Čekanka

Čekanka https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478700/bmid_cekanka-51O-478700.jpg 4 1151 187

Další kniha z oblíbené série o Bridgertonových. Colina Bridgertona už unavovalo, že ho lidé považují pouze za okouzlujícího hejska. A nejvíc mu vadilo, že všichni hltali klepy z pera lady Whistledownové, která se o něm zmiňovala snad v každém ze svých sloupků. Po návratu z ciziny však zjistil, že se mnohé změnilo – především jeho stará dobrá kamarádka Penelope. Jaká tajemství můžou skrývat jeden obyčejný floutek a dívka, kterou už každý považuje za starou pannu? A mohou mít vůbec něco společného?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Romancing mister bridgerton , 2002

Lexie321
31.05.2022 5 z 5

Dlho som zvažovala či sa do série pustím nakoľko momentálne ma zaujímajú skôr thrillery a krimi, ale som rada, že som knihe dala šancu. Bola to skôr taka oddychovka a príbeh mi skôr prišiel taky roztomilý ale aj zábavný. Určite budem v sérii pokračovať.

Kamčučák
30.05.2022

Na oddych velmi příjemná kniha ke čtení, ale za mě je, z celé série o rodině Bridgertonových, nejslabší.

amapola
25.05.2022 4 z 5

(SPOILER) Dávám stejné hodnocení jako u předchozích dílů, ale tato kniha se mi zatím líbila nejméně z celé série.

Ano, asi jako každému mi bylo Penelope líto, že ji Colin bere jen jako kamarádku, a tím pádem bych měla jásat jak se příběh vyvrbil. Ale asi za to může seriál, díky kterému se mi v hlavě vybavují konkrétní herci. Takže mi nakonec ta jejich láska k nim neseděla. Jsem ráda, že byla Penelope konečně šťastná, ale prostě je mám zaškatulkované jako kamarády. A u některých scén mi bylo skoro až trapně...A ten konec? Jakože potlesk a dál nic? Čekala jsem, že tam budou nějak více rozvinuté reakce ostatních, ale možná že nás to čeká v dalších dílech?

Karola050716
24.05.2022 3 z 5

Pro mě lehce nevyvážený díl. Všechny situace, kdy se ústřední dvojice dohaduje, jsou perfektní a čtou se samy. Jen z hlediska romantické linky mi asi víc sedí jiný typ, než od kamaráda k lásce, úplně jsem to Colinovi nevěřila.

nada3314
22.05.2022 5 z 5

Opět paráda, za mě velká spokojenost.

TerryDee
19.05.2022 4 z 5

Asi budu proti ostatním výjimka, ale mně se to opravdu líbilo.

Penelope jsem si oblíbila už v předchozích knihách, ale tady si mě získala na sto procent. Mrzelo mě, jak se k ní ostatní chovali. Nicméně spojence našla v lady Danburyové, s tahle ženská je neuvěřitelná, protože díky ní Pen nalezla svou sílu a hlas.

Za ní trochu pokulhával Colin. V předchozích dílech se mi zamlouval, a proto jsem se na jeho příběh těšila, protože působil hravým a milým dojmem. Ale tady mi přišlo, že to není úplně on.

Nicméně ti dva dohromady se mi moc líbili, i když jejich romantická linka byla trochu upozadněna, a to pátráním po autorce společenského plátku Whistledown. Kdybych neviděla seriál, kde je identita lady Whistledownové odhalena, tak bych byla velmi mile překvapena.

Sansli
13.05.2022 4 z 5

Velkou předností téhle série jsou svižné a skvěle napsané dialogy. Pošťuchování sourozenců Bridgertonových prostě nepřestává bavit, ani když je příběh knihy trochu slabší. Tady, naštěstí se to nestalo. Kniha mě bavila mnohem víc než předchozí "Nevhodný návrh". A co mě potěšilo nejvíc, je to i vtipné, což jsem u přechozího dílu hodně postrádala. Colin a Penelope, no co k nim dodat - je to prostě skvělý pár a skvělá je i Eloise. Ta její zvědavost a hlavně tajemnost, mě nalákaly na další díl.
První polovina knihy je trochu slabší, protože se tam pořád jen probírá ona záhadná Lady Whistledownová. Je to někdo z nich? A kdo tedy vlastně? (No, tady se to konečně dozvíme i když fanoušci série Bridgertonových už to stejně dávno vědí, a právě od tohoto momentu je kniha nejlepší:) Takže když už jsem to začínala vzdávat a přemýšlela jestli má vůbec cenu číst dál (protože upřímně, na začátku jsem si představovala jejich příběh zajímavější) přišel v polovině konečně zvrat, kdy se všechno najednou převrátilo vzhůru nohama. Příběh začne odsýpat. Utíká to jako blázen, jedna událost za druhou. Až mě vlastně trochu mrzelo, že je to všechno trochu moc uspěchané a nemohlo to takhle být už od začátku.
Každopádně zase jeden moc pěkný díl a moc příjemný odpočinek. Ale přesto, druhý díl to nepřekoná:)

eliska2106
25.04.2022 5 z 5

Myslím, že tahle bude ze série moje oblíbená.

