Vlci

Vlci https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/272455/mid_vlci-6Ue-272455.png 4 706 113

Novela Františka Kotlety, jejíž děj předchází legendární trilogii Bratrstvo krve. Nechal si říkat Gerhard. Dřív ho však nazývali jinak – Radegast. Slavný válečník. Obávaný protivník. Postrach Avarů, Keltů i Římanů. Na vrcholu své slávy zmizel, aby se stal členem Bratrstva krve. Germánský upíří klan se vyhřívá v paprscích moci. Vládne rozsáhlým územím nejen v krajích ovládaných Germány, ale i v lesích patřících odnepaměti Bojům, kam nedávno přitáhli Slované. Jsou jako lovná zvěř. Kmen bez ochránců, snadná kořist pro vampýry i lykany. Ale časy se mění. Zítřek přinese zradu a krev…... celý text

Elea
15.07.2018 4 z 5

Příjemná, nenáročná oddechovka. Zápletka se sice stále dokola opakuje, ale kupodivu mě to pořád ještě baví.

Tyrkysová
19.05.2018 5 z 5

Příběh je opět vyváženou směsicí boje, krve, sexu a hlášek, i když ne v takové míře, jako je tomu v jeho nářezových pokračováních. Dějová linka je relativně přímočará, nikam neodbíhá a krásně ilustruje pozadí Bratrstva, po čemž každý fanoušek rád skočí. Díky zasazení do mého oblíbeného období Slovanů, menší míře brutality i samotné postavě Gerharda, u mě Vlci vyhrávají na celé čáře :) Samozřejmě - je to oddechovka a není to nijak náročná literatura. Moji duši ale potěšila.

Claudius
16.05.2018 3 z 5

První část docela rozvleklá a nepříliš záživná. Druhá část se Slovany podstatně lepší. Kniha však trpí typickými neduhy těchto kratších věcí - příběh je jednoduchý a prostor pro postavy minimální. Hlášky se vyskytují jen velmi minimálně, vlastně skoro vůbec, akce na Kotletu poměrně nenápaditá, nepřehnaná, nevýbušná.
Něco tomu zkrátka chybí.

knihovníček0707
07.05.2018 5 z 5

Zajímavá kniha od začátku až do konce.
Kniha si zaslouží rozhodně víc procent.

LucyBrand
05.04.2018 5 z 5

Vlci, novela, která předchází trilogii Bratrstvo krve, se podle mého dá číst i bez znalosti předchozích dílů, i když nemohu říct, co všechno mi díky tomu uniklo. Pro mě byla novela Vlci druhým dílem tohoto autora. Styl psaní je dynamický a osobitý. Velmi se hodí do dané doby. Díky er-formě autor obsáhl pohledy dvou hlavních postav a čtenář má tak větší rozhled nad celým dějem. Atmosféru Kotleta vykreslit umí a tak jsem se brzy ocitla mezi upíry, lykany a otroky, kteří byly co chvíli zneužití a rozervaní na cáry. Kniha se mi jinak velmi dobře přečetla.

bb69
14.02.2018 5 z 5

Príbeh z hlbokej minulosti ľudstva, venovaný hlavne Gerhardovi (Radegastovi). Autor očividne zvolil vážnejší štýl písania, ako v trilógii "Bratrstvo krve", jeho typický drsný humor sa tu v podstate takmer nenachádza, čo mne osobne ale vôbec nevadilo, pretože je to vyvážené dostatkom opisu akčných a aj erotických scén. Ako tu už viacerí spomenuli, príbeh mohol byť o niečo dlhší, ale to bude zrejme vadiť len tým, ktorým sa knižočka páčila. A či to čítať pred, alebo po trilógii - podľa mňa je to úplne jedno, ale kto si obľúbil majstra Kotletu tak, ako aj ja, sklamaný nebude.

Jimm1
27.01.2018 4 z 5

Konečně trocha vysvětlení. Ač germány moc nemusím, Gerhart byl v pohodě. Čtivé a pohodové dílko z pera mého oblíbeného autora, přesně v jeho stylu. Jen mě zarazila délka knihy a její konec. Vcelku jsem byl zaskočen tak, až mi to pokazilo celkoví dojem. Čekal jsem od pana Kotlety delší příběh. Škoda....

