Jarní skandál

Jarní skandál https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/9463/bmid_cekanky-jarni-skandal-UtB-9463.jpg 4 437 45

Čekanky série

Daisy Bowmanová přišla před třemi lety do Londýna v naději, že tam potká muže svých snů a šťastně se za něj provdá. Dosavadní hledání však bylo neúspěšné a její otec ztratil trpělivost. Naprosto bez příkras jí poručil, aby si našla manžela. Okamžitě. V případě, že mu brzy nepředstaví přijatelného nápadníka, bude se muset provdat za muže, kterého jí vybral sám. Tím mužem je Matthew Swift, jímž Daisy odjakživa opovrhovala. Daisy je zděšena. A protože nikdo z rodu Bowmanů nikdy nepřizná porážku, začne dělat vše pro to, aby se mohla provdat za kohokoliv, jen aby to proboha nebyl Matthew! Netušila však, že Matthew není tak nudný panák, za jakého ho až doposud pokládala. Nevěděla, že umí být šarmantní a smyslný. Ani ve snu ji nenapadlo, že muž, kterého vždy nesnášela, by se mohl stát mužem jejích snů ... Ani Matthewovi není lhostejná, ale z jakéhosi důvodu se lásce brání. Daisy musí nastražit léčku, aby jej vůbec mohla svést. Teprve pak Matthew podlehne jejím svodům, ale jejich štěstí nemá trvat dlouho. Vzápětí poté, co se stanou snoubenci, vyjde najevo skandální tajemství, které by mohlo zničit Matthewa i lásku vášnivější než Daisyiny nejdivočejší představy ...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy

Dokonalost!:-*..Úžasně čtivá,vyvážená,parání!
Liso..Tvoje historické romány nikdo nepřekoná!10*

moudivlacek
28.03.2019 5 z 5

Čím dál hezčí a hezčí díly série. Každopádně snílek Daisy a zprvu suchopár Matthew s osobním tajemstvím mne přitahovali od začátku. Fandila jsem oběma, protože každý byl svůj a člověk by se neměl měnit jen proto, aby někomu vyhověl. A dost mě v závěru překvapili rodiče Daisy ve vztahu k tajemství Matthewa, a musím přiznat, že velice příjemně.
Další skvělý příběh o upřímné lásce, která se nelekne ani nelehké překážky. Naopak ji posílí.

Terez9119
24.11.2018 5 z 5

Nádhera. Myslela jsem, že třetí díl nic nepřekoná, ale teď mám vážné pochybnosti. Matthew by měl získat cenu za největší zlatíčko všech romantických knih. Byl úplně k sežrání od začátku do konce. A Daisy byla naprosto úžasná, i když takovou kuráž bych od ní nečekala. A celé to tajemství nebylo nakonec tak strašné, čekala jsem něco mnohem horšího. U tohoto dílu jsem se i nejvíc nasmála. Už se těším, až si tuhle sérii někdy přečtu znova.

Lee7
21.10.2018 4 z 5

Jj Daisy kokta, byla skvělá, chytrá a bojovná. Jsem ráda, že se nám více odhalil její charakter a Swifta jsem si užila. Moc hezký díl a v rámci Čekanek mohu jen doporučit. Užít si trochu legrace..

TaLu
13.10.2018 4 z 5

Daisy byla dosud ve společnosti Čekanek trošku nevýrazná a tak jsem ráda, že se čtenářky díky jejímu příběhu dozvědí o její osobnosti mnohem více. Sestry jsou velmi rozdílné, ale jejich vzájemná důvěra a oddanost jedna druhé působí přirozeně a opravdově. Nechtěný nápadník se záhy mění ve chtěného, ale tentokráte to rozhodně není jednoduchá cesta, díky tajemství minulosti. Dobrodružný děj svižně plyne a musím se přiznat, že jsem si natolik zvykla na romantiku těchto dnů, že si sérii opravdu vychutnávám. V rámci žánru mohu rozhodně doporučit.

Knižní střípky
10.10.2018 5 z 5

Zřídkakdy zatoužím po dávce romantiky, ale nyní tato chvíle nastala. A tak jsem se pustila do série Čekanky, o které jsem věděla již dlouho, ale nenastal na ni ten pravý čas.....Když už vezmu do ruky nějakou romantickou knihu, většinou volím nějakou historickou romanci, která není úplně blbá, je vtipná, má aspoň trochu hlavu a patu a nevzdychá se přes půl strany o nehynoucí lásce. Myslím, že jsem zvolila dobře. Kniha byla výborná, krásně se mi četla, zasmála jsem u ní a hlavní hrdinové jsou mi velmi sympatičtí a těším se na další díl, kdy se, doufám tedy, s nimi opět setkám.

