Anna krví oděná

Anna krví oděná https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143093/bmid_anna-series-anna-krvi-odena-T36-143093.jpg 4 910 910

Cas a Anna série

Cas Lowood zdědil vzácné poslání: zabíjí mrtvé. Před ním to dělal jeho otec, dokud nebyl hrůzně zavražděn duchem, kterého měl zabít. Vyzbrojen otcovým tajemným a smrtícím athame, Cas cestuje po zemi se svou čarodějnickou matkou a kocourem, který větří duchy. Společně se vydávají po stopách legend a místního folklóru a snaží se držet krok s mrtvými zabijáky. Otravné věci jako budoucnost neřeší a přátele si drží od těla. Když přijedou do nového města, aby našli ducha, jemuž místní říkají Anna krví oděná, nečeká Cas nic než obvyklou rutinu: nastěhovat se, vypátrat a zabít. Místo toho ale najde běsnící prokletou dívku, přízrak, s jakým se dosud nesetkal. Stále nosí šaty, které měla na sobě v den své brutální vraždy roku 1958. Tehdy byly bílé, ale teď jsou rudě potřísněné a kape z nich krev. Od své smrti Anna zabíjí každého, kdo se opováží vstoupit do jejího opuštěného viktoriánského domu, kterému kdysi říkala domov. Avšak z nějakého důvodu Casův život ušetří.... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , Baronet

Anna Dressed in Blood , 2011

Katka.Z
17.10.2013 5 z 5

dobrá knížka, s dobrým hororovým dějem :) !

Njzy
15.10.2013 5 z 5

nejlepší kniha kterou jsem kdy četla

Googies
15.10.2013 4 z 5

Teda zezačátku mě tato kniha vůbec nezaujala, ale jak se opět ukázalo, jsem ráda, že jsem ji nepřestala číst. Musím si sehnat druhý díl. :-)

digi
12.10.2013 5 z 5

Dlouho jsem se těšila na to až tuhle knížku uchopím do rukou a budu mít tu možnost v ní listovat a číst stránku po stránce.Podle mého názoru perfektní knížka.Moc se mi líbila.Po delší době je to knížka která mě zaujala a já se při ní nenudila.Co musím ještě navíc hodně pochválit je provedení obalu knihy = úžasný ;)

Jitulisko
04.10.2013 4 z 5

Tak tuhle knihu shrnu do jedné věty : Romantická duchařina..... Kniha asi nikoho neurazí je čtivá, ale asi by mě sebrala víc být tak o 10 - 15 let mladší :D

Edite
26.09.2013 5 z 5

Báječná knížka.. báječná obálka..skvělý začátek i konec.. a ty romantické scény :) ! po pravdě ten konec mě normálně rozbrečel!
rozhodně doporučuju!

Ruxandra
21.08.2013 5 z 5

Nenapadá mě co vytknout. Příběh jsem zhltla jedním dechem, za pár hodin a budu se těšit na pokračování.
Pro mě jednoznačně skvělý zážitek.
A abych nezapomněla - fantastická obálka knihy!

KatChiss
17.08.2013 4 z 5

Z počátku jsem se do knihy nějak nemohla začíst. Děj mi přišel takový nijaký. Ale od té chvíle, co se Cas objevil ve městě, kde žil proslulý duch jménem Anna, se děj začal hezky rozvíjet. Knihu jsem dočetla jedním dechem a na konci mi ukápla slza. Annu jsem si oblíbila, - obvzlášť, když ji Cas osvobodil - ale jejím posledním skutkem mě překvapila. Už se nemůžu dočkat, až sáhnu po druhém dílu :)

Enefersis
04.08.2013 4 z 5

Dost dobrá kniha. Doufám, že se časem dočkáme i filmu, protože by to byla bomba! Autorka má skvělý styl psaní, kniha se čte skoro sama. Příběh mi trochu připomíná Mediátora, ale vážně jen trochu; tohle je mnohem temnější a drsnější. Víc se mi sice líbila první půlka, kdy byla Anča doopravdy Anna krví oděná, ne Casova malá sladká Anna, ale další díl si rozhodně nenechám ujít :)) Veliké plus dávám taky obálce, do které jsem se zamilovala na první pohled.

anishta
03.08.2013 5 z 5

Na tuhle knihu jsem dělala oči už delší dobu. Pak jsem neodolala a koupila jsem si ji (knihy moc nekupuji, spíš knihovna nebo vyškemrané dárky :D), a musím říct, že téhle koupě vůbec nelituji. Příběh mě držel od začátku do konce a těším se na pokračování.

ledovalady
02.08.2013 4 z 5

Přečteno v angličtině, byla jsem nadšená..Poutavě napsané, někdy docela morbidní..

