Vyvolená

Vyvolená https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344250/mid_vyvolena-wAS-344250.jpg 5 359 59

Bratrstvo černé dýky série

Xcor, vůdce Bandy bastardů, odsouzený za velezradu, jíž se dopustil proti Slepému králi, čelí brutálnímu výslechu a trýznivé smrti z rukou Bratrstva černé dýky. Po životě poznamenaném krutostí a zlými skutky je smířený s osudem vojáka, lituje však jediné věci – ztráty posvátné ženy, která mu nikdy nepatřila: Vyvolené Layly. Layla jediná zná pravdu, která zachrání Xcorovi život. Odhalením jeho oběti a skrytého původu však oba prozradí a zničí vše, co je Layle drahé – včetně role matky jejího milovaného dítěte. Na vážkách mezi láskou a loajalitou musí sebrat veškerou odvahu, aby se postavila proti jediné rodině, kterou má, za jediného muže, jehož kdy bude milovat. A přesto, i kdyby Xcor nějak dosáhl odpuštění, budou se on a Layla muset utkat s ještě větší výzvou: překlenout propast, která dělí jejich světy, aniž by vydláždili cestu do budoucna ještě větší válce, zkáze a smrti. Do Caldwellu se vrací nebezpečný starý nepřítel, totožnost nového božstva je prozrazena a ve světě Bratrstva černé dýky už nic není jisté ani bezpečné, dokonce ani věrná láska… či osudy, které se dlouho zdály být vytesané do kamene.... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Baronet

The Chosen , 2017

LucijeT
27.11.2019 5 z 5

Úžasný díl, Xcor má charakter a Ikdyž mě Quin pěkně naštval jak je výbušnej a iracipnální, tak nakonec si to u mě vyžehlil. Už teď je mi smutno co budu číst... Zbývají jen poslední dva díly :(

TomuVer
05.10.2019 5 z 5

Veľmi dobrá kniha zo série. A koniec sa naozaj podaril. Wardova sa pre písanie jednoducho narodila. Vždy vie vykľučkovať z napohľad neriešiteľných situácií.

Vendulik
22.09.2019 2 z 5

Slabší kniha. Tento příběh mě moc neoslovil. čekala jsem něco úplně jiného.

adela3429
02.08.2019 4 z 5

Za mě jeden z těch slabších dílů, ale i přesto se to dobře četlo, protože to se čte Bratrstvo vždycky. Ale dějová linka hlavní dvojice mě tentokrát moc neuchvátila a přistihla jsem se, že se těším spíš na ty vedlejší linky, které mě naopak v jiných dílech často spíš otravují.

Catyna
21.05.2019 5 z 5

Perfektní

misa-
04.03.2019

Tak nevím. Na knihu jsem se moc těšila, ale potom.... neustále hádky, scény ze strany Qhuinna. Už mi to přišlo všechno přehnané a těšila jsem se až to dočtu. Tuhle sérii mám vážně moc ráda, ale poslední 2 knihy.... Prostě to už nebylo ono. Snad bude další díl lepší.

denniys
28.12.2018 3 z 5

Na Vyvolenou jsem nějaký pátek čekala a musím přiznat, že chvílemi jsem se sama sebe ptala, zda to stálo za to.. začátek jsem četla stylem, kdy vnímám jeden z pěti řádků a že tento literární zločin téměř nikdy nepraktikuji! po pár desítkách stran jsem se dostala do tempa a připoměla si, proč čtu i patnáctý díl..ono se v těchto knihách nic zásadního nemění, ale po nějaké době přesvědčí, že to není ztráta času....
jsou to prostě "milé" knihy..
na příběh bastarda a vyvolené jsem se těšila..ke konci jsem dostala objednanou čokoládu se šlehačkou :)..
a teď, prosím, víc eminence Lassitera :)

ketvin
26.11.2018 5 z 5

Budu spoilerovat ;) a omlouvám se za délku :D

Teda, tahle kniha byla úplně odlišná od všech předchozích. Totálně mě dostala. A opět byla jedním slovem DOKONALÁ.

Miluju Qhuina a Blaye, miluju Vishouse - prostě moje nejoblíbenější postavy. V tomhle díle? Moje myšlenky neustále plivaly "cože?!" "to snad ne" "tos neřek" "tos neudělal" "to neuděláš"......... Takže to bylo fakt těžké na čtení - nechápala jsem, jak by se to dalo dát do pořádku, ale věděla jsem, že to prostě jít musí. Každopádně jsem ale zvědavá na V... Vishousi? Fakt uvažuješ o tom, co je naznačeno? Uffff, nevěřím tomu. Prostě celý ten díl byl silné kafe. U knih z 99,9% nebrečím. Tady jsem slzela vlastně permanentně... Části o Trezovi a Throeovi mi tedy chvílemi vadily a po dočtení knihy jsem to vzala ještě jednou - jen Q+B+L+X a to stálo za to. Díkybohu za happyend, myslím, že vzniklá rodina bude v dalších dílech dokonalá a fakt se těším i na příběhy Zyphera a dalších Bastardů... Jsem zvědavá, kdo z nich se stane v budoucnu dalšími bratry (viz proroctví, ve kterém se uvádí, že Butch je 7. z 21 .... tuší, že bratři se nám rozmnoží...).
No prostě paní Ward děkuji. Tahle série je srdcovka, přečteno po třetí a až vyjdou další díly, vrhnu se na to znova... i když tentokrát už jen od nejoblíbenějšího 11. dílu, od začátku už by mě to asi znova nebavilo :) Každopádně se fakt těším. Sola má prý mít nějakou roli ve válce - to jsem zvědavá. Taky samozřejmě netuším, co provede Vishous (doufám, že to chlapec dá se ctí...) a zajímavý bude i osud Jo - myslím, že Butch a Manny z ní budou nadšení a tipuji, že by mohla sbalit nějakého Bastarda? :))) A nástupce Stvořitelky? No hádala jsem Selenu, pak jsme hádala Laylu (:D) a napadl mě i Lassiter.... a je skvělej!... už se těším, až to pořádně po stvořitelsku rozjede.... No tento svět mě prostě bere.... :)

