Kaldera

Kaldera https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376184/mid_kaldera-1GQ-376184.jpg 4 221 26

Bratrstvo série

Stig se v Hallasholmu účastní každoroční soutěže o nejlepšího bojovníka Skandie. V noci ho však překvapí nečekaný návštěvník a přinese žádost o pomoc, kterou by Volavky měly raději odmítnout. Na druhé straně moře, v jižním městském státě Byzantos řádí piráti, kteří unesli syna císařovny Justiny. Volavky vyklouznou z Hallasholmu pod rouškou tmy a plaví se zachránit chlapce z rukou únosců. Míří na jih k ostrovu Santorillos, kde se nachází nedobytná pevnost obklopená kalderou, kterou vytvořil kráter sopky. V tomto výbušném sedmém příběhu dobrodružné série Bratrstvo Volavky bojují proti pirátům na rozbouřeném moři a mají v rukou osud celého císařství.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Caldera , 2017

Sarka14
25.08.2018 5 z 5

Skvělá knížka jako vždy. Čte se sama. Už teď se těším na další.

a.k
21.08.2018 5 z 5

Mladý skirl Hal má tentokát se svými přáteli, členy bratrstva Volavek, zachránit malého císaře, kterého unesl bezlítostný pirát na svůj ostrov.
Čím více dílů série mám za sebou, tím jsou osudy mladých hrdinů návykovější. I když v tomto jsem postrádala větší prostor pro mého oblíbence Ingvara.
Čtivý, krásný příběh plný pirátů, přátelství, napětí a dobrodružství na moři i na souši, který potěší duši nejen náctiletých.

hurikan123
04.08.2018 5 z 5

dobrodružný a napínavý příběh

andrejci
04.07.2018 4 z 5

Velmi rychle přečtená knížka. Autor pořád vymýšlí něco nového. Ale některé postavy mi tam vadily a proto dávám o jedno hvězdičku méně. Pochlubil jim trochu zlepšit charakter. Pokud bude další díl a já doufám že budu okamžitě si ji přečtu.

pejty
25.06.2018 4 z 5

Prostě další velmi dobře čitelná kniha od Flanagana. Opět mě svým stylem psaní vtáhl do děje, opět jsem hltal jednu stránku za druhou, opět jsem se ani nenadál a byl na konci. Ale už jsem to u jeho knih říkal několikrát a možná se začínám trochu opakovat, ale autor pro mě začíná být až moc předvídatelný.

luboskniha
27.05.2018 4 z 5

Nemohl jsem se dočkat, až tento díl vyjde. Měl jsem jí objednanou již dva měsíce před datem vydání. Za dva dny byla přečtená.

Krátký úvod pro začátek, ale teď ke knize. Kaldera se četla dobře (tak jako ostatní knížky od Flanagana), ale.... podle mého názoru byl tento díl hodně předvídatelný. Pomalu v každé kapitole mi bylo jasné co se stane. Nelíbilo se mi také, že v této knize se používá, jak to mu říkám, vnitřní myšlení ,, Mořská zelená byla moudrou volbou, pomyslel si\", ,,Bude v podstatě neviditelná, pomyslel si, tahle barva splyne s šedozeleným odstínem samotného moře\", apod. Konec knihy mi přišel celkem fádní a nedomyšlený (že by docházely nápady?).

Kniha má své pro a proti. Podle mě je to nejslabší díl z celé série (hlavně mi chybělo, jak se Thorn a Lydia navzájem urážejí a vtipkují). Když to vezmu jako celek, tak jako fanouška Flanaganových knih jsem byl rád za nový díl, ale chtělo by to dle mého skromného názoru změnu. I tak dávám 4 hvězdy :)