Hustej nářez

Hustej nářez https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41373/bmid_hustej-narez-hx9-41373.jpg 4 1420 256

Dávné legendy, které o nich kolovaly v různých civilizacích, nelhaly. Možná, že kdysi byli lidmi, ale změnili se. Změnili se natolik, že jako lidé už jenom vypadají. Říkají si Bratrstvo krve. Vyvolení, kteří se živí lidskou krví. Nikdy se však k sobě nechovali jako bratři. Desítky klanů spolu po tisíciletí bojovaly o moc a vládu nad lidmi, jejich územím a říšemi, jež vznikaly a zanikaly podle toho, jak ve své skryté válce vítězily jednotlivé klany. Dlouho se považovali za nejmocnější bytosti na světě. Jenže svět, který znali, byl jen malou součástí vesmíru. Z jeho nekonečných dálek se vynořili Kartani, jimž se jejich vlastní svět zdál malý, a kteří se rozhodli ovládnout planetu Zemi a její obyvatele zotročit. Invaze se cizincům podařila. Měli vyspělou techniku a zbraně, které ty lidské stonásobně předčily. Jenže svět, který ovládli, už své vládce měl. A ti se, narozdíl od lidí, tak lehce podrobit nenechali…... celý text

hekarek
19.01.2021 4 z 5

Miluju to! Je to strašnej punk, ale miluju to!

-holka, co vyrůstala na Stmívání-

Malarkey
17.01.2021 5 z 5

Moje první poslechnutá audiokniha a hned z kraje nářez od Františka Kotlety. Nějak jsem totiž nevěděl, čím u těch audioknih začít. A teď už vím, že jsem začal zatraceně dobře. Když jsem totiž poprvé o Bratrstvu krve slyšel a především o trilogii, která začíná knihou s názvem Hustej nářez, nějak jsem nevěděl, co si pod tím představit. Béčko? Céčko? Kombinace všech možných a nemožných fantastických světů? Kdeže. Ač jsem si první kapitolou na spisovatelovu mluvu chvíli zvykal, tak s každou další kapitolou to začínala bejt čím dál tím větší pecka. Autor, že nejen vytvořil nejzábavnější svět s upíry v hlavní roli, který jsem zatím zažil, on jim ještě navíc dal i tvář tím, že v průběhu celé knihy různými flashbacky vypráví jejich historii nejen v Bratrstvu krve, ale navíc i jejich zrození. Dává tomu obrovskou kulisu a i když se toho v prvním díle kromě nekonečné akce vlastně nic moc nestane, dozvíte se těch informací i tak strašně moc. Jediné, co je trošku na zvyk, tak popis sexuálních kratochvílí. Nevím, jestli na to v knihách jenom nejsem zvyklej nebo jestli s tím mám osobně problém, na konci mi to vlastně stejně bylo u prdele, protože jsem knize napálil pětihvězdu s tím, že chci víc. MNOHEM VÍC. Víc Jana, Petry, ale i Gerharda. Ten se u mě navíc rázem stal nejoblíbenějším Germánem pod sluncem. Plus Richard Fiala tu knihu namluvil fakt parádně!

Fonzi1990
29.12.2020 5 z 5

Nemůžu si pomoct, ale celkem dobře jsem se bavil. Samozřejmě nějaká ta chybka se v příběhu objeví, ale kniha dost slušně odsejpá a mě rozhodně nenudila

Selve
29.12.2020 5 z 5

Dnes už neskutečná klasika. Tato kniha si mě získala a defacto rozhodla o tom, že postupně koupím vše co půjde sehnat od tohoto autora :D

Příběh je skvěle vymyšlený, charismatické postavy, prostředí dobře popsané... Nemám co bych knize vytknul. Od A do Z super ;).

1972Sixo
15.12.2020 5 z 5

Môj prvý Kotleta a hneď doslova "Hustej nářez". Nečakajte ale klasických upírov, ktorý sa boja kríža, slnka, svätenej vody, striebra, alebo cesnaku. Kdeže. Toto sú samoopravovacie skoronezničiteľné chcelo by sa povedať stroje na zabíjanie. Ale sú to predsa len ľudia, ktorý kvôli sile, hojeniu a dlhovekosti hlcú krv a majú ľudské slabosti (sex, zápas o život). Ale vesmíru sa to nepáčilo a tak poslal na Zem maličkých emzákov na pretriedenie celkovej populácie. Sledujeme tretiu svetovú z prvej ruky, kde na spôsob partizánov bojuje pár hláškujúcich upírov proti pretechnizovanej invázii z vesmíru. Brutal žrádlo - mňam.

