Žena v klietke

Žena v klietke
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140306/zena-v-klietke-140306.jpg 4 3593 3593

Případy oddělení Q série

Neobyčajne pútavý triler o bezbrannej žene, ktorá musí znášať utrpenie, o jednom tvrdohlavom kriminalistovi a o páchateľovi, ktorý nepozná zľutovanie. Napínavé čítanie a súčasne sonda do temných hlbín ľudskej duše. Po traumatickej udalosti, ktorú komisár Carla Morck prežil počas služby, ho preložili do nového Oddelenia Q, kde sa má zaoberať nevyšetrenými prípadmi z minulosti. Prípad mladej političky Merete Lynggaardovej, ktorá pred rokmi zmizla bez stopy, v ňom prebudí detektívne inštinkty, ktoré považoval za dávno vyhasnuté. Pri pátraní mu účinne pomáha svojrázny arabský prisťahovalec Asad, ktorého prítomnosť v príbehu je zdrojom multikultúrneho napätia i mnohých humorných situácií. Čím hlbšie Carl Morck preniká do prípadu, tým väčšie nezrovnalosti nachádza. Naozaj je možné, že tá žena ešte žije, že ju niekto väzní a týra na neznámom mieste? Autor sa pohráva s detailmi, s potešením dávkuje dej a na konci pozvoľna spája jednotlivé diely skladačky. Zápletka je zložitá, premyslená do najmenšieho detailu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Ikar (SK)

Kvinden i buret , 2007

hnilda3
06.06.2020 5 z 5

Skvěle psáno, poslední kapitola velmi napínavá a vše do sebe skvěle zapadlo. Určitě si od autora ještě něco přečtu.

-LaraRead-
02.06.2020 4 z 5

Moc nejsem na detektivky, ale tuhle jsem potřebovala do výzvy, takže jsem to zkusila a nebylo to špatné. Jen jsem tak trochu věděla, kdo je únosce přesně v ten moment, kdy ho poprvé zmínili. Ups.

annettka1098
31.05.2020 3 z 5

Čekala jsem od knihy více. O autorovi jsem hodně slyšela a těšila se na napínavou a čtivou detektivku. Naplnila se pouze čtivost. Kniha je vyprávěna ze dvou pohledů - z pohledu vyšetřovatele a oběti. Kapitoly jsou navíc přiměřeně dlouhé a děj tak rychle utíká. Bohužel jsem ani ne v polovině knihy měla tušení jaká je zápletka a měla jsem pravdu. Chybělo mi tedy napětí a hlavně wow efekt, který mám u detektivek a thrillerů ráda. Autor si se čtenářem vůbec nepohrál a to mne trošku mrzí. Bylo to celé takové jednoduché a některé kroky vyšetřovatelů mi přišli hodně naivní. Časem možná zkusím další díly, zda se autor posunul. Prozatím ho ale řadím spíše do odpočinkového čtení.

klaraj093
26.05.2020 4 z 5

Po shlédnutí filmu jsem se rozhodla přečíst si knihu a rozhodně nejsem zklamaná. Těším se na další Olsenova díla.

munka
25.05.2020 5 z 5

Dlhšie som sa na knihu chystala, až prišla čitateľská výzva a bolo rozhodnuté. Ďalšia krimi séria, ktorú stojí za to prečítať. Doporučujem a teším sa na ďalšie diely.

Andrea81
22.05.2020 4 z 5

Začala jsem číst hlavně kvůli čtenářské výzvě. A jako už po několikáté děkuji výzvě za přečtení knihy, ke které bych se asi nedostala, což by byla škoda. První, ale určitě ne poslední setkání s těma dvěma úplně rozdílnýma chlápkama.

tereza1198
18.05.2020 3 z 5

Životem opotřebovaný vyšetřovatel Carl a syrský uprchlík Asad vyšetřují záhadné zmizení mladé političky. K případu dvojice přišla jako slepý k houslím. Carl chtěl jen zírat do zdi a Asad měl drhnout podlahu na chodbě. Přesto vytvořili skvělou a sympatickou vyšetřovací dvojici. Jen mě mrzí, že jsem strašně brzy přišla na to o co záporákům jde a proč. Pořád jsem čekala, že moje teorie bude špatná (to mi dělá často Hercule Poirot), ale měla jsem pravdu. A to mě trochu mrzí. Brzy se pustím do dalších dílů. Nebo mrknu na film.

ivana1924
18.05.2020 4 z 5

První kniha od Olsena, a četla se pěkně. Nebylo tam sice tolik akce, které jsou pro mne lepší, ale i tak jsem spokojená. A určitě neskončím jen u této knihy, která byla spíš kvůli ČV, ale v knihovně čekala již delší dobu.