Adelin239
25.07.2018 5 z 5

Tuto sérii jsem si doopravdy zamilovala! Lisa Kleypas je opravdu úžasná spisovatelka a její knihy jsou vždycky unikátní. Ani tahle nebyla výjimkou. Na Daisy, takového menšího snílka, jsem byla už v předchozích dílech zvědavá. Nakonec se děj knihy odehrával trochu jinak, než jsem si představovala. To však nemění nic na tom, že byla knížka skvělá a zábavná!
Rozhodně doporučuji si tuto sérii přečíst!

lenka9778
03.07.2018 5 z 5

ze všech knih od této autprky jsem vždy nadšená

vcielka
17.06.2018 5 z 5

Na Daisy som sa tesila najmenej a neverila som, ze ma po prvych troch cakankach tak potesi ako ma potesila. Fakt som takyto pribeh ani hrdinu necakala. Myslela som si ze partnerom bude v tejto knizke Cam z minulej knizky. Prijemne prekvapenie po vsetkych strankach. Odporucam.

zinon
02.06.2018 5 z 5

Knížka se mi moc líbila...z této série možná nejvíc. Některé chvíle byly opravdu hodně humorné a já se dobře bavila. Skvělé odpočinkové čtení...doporučuji :)

avalonek
09.03.2018 5 z 5

Ze sester Bowmanových mi byla sympatičtější Lilian,ale Daisy se nakonec ukázala jako silná žena,která i když byla věčně hlavou v oblacích,dokáže zvládnout i realitu a ničeho se nezalekne.A nečeká jí nic menšího,než láska jako trám.Tahle série o čekankách prostě opravdu stojí za to..

nani_nka
06.10.2017 5 z 5

Po tretej časti tejto série, ktorá sa mi nepáčila, som mala trošku rozpačité očakávania nad touto knižkou, ale Daisy a Matthew nesklamali a ich príbeh bol dokonalý ako prvé dve časti o Annabelle a Daisynej sestre Lilian. To ako Matthew tajne miloval Daisy od ich prvého stretnutia... ❤️

handulli
18.05.2017 4 z 5

Úžasná série ... určitě nejlepší v tomto žánru.
Jak už zaznělo - líbil se mi ten obrácený model. Že ji miloval od počátku. Hvězdičku srážím, ale za to hrozně rychlé rozuzlení na konci. Jakože tolik let se trápil svoji minulostí, nechtěl si kvůli ní Daisy vzít a nakonec přišlo "rozhřešení" za jediný večer. Ale jinak skvělé ... ani se mi z jejich světa nechtělo vracet do reality :)

Majdule
25.03.2017 5 z 5

Skutečně roztomilé. Většinou je to žena, která miluje od počátku, a její láska vše změní. Takže obrácený model je prostě okouzlující. Potěšení číst.

účetní
16.01.2017 5 z 5

Krásný čtvrtý díl Čekanek. Autorka dokáže hlavnímu hrdinovi, jakým byl Matthew, muži bez šlechtického původu, přiřknout vlastnosti, které ho dělají opravdovým mužem - chytrou hlavu, píli, pracovitost a zarputilost, se kterými se sám dokáže vypracovat. A Daisy byla opravdu zlatíčko, takovou milou osůbku musí mít rád každý, oproti prvním dvěma dílům zde Daisy již také dospěla a dozrála v ženu, i když romantická povaha jí zůstala. Zápletka s Mattem mi přišla dobrá, taková reálná ukázka toho, jak sám chudý člověk neměl proti nadutým boháčům šanci. Taky jsem se moc těšila na ostatní, hlavně na Marka a Lillian. Ještě nemám přečtený poslední krátký díl, který po těžkém vnitřním boji odkládám na letošní předvánoční dobu, ale už teď mohu říci, že série Čekanek je to nejlepší, co v tomto žánru existuje. Pilířem série je zcela po právu Marcus Westcliff a i ostatní postavy, jejich charaktery, přátelství a loajalita jsou úžasné. Líbilo se mi i to, že děj se převážně odehrával v krásném prostředí Markova venkovského sídla. Taky tuto sérii budu mít dlouho v hlavě, i když bych si teď spíš přála ji vymazat, abych mohla začít znovu od začátku a všechny díly si užít znovu. Kdo ještě nečetl, také jako ostatní doporučuji číst přesně dle pořadí a začít dílem Tajná láska, který Čekankám předchází.

LilianaFalcon
03.04.2016 4 z 5

Bylo to krásné a oddychové... ale, kdybych nedávno z podobné knihy nebyla zklamaná, tak by to na 4 hvězdičky nedosáhlo. Daisy není takový snílek, za kterého ji autorka vydává a Swiftovo rozuzlení pro mě bylo velkým zklamáním.
Jenže jsem se nemohla odtrhnout a fakt jsem byla zvědavá...

malazluta
05.12.2014 5 z 5

Moc pěkný příběh, těžko říct, který díl z Čekanek je nejlepší...

havrmoni
03.12.2014 5 z 5

Úžasná jako všechny :-) Jak už se tu psalo tuto serii budu mít dlouho v hlavě.

BlueIvy
31.08.2014 5 z 5

Veľmi pekná a zábavná séria! Určite najvydarenejšia knižná séria od Lisy Kleypas a dovolím si povedať, že jedna z naj medzi historickými románmi vôbec.
Táto kniha je v mojom rebríčku Čakaniek tretia - viac sa mi páčili už len Tajná láska a Vôňa jesene.
Len ma po prečítaní anotácie trochu sklamalo, že Daisy sa nezamiluje do Rohana (na čo ma nalákala autorka v Zimnej láske, škodaaa), ale ani taký Matt nie je na zahodenie :)

machrus
01.02.2014 4 z 5

Myslím,že to byl nejlepší díl z těch čtyř.