Červený vrch

Červený vrch https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/283368/bmid_cerveny-vrh-mrg-283368.jpg 4 567 177

JAK SE ZACHOVAT, KDYŽ TEN, PRO KOHO BYSTE POLOŽILI ŽIVOT, VÁM O NĚJ ZAČNE USILOVAT? Scarlet je rozvedená, pětatřicetiletá matka dvou dcer a pracuje jako rentgenová laborantka. Je pátek odpoledne a má službu v nemocnici, dcery poslala na víkend za otcem. Na příjem přivážejí umírající, ošklivě pokousanou a vyhublou dívku, a její rentgenový snímek prozrazuje to, o čem se v lékařských kruzích s hrůzou již pár dnů hovoří. Z Evropy se šíří záhadný virus a svět je zachvácen pandemií, která postupuje neuvěřitelně rychle. Projevuje se nesnesitelnou bolestí břicha a bleskovým úbytkem váhy, a pak už je jen smrt. Mrtví však nenacházejí klid, ale mění se v šouravé zombie, a hledají, čím by ukojili svůj neutišitelný hlad. Vábí je lidské maso a lačně se na ně vrhají. Jedinou obranou živých je rychlost a zásah do mozku zombie. Scarlet se upne k tomu, aby zachránila své dcery za každou cenu. Musí je odvézt na jediné bezpečné místo k přežití, které zná. Na ranč Červený vrch. Román Červený vrch vás uchvátí od první stránky a nepustí až do omračujícího závěru. Autorka bestsellerů Jamie McGuire se zde předvedla v nezapomenutelné formě.... celý text

Literatura světová Horory Sci-fi
Vydáno: ekniha , Fortuna Libri (ČR)

Red Hill , 2013

Madlenkačte
02.05.2016 5 z 5

Příběh mě úplně pohltil, přečetla jsem to během dvou dnů a bylo to super. Jako matka malé holčičky jsem moc přála Scarlet, aby se opět shledala se svými dcerami a plně jsem chápala co dělá a požívá. Všem moc doporučuji.

Punkies
20.04.2016 4 z 5

Skvělá knížka. Musí potěšit každého, kdo je milovník postapokalyptických žánrů a zombíků. Ráda bych viděla i film :)

SPOILER: Kniha se vlastně točí kolem toho, že se Scarlet snaží dostat své dcery zpátky a vyčkává, kdy dorazí na Červený vrch, tudíž bych v knize ocenila i třeba pohled na děj z očí Halle a Jenny, jak si klestí cestu za mámou, nebo alespoň na konci povyprávění těch 4 měsíců, kdy byly holky na cestě, co viděly a zažily za hrůzy, než konečně mohly být po takové době v bezpečí.

acupoflucy
01.04.2016 5 z 5

Opravdu skvělá kniha. Já čtu jen romantické a historické knihy, ale chtěla jsem zkusit něco nového a toto mi vyrazilo dech. Páni vůbec jsem do poslední chvíle nevěděla jak to skončí. Doporučuji naprosto skvělé. :)

azraelka
24.03.2016 4 z 5

O zombících jsem toho moc nečetla, ale tady se mi celkem líbilo, jak se jednotlivé postavy setkávaly, aniž o tom věděly.
Na Scarlet se tu snesla vlna kritiky ohledně jejího jednání, ale myslím, si, že kdyby byla muž, tak by to pro všechny bylo v pořádku. Ona musela něco dělat, aby mohla věřit, že její děti mají šanci přežít.

