Nesmírný

Oddělení Q znovu v pohotovosti. Šéfa oddělení Q Carla Morcka vyruší při obyvklém ranním šlofíku v práci telefon. Požádá ho o pomoc kolega z Bornholmu, ale Carl odmítne. O několik hodin později za to ponese následy a svou tvrdohlavou asistentku Rose tentokrát rozžhaví doběla. Oddělení Q se pod velkým tlakem vrací k sedmnáct let ... celý text

Oddělení Q znovu v pohotovosti.

Oddělení Q se pod velkým tlakem vrací k sedmnáct let starému a mimořádnému případu dívky, která jednoho dne zmizela ze školy a později byla nalezena mrtvá vysoko ve větvích stromu. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/248253/carl-morck-nesmirny-xry-248253.jpg 4.2510

Carl Morck (6.)

Den Grænseløse (2014)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

JulieJames

Moje první kniha od Adlera-Olsena a jsem naprosto spokojená. Sice je to poměrně bichle, ale takhle by podle mě měla detektivka vypadat. Každá z postav byla osobnost, perfektně popsané jejich myšlenkové pochody, zapeklitý případ, jednoduše senzace.
Skvělé i bylo, že jsem nemusela číst předešlé díly, a cokoliv jsem nepochopila (ať už význam oddělené Q nebo jednotlivé životní příběhy postav), Adler-Olsen vše nenásilným způsobem vysvětlil.
Už jsem začala skupovat zbylé díly série, tak jsem zvědavá, jestli tento díl překonají. Myslím, že to půjde těžko, protože Nesmírný je pro mě totální topka, ale nechám se překvapit :)

Puntíkatýhrnek

Další skvělý případ oddělení Q. Myslím, že je to jedna z mála sérií, kde jsou příběhy stále stejně dobré nebo lepší. V podstatě nemám ráda knihy o starých odložených případech, ale v podání Morcka, Rose a Asada je to napínavé čtení. Akorát by mohl Adler Olsen dát pokoj se zápletkou, která se táhne všemi knihami, ale přesto příběhu nedodává žádnou šťávu a mě v podstatě vůbec nezajímá, co bylo před založením oddělení Q. Ono se to totiž nikam moc neposouvá, působí to na mě jako křoví, nebo vata, jen aby bylo napsáno víc stránek... a to si myslím, že není vůbec potřeba, protože příběh je silný a působivý sám o sobě. Za mě doporučuji.

BarBarBar

Pro mě zatím nejslabší z celé série. Spoustu zbytečností kolem, a vrah taky nebyl moc velké překvapení. Snad se Selfie povede lépe :)

miczoken

Vždy, když čtu knihy severských autorů, si říkám, proč jsou ty příběhy tak ponurné a brutální. Může to být tím, že tam mívají méně sluníčka? Nevím, ale i přesto se mi i tato kniha velice líbila, měla jsem problém ji odložit. Pan Jussi Adler-Olsen patří mezi mé oblíbené spisovatele, jsem ráda, že jsem všechny jeho knihy četla. Dávám 5*.

ewi

musim povedat, ze sice tento diel nie je tym najlepsim zo serie, ale i tak som sa vyborne bavila, Carla a spol. som si velmi oblubila a pripady oddelenia Q patria podla mna k tomu najlepsiemu v zanru severskej krimi ...
v tomto dieli i pre mna prekvapive rozuzlenie, za mna stred knihy ( patranie po identite podozriveho+ kulty ) trochu menej zazivny...

