Vlci

Novela Františka Kotlety, jejíž děj předchází legendární trilogii Bratrstvo krve. Nechal si říkat Gerhard. Dřív ho však nazývali jinak – Radegast. Slavný válečník. Obávaný protivník. Postrach Avarů, Keltů i Římanů. Na vrcholu své slávy zmizel, aby se stal členem Bratrstva krve. Germánský upíří klan se vyhřívá v paprscích moci. Vládne rozsáhlým územím nejen v krajích ovládaných Germány, ale i v lesích patřících odnepaměti Bojům, kam nedávno přitáhli Slované. Jsou jako lovná zvěř. Kmen bez ochránců, snadná kořist pro vampýry i lykany. Ale časy se mění. Zítřek přinese zradu a krev…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/272455/vlci-l06-272455.jpg 3.9325

Bratrstvo krve

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Epocha (ČR, od r. 1989)

Lmslaver
23. listopadu

Vlci je taková jednohubka, prequel série Bratrstva krve, má necelých sto sedmdesát stránek a obsahuje pár potyček na meče, sekery, oštěpy, docela dost kotletovského sexu, ale bohužel žádný nadhled a vtip. Ze všeho nejhorší je ale absence nějakého silnějšího příběhu. Radegast alias Gerhard pobíhá po české kotlině a píchá víc svým údem než mečem. Čekal jsem výpravnější příběh o legendě jménem Radegast, ale dostal jsem jen epizodní historku v kulisách raného středověku. Škoda promarněného potenciálu, tři hvězdy s přihlédnutím na hezkou obálku.

vipera
23. listopadu

Mám ráda spíš Kotletovy pozdější věci. Tahle kniha k nim tak trochu patří a tak trochu nepatří. Já ji četla před samotným Bratrstvem a její povaha mi byla milejší, než navazující příběh.

Marry123

Upřímně, čekala jsem to horší vzhledem k hodnocení. Ale opak byl pro mě pravdou. Bratrstvo krve jsem si oblíbila a troufla bych si říct, že se mi tenhle Radegastův doplňující příběh líbil krapet víc než Hustej nářez samotný. O to víc se můžu těšit na prosinec ala "Stalingrad" plus komiks. Aspoň si budu mít co nadělit pod stromeček že :D

TERRORDROME

Taký doplnoček k nářezovému bratstvu kde sa z Radegasta stane Gerhard a zhodou náhod stvorí slovanský klan upírov. Nie je to žiadny zázrak, má to slušnú stredovekú atmosféru a kvitujem slovanskú tematiku. Najvýraznejšia scéna je lesbické znásilnenie Very upírskou vládkyňou, keď potom začnú s Gerhardom na úteku šukať ako zajace je z toho zasa rutina a pán Kotleta má zrejme nutkavú predstavu že čitateľ proste musí presne vedieť koľkokrát, kde a ako si to rozdajú. Akcie tu celkom je, ale nejako zvlášť nezaujme a Gerhard zostáva po celý čas tým istým hajzlom, čo ale dáva v kontexte s Hustými Nářezmi zmysel. Ono to vôbec nie je zlé a aj dejovo solídne, len nie moc zapamätateľné a preto dávam tri.

Lenka.Vílka

Bylo mi řečeno (a slíbeno), že to bude hrůza. Nebudu se hádat.

lachtan77

Kotleta není určitě z tohoto světa :-) Hltám vše co napíše a nikdy nezklame. Upíři a vlkodlaci v jeho podání prostě musí zaujmout každého.

Elea

Příjemná, nenáročná oddechovka. Zápletka se sice stále dokola opakuje, ale kupodivu mě to pořád ještě baví.

Tyrkysová

Příběh je opět vyváženou směsicí boje, krve, sexu a hlášek, i když ne v takové míře, jako je tomu v jeho nářezových pokračováních. Dějová linka je relativně přímočará, nikam neodbíhá a krásně ilustruje pozadí Bratrstva, po čemž každý fanoušek rád skočí. Díky zasazení do mého oblíbeného období Slovanů, menší míře brutality i samotné postavě Gerharda, u mě Vlci vyhrávají na celé čáře :) Samozřejmě - je to oddechovka a není to nijak náročná literatura. Moji duši ale potěšila.

