Anna krví oděná

Anna krví oděná https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143093/bmid_anna-series-anna-krvi-odena-T36-143093.jpg 4 910 910

Cas a Anna série

Cas Lowood zdědil vzácné poslání: zabíjí mrtvé. Před ním to dělal jeho otec, dokud nebyl hrůzně zavražděn duchem, kterého měl zabít. Vyzbrojen otcovým tajemným a smrtícím athame, Cas cestuje po zemi se svou čarodějnickou matkou a kocourem, který větří duchy. Společně se vydávají po stopách legend a místního folklóru a snaží se držet krok s mrtvými zabijáky. Otravné věci jako budoucnost neřeší a přátele si drží od těla. Když přijedou do nového města, aby našli ducha, jemuž místní říkají Anna krví oděná, nečeká Cas nic než obvyklou rutinu: nastěhovat se, vypátrat a zabít. Místo toho ale najde běsnící prokletou dívku, přízrak, s jakým se dosud nesetkal. Stále nosí šaty, které měla na sobě v den své brutální vraždy roku 1958. Tehdy byly bílé, ale teď jsou rudě potřísněné a kape z nich krev. Od své smrti Anna zabíjí každého, kdo se opováží vstoupit do jejího opuštěného viktoriánského domu, kterému kdysi říkala domov. Avšak z nějakého důvodu Casův život ušetří.... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , Baronet

Anna Dressed in Blood , 2011

deeboruvka
01.06.2014 5 z 5

Tato kniha je naprosto úžasná , musím přiznat že prvních pár stran jsem byla dost vyděšená , ale postupem to pominulo . dokonale vymyšlené a napsané . Anna je prostě úžasná, hned jsem si ji zamilovala .

Heyhey
24.05.2014 1 z 5

Slabá slátanina. Variace na Mediátora, ale bez vtipu. Spousta zbytečné krve bez souvislostí. Nelogický konec.

anibeni
23.05.2014 3 z 5

Nevím, ale vzhledem k tomu, jaké má tato kniha tady nadšené komentáře, mě osobně teda moc nezaujala... Možná je to tím, že jsem těch duchařin četla už víc, možná tím, že mi úplně nesedl styl, možná taky ale tím, že to bylo místama dost nechutný.... nevím, nicméně knihu jsem dočetla jen proto, že jsem byla zvědavá, jak to dopadne..

Maragad
21.05.2014 4 z 5

Anna krví oděná je opravdu velmi čtivě napsaná kniha. Již od prvních stránek Vás provází napětí, drama, sarkasmus, strach a také i nějaká ta romantika. Duchařské téma je opravdu děsivé už samo o sobě a Kendare Blake se přímo vyžívá ve vraždících scénách, které nikdy nezapomene dostatečně podrobně popsat.

Lenka.Vílka
19.05.2014 3 z 5

Knihu jsem chtela precist na zaklade zdejsich komentaru. Tak jsem chvilku pockala, nez na me prijde v knihovne rada, knihu mam pred sebou, prectenou...tema mi prislo zajimave, dej byl dobry, postavy, ktere zarucily, ze jsem se nezacala nudit a docetla...ze zacatku normalni (ne tak uchvatne, abych skakala do vzduchu, ale dalo se cist)...jenze potom se to rozjelo a me bylo dobre u srdce az do konce...(kam myslis, ze sla?...nevim, mozna byste mi s Carmel mohli pomoct to zjistit)...v dnesni dobe je tezky prijit s originalnim nametem (a pravdou je, ze me hned napadlo, jestli autorka se svym psanim nezacinala na fan fiction k serialu supernatural, ale to uz bych vylozene stourala)...takze klik a rezervuju druhy dil...a prestoze kniha byla dobra, hodnotim za 3 (vys nemohu), bylo by to nefer vuci skvostum, ktere si zaslouzi 4 a vic...

Lusik88
17.05.2014 5 z 5

Velice zajímavá knížka! Konečně něco nového v téhle oblasti, myslím, že už dost bylo upírů a vlkodlaků tisíckrát jinak. Děj je živý a vtáhl mne na dlouhé hodiny. Těším se na další díl

SabinaV.
16.05.2014 4 z 5

čekala jsem, že to bude víc strašidelné a krvavé, kniha moc hororová nebyla. Ale to nemění nic na tom, že je krásně napsaná, nápad na ni je moc dobrý a Anna je prostě úžasná. Těším se na 2. díl. :)

Dandulka
09.05.2014 5 z 5

Zpočátku jsem si myslela. že tahle kniha nebude nic moc, ale pak děj dostal spád a přečetla jsem ji jedním dechem. Moc se těším na Dívku z nočních můr,druhý díl Anny.