Lenny33
28.12.2017 4 z 5

Gerharta jsem si oblíbila v trilogii Bratrstvo krve, tudíž jsem si tuto knížečku vážně vychutnala. :) Super příběh, četla bych klidně dál a dál. 4,5*

slawa.cap
15.12.2017 3 z 5

Nejslabší díl Bratrstva krve. Podle mě jedna opravdu velká logická chyba v návaznosti, ale to se u prequelů stává. Navíc je tam málo Kotletova humoru.

DavidF
12.12.2017 5 z 5

Typická kotletovská knížka.Násilí,sex a žádná morální dilemata.Oddych pro vsechny 15 +.Přečteno za 4 hodiny.A ktomu víborná vazba do ruky jen malo stránek mohlo to být delší.

KAREL6725
11.11.2017 4 z 5

Proč taková negativní hodnocení. Kniha o tom co bylo před Bratrstvem krve. Pohled na Gerhardovu minulost když ještě nebyl Gerhardem Určitě bych to četl před bratrstvem , pak to dává lepší smysl. Pro fanoušky Kotlety nezbytnost. Přirovnávat to k Štorchovi mě připadá přitažené za vlasy pokud si pamatuju tak se tam žádný lovec mamutu nevyskytuje . Pro mě dobré u Kotlety není slovo nuda.

Lenka40
03.10.2017 4 z 5

Tak tentokrát nás pan spisovatel zavedl mezi lykany a upíry .Takže přesně můj šálek kávy. Knihu Vlci jsem si přečetla jako první ze série Bratrstvo krve. Chtěla jsem vědět s kým budu mít čest v celé této sérii. Takže taková rychlá jednohubka , která vás seznámí s Gerhardem alis Radegastem upířím válečníkem . A musím říct ,že po přečtení této knihy se na celou sérii moooc těším

kethy
17.09.2017 2 z 5

Nejhorší kniha mistra Kotlety. Nuda.

Terva
17.09.2017 2 z 5

Tak tohle bylo velké zklamání. Kotleta tu nepředvedl nic, co by čtenáře mohlo zaujmout. Gerhard alias Radagast (Radegast) si žije svým vlastním životem a to je celkem nudný život. Chybí tu humor, akce a nějaká ta smysluplnější myšlenka.

orson
15.07.2017 4 z 5

Na mě trochu moc krátké a těch vtipných hlášek tam moc nebylo. Ale jako oddechovka docela dobrý...

Melisandra
10.07.2017 3 z 5

Tato kniha jako jediná od pana Kotlety mě příliš nebavila.

rarach010
23.04.2017 3 z 5

Dal bych tomu víc hvězdiček kdyby to nebylo takový typický kliše, že upíři zmasakrují všechny vlkodlaky a hlavní hrdinové přežijí všechno, do trilogie se rozhodně nepustím.

Vidlička
07.04.2017 1 z 5

Tak tohle byla slabota a hodně slabý odvar, nebo spíš úplně jiný žánr, než jakým nás doposud pan Kotleta zásoboval... Celá kniha o tak husté postavě jako je Gerhard? Tak tady se myslím mohl něco vyřádit, a přitom vzniklo něco jako pornoromantika bez výraznějších germánsko-upírsko-vlkodlačích řežeb. Co říct, bída co se týče Kotletovek, ale pro někoho, kdo nezná zbytek ságy, průměrná fantasy.

Giný
27.02.2017 5 z 5

S tímto dílem jsem si oblíbil postavu Gerharda snad ještě více, než v knize Hustej nářez. Už se těším na další knihy z oné série.
Snad se dočkám znovu mého oblíbeného pokřiku: "Ódíííín!"
Velice příjemné počtení, které zasahuje do upíří historie a trochu tak odhaluje minulost některých postav z celé série, ale i bez toho je to sám o sobě zajímavý příběh. Nemám výtek, Kotleta nezklamal!

heavy66
18.02.2017 2 z 5

tohle není splatterpunk, to je remake Eduarda Štorcha!