Nelasp
19.04.2022 4 z 5

Líbí se mi, že Penelope nikdy nevzdala své snahy dobýt srdce milovaného, kupodivu se to i podařilo a skutečně jde o pár, který se dobře doplňuje, kniha se jako všechny ostatní, které jsem v sérii četla čte velice snadno a rychle, nemá velké nároky na pozornost člověka. Dobrý "výplach mozku" když člověk potřebuje odpočinout od všedních dní u něčeho milého.

preny
17.04.2022 5 z 5

Nádhera,knihu jsem přečetla za den,doslova jsem hltala každou stránku. Úžasná chemie mezi hlavními postavami. Zamilovala jsem si hlavní hrdinku a musím říct,že spousta lidí si občas přijde, že jsou někým zesměšňováni,přehlíženi nebo dokonce šikanováni.

Petass
17.04.2022 4 z 5

Nalejme si čistého vína... Je to harlekýnka se vším všudy. Všichni to víme, už když knihu bereme do ruky a také víme "co" se bude dít a "jak" to dopadne, nemá tedy vůbec cenu komentovat děj. Bridgertonovi kromě jednoduchého milostného příběhu nabízejí humor a škádlivé sourozenecké rozhovory, na které jsem se znovu těšila. Seriál mi už vyzradil důležitý zvrat, ale vůbec to nevadilo. Vzhledem k tomu,co se dnes kolem nás děje, není na škodu vypnout hlavu a jen si užít jednoduchý, vtipný a láskyplný příběh. Nevím, proč jsem přeskočila 3. díl, takže příště se vrátím za Benediktem a je mi úplně fuk, že to bude alá "o Popelce", protože sem tam zatouží být Popelkou každá, tak proč si o tom nepřečíst?

kedlis
10.04.2022 2 z 5

(SPOILER) Přečetla jsem si to kvůli lásce k seriálu a docela mě to zklamalo. I s ohledem na to, že už je to čtvrtá kniha v sérii a nevím jak byly postavy vykresleny v předchozích dílech musím říct, že je Colin extrémně nesympatický a otravný muž. Láska mezi ním a Pen byla jedním slovem "Meh" a to jsem si myslela jaká to bude pecka, všechno to bylo takové narychlo a téměř bez emocí. V první polovině knihy jsem se i docela bavila a četlo se to raz dva, ale celkový dojem z knihy to nezachrání.

Terez9119
08.04.2022 4 z 5

Za mě nejlepší kniha série. Žádné velké nesmyslnosti jako v předchozích dílech, všechno hezky plynulo bez větších problémů. Jen ale třeba tu žádost o ruku jsem vůbec nepochopila. Proč? A proč zrovna v tu chvíli? Colinův duševní vývoj pro mě byl většinu času dost matoucí, ale Penelope jsem si moc oblíbila. Škoda, že její charakter seriál zatím dost przní.

janka2000
03.04.2022 5 z 5

Čtvrtá kniha série Bridgentovi je o Colinovi (3./8). Tato kniha byla dle mého názoru zatím nejlepší. Penelope je neobyčejná žena, která je inteligentní, ale myslí si, že není hezká, a tak se stalo, že je ve 28 letech stále svobodná. Ale Colin se v tu dobu vrátí z cest a Penelope si všimne...

janyska13
27.03.2022 5 z 5

Tohle bylo opět skvělý čtení .
Tento ''pár'' aneb Colin a Penelope mám ráda už od první knihy. Chvilku jim trvalo než dospěly a uvědomily si určité věci. Hlavně Colin, Pen měla jasno už dávno předtím. Ale výsledek jejich růstu je tady v knize nejen uvěřitelný, ale i naprosto pochopitelný a reálný. Z dlouholetého přátelství se stalo něco naprosto nádherného a upřímného. A mě to šíleně chytlo za srdce. Nejvíc tedy to jak si to všechno Colin začal uvědomovat, krásu a jedinečnost Penelope. Samozřejmě zde také byli některé okamžiky, kdy jsem chtěla Colina kopnout do určitých partií. Ale překvapivých okamžiků tu bylo také dostatek. A nejvíce jsem si užívala jejich chemii a postupem času hlavně jejich výjimečný vztah naplněný krásnou láskou a obdivem.
Odhalení Lady Wistldownové a strasti okolo toho se zde také hodně řešily. I když v seriálu už to někdo zjistil v druhé sérii.
Nemůžu se dočkat až bude tato kniha také natočená, ale na to si bohužel budeme ještě muset nějaký ten pátek počkat.

whiolet
25.03.2022 4 z 5

Penelope i Colina jsem měla ráda už od prvního dílu, avšak tady mi trvalo strašně dlouho než jsem se začetla. Oproti Anthonymu a Kate to bylo o dost nudnější, což byla strašná škoda. Pořád to však bylo příjemné a odpočinkové čtení.

clarkens
23.03.2022 3 z 5

Za mě zatím ze série nejslabší, bylo to na mě příliš přewisthledownované. Možná tím, že jsem se seriálu věděla, kdo za tím stojí. Postavy ale super a těším se na další díl!

