Anna krví oděná

Anna krví oděná https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143093/bmid_anna-series-anna-krvi-odena-T36-143093.jpg 4 909 221

Cas a Anna série

Cas Lowood zdědil vzácné poslání: zabíjí mrtvé. Před ním to dělal jeho otec, dokud nebyl hrůzně zavražděn duchem, kterého měl zabít. Vyzbrojen otcovým tajemným a smrtícím athame, Cas cestuje po zemi se svou čarodějnickou matkou a kocourem, který větří duchy. Společně se vydávají po stopách legend a místního folklóru a snaží se držet krok s mrtvými zabijáky. Otravné věci jako budoucnost neřeší a přátele si drží od těla. Když přijedou do nového města, aby našli ducha, jemuž místní říkají Anna krví oděná, nečeká Cas nic než obvyklou rutinu: nastěhovat se, vypátrat a zabít. Místo toho ale najde běsnící prokletou dívku, přízrak, s jakým se dosud nesetkal. Stále nosí šaty, které měla na sobě v den své brutální vraždy roku 1958. Tehdy byly bílé, ale teď jsou rudě potřísněné a kape z nich krev. Od své smrti Anna zabíjí každého, kdo se opováží vstoupit do jejího opuštěného viktoriánského domu, kterému kdysi říkala domov. Avšak z nějakého důvodu Casův život ušetří.... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , Baronet

Anna Dressed in Blood , 2011

petrzel
07.05.2013 5 z 5

Kniha se mi líbila přečetla jsem jí za dva dny už se těším na pokračování

kamise
03.05.2013 4 z 5

Pro mne příjemné překvapení. Svým námětem mne kniha lákala, ale trochu jsem se obávala zpracování. Dostalo se mi originálního, kvalitně napsaného příběhu, se sympatickým hlavním hrdinou. Podotýkám, že nemám potřebu rozebírat skutečnost, zda může duch nosit balíky minerálek apod. - naopak - přijde mi to vtipné - možné je zde vše. Opravdu se těším na druhý díl, který by měl vyjít již brzy.

Ohniva
17.04.2013 5 z 5

Skvělá kniha!! :)) Moc se mi líbila

Eneo
14.04.2013 4 z 5

Potřebuju šest-hvězdičkovou stupnici, abych jí mohla dát 4 hvězdy, tak tedy prozatím bez hodnocení... Myslím, že se mi opět podařilo začít číst knížku, po které jsem měla sáhnout před pár lety, teď je na mě docela pohádková, ale Annina vzpomínka v domě byla tedy mrazivá i pro mé dnešní já.

Evickar
11.04.2013 4 z 5

Jednoduchý, ale napínavý a vtipný příběh mladého lovce duchů, na něhož by byl jako na syna pyšný i Dean Winchester. Pěkné hororové scény a sympatické postavy. Těším se na další díl :-) Byla jsem velmi spokojená, jen kdyby ta kniha byla delší.

kikulka
31.03.2013

dost dobra knizka. U nekterych pasazich me mrazilo v zadech.

Lenka 13
31.03.2013 4 z 5

Od knihy jsem čekala trošinku víc.Příběh není špatný....

luckaherzogova
25.03.2013 2 z 5

fajn, dobře. Špatně se udělalo jenom mě?:DD

Nickky
24.03.2013 5 z 5

Kniha mě zaujala už na první pohled, díky své zajímavé obálce a anotaci. Nakonec jsem si ji půjčila v knihovně, začala číst a konečné pocity? Nejdříve jsem si říkala, že duchařina nebude nic pro mě. Jakmile se v však objevila Anna začala mě knížka opravdu bavit. Také se mi moc líbilo, že byla vypravována z pohledu Case (kluk). Takže kolik hvězdiček mám dát? Co se týče žánru - velmi povedený kousek a proto dávám rovných 5* Uvidíme jaké bude pokračování ;-)

Posli
17.03.2013 4 z 5

Po knize jsem už toužila dlouho před vydáním a málem jsem skákala radostí, když jsem ji objevila v knihovně. Musím říct, že jsem to čekala více strašidelnější. Po první kapitole to vypadalo slibně. To mi i z toho ducha běhal mráz po zádech. Pak kniha ale obrátila a šlo to postupně dolů. Dělalo mi problém to, že si ducha představuji jako z Harryho Pottera. Průhledné a nehmotné, dělalo mi problém zvyknout si na duchy jako na obyčejné postavy. Pak se mi moc nelíbil překlad. Buď už to bylo zvláštně napsané nebo se to překladateli nepovedlo, sice to byl čtivý styl, ale moc mi nesedl. Ale určitě se mi líbilo, že autorka popisovala většinou pouze důležité chvíle. Také musím říct, že ich-forma vyprávěná klukem nebyla špatná. Nejvíc se mi z té knihy líbil nápad. Od knihy jsem čekala mnoho a úplně všechna má očekávání nesplnila, ale i tak je povedená.