Katschka
18.04.2014 3 z 5

Přiznám se, že knihu jsem kupovala kvůli obálce. Ta se vážně povedla, byla jsem celkem nadšená i z úryvku na zadní straně přebalu, ale to je asi tak všechno. Myslím, že je to celkem dobrý nápad, ale trošku špatně uchopený.
Nevím, nevím, jestli se pustím do pokračování.
Za mě tři hvězdy, první za přebal, druhý za úryvek a třetí za nápad.

saphe
08.04.2014 5 z 5

Původně sem knížku brala už jen kvůli obálce - ta je ÚŽASNÁ!!! Anotace vypadala taky dobře a tak proč ne..... A vyplatilo se!!! Příběh Case a Anny vás zaujme a nepustí!!!! Rozhodně se těším na pokračování!

muchomurka
30.03.2014 5 z 5

Příběh mě naprosto dostal. Miluju opuštěné domy, tajemné příběhy, detektivní naladění. A všechno jsem v této knize dostala. Sice jsem čekala, že příběh bude vyprávěn z pohledu Anny, že se v knize bude víc projevovat, ale líbilo se mi to. Konec nebyl kýčovitě sladký, za což jsem v tomto případě ráda, přestože to k tomu mohlo směřovat.

Lucy81
11.03.2014 4 z 5

Velice příjemně napsaná kniha. Akorát ten konec mě docela mrzel, možná že zůstal otevřený pro nové pokračování...

anez66
09.02.2014 5 z 5

Když jsem uviděla tu obálku, musela jsem si knihu koupit. Měla jsem obavy, že nebude tak skvělá jako ta obálka. Ale zmýlila jsem se. Kniha je neuvěřitelná.

spencer
03.02.2014 5 z 5

Opravdu úžasná a čtivá kniha :)))

MiaVanAcid
16.01.2014 4 z 5

Moje krevní skupina- duchové, záhady,vraždy atd.....pro mne příjemné překvapení a těším se na pokračování.

King Boo
02.01.2014 5 z 5

Kniha mě poprvé zaujala obalem, byl opravdu nádherný. Když jsem se doma do knihy začetl, zprvu jsem nepochopil první kapitolu, nakonec mi to došlo, když jsem si ji podruhé přečetl.´Příběh v knize je opravdu poutavý a plný nečekaných zvratů. V pokračování, resp. druhé části knihy(dívka z nočních můr) mne velmi zaujal konec, opravdu jsem něco takového nečekal, možná mě to i trochu zklamalo ale jinak určitě všem doporučuji přečíst! Autorka píše opravdu skvělé knihy a těším se na její novou knihu, Antibohyně,která by měla v nejbližší době(nevím přesně kdy) vyjít.

TessDragon
22.12.2013 4 z 5

Fantasticky provedená obálka + stejně poutavý příběh? Tato knížka má oboje! Také to není jen tak obyčejná duchařina, jsou zde ''peprnější'' scény, což jen dodává větší husí kůži a najdou se zde i prvky romance, ale opravdu jen minimum, hlavní téma je přece jen horor. Knížku jsem si zamilovala tolik, že jsem se ji rozhodla i napsat do slohové práce, takže mě rozhodně dostala. :) Z postav mě zaujala Anna. Byla to velmi rozporuplná postava a to jí dodávalo na zajímavosti a celkem i na děsivosti. Konec byl bravurní, popravdě jsem čekala všechno, ale tohle ne, což tomu dodává jen navrch. Docela dost mě mrzel osud Tybalta.... Ale jsem dost zvědavá na pokračování. :O

Lucka.79
08.12.2013 3 z 5

Čekala jsem od knížky něco trošku jiného, ale i tak to nebylo špatné ....

Temný snílek
23.11.2013 3 z 5

Hororová romance? Romantický horor? Anna krví oděná není ani jedno, jde spíše o duchařský horor pro mládež s prvky romance. Určité scény jsou vcelku děsivé, hlavně když duchové ukážou svou pravou tvář, ale není to nic, při čem byste se měli chvět hrůzou. Mládež, hlavně dívky, možná ano, ale dospělejší publikum rozhodně ne, pro ně to bude příjemná oddychovka.
Od knihy jsem čekala trochu více, hlavně co se týče hororu a děsivosti, přece jen tu jsou vraždící duchové. Bohužel tu jsou důležitější emoce postav, které jsou dospívající mládež, a hrají si na přemožitele duchů, ale nikomu to nepřijde podivné.

Honey0105
22.10.2013 4 z 5

Opravdu poutavý a čtivý příběh. Asi nejzajímavější je první polovina knihy, ta druhá je chvílemi trochu přitažená za vlasy, ale stejně jsem to zhltla.
Příběh o teenagerském lovci duchů, to je opravdu dobrý počin! Zajímavý nápad a zajímavé zpracování.
Celou knihu provázejí zajímavé postavy a hlavně se pořád něco děje. Já jsem se chvílemi i trochu bála, ale to považuji za plus, protože mě tím příběh ještě víc zaujal. Konec a pár věcí se mi nelíbilo, ale jako nápad super. Navíc si myslím, že autorka ukázala, že má na to psát a zaujmout lidi svými smyšlenými příběhy. Jen tak dál Kendare.

duchové a přízraky

Kendare Blake