Obelix15

Kniha velice zajímavá a napínavá až do konce. Po slabší předchozí knize s názvem Marco je toto pro mě TEN Olson, kterého jsem si oblíbil a zamiloval. Za mě jedna z nejlepších jeho knížek ze ságy Oddělení Q

oskli

Po Marcovi zase více akce a méně sentimentu. Hodně mě to bavilo, ačkoli jsem čekala, že se někam posune i dějová linka s Hardym, ale snad příště... Jinak pro mě byl poměrně překvapivý závěr, pachatele jsem v průběhu čtení nepodezírala. Oddělení Q je prostě moje srdcová záležitost a doufám, že Jussi už na novém případu pilně pracuje :-)

vysypanel

Bylo to dobré, četl jsem dlouho, nebot jsem měl mnoho zájmů. Ještě bude jedna :-)

callahanh

Po slabším Marcovi návrat do starých kolejí, což je určitě i tím, že Carlova parta tu vystupuje zase plnohodnotně a od začátku a navíc bez nějakého otálení a vybírání okamžitě začne řešit zajímavý a hodně zamotaný případ zdánlivé autonehody, který nakonec vyústí v hodně smutné a zbytečně tragické drama jedné rodiny. Oproti ostatním dílům série se tento liší i tím, že vrah není znám od začátku a nutno říct, že je hodně překvapivý. Adler-Olsen má dar, že vše dokáže osvěžit a odlehčit výborným a nevtíravým humorem a nad vším má jakýsi nadhled, takže se celý příběh dobře čte, i když je možná zbytečně dlouhý. Co mě ale na Oddělení Q baví nejvíc, je hlavní trojice / čtveřice vyšetřovatelů, z nichž vlastně všichni mají svůj příběh, který je odhalován postupně a je evidentní, že jednou bude odhalen, protože každý má ve své minulosti něco, co se může stát samostatným případem. Ze severských krimi, která jsem zatím četl (nepočítaje Milénium, které stojí zcela samostatně), mám ty od Adlera-Olsena nejraději a už se těším na další díl, protože Carl a jeho parta jsou mi všichni hodně sympatičtí. 80%

rasputin

Klidně bych dal pět hvězdiček, kdyby to byla jediná kniha ze série Carl Morck. Ale takhle musím srovnávat a třeba na Složku 64 či Vratné lahve to prostě nemá.

Pichoval

Opět autor nezklamal. Unikátní příběh, celkem aktuální téma o sektách. Závěr je velice překvapivý.

Karcoolka2210

Trošku slabšia oproti ostatným.

Bybyla

Napinave, jako vzdy. Tesim se na dalsi.

Iva B.

Výborné, čtivé, napínavé až do konce!

adlenka

Musím se přiznat, že mi tentokrát Carl celkem lezl na nervy. Ze začátku. Pak už ne. Ale za Asada palec nahoru (černý humor, haha). Zápletka dobrá, pátrání krůček po krůčku, asi ano, možná oproti jiným severským autorům jsou ty krůčky pomalé, ale snad i právě proto jsou víc uvěřitelné. Přiznávám, že asi do půlky knihy jsem měla pocit, že jsem stále na začátku, pak jsem si všimla, že jsem přečetla už přes 50%, chvilku jsem si říkala, že to bude další kus, kde se vše vyřeší na posledních stránkách, ale vlastně to tak nebylo, celou dobu tam byly ty krůčky a náznaky...
Doufám v další díl, protože tuhle trojku mám ráda. A Gordona už celkem taky.

pazdy15

Napsat zajímavý a poutavý příběh o 580 stranách , kdy vás ani 1 strana nenudí .. TO JE UMĚNÍ ! Obrovské super překvapení :) Narazil jsem náhodou na tohoto autora a tuto knihu , "bohužel" před ní je více dílů ze série Případy oddělení Q , o kterých jsem neměl ani tušení - to mě ale neodradilo... Po přečtení této knížky, mě absolutně uchvátila autorova schopnost vpravování , kombinovaná s velmi napínavým příběhem ! Za mě objev roku a už mám nakoupené všechny díly ze série Případy oddělení Q .. těším se jak prase :)

Liduka

Opět skvělá kniha, u které vás na konci čeká velké překvapení. Moc se těším na další pokračování.

Peťulka3

Tenhle díl se mi opravdu moc líbil. Tajně jsem doufala, že se konečně dozvíme,jak to bylo s Carlovým postřelením a s Asadovou minulostí. Nestalo se, a tak doufám,že nás nějaký díl ještě čeká :-)

lisc

Když jsem si knihu vybrala v knihovně, netušila jsem, že se jedná o x-tý díl série, takže jsem občas nerozuměla odkazům na dřívější události, ale všichni členové odd. Q mi byli sympatičtí, děj samotné detektivky trochu překombinovaný a rozvleklý. Asi nebudu vyhledávat předešlé díly série.

