Modrý záliv

Modrý záliv https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/2441/modry-zaliv-2441.jpg 4 235 30

Bratři Quinnové série

< 4. díl

4. díl o Quinech. Příběh nejmladšího z bratrů začíná jeho návratem domů na pobřeží Marylandu mezi rodiny svých bratrů po dlouhém pobytu v Itálii, kde se prosadil jako úspěšný malíř. Než se dostal do rodiny Quinnových, zažil velice těžké dětství a o to víc si váží láskyplného prostředí v rodinách svých bratrů. Chce se konečně usadit doma, zvláště když se připomněla jeho nešťastná minulost a on je nucený čelit vydírání. Tajemství, které dlouhá léta skrýval a které mu pomohou nakonec nést jeho bratři, naruší zpočátku i silný citový vztah k mladé ženě, která se do městečka v jeho nepřítomnosti přistěhovala, aby se zbavila nežádoucího vlivu své bohaté rodiny a která se bojí možného zklamání. V rodině je ale pravidlem, že jeden bojuje za všechny a všichni za jednoho, a tak i Sethovy problémy mají šťastný konec.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

Chesapeake Bay , 2002

Kanimůra2
14.02.2023 3 z 5

Jak jsem postupně četla sérii, moje sympatie klesaly. Čte se to dobře, to určitě. Ale zdá se mi, že příběh víc a víc zapadá do červený knihovny.
Asi nejsem cílová skupina tohoto žánru

LilluLong
24.11.2022 5 z 5

Cela séria prečítaná, mozem len doporučiť pre milovníkov tohoto žánru :) za mna cela séria dostáva 5*

georginaa
04.08.2021 5 z 5

Konečně poslední díl série a bylo to pěkné dovršení všech bratrů. Seth byl kouzelný i když trpěl svou dětskou minulostí, našel spřízněnou duši, která mu pomohla a on se mohl v životě posunout dál a být nad věcí. Nehledě od čeho jsou bratři ? Rodina je nejvíc a jak se říká, jeden za všechny, všichni za jednoho. To v této sérii platí obzvlášť.

lusitta05
03.02.2021 3 z 5

Konečne som dočítala, ale akosi to pre mňa stratilo to čaro, asi som nemala tú správnu náladu. Ale celkom fajn séria.

jinbr
17.08.2020 5 z 5

Seth byl moc a moc milý. Líbil se mi náhled do jeho duše umělce, umění je tvorba, která mě vždycky dostane. Na to musí být člověk trochu z jiné dimenze.

Kudík
21.04.2020 4 z 5

Hezké završení celé série po cca 18 letech, tentokrát zaměřeno na Setha. Bylo fajn zjistit, kolik má kdo dětí, a že si s rodiči moc nezadají. :) Klan Quinnů neměl chybu, i když nejvíc se mi líbila první dvojice, a to Anna s Camem. Pobavila mě zmínka o jiné sérii autorky, a to na "Gallagherovu hospodu".

petraj30
18.02.2020 5 z 5

Nádherné zakončení rozverné rodinky. Moc jsem si je všechny oblíbila a asi se mi po nich bude stýskat, ten jejich humor byl jedinečný. Škoda, že jsem taky nebyla pozvaná na jejich rodinou oslavu. Tam bych se určitě nenudila :-)
Po přečtení minulého dílu jsem si naivně myslela, že tahanice okolo Setha ustaly. No to jsem byla opravdu naivní, ale vážně jsem si myslela, že se "lady" už o nic nepokusí a nechá rodinku v poklidu žít. Tak alespoň teď můžu napsat, že už je vše vyřešeno :-). Jen ten konec mohl být o pár stránek delší.
Klidně mohlo být i pokračování, protože se rodinka začala rozrůstat:-)
Jen na závěr...… Když se manželky tajně vypravily za svými muži, tak bych si s "lady" taky trochu užila. Ta kdyby se mi dostala do ruky....
Mě se celý příběh rodiny Quinnů moc líbil. I když jejich dětství nebylo lehké, poprali se s tím se ctí a jejich nevlastní rodiče jim vždy ve všem pomohli. Skvělé!!!!!!

munka
22.02.2019 4 z 5

Príbeh Setha trefne ukončil sériu. Autorka posunula dej o osemnásť rokov a tak máme možnosť sledovať Setha ako dospelého. Nenáročné čítanie, ale zaujme a kto má rád romantiku príde si na svoje. Doporučujem.

verden
23.11.2018 odpad!

