Žena v klietke

Žena v klietke https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140306/zena-v-klietke-140306.jpg 4 3587 3587

Případy oddělení Q série

Neobyčajne pútavý triler o bezbrannej žene, ktorá musí znášať utrpenie, o jednom tvrdohlavom kriminalistovi a o páchateľovi, ktorý nepozná zľutovanie. Napínavé čítanie a súčasne sonda do temných hlbín ľudskej duše. Po traumatickej udalosti, ktorú komisár Carla Morck prežil počas služby, ho preložili do nového Oddelenia Q, kde sa má zaoberať nevyšetrenými prípadmi z minulosti. Prípad mladej političky Merete Lynggaardovej, ktorá pred rokmi zmizla bez stopy, v ňom prebudí detektívne inštinkty, ktoré považoval za dávno vyhasnuté. Pri pátraní mu účinne pomáha svojrázny arabský prisťahovalec Asad, ktorého prítomnosť v príbehu je zdrojom multikultúrneho napätia i mnohých humorných situácií. Čím hlbšie Carl Morck preniká do prípadu, tým väčšie nezrovnalosti nachádza. Naozaj je možné, že tá žena ešte žije, že ju niekto väzní a týra na neznámom mieste? Autor sa pohráva s detailmi, s potešením dávkuje dej a na konci pozvoľna spája jednotlivé diely skladačky. Zápletka je zložitá, premyslená do najmenšieho detailu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Ikar (SK)

Kvinden i buret , 2007

Caa
04.08.2020 4 z 5

Knížku jsem si přečetla až potom, co jsem viděla film, který se mi moc líbil. Obvykle bývá knižní předloha lepší než filmové zpracování, ale v tomhle případě to pro mě bylo naopak. Knižní detektiv Karl Morck se mi zdál plochý a ne moc srozumitelný.

Nerissa
03.08.2020 3 z 5

Potřebovala bych dát 3,5 hvězdičky :). Váhala jsem kolik dát. Nakonec dávám 3 a to z toho důvodu, protože se mi kniha hrozně těžko četla. Nevím proč, ale z nějakého důvodu mi nevyhovoval styl psaní. Nemohla jsem se začíst. Ale určitě bych doporučila. Celkem dobrá zápletka, i když se zhruba v půlce knihy se dalo odhadnout, kdo je pachatel. Každopádně moc hezký smysl pro humor, který v detektivkách moc často k ... přečtení není :).

Ladislav73
29.07.2020 4 z 5

Přečteno jako audiokniha, kterou perfektně namluvil Igor Bareš. (Za pět hvězdiček)
Přečteno v rámci výzvy 2020 Kniha od dánského autora, jelikož jsem jinou pro mne zajímavou knihu nenašel. Zase další detektivka a zase stejný motiv jako v jiných detektivkách. (Tři hvězdy)

iška
28.07.2020 4 z 5

Tuto sérii jsem stále odsouvala a odsouvala, ale teď přišel ten správný čas. Za mě dobrý a určitě budu pokračovat dalšími díly.

tittanie
17.07.2020

Zajímavá kniha, ale docela dlouho jsem se nemohla začíst. Trochu mě zklamalo, že jsem brzo přišla na to, jak to dopadne. Přijde mi, že postavy jsou velice zvláštně poskládané a že k sobě vůbec nepasují, ale nakonec nějak to funguje, tak proč ne.

Placi
13.07.2020 4 z 5

Nová detektivní série (pro mě), nové vyšetřovací oddělení a hlavně dvojice dvou zajímavých vyšetřovatelů a parťáků. Carl má skvělý přístup ke kolegům, nadřízeným i podřízeným, líbí se mi jeho hlášky. Assad mě vždy rozesmál, hlavně svou úpravou kanceláře na blízkovýchodní krámek s čím já vím. K sérii se rozhodně vrátím, doufám, že další případy budou ještě lepší.

bl4in
10.07.2020 5 z 5

Hledal jsem knihu od dánského autora do čtenářské výzvy, tak mi má drahá polovička doporučila Ženu v Kleci. Má první reakce: "ale to nééé, severské krimi... divná jména a nekonečné vyšetřování." Reakce po dočtení: *tleskám autorovi a sám sobě si klepu na čelo* - "Byl jsem to ale hlupák, kde máš ten druhý díl?" :D

mataj
08.07.2020 5 z 5

Tak tahle detektivka byla super. Napínavá a čtivá. Sympatické postavy hlavních vyšetřovatelů a zajímavá zápletka. Určitě se pustím i do dalších dílů.