Petrstik

Zatím bohužel poslední napínavý případ oddělení Q. Také doufám, že ještě nějaký přibude. Už prý přibyl :-) orig. název: Selfies

estrellka

Zajímavý a napínavý příběh, výborné čtení, skvělá (a moje oblíbená) partička vyšetřovatelů, sem tam nějací velbloudi :-) ... Olsen a jeho oddělení Q je prostě moje srdcovka. Těším se na pokračování, snad bude brzy.

Lenyaa

Nesmírný je nesmírně skvělé pokračování oddělení Q. Příběh mě opravdu moc bavil!!! Více slov netřeba a jednoznačně 5*.

Bar16

Perfektní díl série, až mi ukápla slza, že je poslední. Opravdu obdivuji autorův přehled, téma bylo hodně zajímavé a na přemýšlení. Každopádně tam opět nebyly vysvětleny osudy Carla a Asada, takže doufám, že se ještě někdy s oddělením Q setkám. Za mě nejlepší díl.

Jolina

Začátek fajn, čekala jsem, jak se bude příběh vyvíjet. A konec v podstatě docela zklamání - rychlý, bez nápadu, prostě se čekalo, až se objeví jeden důkaz, ten se objevil, je jasno. A pro jistotu mnoho mrtvých spojených s vraždami, aby vina nebyla potrestána...

Jordyz

Oblíbený autor a oblíbená série. Líbilo se mi určitě jen ten konec byl takový na můj vkus překombinovaný... Ale to není nic proti autorovi nebo knize, jen můj pocit.

doctor_H

Po excelentním Marcovi, totální propadák, zatím nejslabší díl celé série, musel jsem se nutit, abych to dočetl.

Címa

Všechny případy oddělení Q jsem vždy přečetla jedním dechem a nezklamal mě ani Nesmírný...Asad, Carl i Rose jsou mi velmi sympatičtí, hlavně tím, jak je každý z nich úplně jiny. Napínavý děj, kdy se krůček po krůčku blíží vyřešení případu, příběh policisty, který zasvětil případu celý život, stálo ho to jeho rodinu, k tomu cely ten blázinec kolem Pirji a Atua, Asadovo obětování se, výborná kniha, jednoznačně ji ke čtení doporučuji !!

Dumicek

Po dlouhé době dočteno..nemůže za to kniha, ale já.. mám tak málo času na čtení a pěkně mě to štve...
no teď zpět ke knížce...Olsen je moje srdcovka. Na knihu jsem se těšila, protože Marco mě trochu zklamal, tak jsem doufala v nápravu. Olsen má stále o čem psát. Čtyřka vyšetřovatelů je pro mě tou nejlepší, prostě Vám nedá si je nezamilovat. Hlavně Asada a jeho velbloudy :D i Gordon začíná být fajne :) co se týče obsahu: jako určitě lepší jak Marco, ale zas tak unešená jsem nebyla. Hlavně v první polovině knihy..přišlo mi to takové utahané, nijaké, ale pak se to začalo pomalu rozjíždět a konec to byla jízda na tobogánu! Pirjo byla slušný psycho, prostě sekty to je zlo a Rose?? Ach ten konec, jsem zvědavá co se s ní bude dít dál. Nezbývá než si počkat :)

misssicccka

Komu jinemu uz davat pet hvezdicek nez autorovi, ktery me jeste nikdy nezklamal a pokazde se bavim od zacatku do konce? Bavi me vsichni ctyri z oddeleni Q, ja se na ne vzdy tesim jak na kamarady ;)

joslin

Asi nejslabší dějová linka.. tak doufám, že další díl mínusový bodík za nový díl nebude.. Námět byl skvělý, zaměřila bych se na sekty trochu hlouběji, takové spolky to je jeden blázínek vedle druhého.. snaha utéci z reality všedního dne je někdy opravdu smrtelná sázka do loterie.