Milenec z temnot

Milenec z temnot https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34605/bmid_milenec-z-temnot-FFL-34605.jpg 4 1237 179

Bratrstvo černé dýky série

Úvodní román slavného cyklu představuje tajné bratrstvo šesti upírských bojovníků, ochránců svého rodu. Ti ve skrytu noci vedou nekonečnou a neúprosnou válku se svými odvěkými nepřáteli o svá území v Caldwellu. Nejkrvežíznivějším z nich je vůdce bratrstva, Wrath, který touží odplatit dávnou vraždu svých rodičů. Avšak když jeden z jeho nejstatečnějších bojovníků padne a zanechá po sobě nevlastní dceru, musí za ni Wrath převzít zodpovědnost. Zavede ji do světa neživých, o němž dosud neměla tušení, do světa smyslnosti, o níž se ji nesnilo ani v nejdivočejších snech. Dvoumetrová Wrathova postava zahalená v kůži ztělesňuje čirý děs. Dlouhé černé vlasy spadající doprostřed čela, oči, jež nikdy nikdo nespatřil, ukryté pod tmavými brýlemi. Ramena dvakrát širší, než má většina mužů.... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Baronet

Dark Lover , 2005

75terka
31.07.2016 5 z 5

Upozornění! Po přečtení prvního dílu je velice pravděpodobné, že se na celé sérii stanete závislými stejně jako já. Bratrstvo černé dýky čtu už 3 roky pořád dokola a nejspíš mě tahle banda upírů nikdy neomrzí.

CHESS
02.06.2016 3 z 5

Skvělé zahájení první dílu! Po přečtení dalších jsem celé Bratrstvo napsto zamilovala :D

veronika9143
14.05.2016 5 z 5

Úžasný, první díl celé série. Sice tam jde především o sex. S tím tedy autorka nešetří, přesto je docela decentně popisován, nijak vulgárně. A celé bratrstvo je prostě - no musíte si ho zamilovat jak jinak :-D Už se těším na další díl.

nordish
26.04.2016 3 z 5

Kniha není nijak extra dobře napsaná: celkem ploché postavy a také nemám ráda takové to "ve vteřině, kdy jsem ji uviděl, jsem ji musel mít..."), ale pokud se někomu aspoň trošku líbila, tak doporučuju další díly. Ty jsou mnohem lepší.

Adriana21
02.04.2016 5 z 5

Ze všech dílů, které jsem z této série četla se mi zdála kniha nejméně zajímavá. Ovšem nemůžu říct, že špatná, líbila se mi hodně, ale prostě nejmíň že všech dílů. Každopádně příběh byl velice zajímavý Byl to zase trochu jiný druh upířiny než ten, na který jsem byla zvyklá, ale super.

kacaaba
01.04.2016 4 z 5

Začátek měl pomalý rozjezd, doufám, že všechny díly nebudou začínat takhle, ale už v polovině jsem byla vtažena do děje a nemohla se odtrhnout. Dlouho se mi do této série nechtělo a teď toho lituji. Už se těším na další díl.

jolca-jolly0953
27.03.2016 5 z 5

Koupila jsem ji už před lety ale nedokázala jsem se začíst. Zkusila jsem to znovu a dobře jsem udělala. Knížka mne nadchla a rozhodně se pustím do celé série.

Anniinna
04.03.2016 5 z 5

wow, po přečtení prvního dílu (mimochodem stačili mi k tomu 2dny) jsem nadchnutá, a zítra začínám číst díl druhý. Doporučuji všem
Skvělá autorka.

Malinali
14.12.2015 5 z 5

Na doporučení jsem zkusila přečíst, jsem spíše na historické knihy, ale tato mě příběhově velice pohltila. Je tam úplně všechno - akce, vtípky, sex (do podrobna popsaný), upíři, hezké ženy, zbraně.... Četla jsem jedním dechem a jdu na další díly...

Karin_Kim55
10.12.2015 5 z 5

Tohle bylo... DOKONALÉ!! Podle mě úžasné! Když nad tím přemýšlím.. nemůžu si vzpomenout na jedinou drobnost, kterou bych vytkla. Jen pasáže s bezduchými jsou nudné. (Mám strašné nutkání je přímo přeskakovat, ale to nemohu, protože bych pak byla nejspíš z mnoha věci lehce zmatená.) Je pravda, že úvod byl trochu delší, ale tak se pozná dobrá knížka. pak se něco dělo! A zase! Ale pak nic.. A POTÉ ZASE! Posledních sto stran jsem měla přečteno hned! Bylo to úžasné! Nemohla jsem se od toho přesto odtrhnout!
Upíři tu jsou popsáni v úplně jiném světle, a je to příjemná změna! Když tuhle sérii začala spolužačka číst a ona mi tak různě vyprávěla různě části a pasáže, přišlo mi to jako neskutečná kravina a blbost... Ale pak jsem to začala číst taky a už to jelo.... Ona ted čte myslím že 7 a já teprve 3 xD

