jejich (překvapila mě kapitola o tom, s jakou lehkostí šel hrdina do vztahu, který následně sám kvůli egoistickému upřednostnění vlastních zájmů torpédoval, až...). Připomíná mi to rozhovory s přáteli či kamarády, kdy rovněž máte řešení na každé jejich trápení. Pokud však dojde na stejné otazníky kolem vás, tápete, kroutíte se a srabácky mumláte něco o tom, že: "Je to zkrátka taková složitá situace".

Za mě nepřesvědčivé.

artepeli

Knizka si ke me nasla cestu uz dvakrat. Nejsem velky fanousek motivacnich knih, ale tady je pribeh sebezlepsovani podan poutave, a mozna proto si clovek ta doporuceni k ziti lepe uvedomi. Intenzivni, zapamatovatelna kniha.

Kulturnice

Četla jsem už dvakrát, pokaždé na mne kniha působila trochu jinak, ale vždy se mi líbila. V dnešní době odpojení od sebe sama a napojení na virtuální svět je kniha více než aktuální. Donutí nad ledasčím se zamyslet. Koho zajímá práce na svém nitru, měl by si přečíst. Ani film není úplně zlý. Doporučuji.

jajinka013

Knihu jsem si koupila s velkým očekáváním, které se nedostavilo a nakonec jsem ji ani nedočetla. Nemohla jsem se do ní začíst a několikrát jsem se přistihla, že sice knihu čtu, ale myšlenkami jsem jinde a vlastně ani nevím, o čem čtu. Myslím, že existují daleko lepší knihy o seberozvoji.

vmatusko

Zaujímavá kniha, ktorá núti čitateľa zamýšľať sa na hlbšie nad zmyslom života, aby nielen prežíval ale žil. Nabáda tešiť sa z každej chvíľky života, prežívať ju, uvedomovať si ju... Tak sa môže stať z niekoho bojovník.

Sandalkar

Čekala jsem úplně jiného - klasickou literaturu osobního rozvoje a místo toho mi byl naservírován zajímavý příběh, ze kterého si čtenář sám, "tady a teď" musí svou inspiraci vyzobat. Velmi hezké ve svém žánru.

ibs

na tento typ literatury-vemi fajn

Lachpresak

Inspirativní kniha, která vás donutí zamyslet se nad svým životem.