Patrik02
23.11.2020 5 z 5

Tušil jsem to už ve chvíli, kdy jsem dočetl Lovce. S Frantou Kotletou se ještě jistě setkám. Stalo se. A je to opět brutální řežba.
Postavit proti sobě mimozemšťany a drsnou chásku hláškujících upírů je už samo o sobě pěkná magořina. Připočtěte nějaké to spiknutí a zradu, tisíce kulek, stovky neslušných slov, spustu nelidského pr*ání a prastarou legendu, a dostanete Hustej nářez. Žádný jiný název by obsah této knihy nevystihl tak dobře.
Díky, Františku. Já se bavil ;)

Fengr
14.11.2020 5 z 5

Ke knize mě přivedla zvědavost. A tahle zvědavost se přetavila na .... ,,Dejte mi hned do rukou další díl!!" Protože tohle je nářez jako sviň*

SarahRoyalAss
27.10.2020 3 z 5

(SPOILER) Pokud bych měla nějakou knihu doporučit podle skvělé interpretace, byl by to právě Hustej nářez namluvený Richardem Fialou.
Knihu jsem si nejdříve pořídila fyzicky ale neměla jsem čas se pořádně začíst, stáhla jsem si tedy alespoň ukázku v audiu na poslouchání při práci a... wow. Audioknihu jsem kupovala hned. Hlas pana Fialy k příběhu a postavě náramně seděl a uměl vykreslit všechny scény. Sama jsem se kolikrát řezala smíchy když zaznělo známé "Odiiiin"! Jedna z nejlepších věcí na knize - Gerhard. Prosím, ať je v dalších knihách ve více scénách.
Děj knihy je jinak totálně absudní. Ufoni a upíři ve válce? Ano, prosím, miluji absurditu!! Kdo potřebuje realitu. Tady je s tou zvláštní kombinací velmi dobře pracováno a akcí se vážně nešetří. Líbilo se mi, jak si autor hraje s upíří historií jak vznikli a není to prostě " byl jednou jeden upír...". Co ale knize vytknu, je velké množství sexuálních scén. Nejsem jedna z těch lidí, které tyhle pasáže tankují ale to jsou mé osobní preference.
O akci se člověk nemusel vůbec bát, že by jí bylo málo. Bylo jí tu až až. Postavy jsem v celku dobře přijala a zamrzelo mi, když už pak některá z postav... nebyla. Uhříku, Uhříku... byl jsi skvělý. Veroniko (má jmenovkyně), ty taky.
Není to nějaká převratná literatura, ale pokud se chce člověk od srdce zasmát a nebo se z nudného života začíst do akce, tohle to správné po čem sáhnout (nebo si poslechnout).

kolby
20.10.2020 5 z 5

Prečítané hneď po Vládcoch strachu od Majstra Kulhánka. Majster bol prvý, Mr.Kyša (o pol generácie mladší) - jeden z druhých. Najlepší z druhých. Úctyhodný pokračovateľ tradície vysokooktánového a vysokozábavného žánru. Niekto frčí na prekurzoroch, my frčíme na Double K... A baví nás to.

PETERYY
12.10.2020 5 z 5

Oddiiiiiiiiin!!

Johny_H.
06.10.2020 2 z 5

Bylo to mé první setkání s tímto autorem přečtu určitě celou sérii, ale upřímně mě u ní drží pouze jedna postava a to Gerhard. Proto tak nízké hodnocení. Nic méně tento žánr není určen pro všechny. Jinak kdyby to bylo jen hodnotit postavy tak Gerhard je 100%.

soupik2012
28.09.2020 5 z 5

Jak jsem se již zmiňovala u knihy Vlci, která pro mne byla seznámením s touto sérií, tak mě knihy o upírech baví. A zklamaná jsem rozhodně nebyla. Je to akční řežba, která nepostrádá nic, co bych od podobné knihy očekávala. Napětí, akce "humor" ale také vcelku dobře vymyšlený, jednoduchý příběh. Co jsem kvitovala s povděkem, tak zde není tolik sexuálních nechutných scén, jako tomu bylo v knize Vlci. V podstatě nemám nic, co bych knize mohla vytknout. Občas jsou pro mě tyto knihy, kde člověk může absolutně vypnout, naprostou nutností. Audioknihu čte pan Richard Fiala. Ke zpracování a způsobu načtení audioknihy nemám žádných výhrad.

Flafinka
24.09.2020 5 z 5

Upíři, emzáci, zbraně, sex a hláška za hláškou. Kdo to bere vážně, je cvok. Miluju knihy od Kulhánka, tohle neni Kulhánek, ale moje euforie dokazuje, jak moc je potřeba (v mém životě) tenhle brakový žánr.