Andynka
19.03.2016 5 z 5

filmy o zombie moc nemusím, ale uvědomila jsem si, že jsem nikdy o nich nečetla knížku. A jsem docela mile překvapena. Možná je to tím, že se spisovatelka nezabývá hlavně zombiky, ale naopak se zaměřuje na vztahy mezi lidmi v tísnivé situaci. Ale i tak mě knížka zaujala a jsem ráda, že ji mohu mít v knihovně. :)

Beky
19.03.2016 5 z 5

Má první kniha zombie apokalypsy.
Pro mě napínavé čtení od samého začátku. Dobře napsáno, poutavé a realistické :-) Vtáhlo mě to do děje a nedovolilo mi to přestat číst - chtěla jsem vědět, co dalšího všechny potká a jak to nakonec dopadne... Dopadlo... Zvláštně. :-)

Lenny33
18.03.2016 3 z 5

První polovina knihy mě tak neskutečně nudila, že jsem si myslela, že ji odložím. Dala jsem si od ní ale pár dní pauzu a zkusila se začíst znova a musím uznat, že druhá polovina knihy mě celkem bavila.
Ale stejně si myslím, že by měla autorka zůstat u romantických knih pro puberťačky. Přesto že má být kniha "zombie apokalyptická" strašně moc se tam řeší kdo koho miluje a kdo koho ne. (Spoiler: Navíc na konci mi přišlo, že autorka neví, jak se z toho vymotat, tak je raději nechala zabít. Přišlo mi to až směšné.)
Nebylo to zlé, ale v mnoha věcech nedomyšlené a moc "jednoduché". Hodnotím 3*.

maxihrosik
22.02.2016 3 z 5

Od spisovatelky jsem četla jen zamilované románky pro náctileté, takže mě opravdu zajímalo, jak si s jiným žánrem poradila. No, podle mě skoro stejně jako s Krásnou katastrofou. Knížka má chytlavý začátek a pak krásně šlape zhruba do poloviny, pak začne trochu škobrtat, ale pořád je to v pohodě. Nakonec přijde závěr a je to divný. Příliš velká koncentrace náhodných událostí a docela sobecké chování jedné z hlavních kladných postav nějak zazdí předchozí příběh, až člověk k dalším osudům hrdinů skoro zlhostejní. Něco je tam prostě špatně, takže za sebe doporučuji jen napůl.

Tesset
21.02.2016 4 z 5

Celkem klasika, žádné větší překvápko se nekonalo, ale i tak dobré čtení. Nate mi přišel asi nejsympatičtější, zato Scarlett tu jsem teda nemusela. První kniha od této autorky mě celkem bavila, takže určitě zkusím i další její výtvory.

Barbra06
18.02.2016 4 z 5

Tak bylo to moje první setkání se Zombie tématikou. Upřímně, trochu překvapení a skok do jiných vod po Krásné katastrofě. Četlo se to ale stejně dobře, bylo to napínavé. Děj postav se dobře proplétal. Trochu mi ale ten konec přišel přitažený za vlasy, co se týče jejích dcer. To bylo takové až moc neskutečné. Neřeknu, kdyby s nimi byl Andrew, ale samy? Ten happyend mi v podstatě nevadí, muselo se to nějak ukončit. A bylo mi líto Mirandy, ale na druhou stranu někdo to být musel. Hodnotím knihu kladně. Přesto ale Zombie už asi vyhledávat nebudu.

Princezna22
08.02.2016 4 z 5

Scarlet mi doslovně lezla na nervy... jinak to bylo pěkná kniha,kterou jsem přečetla za jediný den :-D ... začátek byl napínavý až se mi i tajil dech a nedokázala jsem přestat číst.. Pak,ale přišel nějaký zlom někdy v pulce knihy a kniha se začala strááááááááášně táhnout.. Napínavých chvilek bylo míň a min. \A ten konec? Proč proboha? Nechápu co tím autorka chtěla říct. Ale pro mě konec knížky naprosto nepochopitelný a zamotaný až to fakt nedávalo smysl... Podle mě autorka už nevěděla jak knihu ukončit či dál pokračovat tak to ukončila naprosto divně..