Ja viem, prečo nečítam tento typ literatúry a keď som sa po xy mesiacoch pustila do Modrého zálivu, aby som potešila oca, ktorý mi knihu doniesol, bola som si istá, že to bude pre mňa boj. Bol.

Príbeh je neskutočný zlepenec gýčov a otrepaných tém, s plytkými postavami, ktorých konanie a zmýšľanie ma neustále prekvapovalo a vytáčalo, nehovoriac o ich totálne umelom a neprirodzenom vyjadrovaní a slovníku.

Naozaj nikdy nepochopím, ako Nora Roberts a jej podobné kvázi-spisovateľky dosiahli taký úspech, ale ak sa to niekomu páči, tak nech len píšu, no.

Skalara
15.11.2018 5 z 5

Poslední díl skvělý, stejně jako ten první.

jitka7
29.06.2018 5 z 5

Moc se mi líbilo pokračování jejich životů. Sem tam byl příběh Setha slabší, ale naprosto mě nadchlo jejich shledání, další děti, Anna... naprosto skvělé.

cukrovka
18.03.2018 5 z 5

Hezké a čtivé zakončení celé série. Je příjemné dozvědět se jak pokračují životy dvojic z předešlých dílů, ale ani příběh Setha není nezajímavý.

Hospodyňka
05.03.2018 4 z 5

V těhotenství jsem si knihy od Nory dopřávala po kilech, ale to i krupici s medem. No, toho čtení nelituji, což se o krupici říct nedá, přesto kdykoliv ji vařím dětem, tak nostalgicky vzpomínám na toto krásné medem vonící a slzy ronící období.

moudivlacek
25.11.2017 5 z 5

Fantastický závěr, naprosto famózní, musím říci, že každý díl mě chytil za srdce, a do dneška jsem ráda, že na světě existují lidé, jako byli rodiče bratří Quinnů - bezelstná podaná ruka v pravou chvíli, bezedná láska a důvěra, stát při člověku v nouzi a žalu, ukázat světlo ve tmě. Tohle všechno oni dokázali. A co víc, předali to svým adoptivním synům.
Těm se podařilo najít i skvělé manželky a mít skvělé rodiny. Na posledního Quinna - Setha - jsem se moc těšila a jak jinak - nezklamal.
V závěru jsem moc brečela, ale v duchu chci věřit, že Gloria mrcha dostane jednou vše i s úroky. Stejně jako by měli dostat tihle sobci a zvrhlíci ve skutečném světě.
Celou sérii mohu jen doporučit. Jen mě mrzí, že už je konec, bylo to skvělé číst tyhle osudy hrdinů.

Evka3814
04.11.2017

Moc jsem si sérii užila,pěkně napsáno. 5*

xindl007
29.09.2017 4 z 5

Nora mě nezlame. Její vícedílné ságy mám ráda. I když je ten scénář více či méně stejný, mění se prostředí, mění se lidé, jejich povolání a povahy , a pokaždé čtu na jeden zátah.

evkah
11.09.2017 3 z 5

Ráda jsem se dozvěděla o osudech minulých hrdinů, každopádně tato kniha byla pro mě z celé série nejméně čtivá...

Makyt
16.05.2016 5 z 5

Konečně i Seth se dočkal svého životního osudu. Jen neustálý "černý stín" celou idylku trochu kazí.... ale zločinu bylo dáno vale a láska může jen vzkvétat ;-)

helenkan
04.02.2016 4 z 5

Zase jedna oddechová romantika. Líbí se mi v téhle sérii o bratrech Quinnových,jak všichni drží dohromady.

ovpana
05.12.2015 3 z 5