Claudius

První část docela rozvleklá a nepříliš záživná. Druhá část se Slovany podstatně lepší. Kniha však trpí typickými neduhy těchto kratších věcí - příběh je jednoduchý a prostor pro postavy minimální. Hlášky se vyskytují jen velmi minimálně, vlastně skoro vůbec, akce na Kotletu poměrně nenápaditá, nepřehnaná, nevýbušná.
Něco tomu zkrátka chybí.

knihovníček0707

Zajímavá kniha od začátku až do konce.
Kniha si zaslouží rozhodně víc procent.

LuciNka93

Vlci, novela, která předchází trilogii Bratrstvo krve, se podle mého dá číst i bez znalosti předchozích dílů, i když nemohu říct, co všechno mi díky tomu uniklo. Pro mě byla novela Vlci druhým dílem tohoto autora. Styl psaní je dynamický a osobitý. Velmi se hodí do dané doby. Díky er-formě autor obsáhl pohledy dvou hlavních postav a čtenář má tak větší rozhled nad celým dějem. Atmosféru Kotleta vykreslit umí a tak jsem se brzy ocitla mezi upíry, lykany a otroky, kteří byly co chvíli zneužití a rozervaní na cáry. Kniha se mi jinak velmi dobře přečetla.

bb69

Príbeh z hlbokej minulosti ľudstva, venovaný hlavne Gerhardovi (Radegastovi). Autor očividne zvolil vážnejší štýl písania, ako v trilógii "Bratrstvo krve", jeho typický drsný humor sa tu v podstate takmer nenachádza, čo mne osobne ale vôbec nevadilo, pretože je to vyvážené dostatkom opisu akčných a aj erotických scén. Ako tu už viacerí spomenuli, príbeh mohol byť o niečo dlhší, ale to bude zrejme vadiť len tým, ktorým sa knižočka páčila. A či to čítať pred, alebo po trilógii - podľa mňa je to úplne jedno, ale kto si obľúbil majstra Kotletu tak, ako aj ja, sklamaný nebude.

Jimm1

Konečně trocha vysvětlení. Ač germány moc nemusím, Gerhart byl v pohodě. Čtivé a pohodové dílko z pera mého oblíbeného autora, přesně v jeho stylu. Jen mě zarazila délka knihy a její konec. Vcelku jsem byl zaskočen tak, až mi to pokazilo celkoví dojem. Čekal jsem od pana Kotlety delší příběh. Škoda....

Lenny33
28.12.2017

Gerharta jsem si oblíbila v trilogii Bratrstvo krve, tudíž jsem si tuto knížečku vážně vychutnala. :) Super příběh, četla bych klidně dál a dál. 4,5*

slawa.cap
15.12.2017

Nejslabší díl Bratrstva krve. Podle mě jedna opravdu velká logická chyba v návaznosti, ale to se u prequelů stává. Navíc je tam málo Kotletova humoru.

DavidF
12.12.2017

Typická kotletovská knížka.Násilí,sex a žádná morální dilemata.Oddych pro vsechny 15 +.Přečteno za 4 hodiny.A ktomu víborná vazba do ruky jen malo stránek mohlo to být delší.

KAREL6725
11.11.2017

Proč taková negativní hodnocení. Kniha o tom co bylo před Bratrstvem krve. Pohled na Gerhardovu minulost když ještě nebyl Gerhardem Určitě bych to četl před bratrstvem , pak to dává lepší smysl. Pro fanoušky Kotlety nezbytnost. Přirovnávat to k Štorchovi mě připadá přitažené za vlasy pokud si pamatuju tak se tam žádný lovec mamutu nevyskytuje . Pro mě dobré u Kotlety není slovo nuda.