P.S. Poprvé jsem se v této sérii fakt reálně bála, že někdo z bratrstva umře a ty myšlenky "KDO?" byly fakt děsivý. Doufám, že autorka své hrdiny miluje natolik, aby je nechala žít, protože já zjistila, že se nedokážu rozloučit ani s jedním z nich...

Jablotro
26.10.2018 5 z 5

No co dodat? Dlouho jsem si u knížky nepobrečela :-) Naštěstí to dopadlo tak, jak jsme si asi všichni přáli. Trochu mě trápí Vishous, tak jsem zvědavá, jak se jeho vztah s Jane vyvine a už teď se mooooc těším na další pokračování, snad se dočkáme brzy :-) A to nakousnutí na konci s Lyric, třešnička :-)

AnetaKor
28.08.2018 4 z 5

Když celá série začínala, tak jsem z ní byla nadšená. Naprosto nadšená. Teď mi přijde, že jsem z ní asi vyrostla.

lenča30
28.06.2018 5 z 5

Doufám,že tato série nikdy neskončí!!!

misak94
20.05.2018 5 z 5

Opět skvěle čtení

Nel-ly
12.05.2018 3 z 5

Rovnou říkám, že mám autorku ráda. Její vyprávění (i když vždycky člověk ví, co se v knize stane) mě prostě baví anechci, aby tahle série skončila. Všechno je to hezky pospojované, postavy jsou jako moje rodina (:D ehm, nebudeme to přehánět) a tak... a proto ten Quihn... no ne, charakterově to neodpvídá. Chápu reakci, ale když někdo v X knihách buduje charakter postavy, nemůže otočit o stoosmdesát stupňů jen proto, aby byla kniha, kterou plánuje dalších x knih zajímavá... prostě ne. Za mě tohle nefungovalo, jakkoliv tu sérii ráda mám a hodnotím ji vždy neobjektivně.

PetraBery
08.05.2018 4 z 5

Příběh Vyvolené Layly a vůdce bastardů Xcora je stejně jako předchozí díly této série prostě skvělý. Jejich ne úplně lehká životní cesta, rozhodnutí, která učinili a jejich láska, která je nade vše… Ještě pořád mě celé velké upíří Bratrstvo, jejich soukromý život i boje s ostatními bytostmi baví a já se těším na další shledání.

Evka3814
01.05.2018 5 z 5

No páni,tak tohle byla třešnička na dortu. Jak už jsem řekla,fantasy jsem nemusela,ale tuto sérii jsem si zamilovala. Smekám před autorkou jak dokáže napsat tolik dílu aby se u toho člověk nenudil. Tento díl jsem si fakt užila,hodně jsem se zasmála hláškám a samozřejmě se mi líbil konec:) a taky chuťovka jsou obálky knih;)

Lee7
19.04.2018 5 z 5

Tehle díl bude patřit mezi moje favority.. trochu mám obavy co vyvede Vishous k Jane.. Lassitera zbožňuji a trochu mi chybí, že už nemůže být tak vidět. Ale Xcor a Laya, Quin a Blay no prostě úžasné jako vždycky. Řekla bych že v dílu bylo méně vtipu více emocí. Nemohla jsem se odtrhnout.. Těším se na pokračování a očekávám že díly budou i o Bastardech..
Začíná být pěkně těžké si všechny pamatovat :D

Ditules
18.04.2018 5 z 5

Já tu sérii vážně miluju. Kéž by se toho chytil nějaký schopný režisér a pustil se do seriálu... Xcor mi přirost k srdci, ale Zsadist je pořád č. 1. :) Laylino trápení mezi věrností ke Qhuinnovi a dětem a láskou Xcorovi vás nenechá knihu odložit.

Kešu1981
21.03.2018 5 z 5

Svět Bratrstva mě pokaždé vtáhne a do poslední tečky nepustí...vždy se v příběhu objeví něco, čím J.R. vždy totálně překvapí a nečekáte to...prostě paráda! Už teď se těším na další pokračování...Assail a Sola, hmmm...bude to určitě další skvělé čtení :o)

Kočičáci
01.03.2018 5 z 5

"Láska je záležitost mezi dušemi."
Křehká Vyvolená Layla a bastard Xcor... na první pohled velmi nesourodá dvojice, kterou spojuje tajná láska a splynutí duší. Jako vždy úžasné počteníčko, kterým se protnou i příběhy Qhuinna a Blaye, Treze a taky Lassitera (jehož příběh velmi netrpělivě vyhlížím). Neprozradím snad nic nového, že to opět dobře dopadne, ale budete náležitě navnaděni na další díly.

nai.ivka
27.02.2018 4 z 5

Série mě bavila, i když z toho čouhalo, že to píše žena, chlapi nevedou sladké řečičky :) a celkem dost erotických scén jsem přeskakovala. Bavila mě upíří pohádka a těším se na pokračování.