Mozkovna
08.02.2016 4 z 5

Knihu jsen četla strašně dlouho, dělalo mi problém se k ní s nadšením vracet. Četla jsem spíš abych ji už měla z krku.
Nakonec to ale nebylo tak strašné. Bohužel mě to chytlo až od té části, kdy POZOR SPOLER se všichni sešli na ranči, takže tím moje hodnocení klesá. Postavy mi moc k srdci nepřirostly, ale bylo mi líto, když někteří z nich umřeli. Asi by stálo za to nějak důstojněji napsat jejich úmrtí, ale tak.. dalo se to. Na konci už jsem byla fakt ráda, že jsem knížku dočetla, ale když se na to podívám zpětně, nemám z toho tak negativní pocity. Takže 4*, ale znovu bych to asi nečetla. Tahle autorka mi zkrátka moc nesedí :)

danielosbourne
22.01.2016 4 z 5

Tato kniha je velmi silná na charaktery, s kterými čtenář prožívá jejich osudy a nechce je ztratit. Myslel jsem na ně při čtení, myslel sem na ně, když jsem knihu musel odložit a dokonce i před spaním. Proto mě hrozně mrzí, jak autorka uspěchala závěr, a jak to s postavami dopadlo. Jinak jde o velmi čtivou knihu, která mapuje zombie apokalypsu, jež zachvátila celý svět.

1v8na
06.01.2016 4 z 5

Kniha byla napínavá. Ze začátku měla výborný spád - každý se bál o to, jestli přežije. Sousedi, známí, vzdálená rodina - všichni šli stranou. O to více to bylo zajímavé, že ve vyprávění se střídalo několik postav.
Konec byl smutný a nelíbilo se mi dopadly některé postavy....
Protoz hodnocení strhávám jednu hvězdičku a celkově hodnotím knihu čtyřmi hvězdičkami. I přesto, že má ode mě pouze jen 4 hvězdičky, tak ji doporučuji ostatním.

Patapuf
05.01.2016 4 z 5

Velmi dobře napsaný příběh... Akorát ten konec mi nějak nesedl... Ale nemůže se člověk zavděčit každému...

Dandulka
05.12.2015 3 z 5

Začátek byl dobrý, ale pak se to nějak zaseklo, škoda.

orinka3
02.12.2015 1 z 5

Netušila jsem, co si půjčuju. Když se na prvních stránkách začnou zombie příšery vyskytovat, dobrá. Ale pokud o tom má být i zbytek knihy a nic jiného než útok, únik, bububu - začátek mi stačil. Věřím, že milovníkům tohoto žánru kniha vyhovuje, špatně napsaná není, ale pro mě je to stereotypní nuda.

adelaska
11.10.2015 4 z 5

Moje první knižní setkání se zombíkama. Líbilo se mi to, akorát mě štvala hlavní hrdinka Scarlet a jak již někdo zmínil pode mnou, přijde mi divné, ??spoiler?? že pro někoho to skončilo úplným happyendem a druhému umřeli úplně všichni.

Konec mi překvapivý vůbec nepřišel, naopak byl předvídatelný. Jinak nemám co vytknout, určitě budu vyhledávat nadále knihy s touto tématikou.

Misha11
08.10.2015 4 z 5

Cokoli. v čem vystupují Zombíci mě nechává chladnou. A pak jsem dostala tuhle knížku, řekla si, že jí dám šanci a.. mě to vážně celkem bavilo. Obálka je krásná, ten námět taky, krásně se to rozjelo a pak to dle mého začalo celkem skřípat. Něco bylo hodně trhlé, ale je to sci-fi, takže beru, to je o vkusu. Ale ten konec, to ne-e. Nebudu spoilerovat, ale ten konec mi k tomu nesedí.
SPOILER?
Hrozně se mi líbilo, že knížka byla psána z pohledu více lidí. Líbily se mi i dvojice, které autorka vytvořila: Joey a Miranda, Cooper a Ashley,.. Rozhodně doporučím neoblibovat si postavy, nevyplácí se to.
Na mě bylo v knížce hodně náhod, ale jak jsem psala, chápu, je to sci-fi.
A ještě se mi nelíbila postava Scarlet, neměla jsem ji ráda. Jako jo, chápu ji, sama jsem zombie apokalypsu nezažila, ale ta její sobeckost a neustálé využívání ostatních, "aby holkám vyčistili cestu", grr..

kaja3190
02.09.2015 5 z 5

Strašně dobrá kniha, i když mě posledních 50 stran docela dost překvapilo.