Kristulda
01.03.2022 5 z 5

Ačkoli červenou knihovnu moc nečtu,tohle se mi moc líbí i ten humor mezi sourozenci. Samozřejmě beru s nadsázkou ten párový děj. Za mě jako oddychovka super.

Pedruska01
27.02.2022 4 z 5

Na již čtvrté pokračovaní Bridgertonů jsem se těšila. Řekla bych, že mě smetla taková ta vlna, že jsem dala tři díly za sebou a moc se mi to líbilo. Autorka má skutečně dobrý a neuvěřitelně čtivý styl, v tomhle směru není co vytknout. Příběh se mi líbil, ale našla jsem v něm něco, co mé nadšení lehce srazilo. Není to nic hrozného samozřejmě, ale musím říct, že mě to malinko zklamalo, což mě zase ve výsledku k dosud přečtenému mrzí. No, ale až na tyto muchy, to bylo moc pěkné.
Hlavní hrdinka Penelope se mi líbila a je pravda, že se mi pozdávala, respektive, něco jsem v ní viděla už na samém začátku této ságy, i když mi jí bylo většinu času prostě líto. Měla jsem jí ráda a musím říct, že jsem k ní měla velmi, velmi blízko, a to hned v několika směrech. Neměla jsem proti ní nic, naopak jsem jí musela fandit, ať už v tom, co dělala anebo v té vztahové potažmo společenské lince. Její matka měla moment, kdy mě hrozně zamrzelo, jak se k ní zachovala. Mrzelo mě, že byla vyčleňována nebo spíše totálně přehlížena. A taky mě bavila lady Danburyová, ta stařenka je drsná. :D
Druhý hlavní hrdina byl Colin Bridgerton. Toho chlapa jsem si skoro zamilovala hned, jak se o něm autorka zmínila v předešlých dílech. Nevím proč, ale něco jsem v něm viděla. Možná to bylo jeho charakterem, milého, hravého a věčně usměvavého muže. Viděla jsem v něm ale moc a pak jsem narazila, což se mi tady dokonale ukázalo. Upřímně, čekala jsem něco trošku jiného než jsem dostala. Nemůžu říct, že by se mi popsaný Colin nelíbil, naopak, získal si mě - zvlášť se mi líbili jeho věčně hladové chvilky s jídlem, ale... Doufala jsem, že bude trochu akčnější, impulzivnější a bouřlivý? Trocha směsky (a teď to zní asi hrozně vůči němu) Simona a Anthonyho. Z nich to úplně vyzařovalo. Trocha toho vzteku, žárlivosti, hraní si s drahou polovičkou. Asi mi chyběl ten směr/trend "z nenávisti láska". Nebyla to taková "sranda". Měla jsem Colina hrozně ráda a držela mu palce, ale čekala jsem od něj víc.
Ti dva dohromady se mi líbili a držela jsem jim palce, i když jejich romantickou linku, která za mě měla být středem celého počinu byla dost upozaděná, na velkou škodu, linkou druhou, která pátrala po odhalení pisatelky společenského, však bulvárního plátku. Moje romantická duše utrpěla a je krapet nešťastná. Nevím, zda to měl být záměr, ale nebylo to už takové. Neužila jsem si to tolik, šlo jim všechno moc snadno a rychle. Bez námahy a zápletek. Bylo to nijaké. Úplně jsem nevěřila, jak najednou u Colina vzplanulo srdce. Vůbec jsem z toho ty emoce necítila, nepřenesli se na mě. Obrovská škoda. Ale zase na druhou stranu, abych jen nehanila. Když už tam něco bylo romantického, většinou několik gest a trocha slov, tak to bylo zase hezké.
Tenhle příběh nebyl v první řadě romantická věc, většinu knihy se zabývala něčím, co sice nebylo špatné, ba někdy zajímavé, ale upřímně to nebylo tolika důležité jako hlavní postavy. Co si budem, není to standard a prostě to u mě narazilo. Penelope a Colin se mi samozřejmě líbili a měla jsem je ráda, dokázali mě překvapit a Colina bych prostě trochu opepřila, nemůžu si pomoci. Moc jsem jim držela palce a byla ráda, že se obou vlastně splnili sny. Četlo se to velmi dobře a i přesto všechno si to drželo moji pozornost. Cítím sice zklamání, a tak musím hodnocení krapet snížit, ale i tak knihu hodlám doporučit, protože se mi i tak líbila a bavila mě. A těším se na další knihu, pokračování se slečnou Bridgertonovou, pro změnu. Uvažuju o pauze ve vyprávění této rodiny, ale uvidíme. Třeba mi to ale nedá. :)

ElizPetrova
26.02.2022 3 z 5

Milé pokračování ze série Bridgertonových. Nic velkolepého, nic překvapivého.. Ryze oddechová záležitost.