Monicay
29.07.2013 3 z 5

Na tuhle knihu jsem se strašně těšila. Jak už to tak bývá, hodně mě zklamala. Příběh, námět, Anna, to všechno bylo super, ale hlavní hrdina Cas... tak nějak ve mě přetrvává přesvědčení, že úžasnost a výjimečnost hrdiny příběhu by mělo vycházet z jeho chování. V případě Case to ale bylo spíše tak, že o své báječnosti vyprávěl v každém čtvrtém odstavci, zato činy to moc nedokládal. Tři hvězdy celkově, ale za Annu bych dala i pět, ta byla opravdu úžasná.

aalexiis
18.07.2013 3 z 5

Ale jo. Mě se to líbilo... Připadalo mi to jako taková pohádka s krásnou hlavní postavou v podobě charismatické dívky, která je oděná v krvi a jen tak mimochodem vraždí kvanta lidí velice znepokojivým způsobem...

Petruše90
15.07.2013 4 z 5

Ze začátku jsem měla pochybnosti, jestli knihu mám vůbec číst. Prostředí ze střední školy a náctiletí, to už jsem nějak vynechala, ale pak mě vtáhl děj, vtipné pasáže a neustále probíhající akce. Jako prima a už mám doma druhé pokračování :D :D Takže se nebáááát :)

Lily96
11.07.2013 3 z 5

Bohužel, tahle knížka mě trochu zklamala. Nebylo to tím, že by byla špatná, ale po přečtení komentářů jsem se na ni tak hrozně těšila, že výsledek nesplnil moje očekávání.

Jedno velké plus má u mě obálka - ta se mi hrozně líbí a tak nějak podtrhuje celou atmosféru té knížky. Něco mezi fantasy, romantikou a hororem (pro mě).

Líbilo se mi, že příběh byl vyprávěný klukem (příjemná změna od řady knížek, které většinou čtu) a přece to nebylo málo citlivé nebo romantické (i když jak už tady někdo psal, také bych uvítala trochu více romantických scén). Cas je vtipný, bere věci s nadhledem a to se mi líbilo.

Z Anny jsem měla rozporuplné pocity. Řekla bych, že jí autorka věnovala docela málo prostoru, takže si mě nedokázala úplně získat. Byla mi sympatická, ale nebylo to ono, nedržela jem jí celou knížku palce a nebyla jsem úplně...zasažená jejím osudem. Myslím, že kdyby byla její postava více propracovaná, bylo by to lepší.

Ale protože nejsem žádným velkým fanouškem hororu a krvavých scén, právě tohle mi na knížce vadilo. Na mě byly ty kruté scény až zbytečně moc propracované, do detailů popsané. Nikdy se mi z toho nezvedá žaludek nebo tak, ale číst o tom taky nemusím, takže jsem se je vždy snažila proletět co nejrychleji (takže jsem fofrem proletěla podstatnou část knížky). Někomu to možná ani jako horor nepřijde, ale na mě to bylo krvavé dost. :-D

Na druhou stranu, tahle knížka je nesmírně poutavá. Jak se do ní pustíte, už nemůžete přestat, zvlášť po prvních pár kapitolách, kde se spíše Cas představuje. Ovšem nemám ráda otevřené konce, ani u knížek s pokračováním, takže doufám, že ve druhém díle (který si i přes rozporuplné pocity určitě přečtu) už to celé skončí (nejlépe happyendem). :-)

Nikolka001
09.07.2013 5 z 5

Wow! Ještě teď mi běhá mráz po zádech. Opravdu moc pěkná kniha. Četla se jedním dechem. :) Už se těším na to,až si přečtu druhý díl! Vřele doporučuji! :))

Anne Leyyd
21.06.2013 4 z 5

Ze začátku jsem váhala, jestli se do téhle knížky pustit, ale nakonec jsem podlehla.

Musím říct, že autorka má velmi příjemný, čtivý, poutavý styl psaní. Ani na jedné stránce jsem se nenudila. Líbil se mi Casův pohled a okamžitě mě vtáhl do děje. Hlavně v druhé polovině jsem měla problém se od toho odtrhnout, protože to bylo DĚSNĚ ZAJÍMAVÉ!

Některé scény jsem radši honem přečetla a nepokoušela jsem si je víc představovat, protože nejsem hororový typ, ale vyloženě mi to nevadilo.

Romantiky tam mohlo být podle mě více, ale to je asi věc názoru. Annu jsem si oblíbila, i když tedy s těmi jejími činy… no… ehm… zkrátka se budu držet toho, že to sama od sebe dělat nechtěla a víc nad tím bádat nebudu :-)

Jsem moc zvědavá na 2. díl a pevně doufám, že ji z toho Cas nějak dostane ANIŽ by tam skončil sám!

Domulenka
08.06.2013 5 z 5

Do teto knihy sem se zamilovala,popis Anny byl fantasticky :-) tesim se na to jak cela trilogije dopadne :-)

Kayla
04.06.2013 5 z 5

Kniha je velmi dobře napsaná. Hlavní hrdina Cass mi byl od začátku velmi sympatický. Trošku mi v té knize chyběla romantika, ale to je fakt malý detail. I přes tento detail musím knize dát 5 hvězdiček. :-)

Danda224
10.05.2013 5 z 5

O téhle knížce jsem četla hodně komentářů, kde se psalo že jsou lidi z ní např. zklamaní nebo, že je špatně přeložená atd., ale mně vůbec špatná a bezvadně jsem se u ní bála :) vřele doporučuji :D

duchové a přízraky

Kendare Blake