Drem
18.05.2020 4 z 5

První kniha, kterou jsem od tohoto autora přečetla. Moc se mi líbila, byla napínavá a hezky se četla. Přečteno jedním dechem, mohu jen doporučit. Po přečtení jsem shlédla i film, ale ten mě velice zklamal, takže moje doporučení: kdo viděl film nesuďte knihu podle filmu. Film tak 10% ovšem kniha super.

blackoutzuzi
12.05.2020 3 z 5

Žena v kleci je čtivá, vracíme se v textu do minulosti, která prokládá současnost (což v knihách miluju), i tak jsem ale pořád měla pocit, že tomu prostě něco chybí. Nedokážu to přesně pojmenovat, ale po dočtení ve mně i přes akční scény, kterých bylo tak akorát, ve mně kniha nezanechala pomyslné konečné WOW. Jak název napovídá jedná se o vyšetřování zmizení ženy, kterou současně nějaký magor drží uvězněnou už pěknou řádku let.. V knize se postupně dozvídáme, jak k únosu došlo a jak probíhal rok po roce jejího věznění. Pozor, pro slabší povahy to není úplně vhodný titul. Plusové body připisuji za postavy vyšetřovatelů Carla a Asada a vtipné momenty, které se kolem těchto dvou odehrávaly.

kristie
11.05.2020 5 z 5

První kniha série a díky výzvě i moje první kniha od Olsena. Jsem moc ráda, že jsem nakonec sáhla po další detektivce. Asada i Carla jsem si rychle oblíbila. U severských detektivek mám občas s hlavními postavami- detektivy/vyšetřovateli problém a nedokážu se s nimi sžít, takže knížky pak čtu hlavně kvůli danému případu. Tady to ale bylo naprosto jiné a bavili mě jak části z Carlova života, tak samotný případ (o Asadovi tu zatím moc nebylo, ale tuším, že v dalších knihách se o něm a jeho minulosti něco dozvím). Jsem zvědavá na další knihu a doufám, že mé nadšení z této série neopadne tak rychle, jak přišlo.

frantisek0724
08.05.2020 5 z 5

Poněvadž mi do čtenářské výzvy chyběla kniha od dánského autora, sáhl jsem po Ženě v kleci. Jak se po několika málo stránkách ukázalo,bylo to správná volba. Četlo se dobře, určitě sáhnu po další knize série oddělení Q.

vevu.
07.05.2020 3 z 5

Knihu jsem kdysi koupila rodičům pod stromeček a od té doby jsem se na ni chystala. No... Nečetla se špatně, děj měl spád, ale nebylo to pro mě úplně ono, chybělo mi tam více napětí. Až nebudu vědět po čem sáhnout, možná zkusím další díl, ale nepůjdu po něm hned.

Polinka92
06.05.2020 5 z 5

Luxusní příběh. Moc dobře se čte. Napínavý, temný a dobře promyšlený!

Jája92
30.04.2020 4 z 5

Nejdříve jsem viděla filmovou verzi, a po té jsem si přečetla i knihu. Carla jsem si zvláštním způsobem oblíbila, stejně tak Asada. I když jsem při čtení věděla, jak kniha dopadne, přece se jen od filmové verze trochu lišila. Díky tomu bylo zajímavější číst si o pocitech Merete a sledovat vyšetřování oddělení Q.

Keram.mareK
29.04.2020 5 z 5

Perfetní detektivka. Chytlo mě to a nepustilo. Posledních 100 stran jsem četl prakticky bez přerušení.

heavy66
25.04.2020 4 z 5

Populární politička zmizela beze stopy! Pokud ji zavraždili, tak kde je tělo? Drží ji někde násilím nebo se snad opaluje na pláži v tropech? Po dlouhých pěti letech dostane případ na stůl zvláštní vyšetřovací skupina složená z unaveného lenocha a syrského uklízeče.
Nepochybujte, že vyšetřovatelé přijdou záhadě na kloub, cesta k cíli bude ale dlouhá a trnitá. Vyšetřování brzdí nezájem policie cokoliv řešit a dánská realita absolutní korektnosti a svobody všech občanů, kteří mají policii na háku!

Bee240
24.04.2020 5 z 5

Má první kniha od tohoto autora a také první kniha ze série Oddělení Q. Na začátek musím říct že tato kniha je naprosto skvělá. Bylo to zajímavé a napínavé čtení. Místy jsem se i zasmála nad hláškami hlavních postav Carla Morcka a jeho „kolegy“ . Carl je prostě sympaťák se vším všudy. Opravdu jsem si ho oblíbila a líbil se mi jeho postoj a jeho protřelost. Z boudy zvané Oddělení Q vytřískal co nejvíce a když mu dali k ruce Asada, kterého měl brát spíše jako sekretářku se vyklubal skvělí tým a s Asadem příběh nabral další směr. Líbilo se mi jak Carl procházel proměnou od návratu z nemocenské až po chvilku kdy se vzbudil jeho zapomenutý detektivní čuch a instinkt. Asad je prostě Asad :D a doplňoval sarkastického Carla naprosto skvěle. Samotný případ zmizení mladé političky Merete Linggaardové byl velmi zajímavý a velké plus, že v knize jako hlavní vyšetřování je právě zmizení Merete a tudíž řeší už pět let starý případ a ne nějakého
masového vraha nebo něco podobného co tu bylo už mnohokrát předtím. Čtení jsem si pravdu užila a musím si pořídit zbylé díly z této série a určitě se tento autor zařadil mezi mé oblíbence. Kdo tuto knihu ještě nečetl rozhodně doporučuji.

haWranka
24.04.2020 5 z 5

No já nemám slov! Film jsem viděla už dávno, takže děj mi byl známý. Přesto jsem se nemohla odtrhnout a na konci jsem brečela jak mimino. Jedna z nejlepších knih žánru, kterou jsem kdy četla. Jdu se vrhnout na další díl!

Nela.Rob
22.04.2020 4 z 5

Už dlouho jsem přemýšlela, že sáhnu po sérii Případů oddělení Q a konečně jsem se k ní díky výzvě dostala. Před pár lety jsem shlédla filmy a velice nerada čtu knihy po shlédnutí filmové verze, ale můžu doporučit. Děj se trochu táhl, ale konec stál za to.