mekkejla
24.10.2015 3 z 5

Nemůžu říct, že by mě knížka vyloženě zklamala, ale asi jsem od ní po všech těch kladných recenzí čekala víc. Postavy i děj mi přijdou neskutečně předvídatelné a za celou dobu jsem snad nebyla ani jednou překvapená nebo napnutá, jak to asi dopadne, copak asi udělá,... Nicméně čtivé to je, jako oddychovka dobrý. Myslím, že se dostanu i k dalším dílům, ale teď hned to být nemusí ;-)

zelvickaalenka
20.10.2015

mám přečteno 12dílů.. některé byly slabší (např. Thorment), jiné zase super (např. Rhage)! dobrý příběh, skvěle vymyšleno - jen se mi to pletlo s půlnoční rasou, kterou jsem četla první .. upíři jsou popsaní tak jinak, nově :-) napětí, romantika, sex, násilí.. určitě doporučuji..

Evule114
23.09.2015 4 z 5

Tato knížka nebyla špatná, jen jsem prvně četla půlnoční rasu a hodně mi jí to připomínalo, ale každopádně se to dobře četlo, jen mi to přišlo moc hrr ten děj a šíleně se mi pletly jména, každopádně si přečtu následující díl :-)

magdice
26.08.2015 5 z 5

Musím dát pět hvězd, jinak to prostě nejde, sjednocení smyšleného světa a smyslnosti je v této knize více než důmyslné, ano pro někoho jisté klišé-uzavřený svalnatý upír samotář vs. křehká krásná dívka, od které se nemůže odtrhnout i když ví, že to není správné, počáteční nevraživost ustoupí hned do pozadí při prvním "přičuchnutí" a je z toho velká lovestory. I přesto, spojení aspektu upírismu a sexu není vulgární jak jsem očekávala, právě naopak. Nejedná se o upírovské klišé, je zde poutavý příběh a pasáže plné akce a naopak něžnosti a sexu se krásně doplňují. Pokračuju druhým dílem.

marcela6183
18.08.2015 4 z 5

Jedno Jessice nelze upřít - má to dobře vymyšlené, na předchozích romancích si vytříbila styl a s postavami žije, dýchá, vstává, zapadá i mrká řasami.
První díl a seznámení si opravdu zaslouží čtyřku. Je poctivě vydřenou a vydařenou ouvrturou k vlastnímu světu, myšlenkovému konceptu i (sorry!) jazykovému okénku.
Příběh je trochu neobvyklý, jelikož hrozící nebezpečí vlastně udeří až na konci a spíš stupňuje pointu, než že by nějak patřilo k příběhu.
Trochu ujela psychologie hlavního hrdiny do ženské stylizace. No co už.

Ewiczka_areebah
15.08.2015 4 z 5

Musím uznat, že jsem od knihy moc nečekala, ale velmi mile mě překvapila. Četla se vlastně sama, příběh sám o sobě zajimavý, styl autorky mi opravdu sedí. takže můžu jen doporučit.

KatnissLavender
28.06.2015 4 z 5

Měla jsem trochu strach, že se z knihy vyklube klasická přeslazená romance a že mne čeká jedno upíří klišé za druhým. Naštěstí jsem se spletla. Upíři tu jsou vykreslení naprosto nově a neokoukaně a hlavní hrdinové už nejsou náctiletí. Pokud máte rádi romány pro ženy s trochou fantasy prvků a umě vykreslených milostných scén, jděte do toho! :-)

claryssa
10.06.2015 4 z 5

Skvělá kniha:) Poutavá, zajímavá, dobrý styl psaní.. spokojenost. Už se pouštím do druhého dílu!:))

Betnka81
28.04.2015 5 z 5

Tato kniha se mi moc líbila , a doufám ,že další díly budou alespoň stejně tak dobré jako tento :D

julliette
27.04.2015 5 z 5

Je to nádherná kniha. Klasický upíří románek. Tak, Wrath si vzal Beth, přenechal vládnutí Bratrstva svému zástupci a stal se z něj král a z Beth královna. Jak se říká, láska vše překoná, málem by pro sebe umřeli. Jak jejich život asi bude pokračovat dál, když je na světě tolik vrahů a zločinců, oni musí vyšetřovat, vládnout světu a přitom si i užívat, a to ještě v domě, kde bydlí i Bratrstvo.

upíři láska erotika rodina horory bojovníci

J. R. Ward (p)
americká, 1969
2010  86%Milenec z temnot
2010  91%Probuzený milenec
2014  89%Král
2010  90%Milenec z věčnosti
2013  90%Vytoužený milenec

Kniha Milenec z temnot je v

Přečtených1 948x