La Fiera
12.03.2013 5 z 5

Takhle kniha mi způsobila hned několik šoků:
První- tý jo ich-forma a kluk?
Druhý- rozsápání, krev... trochu morbidní ne?
Třetí- to asi nebude láska, jednoduchá láska až na věčnost, nebo, že by jo?

No ale to mám z toho, že jsem si dvakrát asi nepročetla anotaci. Avšak musím říct, že čtení z pohledu Case mi vůbec nevadilo, naopak myslím, že to byl od autorky dokonalý tak. A trochu té morbidity a hororových prvků zase nebylo tak šílených, no každopádně ne každému to nemusí vadit.
Celkový nápad několika menších zápletek zakomponovaných do hlavního příběhu byl působivý a člověk se tak při čtení vůbec nenudil. Zaujmout a navnadit na pokračování se autorce povedlo.

janey88
10.03.2013 5 z 5

Skvělá kniha! Je napínavá, dobře se čte a konečně nějaká fantasy, kde nejsou upíři nebo andělé! Vůbec jsem se od ní nemohla odtrhnout a teď nedočkavě čekám na další díl.

frosicka
10.03.2013 3 z 5

Kniha má nápad. Tím to ale bohužel končí. Přestože byl příběh napsán celkem čtivě, postavy jsou nevěrohodné a jediným tahounem je Anna. "Rozšiřování kruhu" mě poměrně často vytáčelo a to svým stupidním doprošováním se pozornosti. Vztahy se nepodařilo autorce vykreslit vůbec. Pokud by v knize nebylo natvrdo napsáno, že se hlavní hrdina do Anny zamiloval a vlastně si toho ani nevšiml, zatímco ostatní ano (a ptám se - kde k tomu přišli???), tak to rozhodně nikoho nenapadne. Závěr byl celkem svižný a konec podivně otevřený a nutící přečíst si další díl, což byl samozřejmě účel.
Celkové hodnocení: ***

Selket
03.03.2013 4 z 5

Kniha mě vlastně příjemně překvapila. Je napínavá, nejde o typickou teenagerskou romanci (tolik oblíbený žánr poslední doby) a i přesto, že jsem autorce hlavního hrdinu moc nevěřila, jsem knihu doslova zhltla.

Lea
24.02.2013 4 z 5

Anna mě bavila hned od začátku a nemyslím, že se na tom podílel chudý čtenářský zážitek s knihou, kterou jsem četla před ní. Že je to něco jiného, bylo jasné už z ukázky. První třetinou jsem byla skutečně nadšená. Autorka nezapře svůj diplom z kreativního psaní, což se mně osobně moc líbilo, Casovo vyprávění si drželo tak málo vídanou originalitu a nápad. Kdo je zvyklý na klasické strohé texty, může mít se stylem Kendare trochu problém. Bohužel trpí nešvarem, který spisovatele jejího typu postihuje často - složitý sloh a perfektní atmosféra na úkor jednoduššího děje a menší plasticity postav. Atmosféru má Anna úžasnou, bude vás mrazit a možná ve vás staré, jakoby živoucí, a duchy prolezlé domy probudí úzkost. Jak ale dojde na vztahy, příběh ztrácí náboj. Ani gradace není kdovíjak dramatická. Jako by se autorka unavila první stovkou vyšperkovaných stránek a dál se jen snažila táhnout příběh ke konci. Škoda, ta první stovka mi skutečně sedla. Další díl si každopádně přečtu, i kdyby jen kvůli atmosféře a stylu. Určitě patří mezi YA knihami k těm lepším.

