Vlci

Vlci https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/272455/mid_vlci-6Ue-272455.png 4 706 113

Novela Františka Kotlety, jejíž děj předchází legendární trilogii Bratrstvo krve. Nechal si říkat Gerhard. Dřív ho však nazývali jinak – Radegast. Slavný válečník. Obávaný protivník. Postrach Avarů, Keltů i Římanů. Na vrcholu své slávy zmizel, aby se stal členem Bratrstva krve. Germánský upíří klan se vyhřívá v paprscích moci. Vládne rozsáhlým územím nejen v krajích ovládaných Germány, ale i v lesích patřících odnepaměti Bojům, kam nedávno přitáhli Slované. Jsou jako lovná zvěř. Kmen bez ochránců, snadná kořist pro vampýry i lykany. Ale časy se mění. Zítřek přinese zradu a krev…... celý text

AriArenka
02.02.2016 4 z 5

Tak možná mě to i přinutí si znovu přečíst Hustej nářez. Jinak, je to příjemná oddechovka, kterou jsem dlouho hledala.

Tomislav
24.01.2016 5 z 5

Dobrá víkendovka, tohle prostředí a doba mi vážně sedla. Snad na to naváže něčím o více stranách ;-)

Hudis
18.01.2016 3 z 5

Krátké, krátké, strašně krátké... Ale jinak je to pěkně napsané.

QEDS
11.01.2016 5 z 5

V celku dobrá kniha, i když Kotleta umí psát mnohem lépe, ale strašně moc krátká. Pro Fanoušky Kotlety naprostá nutnost. Jediné co v knize chybí jsou úderné hlášky hlavního hrdiny, což je bohužel jednou z domén Kotlety. Doufám, že v další knize o ně nebudeme ochuzeni.

pobijecmuch
10.01.2016 4 z 5

Moc by mně zajímalo, kdy Kotleta tento román napsal. Zda to bylo v jeho začátcích, při pobytu v bruntálských lesích, nebo to rychle sepsal, když bylo ve vydavatelství rozhodnuto, že vydání "Velké problémy v malém Vietnamu" bude přesunuto na rok 2016. Každopádně jeho rukopis v této útlé knížce je nezaměnitelný. Ale.... ale, přesto mně tam chybí jeho drsný humor a spousta sarkasmu a cynismu. Akce je tam spousty a erotiky také (už vím od koho kopírovala E. L. James).
Přesně, jak uvádí ostatní čtenáři - příjemná oddechová kniha, kterou fanoušek tohoto velkého spisovatele nesmí minout.

Nasko
06.01.2016 3 z 5

Nebylo to špatné, nebyl to žádný zázrak. Mohla bych napsat desítky řádků, ale tohle to shrnuje asi nejlíp.

Kotleta už několikrát předvedl, že psát umí i lépe. Drobná exkurze nazpátek do světa Bratrstva krve, u mne byla vítaná a středověké prostředí pořádně zamávalo s atmosférou. Beru-li to jako novelku/povídku, pak byla velmi dobrá. Samostatně by to ale nefungovalo a bez znalosti základní trilogie to asi nezaujme.

Foglinka
05.01.2016 3 z 5

Na knihu jsem se jako fanynka spisovatele opravdu těšila. Takže jsem si jí dala k vánocům.
Asi jsem čekala víc. Né, že bych byla zklamaná. Jen tomu chyběli grády. Nic méně přečetla jsem za 2 dny a těším se na další knihu od autora. Pro mě to byla příjemná oddechovka.

kleo9554
05.01.2016 5 z 5

Přečteno za několik hodin. Moc krátké - podle mě spíš delší povídka :-) Nevím proč, ale Radegast - Gerhard mi tam přišel slabý. Něco tomu chybělo, ale stejně jsem se nemohla odtrhnout :-)

Fuksinka
04.01.2016 2 z 5

Po napsání tohoto komentáře už nikdy nebudu moct vkročit do Bruntálu. Ale co. Prej má hezké okolí, ale jinak je to hrozná díra.

Nečekala jsem nic a taky jsem skoro nic dostala. Hned po první zradě bylo jasné, jakým směrem bude děj pokračovat. Nemyslím si, že chci moc, pokud žádám aspoň jedno překvapení. Nemyslím si, že chci moc, pokud chci trochu vtipu. Kde jsou nápady jako z Bratrstva, Perunovy krve, Swingers party, nebo Lovců?
Franta seká knížky jako Baťa cvičky a bylo jen otázkou času, kdy se to nepovede. Jako bonusová "povídka" v nějakém speciálním vydání Bratrstva krve by Vlci obstáli. Čtenáři by jistě ocenili další příběh Gerharda a XXX (Snad by to ani nebyl spoiler. Totožnost této postavy musí každému dojít hned po přečtení jména. Pokud má v hlavě aspoň kupku sena.). Jako samostatná kniha však nefunguje a já jsem ráda, že mě stála jen kilo. U Peruna! Vždyť i to lízání intimních partií je tu celkem nuda! Začínajícímu autorovi bych asi přidala hvězdu, ale Franta mě přesvědčil, že má na víc a stejně si myslím, že jsem ještě shovívavá.
Příště lépe řezníku.

Steew
03.01.2016 4 z 5

3 hvězdy málo, 4 zase moc... inu Vlci jsou takovým fajným doplňkem. Docela jsem se těšil, ale je to poměrně krátké a některé sexuální scény jsou.. divné, je to škoda, mohlo to být klidně delší a boj mezi lykany a upíry propracovanější, ale jinak se mi docela líbila. Nakonec 4* dávám kvůli obálce... je luxusní!

OldaB
01.01.2016 3 z 5

Děj příjemně pádí, postavy jsou fajn. Jen mi to přijde krátké, škoda!

mrfox
28.12.2015 2 z 5

Pro mě osobně asi nejslabší Kotletova kniha. Taková předvánoční rychlokvaška. Sice originální nápad, dobře zvládnuté akční scény, ale to je asi tak vše. Postavy i děj tak nějak ploché, bez emocí, bez vývoje. Erotické scény umí pan Kotleta také lépe, jak jsem se přesvědčil v dalších knihách "bratrstva krve" nebo v Příliš dlouhé swingersparty.

lyriq
24.12.2015 3 z 5

Kotleta se vrací k postavě Gerharda v jeho klasické šabloně: zrada - sbírání sil - pomsta. Za mě to ještě prochází, protože jeho styl psaní mě prostě baví a tentokrát je šablona odlišena usazéním do éry mečů a sekyr. Spousta krve, sexu, vlkodlaků, krve, sexu, ... Jen to mohlo být delší. Knihu dofukuje ukázka z prvního Nářezu, bez ní jsou Vlci v podstatě brožurka. Ale čtivá brožurka. Nicméně mi trochu vadí "překvapivé" vyústění. To mě napadlo už během prvních stránek...