Žena v klietke

Žena v klietke
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140306/zena-v-klietke-140306.jpg 4 3593 3593

Případy oddělení Q série

Neobyčajne pútavý triler o bezbrannej žene, ktorá musí znášať utrpenie, o jednom tvrdohlavom kriminalistovi a o páchateľovi, ktorý nepozná zľutovanie. Napínavé čítanie a súčasne sonda do temných hlbín ľudskej duše. Po traumatickej udalosti, ktorú komisár Carla Morck prežil počas služby, ho preložili do nového Oddelenia Q, kde sa má zaoberať nevyšetrenými prípadmi z minulosti. Prípad mladej političky Merete Lynggaardovej, ktorá pred rokmi zmizla bez stopy, v ňom prebudí detektívne inštinkty, ktoré považoval za dávno vyhasnuté. Pri pátraní mu účinne pomáha svojrázny arabský prisťahovalec Asad, ktorého prítomnosť v príbehu je zdrojom multikultúrneho napätia i mnohých humorných situácií. Čím hlbšie Carl Morck preniká do prípadu, tým väčšie nezrovnalosti nachádza. Naozaj je možné, že tá žena ešte žije, že ju niekto väzní a týra na neznámom mieste? Autor sa pohráva s detailmi, s potešením dávkuje dej a na konci pozvoľna spája jednotlivé diely skladačky. Zápletka je zložitá, premyslená do najmenšieho detailu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Ikar (SK)

Kvinden i buret , 2007

katushah
20.04.2020 3 z 5

Moc dlouhé vyšetřování a chvílemi nudné. Akorát konec se mi líbil. :-)

postrach
14.04.2020 3 z 5

Prvni kniha od tohoto autora,vubec prvni od Danskeho autora.Vybrana do ČV.Nezanechala na me dojem.To vezeni,protahovani-dej jalovy,vysetrovatel jalovy...Nevim jestli cist dalsi knihu?

Eifka
11.04.2020 4 z 5

Thrillery už nějkou dobu nemůžu moc číst, ale teď jsem měla chuť na trochu napětí a napadlo mě, že zkusím nového autora. Vzhledem k tomu, že se podle Adlerových knih točí filmy/seriály a navíc ho vydává moje oblíbené nakladatelsví Host, nad výběrem jsem dlouho neváhala.

Kniha byla příjemně odpočinková, napětí tak akorát, hlavní postavy sympatické - ne přehnaní outsideři, jak bývá zvykem, konec nepínavý. Až zas přijde nálada na krimi, určitě zvolím další díl v sérii oddělení Q.

ladyka
07.04.2020 5 z 5

Čteno v rámci ČV - dánský autor. Tandem Carl/Asad mě rozhodně bavil, příjemná změna oproti jiným krimi. Krapet poklidné tempo a zloducha jsem vytušila celkem brzy (což se mi podaří zřídka), ale i tak dávám plný počet a určitě si někdy přečtu další díly.

Ruzaaa
04.04.2020 4 z 5

První čtená kniha od tohoto autora, ke kterému jsem se konečně dostala kvůli výzvě. Zápletka a zločin se mi velmi líbil, Carl a jeho charakter mě celkem nudil (nezdají se vám ti detektivové skoro všichni stejní v těch detektivkách?), Asad jako příjemné zpestření, jsem zvědavá na další díly, co se z něj vyvine. Kniha má příjemný spád, čte se velmi dobře, nepřišla jsem ani na žádná hluchá místa, která by se z knihy dala vyškrtnout.

m.zirhut
31.03.2020 2 z 5

(audiokniha) Je celkem známo, že člověk je ten nejkrutější tvor na planetě. Přesto mi hlavní dějová linka přišla celkem přitažená za vlasy. Navíc samotný závěr byl už úplně nereálný a nelogický. Až se divím, že jsem to vůbec doposlouchal.

Audrina
29.03.2020 5 z 5

Nejsem žádný přehnaný čtenář detektivek, v rámci letošní Čtenářské výzvy se mi ale hodila coby kniha od dánského autora a čas od času si dobrý kriminální příběh ráda přečtu. Když jsem navíc zjistila, že se v rámci série řeší odložené případy, které miluju, nebylo co řešit.
Zklamaná jsem rozhodně nebyla, tempo příběhu je skvělé a neustále čtenáře udržuje v napětí. Jelikož už jsem pár detektivek přece jenom přečetla, dokázala jsem poměrně rychle vydedukovat, kdo bude hlavní podezřelý. To ale nesebralo příběhu nic ze své přitažlivosti. Při čtení jsem se nemohla odtrhnout, postup vyšetřování nabral ten správný spád a vše vyvrcholilo v povedený závěr.
Rozhodně v budoucnu sáhnu po dalších příbězích

Kristy78
29.03.2020 3 z 5

Trochu vice očekávání od dalšího severskeho autora. Až od poloviny se děj více rozběhl a nabral trochu spád. Konec svižný, ale závěr překvapil, až nečekaně dobře vše konci...

