Marco

Patnáctiletý Marco touží jen po tom stát se dánským občanem a chodit do školy jako každý jiný. Jeho strýc Zola však vládne rodinnému klanu železnou rukou. Celá rodina Zolu uctívá jako boha a bojí se ho jako ďábla, zatímco on nutí Marca a ostatní děti žebrat a krást. Když ale Marco zjistí, že ho Zola pro vlastní prospěch hodlá zmrzačit, pokusí se o nemožné: uteče. Bohužel přitom náhodou odhalí nebezpečné rodinné tajemství a hra o život začíná. Podaří se mu využít všech svých schopností a něco dokázat? Měl by se obrátit na policii? Prozatím neví, že mu v patách není jen rodina, ale i někdo další. Když na to přijde inspektor Carl Mørck, rozhodne se záhadného mladíka, který má zjevně co říct k případu pohřešovaného vládního úředníka, zachránit. Carl s kolegy Asadem a Rose pozvolna rozplétají nitky rozsáhlé korupční aféry, která je vede ze světa bankovnictví přes ministerstvo až do hloubi afrického pralesa. Nevzalo si oddělení Q tentokrát příliš velké sousto? Milovníci díla Jussiho Adlera-Olsena se mohou těšit na posílení řad vyšetřovatelského týmu o další zajímavou postavu…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/207124/carl-morck-marco-cxw-207124.jpg 4.21053

Carl Morck (5.)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

Marco Effekten (2012)

Kniha Marco

Němka138

Kniha je postavená trochu jinak než předchozí díly. Není tam tolik oddělení Q a naši 3 známí vyšetřovatelé (Carl, Asad, Rose) jsou trochu stranou příběhu. Nic ale nemění na tom, že je příběh napínavý, kniha velmi čtivá. Za mě další výborný díl!

Dryáda

Po Složce 64, která se mi vůbec nelíbila, jsem si myslela, že už se k Adler-Olsenovi nevrátím. Ale pak jednoho dne přišla nálada na temnou severskou detektivku a já jsem se rozhodla dát mu ještě jednu šanci. Bylo to sice trochu zdlouhavé, ale výborné, napínavé a Karl tolik nelezl na nervy jako v předešlých dílech.

DericCaster

Já nevím, mě tahle série dost baví. Je fakt, že jsem si při čtení říkal "sakra ten Marco má ale štěstí" To ale nic nemění na tom, že jsem byl napjatý jak to dopadne a jak se z té, či oné situace dostane... No a pak je tu ta část s životy aktérů a tu mne také baví sledovat. Takže se těším na další díl...

jfialova

Zatím moje poslední v sérii a musím říct, že je opravdu o něco slabší než předchozí knihy. Téma mě moc nechytlo. Teším se ale na další, snad si spravím chuť :-)

diNov

Starý dobrý Jussi!

antonin0999

Tento díl nezastihl postavy z oddělení Q v nejlepší formě. Asad se s velbloudy opakuje tolik, že ho, a to jako svého oblíbence, mám sto chutí vyslat na poušť i se všemi těmi dromedáry.
S Carlem je tentokrát vyloženě nuda. Rose mě zase nepotěšila svým vkusem...
Nicméně není to tak zlé. Vypravěčský styl je stále takový, na jaký jsme zvyklí a do jisté míry celou situaci zachránil Marco, William Stark a negoušové. Kodaň ve své temné stránce připomíná tajemná a špinavá zákoutí Prahy.
Kdybych tímto případem začal, asi bych v dalších nepokračoval, ale jako fanouška mě od pokračování neodradil.

lenysek69

Tak tenhle díl mě bavil zatím nejméně. Způsob vyšetřování Oddělení Q mě neskutečně chytil a baví mě, ovšem v tomto díle, ho víceméně postrádám. Děj se pořád točí kolem toho, jak Marco utíká svým pronásledovatelům a u stránky č. 326 jsem si uvědomila, že se tam vlastně ještě nic pořádného nedělo. Ani konec není překvapivý, jelikož vlastně už od začátku víte, o co se bude jednat. Za mě tedy nejslabší díl, ovšem Adlera neodložím a sérii určitě dočtu.

ydnac

Supééér kniha