Jill
16.02.2013 2 z 5

S politováním musím říct, že číst Annu byl pro mě boj a kdybych ji dočíst nemusela, nejspíš bych se na to v polovině i vykašlala. Tahle kniha je špatně napsaná. A pokud není špatně napsaná, pak je špatně přeložená. Tříhvězdičkové hodnocení jí dávám díky závěrečným kapitolám, které měly docela grády a četly se o mnoho příjemněji než zbytek knihy. Už od samého začátku jsem se musela prokousávat kostrbatými větami, které mě neskutečně rozptylovaly. Hlavní postava si nebyla schopná získat moje sympatie, především proto, že z toho, jak autorka Case prezentovala vycházel jako arogantní nevěrohodně popsaná postava, které se chvílemi snažila až moc násilně podstrčit nějaké ty vlastnosti správného pubertálního kluka, což ale nefungovalo. Právě naopak, nedalo se přehlédnout, že tuto postavu napsala žena. Celá kniha je nedotažená. Postavy nemají hloubku, jejich jednání je především v první polovině knihy nereálné a nevěrohodné. Jednají nelogicky a nelogičnosti všech možných a nemožných druhů a velikostí se proplétají celou knihou. Nevěřím autorce skoro nic z toho, co se mi tady snažila vsugerovat. A to si většinou nechám vsugerovat prakticky cokoliv, jen abych si mohla vychutnat skvělý paranormální příběh. Ale tohle? Tohle byla marná snaha její i moje. Postavy a děj prostě nefungují. Jediné co pohání knihu kupředu je Anna. Scény, které s ní nesouvisí pro mě byly nudným utrpením a ztrátou času. S každou Anninou intervencí se ale vrátila i motivace číst dál, čistě jen proto, abych věděla, co je tahle jediná skutečně zajímavá postava zač. Co se autorce doopravdy povedlo byla vize Anniny minulosti. Jedna z mála pasáží knihy, které nepostrádají schopnost strhnout své čtenáře. Škoda, že celá kniha nemohla být taková. Vztah Anny a Case, ten potom nedává smysl vůbec. Nevím, jak si to autorka představuje, ale k podobnému vztahu se musí člověk propracovat postupně a tady nic takového není ačkoli se to autorka snažila naznačit. Oba do toho prostě spadli a já jim to bohužel nemám proč věřit. Anna krví oděná je zklamání. Nevystrašila mě, nerozesmála mě, nedojala mě. Ačkoli pro všechno z toho měla předpoklady, zkrátka se jí to nepodařilo.

ugisha
13.02.2013 3 z 5

Zvláštní, netypický duchařský příběh s nepříliš originální zápletkou. Téma by šlo určitě rozvést zajímavěji...ale četlo se to dobře a ze zvědavosti bych si asi přečetla i pokračování.

alibaba72
31.01.2013

Anna krví oděná se čte dobře, rychle, ale čekal jsem něco víc.

ciniminisek
29.01.2013 3 z 5

Zase něco nového, kniha mě nenudila, ale taky úplně nenadchla. Mohla jsem se od ní odtrhnout, ale zároveň jsem potřebovala vědět co bude dál. proto dávám zlatou střední cestu. Myslím, že knize hodně ublížilo to, že byla velmi medializovaná a člověk pak od toho očekává velmi mnoho.

Arianne
27.01.2013 5 z 5

Tak musím konstatovat, že něco takové jsem už dlouho nečetla. Smekám před odvahu autorky, která napsala čtivý romám v ich-formě, kde hlavní postavou je sedmnáctiletý kluk. Zabiják duchů. Ten, který je posílá "za světlem". Ozbrojen starodávným athame kočuje z místa na místo a cvičí se proto, aby jednou pomstil svého otce. Ale Anna Korlovová je pro něho tvrdý oříšek. Dívka a pomstychtivá bohyně v jedné osobě, která nedokáže odolat nutkání roztrhat na kusy každého, kdo překročí práh jejího domu. Cas bere Annu jako konečnou zkoušku, ale jen do chvíle, kdy si spolu začnou povídat. Ve snaze zjistit, co jí dodává nadzemskou sílu, objeví ublíženou mladou ženu, která pozoruje hrůzná jatka, která páchá, a není schopná je zastavit.
Kniha je napsaná dokonale čtivě, nikde není děj uměle natahován a z Casových úvah dávno před tím, než se Anna vůbec objeví na scéně, si ji člověk už stihne oblíbit pro její záhadnost a hloubku. Postavy ze světa lidí kolem Case jsou trochu záhada, snad kromě "nejoblíbenější holky na škole" Carmel, která je až moc dokonalá - není ani trochu namyšlená nebo arogantní a vidí krásné a lidské i na čarodějnickém podivínském outsiderovi, který o sobě prohlašuje, že je telepat.
Knihu mohu doporučit všema dvaceti, jen upozornění pro slabší povahy - to, že jsou brutální scény opisovány s citem neznamená, že nejsou popisovány vůbec. Takže komu vadí trhání těl na kusy, prázdné důlky bez očí nebo střeva "groteskně vypadávající z dutiny břišní", moc se u toho nenacpávejte :-)

duchové a přízraky

Kendare Blake
jihokorejská, 1981
2013  80%Anna krví oděná
2019  80%Tři temné koruny
2013  72%Dívka z nočních můr
2019  85%Jeden temný trůn
2020  83%Dvě temné vládkyně

Kniha Anna krví oděná je v

Přečtených1 241x