Lenka40
03.10.2017

Tak tentokrát nás pan spisovatel zavedl mezi lykany a upíry .Takže přesně můj šálek kávy. Knihu Vlci jsem si přečetla jako první ze série Bratrstvo krve. Chtěla jsem vědět s kým budu mít čest v celé této sérii. Takže taková rychlá jednohubka , která vás seznámí s Gerhardem alis Radegastem upířím válečníkem . A musím říct ,že po přečtení této knihy se na celou sérii moooc těším

kethy
17.09.2017

Nejhorší kniha mistra Kotlety. Nuda.

Terva
17.09.2017

Tak tohle bylo velké zklamání. Kotleta tu nepředvedl nic, co by čtenáře mohlo zaujmout. Gerhard alias Radagast (Radegast) si žije svým vlastním životem a to je celkem nudný život. Chybí tu humor, akce a nějaká ta smysluplnější myšlenka.

orson
15.07.2017

Na mě trochu moc krátké a těch vtipných hlášek tam moc nebylo. Ale jako oddechovka docela dobrý...

Melisandra
10.07.2017

Tato kniha jako jediná od pana Kotlety mě příliš nebavila.

NemmamSlov
02.06.2017

Urcite z tejto serie najslabsie, ale stale citatelne. Kto si oblubil Geraldovu postavu tak si urcite pride na chut. Sex, krv a humor samozrejme nechyba, ale aj tak je to uz len slabsi odvar Husteho narezu.

rarach010
23.04.2017

Dal bych tomu víc hvězdiček kdyby to nebylo takový typický kliše, že upíři zmasakrují všechny vlkodlaky a hlavní hrdinové přežijí všechno, do trilogie se rozhodně nepustím.

Vidlička
07.04.2017

Tak tohle byla slabota a hodně slabý odvar, nebo spíš úplně jiný žánr, než jakým nás doposud pan Kotleta zásoboval... Celá kniha o tak husté postavě jako je Gerhard? Tak tady se myslím mohl něco vyřádit, a přitom vzniklo něco jako pornoromantika bez výraznějších germánsko-upírsko-vlkodlačích řežeb. Co říct, bída co se týče Kotletovek, ale pro někoho, kdo nezná zbytek ságy, průměrná fantasy.

Giný
27.02.2017

S tímto dílem jsem si oblíbil postavu Gerharda snad ještě více, než v knize Hustej nářez. Už se těším na další knihy z oné série.
Snad se dočkám znovu mého oblíbeného pokřiku: "Ódíííín!"
Velice příjemné počtení, které zasahuje do upíří historie a trochu tak odhaluje minulost některých postav z celé série, ale i bez toho je to sám o sobě zajímavý příběh. Nemám výtek, Kotleta nezklamal!

heavy66
18.02.2017

tohle není splatterpunk, to je remake Eduarda Štorcha!

kazatell
14.02.2017

způsob jakým je kniha napsaná vás donutí knihu přečíst ve velice krátkém čase a když dočítáte poslední stránku, nadáváte si, proč jste si nenechali jednu, či dvě kapitoly na další den. Klidně bych mohl vynechat části se sexuálním podtextem a příběh o lykanech a upírech by byl pořád zajímavý a stejně čtivý. Takže pokud nemáte na noc co číst doporučuji zajít do knihkupectví, nebo knihovny a máte na jednu noc o zábavu postaráno. Nebo alespoň na část noci

LittleZedd
30.12.2016

Určitě doporučuji nejdřív přečíst trilogii Hustej nářez a až potom román Vlci. Gerhard alias Radegast (nebo vlastně obráceně) nepřežil staletí jen jako ten, co stojí v koutě, když o něm kolují legendy.
Příběhu nechybí taková ta Kotletovská drsná naturálnost. Celé je to ještě umocněné dobou ve které se Vlci odehrávají. Bylo to fajn odpoledne, kdy jsem knihu vdechnul.

Lukkos
19.12.2016

Slabší, než Bratrstvo krve, ale jako doplnění z historie tohoto universa vcelku dobré. Více zde: https://www.youtube.com/watch?v=bjJ4Rl_L3Rg