Loxias
12.03.2020 3 z 5

Nemuzu si pomoct, ale i pres sviznej konec musim dat 3*. Postava Karla v sobe proste nema nic co by tahlo. Asad na druhou stranu je az moc velkej bizar, ze tam s nejakym specialnim vycvikem vytira mopem.. Celej koncept a vyvoj je hrozne tezko uveritelnej a to mi vadi. Jinak se to cte lehce a a asi se to nekomu bude urcite libit vic nez mne.

wildavk
10.03.2020 5 z 5

Nezačal jsem číst sérii od prvního dílu. Tímto dílem jsem se vrátil na začátek a bavilo mě zjistit jak vlastně oddělení Q vzniklo. Jak se do něj dostal Carl a Asad. A tato dějová linie mě bavila stejně jako samotná detektivka. Vždy mě baví když je něco v knize navíc a tady bylo i zajímavé sledovat politiku v Dánsku. Tento díl mě hodně bavil.

ještěrka38
09.03.2020 5 z 5

Nejprve jsem viděla filmy a byla jsem tak nadšená, že jsem se rozhodla si přečíst i knihy. A ani kniha nezklamala. Doporučuji nejprve přečíst a pak kouknout i na film. :-)

Tabby
08.03.2020 5 z 5

Tak před panem Olsenem smekám. Tohle byla skvělá a precizně vymyšlená detektivka.
Zajímavý hlavní vyšetřovatel Carl se svým asistentem Asadem, a nové oddělení Q, kde řeší nevyřešené staré případy.
Napínavé a postaru vedené vyšetřování a sbírání informací, starými dobrými výslechy bez moderní techniky. Humorné, sarkastické dialogy, u kterých jsem se výborně bavila.
U mě autor určitě na plné čáře uspěl a těším se na další díl. :)

Mona-Lisa
08.03.2020 3 z 5

Jednalo-li by se o mojí první detektivní sérii - nemám co vytknout.
Sympatičtí vyšetřovatelé, zapamatovatelné množství postav, tak akorát vodítek k vrahovi a jednohubková detektivka je na světě.
Teď přichází bohužel mé "ale".
Jelikož mám pár detektivek za sebou, hlavní pointa a tím pádem padouch, mi docvakl po žalostně málo stránkách. Místy nucené vtípky hodně rušily, i když jsem se párkrát zasmála, to zas jo. A celkově mi sedí temnější a odvážnější detektivky (myšlena spletitost děje a množství postav). I když mi nevyrazila dech, jsem za Ženu v kleci ráda, těším se na další případy a doufám, že příští díl půjde v hodnocení výše.

Sandruš
07.03.2020 5 z 5

Úžasně napsaná kniha, od které se nedalo odtrhnout.

perpe2a
03.03.2020 5 z 5

První díl série oddělení Q. Naprosto skvělé dánské krimi. Styl psaní mi trochu připomínal mého oblíbence Chrise Cartera. Rozhodně mohu doporučit.

Kulda1981
02.03.2020 5 z 5

Tahle knížka byla vážně super, už se těším na další od tohoto autora, opravdu strhující

Metla
02.03.2020 4 z 5

Čtenářská výzva zavelela na zteč dánského autora a jelikož jsem neměla náladu na pochmurnou atmosféru pohádek H.Ch. Andersena, rozhodla jsem se nechat zdeptat jedním ze zástupců severské krimi. A nebyla to vůbec špatná volba, dokonce ani tak deprimující, jak jsem očekávala.
Lehce asociální a (před zakousnutím do případu) vyloženě flákačský přístup komisaře Mørcka ve spojení s jeho svéráznou pomocnou silou v novém policejním oddělení Q jsou zárukou nejedné úsměvné situace. Vyšetřování zločinu, nevyřešeného zmizení atraktivní političky, postupuje hezky krok za krokem, s logickou posloupností, žádné velké tahání králíků z klobouku za pomoci supermoderních technologií či paranormální intuice se nekoná. Motiv i pachatele jsem sice odhalila v okamžiku, kdy oběť naznačila jejich množství a pohlaví (tedy brzy), ale to bude do určité míry dáno mou (svého druhu) soukromou noční můrou, z jaké veškeré zlo vyhřezlo. Předvídatelnost byla kompenzována jedním originálním, hrůzným prvkem.
Několik věcí mi na téhle jinak dobré detektivce zapáchalo: nevěřím v uchování příčetnosti za daných podmínek. Dánští poldové jsou na můj vkus moc velcí pacifisté, zločinci mají se svým arzenálem a ochotou k jeho použití jaksi navrch. Závěr mě neuspokojil, i výše zmíněný pohádkář uměl být drsnější. Příliš mnoho nedořešených záležitostí (já vím, bude do čeho vrtat v příštích dílech). Jakkoliv to zřejmě patří k dánskému koloritu, zmínky o tamních stranách a politice mě otravovaly.
Mimochodem, docela (trpce) mě pobavila dedukce policistů, že poslankyně nemohla být unesena z finančních důvodů. Představte si, jak pustý by byl u nás v Kocourkově parlament a senát, kdyby si tam u korýtek nemohli pořádně chrochtat a nahrabat (zkrátka kdyby politici byli jen nevalně placenými služebníky občanů). 75-80%

jana1976
28.02.2020 5 z 5

Knihu jsem četla jedním dechem, i když jsem viděla film, který byl také dobrý. Super čtení.
PS: Do výzvy jsem si knihu odkládala na dobu, kdy nebudu úplně v pohodě, nebudu vědět kudy - kam. Do takové situace se dostane každý z nás. Nakonec marodím, takže se cítím jako žena v kleci.

jprst
27.02.2020 5 z 5

Slušná, v některých partiích i docela drsná detektivka, jejíž kvalitu sráží poněkud přehnaný závěr, ale za přečtení to stojí a hodnocení čtenářů tomu odpovídá. Za mě výrazně lepší než "dobře", tedy čtyři poctivé hvězdy.

Iki1
25.02.2020 5 z 5

Promyšlený děj a postupné dávkování informací mě přitáhlo ke čtení od prvního okamžiku. Krvavých detailů nebylo třeba, přesto jsem si živě představoval popsané vyhrocující se okamžiky. Jeden z thrillerů, který mě zaujal od první do poslední stránky.