Makyt
07.07.2020 5 z 5

Přečteno za 6 hodin. První pokus čtení skončil odložením, teď mohu říci, že jsem na knihu asi nebyla připravená. Ale teď, v jiném rozpoložení a jiném čase, dokonalá propracovanost děje včetně popisu hrůz, vtipný a tajemný Asad, naprosto neautoritářský Carl a vlastně i okolnosti vzniku Oddělení Q. Do posledního odstavce jsem netušila, jak to dopadne...

Sixao
06.07.2020 4 z 5

Výborná kniha, přečetla jsem ji za pár dnů, protože jsem byla hrozně zvědavá, jak to s Merete dopadne, jestli ji najdou včas a zda to vůbec přežije. Napínavé čtení od začátku do konce. Vyšetřování odsýpalo, bavily mě dialogy, způsob, jakým se zapojil Asad a celkem i svojský přístup Carla k jeho šéfům. Závěr byl dojemný. V plánu mám i shlédnutí filmu, který byl natočený podle knihy. A další díly ze série Oddělení Q budou určitě následovat.

DK197
01.07.2020 4 z 5

E-KNIHA: Na této knížce mě bavily tři věci - prožívat s hlavní hrdinkou pobyt v "kleci". Já bych to nedala. Neskutečný popis hrůz. Dále zjišťovat proč se to vlastně děje. A nakonec postava Asada. Dodává tomu vtip. A jako dvojka s hlavním hrdinou fungují perfektně. Já si čtení prostě užívala a doporučuji ostatním. O hvězdičku méně proto, že ostatní postavy mi přišly nevýrazné...

ve.rena
30.06.2020 3 z 5

Moc se mi líbila myšlenka vyřešit případy z minulosti. A divila jsem se, že ta žena mohla přežít. Styl psaní byl skvělý a určitě si přečtu další díly tohoto autora. Též jsem viděla zfilmováno a nemělo to chybu. Kdo má rád krimi, určitě doporučuji.

georginaa
30.06.2020 3 z 5

Nejdříve jsem přečetla knihu a byla jsem překvapená i filmovou tvorbou. A můžu říct, že se mi líbilo obojí, což obvykle nebývá. Komisaře se chtěli zbavit a tak ho přesunuli do oddělení nevyřešených případů. To ale nevěděli, že bude mít takový úspěch a případ vyřeší.

verense
28.06.2020 4 z 5

Není to špatné. Sice jsem pachatele i motiv odhalila celkem brzy, ale Carl je sympaťák a jeho asistent Asad je prostě zlatíčko (i když poněkud temnější, než by se na první pohled mohlo zdát). Taková odpočinková detektivka, se kterou neztratíte čas. Další díly série mne určitě neminou.

EvikU.
18.06.2020 4 z 5

Já nevím. Asi je to tím, že je to moje první kniha od tohoto autora. Do 80 str to se mnou nic nedělalo. Málem jsem to odložila. Ale pak se to celkem rozjelo. Uvidím co další knihy. Něco mi tam vadilo, konec už byl hodně čtivý. Proto 4 hvězdy nakonec.

Allys
15.06.2020 5 z 5

Výborne napísaná detektívka. Príbeh je pútavý, číta sa sám, autor dokáže čitateľa vtiahnuť do deja bez zbytočne siahodlhých opisov. Charaktery postáv boli prepracované do detailov a vierohodne. Vyšetrovateľ Morck mi bol tiež sympatický, rovnako ako jeho asistent. Je až podivuhodné, ako za daných okolností a s tragickou udalosťou v nedávnej minulosti dokázal vôbec riešiť nejaký prípad. Čo mi však prišlo menej reálne bolo tak skoré uzatvorenie (odloženie) prípadu zmiznutia známej političky s celkom chabým odôvodnením. Celkom som nepochopila významu postavy Sos Norupovej, myslela som, že bude s niečím jej počínanie významne súvisieť, ale buď mi to ušlo, alebo nesúviselo. Čo ma prekvapuje vo veľa detektívkach, že posily volajú ak vôbec, úplne neskoro. Napriek tomu je však kniha super :-)

mamboleta
14.06.2020 5 z 5

K oddělení Q jsem se dostala skrz filmy, které mě chytly. Knížka byla ještě povedenější...

desert.fox
10.06.2020 4 z 5

Vyšetřovatelům dlouho trvalo, než oběť našli, čímž chci říci, že to bylo nemírně rozvláčné. Ale jsou mnohem horší.

martineknatasa
09.06.2020 5 z 5

Je to má první přečtená kniha od této autorky. Moc se mi líbila. V kůži oběti bych tedy být nechtěla, ale dvojice detektivů - nádhera. Skvěle napsané, má to spád a těžko se člověk od knihy utrhne. Jdu na další díly.

hnilda3
06.06.2020 5 z 5

Skvěle psáno, poslední kapitola velmi napínavá a vše do sebe skvěle zapadlo. Určitě si od autora ještě něco přečtu.