Allena24
17.09.2020 4 z 5

Po Bratrstvu krve jsem sáhla ze zvědavosti. Určo nepatřím k cílové skupině. Ale i tak nelituji. Naprosto souhlasím s komentem, který sepsala Metla.
Jen já si musela poslechnout včechny díly, dokud jsem si pamatovala kdo je kdo. A až teď si dám od dalšího extraodpočinkového žánru pokoj.

postoran-CZ
20.08.2020 4 z 5

První sprosté slovo hned jako druhé slovo celé knihy. První rozmlácený ksicht ještě na té samé straně. Sex o pár stránek dál. Kotleta nezklamal. Dal mi to, co jsem od něj čekal. Po sérii Spad to vypadá, že asi zase u něčeho na chvíli zůstanu.

ViDRa
19.08.2020 3 z 5

Mé první setkání s Kotletou. Dávám lehký nadprůměr. V knize mi trochu vadily ty porno scény, které mi tam příliš neseděly a působily spíš tak, že tam byly dodané na sílu. Za tohle samotné hvězda dolů.
Kniha se jinak čte dobře, je to lehké brakové čtení na odreagování. Děj je vcelku jednoduchý a hlavní roli zde hraje akce. Na další díly se určitě podívám.

t_gon
18.08.2020 4 z 5

Vaněk je zmr*, Gerhard sympatická mašina na zabíjení, „křehčí“ (což ve spojení s upírským šrotem v krvi definuje křehkost v novém světle) část Slovanské rodiny je k zulíbaní (všechny slova na oje*** už vypotřeboval Janek) no a samotný Tobi… tedy Jan Pozemek je na roztržení mezi držením palců a vražením pěsti. Jako by se nemohl známý Bruntálský řezník rozhodnout, zda je to opravdu staletím bitev, chlastáním a przněním všemožných evropských selek neskutečně zkušený historický Rambo stroj (tedy žádný programátor ze Štvanice), nebo opravdu Český Honza, který ani chleba v prackách neudrží.

*** „Jste banda vylízaných čuráků, a proto vás odsuzuji k trestu smrti. Nějaký dotaz?“ ***

Beru to nicméně tak, že se série rozjíždí a žádný zkušený krvesaj z operačního stolu nespad. Samotný příběh je povedený, po vzoru Kulhánka zde do tradičního trojúhelníku přimícháme orientální koření (zde však místo pekelné dimenze sáhneme do hlubin kosmu) a zamícháme starodávnou klasickou dobrou zradou. Příběh jak řemen, který se prožene nejen naší kotlinou, přibere zajímavé figurky (vysmažený Uhřík válí) a nastíní zajímavou genezi vzniku krvesajů, aby příběh ukončil relativně krásným endingem v záři zapadajícího atomového hřibu. Kulhánek to není, ale tahle Kotleta přišla kure*** k chuti. Sem s nášupem.

*** „Herr Bezemek , myslím, že je to začátek krásného přátelství“ ***

cca
15.06.2020 5 z 5

Parádní přírůstek brakové literatury, od kterého opravdu dostanete to, co slibuje již v názvu: "hustej nářez" v podobě pořádného množství krve, sexu a humoru. Přirovnávání k Nočnímu klubu Kulhánka je opravdu na místě: pokud se vám líbí jedna série, druhá bude rozhodně taky.

Jandýs
13.06.2020 5 z 5

Knížka prošpikovaná hláškami, kulkami a jasným úkolem - zničit ty žlutý nelidy. Hezky se to čte, vulgárnosti mi evidentně nevadí. Pěkně se to hodí k příběhu.

MartinJirků
23.05.2020 4 z 5

Naprostá klasika od mého oblíbeného spisovatele Františka Kotlety, upřímně nikdy jsem moc nebyl a ani nejsem na sci-fi žánry, které se odehrávají ve vesmíru nebo prostě na Zemi, která je okupována mimozemšťany, ale vzhledem k tomu že se jedná o nejznámější dílo od tohoto Mistra, tak jsem se rozhodl že si to nakonec přečtu a můžu říct, že vůbec o koupě celé trilogie nelituji. Je to takový by se dalo říci mix Tarantino a Marvel, což mi nějak nevadí, byl to velmi zajímavý příběh se zajímavými postavy - upíři vs mimozemšťané to se jen tak nevidí. Ty dva prequely mne nějak extra nebavily, ale tahle trilogie je fajn a rád jsem si ten adrenalin užil. Jen podotýkám že je to sice klasika, ale já si tuhle Knihu řadím až na třetí místo, co se týče Kotletovy tvorby, před Bratrstvem je to SPAD a Perunova krev, protože to je víc tematika pro mne. Za mne krásných 8/10 a můžu doporučit každému, kdo má rád mimozemský styl a ještě k tomu v Čechách.